Başak Burcu Temmuz 2015 Yorumu

Yazar 

Başak burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor.

Temmuz ayı başak burcuna neler getiriyor? 2015 yılının en karmaşık dönemine giriyoruz hep birlikte, gündemi kapsamlı bir şekilde anlatacağım, işinize yaracağından emin olmak için her önemli konuya değineceğim.

Hızlıca Temmuz 2015’i özetleyeyim:

Gündeminiz Dolunay ile başlıyor! Dolunay, 2 Temmuz günü, astrolojide mutluluk ve eğlenceyi temsil eden 5. evde gerçekleşiyor.  Bu ev aynı zamanda maddi/manevi risk alma isteğini, yaratıcılığı ve çocukları da temsil eder.

Her zamanki gibi, bu Dolunay da bir meselenin sonuçlanmasına vesile olacak, tahmini tarihler: 6-7 Temmuz.

15 Temmuz’da Merkür/Mars birlikte Pluto ile karşıtlık yapacak, iyi bir haber sayılmaz! Karşıtlığın ertesi günü Yeniay yaşanacak. Oluşacak gündem şu konular çerçevesinde kalacaktır: arkadaş çevreniz, iş ortamından tanıdıklarınız, dahil olduğunuz ortamı/kültürü (yaşadınız yer dahil) ve doktor/avukat gibi profesyonellere ihtiyacınız.

Diğer yandan, 1 yıldır Jüpiteri konuk eden 12. evinizde 25 Temmuzdan itibaren Venüs gerilemesi yaşanacak, etkilerini 19 Temmuz gibi hissettirecektir. Bu konuyu Ağustos ayında daha detaylı yazacağım, bu yazıda kısaca değineceğim.

Temmuz 2015 astroloji gündeminin önemli bölümleri şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay

Peki tüm bu astrolojik olaylar ne anlama geliyor?

Başak Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuz genel görünüme geçmeden önce, 1 Temmuz’da Venüs-Jüpiter kavuşumu olduğunu hatırlatayım. Bu etkileşim sayesinde, sağlık sorununuz varsa ve bugün çözülmesi için bir adım attıysanız, hayırlı sonuçlar almanız muhtemeldir.

1-3 Temmuz arasında geçerli…

Şimdi detaylarla edebiliriz.

Temmuzda Satürn etkisi

2013-2014 yıllarında iletişim, eğitim ve öğrenme ve ayrıca ulaşım alanında sizi etkisi altına alan ancak 2015 yılında bu alanı terk eden Satürn 10 gün önce geri döndü.

Satürn etkileri hayatımızın merkezinde yer alan konuların sebebidir, bu nedenle 2013 – 2014 arasında iş/sosyal ortamlardaki arkadaşlarınızla, hatta eşiniz/sevgiliniz ve aile büyüklerinizle iletişim sorunları yaşamış olmanız kuvvetle muhtemel.

Bazılarınızın ulaşım alanında Satürn baskısı yaşamış olması (arabayı satmak, ayağın kırılması gibi) da muhtemeldir.

2015 yılında bu baskı ortadan kalkmıştı, epey rahatlamıştınız ancak şimdi Satürn akrep burcuna geri döndüğü için Eylül ayının ortalarına kadar benzer deneyimleri yaşayacağınızı bilmenizi istiyorum.

Satürn’ün önceki burca dönüşü her zaman bir şeylerin ters gittiği hissi yaratır, ciddi huzursuzluk verir. Bir düşünün, 10 gündür yaşadınız huzursuzluk bundan olabilir mi? Dert etmeyin, sorun sizde değil, Eylülde yeniden rahatlayacaksınız 🙂

Temmuzda Mars etkisi

Mars Temmuz ayının tamamında yengeç burcunda olacak. Olumsuz etkileşimler olmasaydı, bu haber başlı başına harikaydı ama işte Pluto karşıtlığı var.

