Başak burcu Temmuz 2018 yorumu, Temmuz ayında neler yaşayacağınıza dair çok önemli detaylar içeriyor. Değerli dostlar başak burcu Temmuz ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinde, her ay hayatınıza ışık tutacak somut bilgiler bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuz başak ise, bu yazıda doğum haritanıza özgü benzersiz detaylar bulacaksınız. Bu kapsamlı analizi yükselen burcunuza/derecesine göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

TEMMUZ ÖZETİ

2018 yılının kilit günlerini Temmuzda yaşayacağız kıymetli okurlarım.
 1. Temmuzun ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konularda işler yoluna girecek, şans kapıları sonuna kadar açılacak, fırsatlar görünür olacak.
 2. Temmuz ortasında bir Güneş tutulması olacak.
 3. Temmuzun son haftasında Ay tutulması ile eş zamanlı olarak Mars aktif olacak.
 4. Temmuzun son haftasında Uranüs bu yıl ilk kez görünür olacak.
 5. Temmuzun son haftasından itibaren 2 ay boyunca dertler derya olacak, biz de sandal.. tabi ki Satürn!
Temmuz’da çoğunlukla olumlu gelişmeler olacak fakat Temmuz biterken, Ağustosa girerken baskı oluşacak. Şöyle bir gerçek var ki, kötü giden şeylerin yarattığı stres varken, iyi olanı görmezden gelebiliyoruz. Sonra zaman içinde dönüp bakıyoruz ki, aslında çok güzel şeyler de olmuş. Uzun lafın kısası, Temmuzdan itibaren bol bol şans ve güzellik de olacak, stres de.. Sıra dışı önemde bir dönem bizleri bekliyor! Zamanın enerjisi öylesine yoğun ki, ay sonunda boyutları bizleri aşan olaylar olmasın yeter diyorum! Her ne yaşayacaksak, kendi hayatımızla sınırlı olsun, onları bir şekilde aşarız! Ama ülke çapında tesiri olan olayları aşmak bizim elimizde olmaz. Biz güzellikleri konuşarak başlayalım en iyisi..

Jüpiter Etkisi: 5 Temmuz – 7 Ağustos

Jüpiter gibi uzak gezegenlerin yıllık döngüsü vardır değerli okurlarım. Jüpiterin yıllık döngüsünün ilk 2 bölümünü Temmuz başında tamamlamış oluyoruz. Artık üçüncü ve en güzel bölüm başlıyor. Gökten güzellikler yağsa şaşırmamak lazım! Temmuzun başından itibaren büyük fırsatlar ve önemli gelişmeler bekleyin. Güzel hayaller ve iddialı adımlar için şartlar ideal olacak. Peki Jüpiter sizi hangi konularda etkiliyor? Kadersel güzelliklerin ve fırsatların hangi konulardan geleceğini biliyor olmak son derece değerli. Bu nedenle sık sık hatırlatacağım, ki hangi konulara iyimser bakabileceğinizi bilin. Ayrıca şimdi bahsedeceğim ihtimaller zaten bir süredir hayatınızın parçası olduğu için ne gibi gelişmeler olacağını tahmin edeceğinizi düşünüyorum. 0-19 derece yükselen başak için somut örnekler:
 1. sosyal ilişkileriniz canlanacak
 2. etrafınızdaki insanların sayısı ve iletişiminiz artacak
 3. daha çok sohbet edecek, daha çok gezeceksiniz
 4. yazılı/sözlü iletişim odaklı bir iş yapmaya başlayacaksınız
 5. ehliyetiniz yoksa başvuracak, arabanız yoksa alacaksınız
 6. eğitimlere başlayacaksınız
 7. hayalinizdeki kitabı yazacaksınız, sosyal medya kanalını kuracaksınız
 8. ellerinizi kullandığınız bir hobiniz olacak (kickboks, çömlekçilik vs)
 9. kardeş & kuzenlerle birlikteliğiniz artacak
20-29 derece yükselen başak için somut örnekler:
 • çalışmıyorsanız işe gireceksiniz
 • iş/sektör değiştireceksiniz
 • geliriniz artacak, artırmak için girişimleriniz olacak
 • kendi işinizi kuracaksınız
 • harcamalarınız artacak
 • mülk edineceksiniz

Özellikle 3-7 Temmuz arasında bu konulardaki duyguları & olayları önemseyin lütfen. 12 yılda bir kez yaşadığınız Jüpiter etkisinin en önemli günleri olacak. Elbette tam olarak bu tarihlerde somut bir şey olmak zorunda değil. Temmuzun ilk haftasında somut bir gelişme olmazsa dahi, ilerleyen haftalarda olacaktır. İçiniz rahat olsun, kaderden kaçış yok! Hem zaten Jüpiter’den neden kaçmak isteyelim ki? O bizim canımız, fırsatlar getiren bir tanecik gezegenimiz! ❤

