Yükselen BaşakBaşak Burcu Temmuz 2016 Yorumu: Yeni Şartlarla Hızlanan Hayat

Temmuz 4, 2016by Zafer Ceyhun19

Başak burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Değerli okurlarım, kıymetli dostlar. Temmuz 2016 yorumlarınızdaki gecikme için anlayış gösterdiniz, çok ama çok teşekkür ediyorum. ❤️ Temmuzla birlikte 2016 yılının temel gündemi netleşti, artık uyum sağlama ve yeni şartlara göre hayatı dizayn etme sürecindeyiz. Biliyorsunuz yılın başında bahsetmiştik, Mars/Satürn kaynaklı olarak 2016 yılında oluşacak temel gündeminiz yaşadığınız yer/şehir, aileniz ve evle ilgili konulardı. Şimdi yeni şartlarda aktif olarak ilerlemek için fırsatlar doğuyor. Haziran sonunda Mars gerilemesi sona erdi. Belki evinizi taşımak, görüşmeniz gereken insanlarla temasa geçmek, ziyaretler yapmak veya bir eğitim sürecine girmek gerekiyor. Yoğun bir dönem başladı, neyse ki enerjiniz de müsait olacak. Mars bundan böyle normal seyrinde! Ağustos başında yay burcuna geçinceye kadar koşturmaca devam! 2016 yılı gündeminin tamamen sonuçlanması ve taşların yerine oturması Eylülü bulacak, daha önce de söylemiştik zaten, biliyorsunuz. Gelelim Temmuza özgü şartlara..

Başak Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzun ilk yarısında Güneş, Merkür, Venüs, Mars ve Neptün su grubu burçlardalar: yengeç, akrep ve balık. Bu durum uyumlu bir ortam yaratıyor, Mayıs/Hazirandaki sert hava dağılacak bir süreliğine.. Mart sonunda başlayan Satürn gerilemesi ile birlikte bir gündem oluşmaya başlamıştı. Nisan ortasında Mars da gerilemeye başlayınca, Haziran sonuna kadar hayatımızın şartları ister istemez değişti. 2016 yılının “geçiş yılı” olduğuna dair öngörümüzü Mars/Satürn gerilemelerine bağlamıştık. Bundan sonrasında olacakları da yine bu gezegenlere bakarak tahmin edebiliriz. Mars Ağustosta yay burcuna geçiyor, o zamana kadar akrepte normal seyrinde fakat ağır ilerliyor. Satürn ise yine Ağustos başında Güneşle temas ediyor, Ağustos ortasında gerilemesi sona eriyor. Gördüğünüz gibi, 2016 yılı gündemini oluşturan enerji, Temmuzda olmayacak. Temmuz bir çeşit mola dönemi. Ağustos ayında kaldığımız yerden devam edeceğiz. Konu ne oldu sizin için?
 1. evinizle ilgili değişim/taşınma
 2. gayrimenkul yatırımları
 3. şehir değişimi, yaşam ortamında değişiklikler
 4. aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgili bir gündem
 5. güvende olma ihtiyacı, destek olma/bulma
Bir yandan da Jüpiter sizin burcunuzda ileri yönde hareket ediyor, biliyorsunuz gerileme süreci Mayısta sona ermişti. Eylül ayına kadar hayatınızı toptan değiştirmenize imkan verecek fırsatlar olacaktır mutlaka. Evlilik, işe girme, yurt dışına gidiş, üniversite kazanma, itibarda artış ve tanınırlık, çocuk sahibi olma… Hayatınızı değiştirecek önemli gelişmeler Jüpiter başakta iken oluyorsa, her ne kadar dönemsel zorluklar olsa da, uzun vadeli olarak iyiye gidiyor olduğunuzu fark edin, işaretleri doğru okumaya çalışın. Temmuzda bazı önemli günler olacak. 7 Temmuz Pluto, 15 Temmuz Uranüs, 17 Temmuz ise Mars kaynaklı gündem oluşturacaktır. Pluto gündemine Dolunayda değineceğim. Uranüs kaynaklı enerji, finansal gereksinimlere yol açacaktır. Örneğin kredi kullanmak, para ihtiyacı oluşması, bir satın almanın gerçekleşmesi gibi.. Diğer yandan, bir paylaşım/ortaklık söz konusu ise, güven üzerine inşa edilecek adımlar atılacaksa, yine 14-18 Temmuz arasında gündem oluşacaktır. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Temel motivasyon ise özgürleşme sağlayabilmektir. Uranüs kaynaklı söz konusu gündemin Ekim ayında yeniden önünüze geleceğini söylemek mümkün. 17 Temmuzda açığa çıkacak Mars enerjisi ise, hayatınıza hareket getirecek bir dizi gelişmenin netleşmesine neden olacaktır. Mesela, yeni insanlarla tanışmak, bir eğitim sürecinin başlaması, seyahatler, sunumlar, öğrenme ve yazma gibi entelektüel ve sosyal girişimler vs. Temmuz sakin bir zaman dilimi değil. “Şöyle güzel/huzurlu bir tatil yapayım” diyebileceğinizi sanmıyorum.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Aramıza yeni katılan okurlarım bilmiyor olabilir: Yeniay başlangıç enerjisi oluşturur. Güneş ve Ay’ın aynı burçta buluştuğu zamanlarda yaşanan Yeniay, bir gündem oluşturur ve harekete geçmemizi sağlar.  Başak burcuna göre gündem maddeleri şunlar:
 1. sosyal/profesyonel çevrenizin değişmesi
 2. bir arkadaşınıza destek olma, ondan destek alma gereksinimi
 3. profesyonel hizmet alımı (avukat, doktor, yazılımcı gibi)
 4. bir sosyal gruba dahil olma: kulüp/dernek vb.
4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Etkisini 5-13 Temmuzda hissedeceğiz, oluşan gündem ise tam olarak Dolunayla birlikte sonuçlanacak, yani Temmuz sonunda.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. çocuklarınızla ilgili konun sonuçlanması
 2. çocuk sahibi olma yolunda şartlarınızı etkileyen bir durumun netleşmesi
 3. yeteneklerinizin ve yaratıcılığınızın ürünü olan projede bir kararın verilmesi
 4. aşk hayatınızda bir sürecin netleşmesi
Başak burcu Temmuz 2016  yorumunu, başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>