Öncesinde sizlere Mars etkisini tarif etmek istiyorum:

Küçük bir çocuk düşünün, 3-4 yaşlarında. Sürekli bir şeyler istiyor, eğer istediğini alırsa gözleri mutluluk ve zaferle parlıyor; alamadığında ise keyfi kaçıyor, mağlubiyeti kabullenmiyor, kaşlarını çatıp bağırmaya başlıyor, amacı ortalığı ayağa kaldırmak….

İşte Mars enerjisi bu küçük çocuk gibidir. Geldiğinde bizler de o küçük çocuk gibi hissederiz. Çoğu zaman coşkulu ve sevinçli oluruz ama istediğimiz olmazsa kabul etmeyiz, öfkeleniriz, kavga etmekten çekinmeyiz. Kısacası Mars çift yönlü enerjidir, hem pozitif hem de negatif, şartlara bağlı.

Peki Mars’ın etkisini hangi alanda hissedeceksiniz?

 1. arkadaşlarınızla ilişkiler, her türden çevre/network
 2. profesyonel destek/yardım ihtiyacı, doktor da olabilir elektrik tesisatçısı da..
 3. önemli bir konuda tanıdıklardan yardım almak veya yardım etmek
 4. bir dernek/kulüp gibi üyelik meselesi, yeni bir ortama giriş

Mars’ın bu konumu, bütün olasılıklar için en iyilerinden biridir. İstediğinize ulaşmakta, doğru insanların katkısını/desteğini almak mucizeler yaratabilir.

Olayın bir de negatif yanı vardır: aynı alanda, istediklerinize ulaşamadığınızda normalden daha çok gerilmek. En basit örneği, tatile gittiğinizde çevrenizde hoşunuza gitmeyen insanlar olursa 2x kızabilirsiniz. Bir oteldeki resepsiyon görevlisi, bir sebepten görüştüğünüz avukat, bireysel emeklilik satmaya çalışan biri vs..

Satürn ve Mars birbiri ile ilişkili alanlarda olduğu için (iletişim-çevre) bu etki büyüyecektir. Temmuz ayında enerjinizin nasıl olacağını anladınız değil mi?

Çocuk örneğini hatırlayın, son derece pozitif veya tersine negatif bir ay olabilir.

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün, 2011 yılından beri eşiniz/sevgiliniz ile ilişkiniz ile diğer sosyal/profesyonel ilişkilerinizi temsil eden 7. evde bulunuyor.

Neptün hakikaten çok ilginç bir gezegendir, etkilerini anlamak kolay da değildir aslında ama bu tanım işinizi kolaylaştıracak:

Neptün’ün etkilediği alanda hem gelişim hem de sorun alanı olur.

Neptün varken daha fazlasını yaşamak isteriz ancak bunu başarmakta zorlanırız. Bir taraftan olumlu gelişmeler olurken, bir taraftan da işler istediğimiz gibi gitmez. Kolayca mutlu olamayız, bir türlü “işte budur” diyemeyiz. 

2011 öncesi ve sonrasını bir düşünün. 2011 yılından sonra sadece eşiniz/sevgiliniz değil, tüm ilişkilerinizde tavrınız ve beklentiniz çok değişmedi mi? Eskiye kıyasla çok daha yumuşak huylu oldunuz ya da tam tersini yaşıyorsunuz?

Neptün etkisi hayatınızın arka planında kalıp sizi ağır ağır değiştirmeye devam edecek! Bazen büyük galibiyetler tadacak bazen de hayalkırıklığı yaşayacaksınız.

Evlilik ve gönül meseleleri, Temmuz ayının ilk haftası yaşanacak Güneş-Neptün etkileşimi nedeniyle, özellikle Dolunay sırasında öne çıkacaktır. Bir gelişme yaşanması olasıdır, gündemde var mı?

Temmuzda Pluto etkisi

Pluto 2008 yılından bu yana oğlak burcunda, ki oğlak burcu sizin için aşk/mutluluk, cesaret, risk, yaratıcılık ve çocuk demektir.

Temmuz Dolunayı da oğlak burcunda gerçekleşecek, üstelik hemen akabinde, 6 Temmuz’da Güneş-Pluto karşı karşıya geliyor. Bunun mutlaka bazı sonuçları olacaktır.

