Başak burcu, nisan ve mayıs aylarında yeni ufuklar yaratmak, daha fazla öğrenmekle meşguldu. 2013-2014 yılları, başak burcunun kendi iletişim tarzına odaklandığı, insanlarla ilişkilerini sorguladığı, hayatını bir üst aşamaya taşımak için kimleri ve neleri terk etmesi gerektiği üzerine düşündüğü bir dönem oldu. Özellikle bu yıl 23 Nisan’la başlayan süreçte, hayatınıza yeni bir anlam katmak, yeni ufuklara yönelmek istediniz. Mevcut hayatınızı sıkıcı ve yetersiz bulduğunuz için, yeni iletişim kaynaklarına ve öğrenme araçlarına yöneldiniz. Sizler için çok önemli bir dönemdi, ne de olsa öncelikler listenizin başında dünya görüşünüz, kendinizi ve diğerlerini algılama biçiminiz vardı. Güneş tutulmasıyla birlikte, eğitim ve iletişim olanakları ve yurt dışına yönelik imkanları araştırdınız, gündeminizde dünya ile ilişkiniz ve bakış açınız vardı. Bu konuları başak burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, bu nedenle uzun uzadıya yeniden yazmayacağım. Mayıs ayında büyük bir değişim enerjisi ortalığı kasıp kavurdu ve beraberinde baskı ve fırsatlar getirdi. Olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti. Başak burcu olarak, nisan ve mayıs ayı boyunca yaşanan gündem, artık sizi meşgul edemeyecek çünkü gündeminiz değişti. Umarım doğru kararlar almışsınızdır. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün başak burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Sizin için çok farklı bir ay başlıyor çünkü farklı tarzda baskı yaratan bir enerjiyle dolusunuz. Önümüzdeki bir ay boyunca, dış görünüşünüz, itibarınız ve toplumdaki statünüze odaklanacaksınız. Bu nedenle işiniz ve ilişkileriniz dahil imajınızla/görünüşünüzle değerlendirildiğiniz her ortamda, normale göre daha gergin ve hassas olacaksınız.
Başak burcuna ipucu:
  1. Bu ay şık olun, kendinize özen gösterin…Ne kadar bakımlı, o kadar mutlu…
  2. Kariyerinizle ilgili bir gelişme yaşanması muhtemelse, bu ay tüm konsantrasyonunuzu işinize yöneltebilirsiniz, zaten mars da yanınızda olacak.
  3. Saygınlığınızla ilgili endişeleriniz varsa, ele alma zamanı geldi. Size yeterince saygı göstermeyen insanlar olduğunu mu düşünüyorsunuz, bu ay rekabetçi ve güçlü enerjinizle üstesinden gelin.
  4. Ön plana çıkmaktan çekinmeyin, kendinizi gösterme zamanı…dinamik, bomba gibi bir enerjiniz var.
Başak burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca imajınıza karşı duyarlı olacağınız için, size yeterince saygı göstermediğini düşündüğünüz herkese karşı alınganlık yapabilirsiniz. Sizin gibi dikkatli insanların gözünden hiç bir şey zaten kaçmıyor. Her farklı bakış, ses tonu, mimik sizi sinirlendirebilir. Ayrıca güneşin aydınlattığı her alan – ki sizin imajınız ve prestijiniz- bütün detayları ve çıplaklığıyla gözünüzün önüne serilecek. Hassas olacaksınız ama sosyal ilişkilerinizi yerle bir edecek sert tepkilerden sakınmanızı öneriyorum.Ayrınca, kariyer yolunda bir rekabet içindeyseniz, gergin enerjinizi yükselmek için kullanın, doğru zaman bu zaman!
]]>