19 comments

 • buse

  Temmuz 4, 2016 at 10:20 pm

  Haziran ayında büyük bir karamsarlığa kapıldım bugunse akşam saatlerinde yine 2 yıl önceki gibi güçlü hissettim temmuz daha huzurlu geçecek gibi burdan anladığım hayatmiz yine 2014 vari olaylarla mi devam edecek

  Reply

 • BskEyll

  Temmuz 4, 2016 at 10:27 pm

  Ceyhun bey ellerinize sağlık:) 9 eylül doğumluyum yükselenim akrep bu yıl iş hayatımla ilgili olumlu hiç bi konu yaşamadım uzun süredir işsizim bu ay ve gelecek zamanlarda şansım olur mu ? Teşekkür ederim

  Reply

 • yasemin

  Temmuz 4, 2016 at 10:52 pm

  5 eylül doğumluyum, yukselenim oğlak burcu Ceyhun Bey aşk hayati, evlilik ile ilgili olumlu bir gelişme olabilir mi?

  Reply

 • Berna c

  Temmuz 4, 2016 at 11:11 pm

  Ceyhun bey 25 aguStos 89 doğumluyum .jupiter bu sene başaktaydı ama benim kenarımdan bile geçmedi malesef gündemimde bu söyledikleriniz yok belki şehir değiştirme düşüncesi olabilir ama pek mümkün gözükmüyor ne olacak halimiz ?

  Reply

 • Kagan C

  Temmuz 4, 2016 at 11:23 pm

  O jüpiterinden gelen şansımı kim kaptıysa öbür dünyada hesabını sorucam; o derece jüpiterin kıymetini görmedim yani! Kısmet Temmuza… Bişeyler olsun artık

  Reply

 • Nazan

  Temmuz 4, 2016 at 11:57 pm

  Jüpitere buradan çok büyük teşekkürlerimi sunuyorum Ceyhun bey Bana aşk getirdi mart ayinda nasipse eylülde de sözümüz olacak. Çok şükür diyorum. Beklediginize değecek sabredin dediniz hep, gerçekten de öyle oldu. Çok teşekkürler güzel bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için….

  Reply

 • Gaye

  Temmuz 5, 2016 at 12:13 am

  Ceyhun Bey, yorumunuzu hayretle okudum. Resmen şu an yaşadıklarımı ozetlemissiniz. Güneş ♊, Asc ♍, ay ♍. Mart ayında bir iş için görüşmelere başladım mülakatlar Haziran ortasında sonuçlandı ve ise kabul edildim. Şehir değiştirmem ve sosyal çevremden tamamen çıkmak pahasına kabul ettim işi ve ekimde başlıyorum. Yani Mars/Satürn gündemimi yaşadım. Jüpiter’e güvenim sonsuz uzun vadede hayırlı olacağına inanıyorum ben de. Emeğiniz için çok teşekkürler.

