BİR DÖNEM SONA ERER: 5 TEMMUZ AY TUTULMASI

Değerli okurum hoş geldiniz.

Tam bir ay önce, 5 Haziranda yine bir ay tutulması yaşamıştık, şimdi ikinci bir ay tutulması yaşıyoruz. Bu sefer oğlak burcunda gerçekleşiyor ve geçen aykine göre çok daha etkili olacağını söyleyebiliriz.

Geçen ayki tutulmanın bendeki etkisi yeniden ofisime dönmek oldu, salgın nedeniyle birçok çalışan gibi ben de home office çalışmaya dönmüştüm. Koskoca tutulmanın etkisi bu mudur? Evet budur!

Tutulmalar dev olaylar değildir, hangi burçta ve haritanızın hangi evinde gerçekleştiğine göre etkili veya cılız olur. Ay tutulmasının etkisini anlattıktan sonra yeni bir başlıkta bu konuya değineceğim.

Oğlak Burcunda Ay Tutulması

Değerli okurum 5 Temmuzdaki ay yutulması oğlak burcunda gerçekleşiyor. Oğlak burcu 2020’de yaşadığımız olayların tek nedeniydi çünkü Pluto, Satürn ve Jüpiter oğlak burcunda..

Evet korona salgını, doğal felaketler, ekonomik baskı gibi hepimizi etkileyen ciddi ortak sonuçları oldu. Fakat tek tek farklı sorunlar da yaşadık!!

Bazılarımız maddi sıkıntı yaşadı, çocuk sahibi olup hayatı değişti, çocuklarının eğitimi ve sınavlardan dolayı yıprandı, evliliğinde ciddi sorunlar oldu, evlenmeye karar verdi ama bazı engeller çıktı, kiminin arkadaşlarıyla arası açıldı, kimi yakınlarını kaybetti… örnekler çeşitlendirilebilir ama sorunlar yaşadık!

Bu sorunların nedeni oğlakta yoğunlaşan gezegenlerdi. Tabi ki her zamanki gibi “saruman” Satürn başroldeydi.

5 Temmuzda oğlak burcunda gerçekleşecek ay tutulmasıyla birlikte bu yıl strese neden olan konuyla bağlantılı bir gelişme daha olacak. Yaşanacak olay neticesinde hayatınızda yeni bir perde açılacak. Ocak ve Mayısta yaşadıklarınızı düşünün, birbiriyle ilintili konulardı. İşte o konuda 5 temmuzla birlikte bir dönem sona eriyor, yeni şartlarda yeni dönem başlıyor.

5 Temmuzdaki ay tutulması geçen ayki gibi cılız bir tutulma değil kesinlikle..

Temmuz yorumunuzda size özel etkileri yazdım, hala okumadıysanız mutlaka Temmuz yorumunuzu okumalısınız.

20 Temmuzdaki yeniay ise yılın en etkili çirkin enerjilerinden birisini getirecek gibi görünüyor, bu ayın enerjisi gergin. Zaten zamanın ruhunun değişeceğini söylemiştim, şimdiden hissediyor olmalısınız.

Tutulmaların etkileri ve bilgi kirliliği

Birçok astrolog meslektaşım güneş ve ay tutulmalarını yılın en büyük olayları gibi anlatıyor, her tutulmanın hayatımızı kökten değiştireceğini söylüyorlar. Halbuki tutulmalar çoğu zaman cılız olaylardır ve ancak tutulma sırasında önemli bir başka astrolojik olay varsa etkili olurlar. Mesela tutulma sırasında Jüpiter de etkiliyse kesinlikle önemli şeyler olur ama tutulmadan değil Jüpiterden dolayı…

Peki astrologlar neden farklı anlatıyorlar?

Zamanla anladım ki astrologların büyük çoğunluğu aynı hocalardan ders alarak astroloji öğrenmişler. Hocalar yanlış biliyorlarmış ve yanlış anlatmışlar. Sonrasında astrolog arkadaşlar öğrendiklerini sorgulamamışlar, maalesef bilgilerinin üzerine pek bir şey de koyamamışlar.

Bu nedenle Ay ve Güneş tutulmasını abartarak anlatıyorlar; Merkür ve Venüs gerilemesini ise hepten yanlış anlatıyorlar.

Zamanla düzelteceklerine inanıyorum sonuçta entelektüel insanlar olduklarına düşünüyorum.

Bunları anlatıyorum çünkü muhteşem bir bilgi hazinesi olan astroloji yanlış ellerdeyken çok ama çoook zararlı olabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde görüştüğüm bir hanımefendi nikah tarihinin Merkür gerilemesine denk gelmesinden ötürü perişan olmuştu… Çok severek evlendiği eşiyle evliliklerinin sona ereceğinden korkuyordu..Halbuki zamanın ruhu onun evlenmesini destekliyordu, haritasında süper etkiler vardı.

Peki neden korkuyordu? Çünkü astrolog arkadaşlarım Merkür gerilemesini lanetli bir olay olarak anlatıyorlar ve birçok astroloji okuru da haliyle onlara güveniyor ve inanıyor.

Benimle görüşen, konuşan, soru soran okurlarım zaten tarzımı, astrolojiye ve hayata nasıl yaklaştığımı biliyorlar. Sizinle henüz tanışmadıysak da şunları not edelim:

1- Merkür gerilemesinde evlenmekten korkmayın, elektronik eşya almaktan korkmayın, iş değiştirmekten, iş görüşmesi yapmaktan korkmayın. Ben her zaman Merkür gerilerken alışveriş yapıyorum, hiç pişman olmadım, yanlış bir şey de almadım. Ben korkmak istiyorum diyorsanız Satürn’den korkun, ben çok korkuyorum ondan mesela..

2- Venüs gerilemesinde evlenmekten korkmak bir yana, mümkünse düğünü Venüs gerilemesine denk getirin. Eğer şartlar müsait olsaydı ben kesinlikle öyle yapardım ama olmadı malesef. Yine de Venüs gerilemesine çok ama çok benzeyen yılın tek gününde evlendim: Güneş/Venüs kavuşumunda. Buna da yanık Venüs falan diyorlar 🤦🏻‍♂️

3- Güneş ve Ay tutulmaları hayatınızı nadiren ciddi şekilde etkiler veya değiştirir; Jüpiter, Satürn, Uranüs, Pluto ise her yıl kökten etkiler veya değiştirir.

4- Oğlak burcunda 5 Temmuzda gerçekleşen ay tutulması hayatınızı değiştirme gücüne kesinle sahiptir çünkü Jüpiter, Satürn ve Pluto gibi oğlak burcunda… Yani tutulma gezegenlerle aynı burçta olduğu için etkili olacak.

Merkür gerilemesiyle ilgili youtube videomuzu izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz. Sayfanın en altına ekledim.

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.