Güneş Tutulması: 13 Temmuz – 19 Temmuz

Güneş tutulması aslında bir yeniaydır değerli okurlarım, şunlara neden olur:
 • bir ihtiyacımızı gidermek için harekete geçeriz
 • mevcut durumu değiştiren bir gelişme olur
 • yeni bir dönemi başlatan bilgi, haber, karar alırız
 • önceki haftalarda netleşen bir konu fiilen başlar
Diyelim ki, bir ilişkiniz yok ve olmasını istiyorsunuz. Güneş tutulması ile birlikte 2 farklı şey gerçekleşebilir. Örneğin, tutulmayı takip eden günlerde sizinle ilgilendiğini bildiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilişki başlar. İkinci olasılık, bir tanışma gerçekleşir, takip eden aylarda flört edersiniz. 6 ay sonraki dolunayda ilişki başlar veya olmayacağına karar verirsiniz. Tutulmanın işleyişi böyledir. Peki 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizi hangi konularda etkiliyor? Birkaç somut örnek verelim! 0-18 derece yükselen başak: 
 1. sosyal ilişkileriniz canlanabilir; daha sık dışarı çıkarsınız, yeni insanlarla tanışırsınız
 2. sosyal çevrenizde bir gelişme olabilir, mesela bir arkadaşınız evlenir veya taşınır
 3. sizden farklı geçmişi veya sosyokültürel altyapısı olan insanlarla bir araya gelirsiniz
 4. profesyonel hizmet alabilirsiniz, mesela doktorla veya yazılımcı ile temas kurarsınız
 5. hizmet aldığınız kişi/kurum veya kullandığınız bir sistemle ilgili gelişmeler olur
 6. sizde olmayan bir şeyin varlığını fark edersiniz, elde etmek için gerekli adımlar atarsınız
 7. çocuk sahibi olacağınız belli olabilir, doğum gerçekleşebilir
 8. eski bir tanıdıkla karşılaşabilirsiniz, heyecan verici olabilir, zamanla ilişkiye dönüşebilir
19-29 derece yükselen başak: 
 1. kimseye muhtaç olmamak, güçlü & başarılı olmak için yeni kararlar alabilirsiniz
 2. çalışmıyorsanız işe girebilirsiniz, işinizdeki ilk günleriniz başlar
 3. iş hayatınızda bir gelişme olabilir, mesela iş teklifi alırsınız veya terfi edersiniz
 4. mevcut işiniz & geliriniz tatmin etmeyebilir, değişim ihtiyacı hissedersiniz
 5. bazı sert kararlar almanız gerekebilir, birilerini incitmeyi göze alırsınız
 6. üstlendiğiniz sorumluluklarınız artabilir, yükünüz ağırlaşabilir (anne/baba olmak dahil)

Güneş tutulması gerçekleştikten sonraki 5 gün içinde gündem belirgin hale gelecektir. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri, yaşadığınız olayları bu gözle inceleyin lütfen. Ayrıca bugünlerde aldığınız kararların 6 aylık bir süreç oluşturacağını ve 6 ayın sonunda sonuç üreteceğini hatırlayın!

Ay Tutulması & Mars Etkileşimi: 26 Temmuz – 15 Ekim

Mars döngüsü 2 yılda bir başlar ve önemli başlangıçları tetikler değerli okurlarım! Şu anda yaşadığımız Mars döngüsü 27 Temmuz 2017’de başladığında etkilerinden bahsetmiştik. Geçen yıl Temmuz sonunda yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen. Aradan bir yıl geçti, Mars gerilemeye başladı. Marsın 2 yıllık döngüsünde önemli bir safhaya geldik! Temmuzun son haftasında Mars aktif olacak, eş zamanlı olarak Ay tutulması gerçekleşecek. Peki sizin hayatınızdaki sonuçları nasıl olur?  Temmuz sonundaki Ay tutulması ve Mars etkileşimi, geçen yıldan bu yana kaynayan tenceredeki yemeği pişirecektir değerli dostlar. Mutlaka önemli sonuçları olacak! Marsın etkisi Ekim ortasına kadar devam edecek. Şimdi bahsedeceğimiz konulardaki gelişmelerin yankıları aylarca sürecektir. Somut örnekler vererek devam edelim.  Yükselen 0-3 derece başak:
 1. 6 aydır yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığınız iş/proje tamamlanabilir
 2. iş hayatınızla ilgili konu netleşebilir; mesela işiniz/görev tanımınız değişir
 3. çalışma ortamınızla ilgili gündemdeki mesele tamamlanabilir; mesela işyeri taşınır, ekip değişir
 4. ilginizi çeken veya zamanınızı ayırdığınız işlerden uzaklaşmanız gerekebilir
 5. sağlık/beslenme düzeni ile ilişkili gündeminiz tamamlanabilir, mesela kullandığınız ilacı bırakırsınız
Yükselen 4-29 derece başak:
 1. ilişkinize/insanlara karşı tavrınızı değiştirecek bir gelişme olabilir, sebep gurur olacaktır
 2. yaşanacak bir olay, 6 ay önce başlayan keyifli sürecin tamamlanmasına neden olabilir
 3. riskli hamlelere yönelik tavrınız değişebilir, daha az/çok risk almaya karar verirsiniz
 4. 6 aydır gündemde olan sportif aktivite konusu sonuçlanabilir
 5. çocuklarınızla & çocuk sahibi olmakla ilgili konu netleşebilir

