20 Mart 2015 güneş tutulması boğa burcunu nasıl etkileyecek? Boğa burcunun hayatı geçtiğimiz 2 yılda güneş tutulmaları ile o kadar çok değişti ki, güneş tutulması deyince ya “hadi gelsin” diyorsunuz ya da “yeter artık”. Umarım ki ilkini söyleyenler arasında yer alıyorsunuzdur. Güneş tutulması, hayatımızda yaşanacak değişimlerin habercisidir, hem de kalıcı değişimlerin..tutulmayla birlikte hayatımıza yeni bilgiler ve bakış açıları girer ya da önemli bazı gelişmeler yaşanır. Sonuçta, geri dönüşü olmayan bir süreç başlar. Peki değişim ne şekilde olur? Anlatayım efendim.

  1. bir süredir aklınızda olan ancak ilk adımı atamadığınız bir konuda artık o adımı atarsınız
  2. gündeminizdeki meselede önemli bir gelişme yaşarsınız
  3. hiç gündemde olmayan bir gelişme yaşanır ve gündeminiz değişir
20 Mart güneş tutulmasının boğa burcuna göre etkilerine geçelim. Alternatif 1: En Büyük Gelişme Öncelikle söyleyeyim: bu etkiyle birlikte istekler yerine gelir, başarı kazanılmış olur ve sonuçta mutlu olursunuz. Yani çok iyidir, onun için adına “en büyük gelişme” dedim. Tutulmanın en şanslı burçlarından biri boğa olacak gibi görünüyor. Eğer uzun süredir gündeminizde, hayatınızı güzelleştirecek çapta bir konu varsa, bu konuda işleri değiştirecek (muhtemelen lehinize) bir gelişme yaşanabilir. Öyle ki, derin bir nefes alır ve “işte bu” dersiniz çünkü belki de yıllardır gündeminizdedir ve bir türlü istediğiniz noktaya gelmemiştir. Neler olabilir? Aslında sınır yok ama iş hayatınızla olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Yine de bazı olasılıklardan bahsedeyim:
  1. hayalini kurduğunuz evlilik için ilk adım atılabilir
  2. işe girebilir, iş hayatında çok önemli bir mevkiye gelebilirsiniz
  3. eğitim hayatınızda harika gelişmeler olabilir (açıklanmış sanırım)
  4. “ah keşke” dediğiniz kızla/erkekle sevgili olabilirsiniz
  5. çocuk sahibi olabilirsiniz
  6. sağlık sorununuz çözülebilir
Alternatif 2: Yakınlardan Gelen Destek Boğa burcu genel olarak çok çalışkan insanların burcudur. İşlerin üstesinden gelmek için gerekirse tek başına çalışmaktan bir an olsun tereddüt etmez. Güneş tutulmasında bakış açınızı biraz değiştirmeniz gerekiyor çünkü çok önemli bir fırsat getirecek: tanıdığınız biri (bir arkadaşınız, büyüğünüz, aile dostunuz gibi) size yardımcı olarak hedeflerinize ulaşmanızda büyük bir katkı sağlayabilir. Örneğin, bir arkadaşınız sizi kendisinin bir arkadaşı ile tanıştırır ve belki o kişi bir gün eşiniz olacaktır. Diğer yandan, iş hayatınızda bir üst basamağa çıkmak için öyle biri size destek olur ki, kimse hayır diyemez, gibi düşünün. Seçenekler çok tabi ki, onda birini bile yazamam burada ama eğer peşinden gittiğiniz bir şey varsa, çok istediğiniz bir şey ve tıkanmış hissediyorsunuz, neden yardım almayasınız? Tam zamanı! 20 – 27 Mart arası -özellikle 20 Martı takip eden 2 gün- destek aramak/bulmak için koşullar harika olacak. Alternatif 3: Arkadaş ve Tanıdıklar Hayat yalnız yaşanmıyor sonuçta, öyle değil mi? Zamanımızın büyük bir kısmında ya arkadaşlarımız ya da bulunduğunuz ortamda birlikte zaman geçirdiğiniz insanlar/tanıdıklar oluyor. Güneş tutulması, arkadaş çevrenizde bir gelişmeye neden olabilir, geri dönülemez bir değişikliğe neden olacak bir gelişme. Eğer zaten gündeminizde bu konu varsa, neler olabileceğini az çok tahmin ediyorsunuzdur. Diğer yandan, bazı insanlarla arkadaşlarımız kadar yakın değiliz ama onlarla da çok zaman geçiriyoruz. Mesela üyesi olduğumuz bir topluluktaki insanlar gibi..Eğer bir yerde üye değilseniz, 20 Martı takip eden günlerde, böyle bir gündem oluşabilir. Mesela, daha eğlenceli zaman geçirmek için, kim bilir belki de aşkı bulmak için, bir topluluğun parçası olmaya karar verebilirsiniz. Aklınızda bir yer varsa, hiç beklemeyin 20 Martı takip eden günlerde ilk adımı atın, ama sakın geciktirmeyin! Alternatif 4: Aşk ve Mutluluk Güneş tutulması, aşk hayatınızla ilgili bazı önemli gelişmeler de getirebilir. Daha önce bahsettiğim gibi, bir arkadaşınız vasıtasıyla tanışabilirsiniz veya girdiğiniz ortamda tanıştığınız biri olabilir. Diğer yandan, eğer zaten sevgiliniz/eşiniz varsa, bu durumda ilişkinizin seyrinde bir değişim olabilir. Elbette iyi yönde olmasını arzu ederiz ancak eğer eşinizin/sevgilinizin size hak ettiğiniz değeri vermediğini düşünüyorsanız, buna ilişkin bir işaret alırsanız, tutulma sırasında ipleri germe ihtimaliniz de yüksek olacaktır. Sonuçta 20  – 27 Mart güneş tutulmasının boğa burcuna etkileri genel olarak bu konular etrafında gerçekleşecektir. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzeli gelsin ve sizi bulsun! sevgilerimle, Ceyhun]]>