Başak burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Değerli okurlarım, kıymetli dostlar. Temmuz 2016 yorumlarınızdaki gecikme için anlayış gösterdiniz, çok ama çok teşekkür ediyorum. ❤️ Temmuzla birlikte 2016 yılının temel gündemi netleşti, artık uyum sağlama ve yeni şartlara göre hayatı dizayn etme sürecindeyiz. Biliyorsunuz yılın başında bahsetmiştik, Mars/Satürn kaynaklı olarak 2016 yılında oluşacak temel gündeminiz yaşadığınız yer/şehir, aileniz ve evle ilgili konulardı. Şimdi yeni şartlarda aktif olarak ilerlemek için fırsatlar doğuyor. Haziran sonunda Mars gerilemesi sona erdi. Belki evinizi taşımak, görüşmeniz gereken insanlarla temasa geçmek, ziyaretler yapmak veya bir eğitim sürecine girmek gerekiyor. Yoğun bir dönem başladı, neyse ki enerjiniz de müsait olacak. Mars bundan böyle normal seyrinde! Ağustos başında yay burcuna geçinceye kadar koşturmaca devam! 2016 yılı gündeminin tamamen sonuçlanması ve taşların yerine oturması Eylülü bulacak, daha önce de söylemiştik zaten, biliyorsunuz. Gelelim Temmuza özgü şartlara..

Başak Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzun ilk yarısında Güneş, Merkür, Venüs, Mars ve Neptün su grubu burçlardalar: yengeç, akrep ve balık. Bu durum uyumlu bir ortam yaratıyor, Mayıs/Hazirandaki sert hava dağılacak bir süreliğine.. Mart sonunda başlayan Satürn gerilemesi ile birlikte bir gündem oluşmaya başlamıştı. Nisan ortasında Mars da gerilemeye başlayınca, Haziran sonuna kadar hayatımızın şartları ister istemez değişti. 2016 yılının “geçiş yılı” olduğuna dair öngörümüzü Mars/Satürn gerilemelerine bağlamıştık. Bundan sonrasında olacakları da yine bu gezegenlere bakarak tahmin edebiliriz. Mars Ağustosta yay burcuna geçiyor, o zamana kadar akrepte normal seyrinde fakat ağır ilerliyor. Satürn ise yine Ağustos başında Güneşle temas ediyor, Ağustos ortasında gerilemesi sona eriyor. Gördüğünüz gibi, 2016 yılı gündemini oluşturan enerji, Temmuzda olmayacak. Temmuz bir çeşit mola dönemi. Ağustos ayında kaldığımız yerden devam edeceğiz. Konu ne oldu sizin için?
 1. evinizle ilgili değişim/taşınma
 2. gayrimenkul yatırımları
 3. şehir değişimi, yaşam ortamında değişiklikler
 4. aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgili bir gündem
 5. güvende olma ihtiyacı, destek olma/bulma
Bir yandan da Jüpiter sizin burcunuzda ileri yönde hareket ediyor, biliyorsunuz gerileme süreci Mayısta sona ermişti. Eylül ayına kadar hayatınızı toptan değiştirmenize imkan verecek fırsatlar olacaktır mutlaka. Evlilik, işe girme, yurt dışına gidiş, üniversite kazanma, itibarda artış ve tanınırlık, çocuk sahibi olma… Hayatınızı değiştirecek önemli gelişmeler Jüpiter başakta iken oluyorsa, her ne kadar dönemsel zorluklar olsa da, uzun vadeli olarak iyiye gidiyor olduğunuzu fark edin, işaretleri doğru okumaya çalışın. Temmuzda bazı önemli günler olacak. 7 Temmuz Pluto, 15 Temmuz Uranüs, 17 Temmuz ise Mars kaynaklı gündem oluşturacaktır. Pluto gündemine Dolunayda değineceğim. Uranüs kaynaklı enerji, finansal gereksinimlere yol açacaktır. Örneğin kredi kullanmak, para ihtiyacı oluşması, bir satın almanın gerçekleşmesi gibi.. Diğer yandan, bir paylaşım/ortaklık söz konusu ise, güven üzerine inşa edilecek adımlar atılacaksa, yine 14-18 Temmuz arasında gündem oluşacaktır. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Temel motivasyon ise özgürleşme sağlayabilmektir. Uranüs kaynaklı söz konusu gündemin Ekim ayında yeniden önünüze geleceğini söylemek mümkün. 17 Temmuzda açığa çıkacak Mars enerjisi ise, hayatınıza hareket getirecek bir dizi gelişmenin netleşmesine neden olacaktır. Mesela, yeni insanlarla tanışmak, bir eğitim sürecinin başlaması, seyahatler, sunumlar, öğrenme ve yazma gibi entelektüel ve sosyal girişimler vs. Temmuz sakin bir zaman dilimi değil. “Şöyle güzel/huzurlu bir tatil yapayım” diyebileceğinizi sanmıyorum.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Aramıza yeni katılan okurlarım bilmiyor olabilir: Yeniay başlangıç enerjisi oluşturur. Güneş ve Ay’ın aynı burçta buluştuğu zamanlarda yaşanan Yeniay, bir gündem oluşturur ve harekete geçmemizi sağlar.  Başak burcuna göre gündem maddeleri şunlar:
 1. sosyal/profesyonel çevrenizin değişmesi
 2. bir arkadaşınıza destek olma, ondan destek alma gereksinimi
 3. profesyonel hizmet alımı (avukat, doktor, yazılımcı gibi)
 4. bir sosyal gruba dahil olma: kulüp/dernek vb.
4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Etkisini 5-13 Temmuzda hissedeceğiz, oluşan gündem ise tam olarak Dolunayla birlikte sonuçlanacak, yani Temmuz sonunda.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. çocuklarınızla ilgili konun sonuçlanması
 2. çocuk sahibi olma yolunda şartlarınızı etkileyen bir durumun netleşmesi
 3. yeteneklerinizin ve yaratıcılığınızın ürünü olan projede bir kararın verilmesi
 4. aşk hayatınızda bir sürecin netleşmesi
Başak burcu Temmuz 2016  yorumunu, başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>