Uranüs Etkileşimi: 23 Temmuz – 25 Ağustos

Uranüs hem heyecan hem de engel getiren bir gezegendir değerli dostlar. Öylesine bir heyecan getirir ki; zihnimizi kilitler, başka bir şey düşünemez oluruz. Aklımızı başımızdan alır! Diğer yandan, öylesine engeller çıkarır ki, elimiz kolumuz bağlı kalakalırız. Bu yönüyle Satürn’e benzerlikler gösteriyor. Her ikisi de haritamızda bulundukları alanda düzeni bozar, kaos yaratır. Sevimsiz gezegenler! 🤢 Uranüs ağır hareket eden bir gezegen dostlar! Geçtiğimiz 7 yıl boyunca koç burcundaydı, Mayıs ortasında boğa burcuna geçti. Kasımda yeniden koça gerileyecek, Mart 2019 ise tekrar boğaya geçecek. 2019 dan itibaren 7 yıl boğa burcunda kalacak. Uranüs koçtayken heyecan aradık; artık para, rahatlık ve imkan peşinde koşacağız. Diğer yandan, Uranüs’ün boğaya geçmesini anlatırken “bir dönem bitti 7 yıllık yeni bir dönem başladı” diyenlere bakmayın, öyle olmayacak. Gezegenler burç değiştirince enerjisi değişir, etkilediği konular değişmez. 25 Temmuzda aktif olacak Uranüs sizi hangi konularda etkiliyor? Şimdi konuşacağımız konuların bazılarında beklenmedik, öngörülemeyen olaylar yaşayacaksınız. Engellenecek ve hatta kilitleneceksiniz. Durumu değiştirmek için uğraşsanız da mümkün olmayacak, şartlar izin vermeyecek. Özetle kaos oluşacak. Diğer yandan, bazı konularda heyecan verici şeyler olacak: yeni bilgiler, yeni başlangıçlar ve farkındalıklar oluşacak. Bir süre kendinizi kaptıracaksınız, başka bir şey düşünemez olacaksınız. 0-8 derece yükselen başak:
 1. yurt dışında bulunmak, ülke değiştirmek
 2. dış ticaret
 3. akademik kariyer & eğitimler
 4. açık hava olmak, kapalı ortamda sıkılmak
 5. yazılı/görsel medya işleri
 6. spor, avcılık vs. gibi aktiviteler
 7. çocuk sahibi olmak
Mesela, yurt dışında yaşayan bir arkadaşınız vardır, onun deneyimleri sayesinde aslında yurt dışında olmanın size iyi geleceğini görürsünüz. Bu yönde adımlar atmak istersiniz fakat Temmuz sonunda işlerin istediğiniz şekilde gitmeyeceğini görürsünüz. Diğer yandan, dış ticaret imkanlarını değerlendirmek için büyük bir heves duyarsınız, spora başlarsınız vs.. Ayrıca çocuğunuz olmuştur, hayatınıza yepyeni bir heyecan gelmiştir. 9-29 derece yükselen başak:
 1. ekonomik imkanlar, parasal güç
 2. sahip olduğunuz mülkler
 3. şüpheler ve endişeler, güven sorunları
 4. insanları anlama çabası, psikoloji/astroloji merakı
 5. cinsellik, doğurganlık
 6. aileden gelen destek
Mesela, parasal imkanlarınızı artırmak için harekete geçeceksiniz fakat işler tersi yönde ilerleyecek. Bir yandan daha çok kazanmak isterken diğer yandan kendinizi ve insanları daha iyi anlamaya çalışacaksınız. Bu süreçte çok şey öğreneceksiniz. Ayrıca mesela çocuk sahibi olacaksınız ama bu sefer de cinsel hayatınızdaki eski enerji kalmayacak ya da tersine cinsellik heyecan verici olacak ama çocuk istemeyeceksiniz ya da hemen olmayacak, gibi!
Özetle Uranüs enerjisi nedeniyle bir yandan engellenmişlik, bir yandan heyecan oluşur. Zaman zaman sıkışıp kalırsınız, sinir olursunuz! Temmuzun sonlarından itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dediğim gibi, geçen Temmuz da olmuştu! Gelelim Satürn’e! Bu yazıda ayrıntılarına değinmeden geçeceğiz. Haziran yorumunda, Satürn kaynaklı sorunların başlayacağını söylemiştik. Şu anda yaşıyor olmalısınız! Ağustos’la birlikte stres artacak, tahammül azalacak. Satürnün sizi hangi konularda etkilediğini bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, lütfen Haziran yorumunuzu bir kez daha okuyun. Ağustosta görüşmek üzere, böylesine önemli zamanlarda güzellikler ve bol bol şans diliyorum. ❤ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>