Neler olabileceğine geçmeden önce Pluto etkisini de anlatayım:

Pluto saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu getirir.

Pluto’nun gerilemeye başladığı Nisan’a ayına geri dönüp bir düşünün lütfen. Nisan’dan bu yana soluksuz odaklanma isteği veya mecburiyeti hangi alanda oluştu?

 1. çocuklarınızla ilgili gelişmeler
 2. aşk/mutluluk isteği ve de cinsellik
 3. spor ve benzeri enerjik faaliyetler
 4. farkınızı ortaya koymak ve değer görmek için çabalamak
 5. kumar, bilgisayar oyunları vb adrenalin artıran şeylere yönelmek

Pluto cidden büyük bir odaklanma yaratır. Bunu siz tercih etmiş olabilirsiniz ya da mecbur kaldınız… Her iki durumda da, Nisan ayından bu yana sürekli bu saydığım konular çerçevesinde bir odaklanma yaşadınız.

Pluto Temmuz ayının hemen tamamında etkin olacak ancak 5 – 19 Temmuz arasında, bu konularda bir dönüm noktası olacağını bekleyebilirsiniz.

Değerli okurlarım,

Buraya kadar gördüğünüz gibi Mars, Satürn ve Neptün aşk, iletişim ve arkadaşlar gibi dışa dönük konularda etkin olacak!

Temmuz gündeminizin hareketli ve dışa dönük olmasını bekleyebilirsiniz, zaten Bayram da yakında.

Diğer yandan, Ağustos ayları geleneksel olarak, yani her zaman, sizin en yorgun ve içe dönük döneminizdir. Bu sefer de öyle olacak ama bir fark var: Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor!

Başak burcunun kaderinde yükseliş dönemi11 Ağustos’ta başlıyor 🙂 Takip eden 1 yılda birçok mucize ile karşılaşmanız mümkün. Geçmişte en iyisi için en çok çalışmış olan başaklar, önümüzdeki yılda çok emek edecek olan başaklar karşılığını alacaklar.

Bu yılın en güzel haberiydi.

Diğer yandan, Temmuz’da gezegenler arasında olumsuz etkileşimler olacağı için bazı uyarılarım olacak: Mesela, tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs.

Kısacası, riskli bir ay olduğu aklınızda kalsın, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkatli olun, gereksiz risk almaktan kaçının.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz.

Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur.

Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:

 1. aşk hayatınızda gündemde olan mesele sonuçlanacak
 2. eğlenmek – tatil yapmak için bir plan yapıyorsanız, kararı vereceksiniz
 3. çocuklarınızla ilgili konu netleşecek
 4. hep tanışmak istediğiniz o güzel/yakışıklı ile tanışacaksınız, muhtemelen arkadaşlarınız aracılık edecek

Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacağını yeniden hatırlatayım.

Ayrıca, Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, Dolunayda yaşananların Neptün gündeminizle ilişkili olma ihtimali olacağı için aşk hayatınızda bir gelişme olması muhtemel.

Elbette alternatifler sınırsız, ben bir örnek verdim ama sizin gündeminiz biraz farklı olabilir. Kendi gündeminize göre aradaki olası bağlantıları en iyi siz bulabilirsiniz 🙂

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz.

Peki gündeminizde neler olacak? Bazı olasılıklar:

 1. yeni bir ortama girmek, sizden çok farklı insanların olduğu bir ortama
 2. bir kulüp/derneğe üye olmak, üniversite kazanmak
 3. çevrenizdeki insanların sayısının artmasına neden olacak başka bir gelişme
 4. farklı bir şehre/ülkeye taşınmak, iş değiştirip çevre değiştirmek
 5. tanıdıklardan çok önemli bir destek almak veya destek için harekete geçmek
 6. işteki/ticari başarınız için bir atılım yapmak
 7. profesyonellerden destek almak

Yeniay’dan hemen önce gergin bir atmosfer olacak gibi çünkü Merkür-Mars ile Pluto karşıtlık yapacak. Bakalım neler yaşayacağız?

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin!

Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak.