  Reply

 • Çiğdem

  Temmuz 5, 2016 at 1:54 am

  Sevgili zafer bey. Umarım sizin gündem benimkinden daha parlaktır. Umutla geldiğim şehirden koşarak kaçasım var. 11 eylül 90 doğumluyum. Bu yılın sonunda artık tamam diyerek işe başlar mıyım ? Hali hazırda haziran sonu irtibat kurduğum yerler var. Sizce umut var mı? Teşekkürler piliz cevapp :/

  Reply

 • heyecan yok oldu

  Temmuz 5, 2016 at 2:24 am

  eskiden daha hikaye gibi yazıyordunuz şu an daha teknik yazıyorsunuz, heyecanımızı kayvettik.

  Reply

  • Burçin

   Temmuz 5, 2016 at 10:48 am

   Aynen

 • Basak

  Temmuz 5, 2016 at 8:59 pm

  Ceyhun bey
  Bu yil evliligim bitti ama kariyer anlaminda cok onemli ve buyuk degisiklik hedefim var ben simdi hakkimi kayip mi ettim yoksa bu yil Jupiter etkisiyle hem ozel hem is hayatinda radikal seyler yasama ihtimalimiz var midir? Cok tesekkur ederim.

  Reply

 • bahar acar

  Temmuz 5, 2016 at 9:08 pm

  Merhaba.ceyhun bey.hem çok zarif hemde çok naif bir insan yorumlari, tabiiki şahane.yorumlariniz için teşekkürler.ıyi bayramlar.

  Reply

 • Jüpiter

  Temmuz 7, 2016 at 11:37 am

  Evet maalesef artık teknik yazıyorsunuz ve sadece genel çerçeve var:((

  Reply

 • Berna

  Temmuz 8, 2016 at 1:36 am

  Merhaba Ceyhun bey. Yorumlarınız gerçeği yansıtıyor. 2016 yılı benim için değişim dönüşüm yılı oldu. Bir anda ( mart ayında aldatılıyor olduğumu öğrenip) boşandım nisan ayında , mart kararsızlık ve sıkıntıyla geçti. ve nisan, mayıs ve hazirandaki mutsuzluğum giderek dağılıyor yorumumuzda söylediğiniz gibi. Gerçekten de yeni şartlarıma alışmaya başladım temmuzla birlikte. ama hala eskiye üzülmekten geri duramıyorum tatildeyim ama kafamı çok daha dağıtamıyorum. Eylülü bekliyorum merakla .

  Reply

 • Uzgun

  Temmuz 9, 2016 at 2:00 pm

  Ama ben hic mutlu diyilim son bir kac aydir.. Elimi nereye atsam yollar kapaniyor, kariyer hayatim simdi duzelicek dediyim anda daha da berbad oluyor, peki is hayati hasil olucak acaba? Hangi aydan baslayarak? 🙁

  Reply

 • isyannn

  Temmuz 9, 2016 at 2:55 pm

  Başıma ne gelirse iyi niyetimden geliyor.Bayramda beş parasız kalan ben Jüpiter Başakta ama uğramadı bile resmen kıtlık oldu Aşk hayatı ise sabır çekiyorum ikizler burcu yükselen başak ay boğada resmen sabrım sınanıyor lütfen ne zaman bitecek

  Reply

 • Ayla

  Temmuz 20, 2016 at 8:15 pm

  Ceyhun bey merabalar ben bugün ise başladım ancak siz 20 temmuz dolunay gündemi 25 26 temmuz gibi sonuçlanır demişsiniz bunun anlamı işte tutunamayacak olmam gibi mi yorumlamaliyim ya da başka bişey mi

  Reply

 • nihat

  Temmuz 23, 2016 at 10:58 pm

  Temmuzda bazı önemli günler olacak. 7 Temmuz Pluto, 15 Temmuz Uranüs, 17 Temmuz ise Mars kaynaklı gündem oluşturacaktır.
  Ançak bu kadar iyi tahmin olur:) Darbe girişimi öngörüsü süper.Harikasın ız.

  Reply

 • nihat

  Temmuz 23, 2016 at 11:01 pm

  Ayrıca yeni işe başlangıç konusunda %100 öngörünüzün önünde saygıyla eğiliyorum…Üstadım…mükemmelsiniz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin