Değerli okurlarım hoş geldiniz.

16 Temmuzda hep birlikte deneyimleyeceğimiz Ay tutulmasının sizi nasıl etkileyeceğini bu yazıda konuşacağız.

Öncelike Ay tutulmasının bir Dolunay olduğunu bir kez daha hatırlatarak başlayalım. Dolunaylar ve Ay tutulmalarının tipik bir etkisi vardır: bir dönemin sona ermesini sağlarlar. Bu yönüyle Ay tutulması sırasında yaşanan olaylar, bir şeylerin sonuçlanmasına neden olur.

Tutulma ertesinde bazen beklediğimiz bir haber gelir ve süreç kendiliğinden netleşir, bizim bir şey yapmamız gerekmez. Bazen görev bize düşer ve bir tercih yapmamız gerekir çünkü bir yol ayrıma gelmişizdir.

Mesela bir ilişkinin, işin ya da arkadaşlığın devam etmesi veya sona ermesi arasında seçim yapmak durumunda kalırız. Birini seçerek diğer seçenekleri de elemiş oluruz.

Ay tutulması 16 Temmuzda oğlak burcunda yaşanıyor olacak. Tutulmanın tekil enerjisi 14 Temmuzda oluşacak olsa da, 7 Temmuzdan itibaren kadersel etkiler kendini gösteriyor olacak. Bunun nedeni Ay tutulması değil Satürn olacak.

Satürn 7 Temmuzdan itibaren 2019 yılı döngüsünün ilk yarısını tamamlayarak döngünün ikinci yarısına geçiş yapıyor olacak. Bu süreçte baskının iyiden iyiye arttığını göreceksiniz, buna duygusal olarak hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Özetle 7 – 21 Temmuz arasında Satürnün ve Ay tutulmasının birleşik enerjisini yaşıyor olacağız. Şans sizden yana olursa, 7 Temmuz civarında oluşan baskıyı Ay tutulması sayesinde 14 Temmuzu takip eden günlerde aşarsınız.

Eğer ki şans sizden yana değilse; 7 Temmuzda oluşan Satürn baskısı, 14-21 Temmuz arasında Ay tutulmasının etkisiyle somut bir kayıp yaşamanıza neden olur.

Bu nedenle 7 – 11 Temmuz arasında yaşayacağınız olaylara dikkat kesilmenizi tavsiye ediyorum. Yaşayacaklarınız henüz bitmiş olmayacak, süreç 21 Temmuza kadar uzayacak. Bu noktada size düşen süreci doğru yönetmektir. Kadersel olayların önüne set çekip onları durdurmak mümkün değil. Fakat yönünü değiştirebilir ya da etkilerini kontrol edebilirsiniz.

Ay tutulmasının olası etkilerini anlatayım, hayatınıza uygun olan senaryo gerçekleşecektir. Zihninize not edin lütfen, tutulmanın kadersel sonuçlarını doğru yorumlamanızı sağlar.

Temmuzla ilgili önceki yorumlarımı da takip ettiyseniz fark etmişsinizdir: Temmuz baskı oluşturabilecek bir ay olacak. Fakat felaket senaryolarına gerek yok, her yıl benzer şeyler yaşıyoruz.

Beklediğiniz bir haber pozitif gelir ancak sonuçları arasında istemediğiniz şeyler vardır mesela. Hayat böyle değil mi, hemen her seferinde bir bedel ödüyoruz.

Temmuzdaki olaylar bazılarımız için sert bazılarımız ise yumuşak geçiş olacak. Geçişin nasıl olacağını da sizin haritanız değil hayatınızdaki insanların haritaları belirleyecek. Sonuçta hayatı ve olayları tek başımıza yaşamıyoruz. Bize olan başkalarını, başkalarına olan bizi etkiliyor. Bunu lütfen hatırlayın.

Ay tutulmasıyla birlikte neler olacak?

Bazı dönemler vardır ki mutlu olmak kolay değildir. Herkes için farklı gerekçeler olur fakat sonuç mutsuzluk ve bıkkınlık, hatta tükenmişlik olabilir. Bu durumun nedeni maalesef ve elbette her zaman Satürn denen lanet olası gezegendir.

Tutulmayı takip eden günlerde mutsuzluk hissini artıran gelişmeler olabilir, bunun nedeni her kim ya da her ne olursa olsun ( haritaya göre değişir) bunun geçici olduğunu bilip yola devam edin.

<

Egonuzu sarsan, başarısız hissettiren ya da benliğinizi baskılayan gelişmeler yaşıyorsanız, tutulmayı takip eden günlerde bu konuda bazı adımlar atmanız gerekebilir. Takip ettiğiniz hedeflerinizde sonuç almanızı da kolaylaştıracak gelişmeler olabilir. Maalesef hedefe ulaşsanız da bir bedel ödemeniz  gerekebilir. İstemediğiniz bir şeyi kabullenmek durumunda kalabilirsiniz.

<

Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız ya da çocuklarınızla alakalı konular varsa, şimdi bazı gelişmeler olacaktır. Bu konu kapsamında gelişmelere hazırlıklı olun. Tutulma oğlak burcunda olacağı için işinizle ilgili gelişmeler neticesinde çocuklarınızla ilişkileriniz / birlikteliğiniz farklı bir şekilde ilerleyebilir. Örneğin yaşam alanınız değişir ve uzaklaşmak durumunda kalırsınız.

<

Sağlığınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız tutulma yeni olayların açığa çıkmasına neden olacaktır.