19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur.

Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin.

Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir.

İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂

Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir.

Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları.

31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım.

Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

112 Yorum

 1. Ebru

  10/07/2015

  Merhaba, Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum, emeklerinize sağlık..
  Bir sorum var ve bunu kendi başıma anlamayı başaramadım: ’19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin’ demişsiniz ya Venus’un Retro’su ile ilgili.. Peki bu, doğum haritasında Venus’ü Retro olanlar için de gecerli midir? Mesela benim dogum haritamda Venus’um zaten Aslan’da Retro (ileri Durağanmış [S]). Sanki bizler için durum normaller için olanın tam tersi gibi bir bilgi kırıntım var ama cok da guvenemiyorum, internette de benim gibi ters dogmuş insanlara yönelik pek bilgi bulamadım 🙂 Mümkün olursa biraz aydınlatır mısınız Ceyhun Bey 🙂 Sevgiler,

  • Zafer Ceyhun

   10/07/2015

   Merhaba Ebru hanım, hangi konuda önemli bir adım atmanız gerekiyor?

  • Ebru

   12/07/2015

   Kararı haziran sonunda vermiş olsam da, yeni işime başlıyorum bu retro dönemde.. Ve natal Venus 6-7 kaspında.. Tesekkur ederim, bu detaylara girince harita yorumlamaya girer diye vermemiştim Ceyhun Bey.. Aslında sadece bu dönem özelinde değil, amatör bir meraklı olarak Venus retro bir yaşam sürmek ile ilgili genel anlamda merak ettiğim, ancak yeterince kaynak bulamadığım bir konu bu..

 2. Hande

  11/07/2015

  5-19 Temmuz arası Dönüm Noktası evet o Dönüm noktamı bugun yaşadım hayırmı şermi bilmiyorum ama 11 Ağustos’a güveniyorum…yine çok fazla isabetli konular Ceyhun bey Olasılıklar çok tutarlı az geliyor yazılar sayfalar dolusu yazsan hep okurum sıkılmadan..bide sizin bi bölümünüz olucKtı hani tavsiye verme bölümü burcuna göre takipçileri unutmaz şimdi okuyanlar hatırlar ya siz? 🙂

  • Zafer Ceyhun

   11/07/2015

   Hande hanım çoook tşk ederim ilginiz için 🙂
   Önerilere devam edeceğim ama Temmuz ayında öneriden çok uyarıya ihtiyaç vardı diyebiliriz, ki öyle yaptım zaten..
   Unutmuyor olmanız da beni son derece mutlu ediyor, birlikte yürüdüğümüzü hatırlatıyor, sağ olun var olun 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

 3. yasemin

  14/07/2015

  mrb ceyhun bey .başak burcu yukselen boğa batıda.yukselen terazi vedik e gore.ay burcum akrep.ve mart sonu baslayan sıkıntılı haberler su sıra 7 temmuz yenıden karsıma cıktı hemde benım sucum olmadan ıstememım dısında .bu surecı nasıl atlatırım.işle ılgılı olusan sıkıntım buyuk.5 gezegenım terazıde toplanmıs .yorumlarsanız sevınırım.

 4. KübrA

  14/07/2015

  Ceyhun bey merhaba,
  kıstırılmış burçlar üzerine bir çalışmanız mevcut mu, bununla ilgili bir yazı bekliyoruz sizden. haritam daha bir anlam kazandı sanki inceleyince..

 5. gul

  15/07/2015

  İyi günler ceyhun bey bir astrolog jubiter in etkisini her başak burcunun hissetmeyecegini yazmış bunun açıklamasını siz yapabilirmisiniz ?

  • Zafer Ceyhun

   15/07/2015

   Merhaba, ben öyle bir şey demiyorum ki, kim söylediyse kendisi yapsın açıklamayı, bizler de anlayalım niyeymiş.
   Boş laf.

