Başak Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Başak burcu, sessiz sedasız zirveye yolculuğuna devam ediyor. Ağır ve emin adımlarla, daha güçlü olmak için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz. Artık itilip kakılacak birisi değilsiniz; hem hesaplı davranıyorsunuz hem de ne istediğinizi çok daha iyi biliyorsunuz.

Aralık 2014, karmaşanın olumlu/olumsuz sonuçlanmasına yaklaştığınız bir dönem olacak. 2 yıldır hayatınızda çalkantılar eksik olmadı, hele ki doğum haritanızda terazi etkisi çoksa, bitmek bilmeyen bir hareketliliğin içinde kaldınız. Ancak dediğim gibi, başak burcu bir tırmanış sürecinde, 2015-2016 yılları en çok size yarayacak. Yakında, 2015’e dair detayları anlatacağım.

2014 yılı bitmeden önce, başak burcu için 3 önemli konu başlığım var:

 1. 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 2. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 3. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Bu yazıda, sadece Uranüs gerilemesinin sona ermesinin etkilerini bulacaksınız. Aralık ayı, yükselen Uranüs enerjisi nedeniyle kesinlikle sıra dışı olacak; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

Uranüs, özellikle Ağustos ve Eylül’ün ilk haftasında doğan başakların, 2011 yılından bu yana korkularla yüzleşmesine neden oldu. Belki bazı geceler nefes nefese uyandınız, belki de kendinizle/başkaları ile büyük hesaplaşmalar yaşadınız; sorunlarla yüzleşmek, korkularınızı geride bırakıp galip gelmek istediniz.

Uranüs yenilgiyi, diz çökmeyi kabul etmez, bu nedenle bir şekilde başarıya ulaştınız. Başarınızın kaynağında, zekice atılmış adımlar, stratejik/hesaplı davranışlarınız vardı. Uranüs’e çok şey borçlusunuz, size bir “kontrol ustası” olmayı öğrettiği için 🙂

2014 yılında Temmuz-Aralık arasındaki dönem, Uranüs’ün gerilediği dönem. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Yukarıda bahsettiğim alanda özgür/güçlü olmanız için sizi keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi bir süredir ortalıkta görünmüyor. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta suyun ısındığını hissetmeye başlayacaksınız.

4 Aralık’tan itibaren bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Başak burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. gücünüzün kaynağını daha iyi biliyorsunuz, artık bunu kullanacaksınız
 2. para ihtiyacınızı karşılamanız lazım, hemen şimdi!
 3. insanları idare edebilmenin bir yolunu keşfedeceksiniz, kontrol sizde olmalı
 4. hedeften saptığınıza, kontrolü kaybettiğinize dair bir korku yükselecek; ipleri daha sıkı tutacaksınız
 5. her şeyi kendi başınıza yapamazsınız, elinizdeki imkanlar sınırlı; insanları sizin için seferber etmeyi planlayacaksınız
 6. finansal hesaplarınızı gözden geçirecek, bir gelir-gider hesabı yapacaksınız
 7. cinsellikle ilgili var olan zincirlerinizi kıracaksınız

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Başak Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

10 Yorum

 1. Dilek

  24/11/2014

  Artık bir başak olarak işimde istikrarlı olmak istiyorum tabi önce iş bulmam lazım 🙂

  • burcunagorecom

   24/11/2014

   yolunuz açık olsun öyleyse 🙂

 2. Dilek

  24/11/2014

  Yani artık Rahatliyor muyuz bunumu anlamaliyim

  • burcunagorecom

   24/11/2014

   asıl rahatlama 2015te

 3. Dilek

  24/11/2014

  Gelse şu 2015 artık diyorum o zaman yeter çünkü yılların acısını cikaricam

 4. elif

  25/11/2014

  12 Eylül doğumluyum 2 yıldır iş hayatında çok olumsuzluklar yaşadım şimdi deiş arıyorum inşallah en kısa sürede bi iş bulabilirim gezegenler artık yardımcı olun bize lütfen:)

 5. Elif Ertunç

  04/12/2014

  Yazılarınızın hepsi birer makale gibi..Emek dolu… İnşallah karşılığını kat ve kat alırsınız. Ben kendi adıma teşekkür ederim…

  • burcunagorecom

   04/12/2014

   çok tşk ederim 🙂

 6. ayşe

  09/12/2014

  başak burcuna geceke olan saturnde çok korkuyorum ebeveynlerde hastalık ve kayıplar diyorlar ve ben dehşete düştüm.saturn 2015 mayıs sonuna kadar başakta .ve bu dönem i.in hastalık ve ölüm diyorlar.aile için

  • burcunagorecom

   09/12/2014

   Ayşe hanım yanlış söylemişler, gönlünüz rahat olsun.