 6. Rabia

  16/07/2015

  Ceyhun bey 20 Temmuz’da estetik burun ameliyatım var acil bana cevap verirmisiniz ? Ameliyat olmalımıyım olmamalımıyım doğm tarihim 17/09/97 görüşlerinizi eksiksiz aktarırsanız sevinirm görüşleriniz benim için çok önemli saygılarımla 🙂

  • Zafer Ceyhun

   16/07/2015

   Rabia hanım merhaba,
   Venüs gerilemesi sonrasına bırakırdım yerinizde olsam..

 7. sevgii

  16/07/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,

  11 Agustos öncesi pek bir hareketlilik olmadı hayatımda ne yazık ki ocak ayında retro zamanıda işe girmiştim ve mayısta başlayan retro ile birlikte işte düşüşler oldu ve bırakmak durumunda kaldım..

  yani retroda başlayan hiç bir şey uzun süreliğine hayatımızda kalmıyor bunu biliyorum..Aşk ilişkim ise bir enteresan hal aldı.. 11 Agustosa güveniyorum

  Ceyhun bey tam olarak ne zaman rahat bir nefes alabiliriz? aşk hayatımız Agustos ayındamı düzene girer?? yeni iş için aklımdaki her yere başvurdum diyebilirim.

 8. Gökçe

  18/07/2015

  Ceyhun bey merhabalar. Öncelikle iyi bayramlar diliyorum.26 temmuzda uranüs geri hareketine başlıcak demişsiniz benim doğum haritamda zaten geri harekkette
  Bu beni olumsuz etkilemesini önler mi ve ne şekilde yada hangi alanda etkisini hissederim acaba?

  • Zafer Ceyhun

   18/07/2015

   Gökçe hanım merhaba, Uranüs geri hareketi kötü bir şey değil zaten…
   Sizi de başkalarını da Kötü etkilemez.
   Sevgiler, Ceyhun

 9. Deva

  21/07/2015

  Merhaba Zafer Bey,

  yine dokturmusunuz…ellerinize & yüreginize saglik 😉

  Jupiter geliyor…bir basak olarak cok ama cok seviniyorum ama ayni zamanda yükselenim ve ay burcum Terazi onu Jupiter pek iyi etkilemicek galiba :((

  Acaba ask durumu Jupiter geldikten sonra Terazi´den dolayi kötü etkilenirmi ?

  Cok tesekkürler.

  Sevgilerimle
  Deva

  • Zafer Ceyhun

   21/07/2015

   merhaba Deva hanım, öncelikle tşk ederim 🙂
   Jüpiter teraziyi de çok olumlu etkileyecek, hiç merak etmeyin, güzel bir dönem başlıyor inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

 10. Pelin

  21/07/2015

  Merhabalar yaklaşık 2 yıldır çalıştığım ve başarılı olamadığım bir sınav var 20 eylülde. 6.9.1989 saat 14:10 doğumluyum bu sınavda da mı hüsran? 🙁

  • Zafer Ceyhun

   21/07/2015

   Pelin hanım bu sefer farklı olacak gibi görünüyor, çok çalışın, iyimser olun, şartlar lehinize olacak..
   şimdiden başarılar..
   Sevgiler, Ceyhun

  • Pelin

   23/07/2015

   İnşallah bu sefer olur bi sonraki sınav nisanda ve sonraki eylülde.. O sınavlara kalmadan bu sınavda bitirmek istiyorum ne kadar mümkün acaba?

 11. bernacoskunpinar

  22/07/2015

  Merhaba ceyhun bey;
  25 agustos 1989 23.00 dogumluyum. Son bi kac yildir hayatim cok degisti. Eskiye dair hic bisey kalmadi diyebilirim. Cevre is ask hepsi dahil. Jupitere guvenerek mali musavirlik sinavina hazirligi agustos sonrasina biraktim sans ne kadar yardim eder acaba. Basaklar icin ask zor mesele o konuda umudumu yittirdim.yillik iznimi bile 11 agustosta baslatiyorum tek basima tatile cikacagim jupiterw guvenerek insallah gercekten sans getirir..

  • Zafer Ceyhun

   22/07/2015

   Berna hanım merhaba,
   ne güzel kararlar almışsınız, ben de aynısını yapardım..
   sıvanızın sonucundan bizleri de haberdar edin, olur mu?
   sevgiler, başarılar, Ceyhun

 12. Esra

  23/07/2015

  Sevgili Ceyhun Bey,
  guzel yorumlariniz icin tesekkurle baslamak istiyorum.
  Daha once de soylemistim yine soyluyorum, cok guzel, cok aciklayici yorumlariniz var. Tesekkurler.
  14/Eylul/81 annemin soylemiyle sabah ezani dogumluyum, evliyim, 3 ve 5 yasinda 2 kizim var. Simdi gelelim yasadiklarima; 1-Ayagim kirildi hemde evde, ozel bir caba da sarfetmedim yani, merdivenden inerken bir gece vakti ters dondu ve çattt. 2-Bu ay resmen dibe vurdugumu hissettim, en buyuk yoksunluk ve yoksulluk insansizlik. Beni anlamayan insanlarin arasinda kendimi daha derinden daha degersiz hissediyor(d)um bu ay. Yazinizi okudum da biraz rahatladim. 3-Bu ay kendimi ve hayata bakisimi, insanlara bakisimi degistirmeye karar verdim. Agzimla kus tutsam yaranamadigim tum insanlara ben artik kus tutmayi biraktim, isinize gelirse demeye basladim, hemde gururla hemde hic cekinmeden utanmadan. Hic beklemiyorlardi, cok sasirdilar. Bende ohhh kizgin kumlardan serin sulara misali bir o kadar rahatladim. Kolay gelsin.

  • Zafer Ceyhun

   23/07/2015

   Esra hanım merhaba,
   öncelikle büyük geçmiş olsun, görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek..
   Temmuz ayının hakkını her anlamda vermişsiniz, hem kaza hem arkadaşlara karşı yeni tutum hem de Satürn’ün ben geri geldim demesiyle başlayan iletişim sorunları..
   astroloji ilginç bir gerçeği ortaya koyuyor: siz tüm bunlara kendiniz karar verdiniz sanıyorsunuz ama ben daha siz karar vermeden önce bu kararı verebileceğinizi yazmıştım…
   kader ne kadar güçlü değil mi? 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 13. David

  24/07/2015

  Gerçekten Harika

 14. Queen

  24/07/2015

  Ceyhun Bey Merhaba,
  Yazdıklarınızı her ay öyle ictenlik ve heyecanla okuyorum ki, ben dahil bütün insanlara ışık oluyorsunuz. Yaptığınız şey gerçekten çok değerli ve sizin gibi iyilerin bu dünyada yaşadığını bilmek bu dünyayı sevmemi sağlıyor, iyi ki varsınız! Gelgelelim bana yukseleni akrep olan 03.09.1990 doğumlu başak burcuyum. Bu sene hep yükseliş ve düşüşler yaşadım. Ocak ayında çok kurumsal bir sirkette calismaya basladim ama nisan da biraktim. 2014 aralik ayinda baslayan iliskim mayısta sonlandi. Temmuz ayında ise manevi olarak en diplerdeyim. Tek umudum 11 Ağustos 🙂 hem iş hemde aşk hayatında biz basaklar istediğimizi bulabilecek miyiz? Ne dersiniz? 🙂

  Her sey için şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   24/07/2015

   Merhaba Queen,
   öncelikle ilginiz için çook tşk ediyorum 🙂
   yazdıklarınızdan görüyorum ki, aldığınız kararların zamanlaması astrolojik enerjiyle paralel, yani “değişen enerjiyle” birlikte hızlı kararlar alıyorsunuz.
   mesela Mart-Nisan güneş/ay tutulmasının hemen ardından işi bırakmanız, Pluto gerilemesinin başlamasıyla ilişkinizin sona ermesi..
   bu bazen iyi bazen değil…yazılarımı düzenli okuyun mutlaka olur mu, daha kontrollü gitmenizi sağlar.
   diğer yandan, evet Jüpiter geliyor 🙂 bir şeyler değişecektir.
   en güzelini dilerim, sevgiler

 15. Eda E.

  25/07/2015

  Ayin 21’inde cok agir grip oldum, halen yatiyorum. Gunes/Saturn etkilesiminin boyle bir etkisi olabilir mi?

  Tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   25/07/2015

   Eda hanım Venüs başak burcunda 1 haftadır “durmuştu” ve bugün gerilemeye başladı, yorgunluk ve halsizlik yanında yazın ortasında grip bile olabiliyor…
   Geçmiş olsun, Venüs gerilemeye/hareket etmeye başlayınca, birkaç gün içinde, bu durum değişir.
   Bakalım görelim..geçmişler olsun.
   Sevgiler, Ceyhun

 16. ulviye

  25/07/2015

  Zafer bey merhaba

  bir basak burcu olarak hayatimin en berbat ayini yasadim diyebilirim ciktigim tatilden apar topar donmemde cabasi neyse ki canimi sikanlardan uzaklastim tam bir buhran yasiyorum ve asiri bir yalnizlik hissi var her ayrinti fazlasiyla gozume batiyor

  • Zafer Ceyhun

   25/07/2015

   Ulviye hanım merhaba,
   Venüs başak burcunda gerilemeye başladı, bu aralar ilişkiler de dahil olmak üzere, olmadık şeyler yaşanabilir…
   Eylül ortasına kadar iç sesinizi dinlemek üzere kendinizi geri çekin, yalnızlık hissini de garipsemeyin hatta kabullenin…
   Güzel günler dilerim, Ceyhun

 17. hande

  26/07/2015

  ceyhun bey bu venüs gerilemesi merkürdeki gibi iletişimde terslik yaparmı durup dururken telim kapandı açılmıo garantisini bulamıyorum ev dağıldı tatil vardı sinirden iptal oldu 😀

  • Zafer Ceyhun

   26/07/2015

   Hande hanım merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun, tez zamanda açılmasını dilerim, telefonsuz bir dünya düşünmek imkansız 🙂
   Ne zaman aldığınızı hatırlıyor musunuz?

 18. hande

  26/07/2015

  merhaba ceyhun bey şükür bulduk:) telefonsuz hayat berbatmış eskiden nasıl yaşamışız hayret ediyorum..garantisi devam ediyor neyseki 🙂 venüsten dimi bunların hepsi ayrıca aşk hayatım çok karışık tam buldum derken olacak iş değil ay yeter evlenmek istiyorum bi kafama göre bulamadım yahu nezaman gülecek şu yüzüm gece gece dertlendim sizde olmasanız hiç bi astrolog yüzümüe bakmaz 🙂

 19. Can

  26/07/2015

  Başak + Terazi yükseleni için başka bir astrolog da çok sakin geçireceksiniz diyor. Anlamadım vallahi bu işi. Şans bu yılın neresinde Zafer Bey 🙂

 20. asude

  27/07/2015

  Ceyhun bey merhaba, gunaydin, nasilsiniz?
  Soyledikleriniz birebir oldu.
  tatilimde hoslanmadigim biri vardi, onu sevmeye calistim, kiz arkadasim isal oldu, ona bakayim derken 4 gun odadan cikamadim. sonraki gunler ben plajdayken kiz arkadasim gizlice bulusmalara gittigini ogrendim.
  Dondum, isten cikariliyor oldugumu ogrendim.
  Yeni yaptiriyor oldugum evimin projesinin tamamen degistirilmesiyle soka girdim.
  Bu temmuz ayinda butun guzellikler beni buldular cok sukur :)))
  neyseki hayattayim… :))
  Ceyhun bey, en onemlisi is ve ask, bu konularda diyeceklerinizi kulaklarim duymak istiyor. Simdiden bismillah diyim de bu aralar cok sansliyom, neolur neolmaz : )

  • Zafer Ceyhun

   27/07/2015

   Asude hanım merhaba,
   sanıyorum aramıza yeni katıldınız çünkü başaklar için geleceğe dair çok güzel haberler veriyorum bir süredir..
   2015 yıllık yorumunu okuyun mutlaka, detaylar orada da var..
   sevgiler, Ceyhun