Yükselen BaşakBaşak Burcu Temmuz 2015 Yorumu

Temmuz 1, 2015by Zafer Ceyhun112

Başak burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Temmuz ayı başak burcuna neler getiriyor? 2015 yılının en karmaşık dönemine giriyoruz hep birlikte, gündemi kapsamlı bir şekilde anlatacağım, işinize yaracağından emin olmak için her önemli konuya değineceğim. Hızlıca Temmuz 2015’i özetleyeyim: Gündeminiz Dolunay ile başlıyor! Dolunay, 2 Temmuz günü, astrolojide mutluluk ve eğlenceyi temsil eden 5. evde gerçekleşiyor.  Bu ev aynı zamanda maddi/manevi risk alma isteğini, yaratıcılığı ve çocukları da temsil eder. Her zamanki gibi, bu Dolunay da bir meselenin sonuçlanmasına vesile olacak, tahmini tarihler: 6-7 Temmuz. 15 Temmuz’da Merkür/Mars birlikte Pluto ile karşıtlık yapacak, iyi bir haber sayılmaz! Karşıtlığın ertesi günü Yeniay yaşanacak. Oluşacak gündem şu konular çerçevesinde kalacaktır: arkadaş çevreniz, iş ortamından tanıdıklarınız, dahil olduğunuz ortamı/kültürü (yaşadınız yer dahil) ve doktor/avukat gibi profesyonellere ihtiyacınız. Diğer yandan, 1 yıldır Jüpiteri konuk eden 12. evinizde 25 Temmuzdan itibaren Venüs gerilemesi yaşanacak, etkilerini 19 Temmuz gibi hissettirecektir. Bu konuyu Ağustos ayında daha detaylı yazacağım, bu yazıda kısaca değineceğim. Temmuz 2015 astroloji gündeminin önemli bölümleri şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Peki tüm bu astrolojik olaylar ne anlama geliyor?

Başak Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuz genel görünüme geçmeden önce, 1 Temmuz’da Venüs-Jüpiter kavuşumu olduğunu hatırlatayım. Bu etkileşim sayesinde, sağlık sorununuz varsa ve bugün çözülmesi için bir adım attıysanız, hayırlı sonuçlar almanız muhtemeldir. 1-3 Temmuz arasında geçerli… Şimdi detaylarla edebiliriz.

Temmuzda Satürn etkisi

2013-2014 yıllarında iletişim, eğitim ve öğrenme ve ayrıca ulaşım alanında sizi etkisi altına alan ancak 2015 yılında bu alanı terk eden Satürn 10 gün önce geri döndü. Satürn etkileri hayatımızın merkezinde yer alan konuların sebebidir, bu nedenle 2013 – 2014 arasında iş/sosyal ortamlardaki arkadaşlarınızla, hatta eşiniz/sevgiliniz ve aile büyüklerinizle iletişim sorunları yaşamış olmanız kuvvetle muhtemel. Bazılarınızın ulaşım alanında Satürn baskısı yaşamış olması (arabayı satmak, ayağın kırılması gibi) da muhtemeldir. 2015 yılında bu baskı ortadan kalkmıştı, epey rahatlamıştınız ancak şimdi Satürn akrep burcuna geri döndüğü için Eylül ayının ortalarına kadar benzer deneyimleri yaşayacağınızı bilmenizi istiyorum. Satürn’ün önceki burca dönüşü her zaman bir şeylerin ters gittiği hissi yaratır, ciddi huzursuzluk verir. Bir düşünün, 10 gündür yaşadınız huzursuzluk bundan olabilir mi? Dert etmeyin, sorun sizde değil, Eylülde yeniden rahatlayacaksınız 🙂

Temmuzda Mars etkisi

Mars Temmuz ayının tamamında yengeç burcunda olacak. Olumsuz etkileşimler olmasaydı, bu haber başlı başına harikaydı ama işte Pluto karşıtlığı var. Öncesinde sizlere Mars etkisini tarif etmek istiyorum: Küçük bir çocuk düşünün, 3-4 yaşlarında. Sürekli bir şeyler istiyor, eğer istediğini alırsa gözleri mutluluk ve zaferle parlıyor; alamadığında ise keyfi kaçıyor, mağlubiyeti kabullenmiyor, kaşlarını çatıp bağırmaya başlıyor, amacı ortalığı ayağa kaldırmak…. İşte Mars enerjisi bu küçük çocuk gibidir. Geldiğinde bizler de o küçük çocuk gibi hissederiz. Çoğu zaman coşkulu ve sevinçli oluruz ama istediğimiz olmazsa kabul etmeyiz, öfkeleniriz, kavga etmekten çekinmeyiz. Kısacası Mars çift yönlü enerjidir, hem pozitif hem de negatif, şartlara bağlı. Peki Mars’ın etkisini hangi alanda hissedeceksiniz?
 1. arkadaşlarınızla ilişkiler, her türden çevre/network
 2. profesyonel destek/yardım ihtiyacı, doktor da olabilir elektrik tesisatçısı da..
 3. önemli bir konuda tanıdıklardan yardım almak veya yardım etmek
 4. bir dernek/kulüp gibi üyelik meselesi, yeni bir ortama giriş
Mars’ın bu konumu, bütün olasılıklar için en iyilerinden biridir. İstediğinize ulaşmakta, doğru insanların katkısını/desteğini almak mucizeler yaratabilir. Olayın bir de negatif yanı vardır: aynı alanda, istediklerinize ulaşamadığınızda normalden daha çok gerilmek. En basit örneği, tatile gittiğinizde çevrenizde hoşunuza gitmeyen insanlar olursa 2x kızabilirsiniz. Bir oteldeki resepsiyon görevlisi, bir sebepten görüştüğünüz avukat, bireysel emeklilik satmaya çalışan biri vs.. Satürn ve Mars birbiri ile ilişkili alanlarda olduğu için (iletişim-çevre) bu etki büyüyecektir. Temmuz ayında enerjinizin nasıl olacağını anladınız değil mi? Çocuk örneğini hatırlayın, son derece pozitif veya tersine negatif bir ay olabilir.

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün, 2011 yılından beri eşiniz/sevgiliniz ile ilişkiniz ile diğer sosyal/profesyonel ilişkilerinizi temsil eden 7. evde bulunuyor. Neptün hakikaten çok ilginç bir gezegendir, etkilerini anlamak kolay da değildir aslında ama bu tanım işinizi kolaylaştıracak:
Neptün’ün etkilediği alanda hem gelişim hem de sorun alanı olur.
Neptün varken daha fazlasını yaşamak isteriz ancak bunu başarmakta zorlanırız. Bir taraftan olumlu gelişmeler olurken, bir taraftan da işler istediğimiz gibi gitmez. Kolayca mutlu olamayız, bir türlü “işte budur” diyemeyiz.  2011 öncesi ve sonrasını bir düşünün. 2011 yılından sonra sadece eşiniz/sevgiliniz değil, tüm ilişkilerinizde tavrınız ve beklentiniz çok değişmedi mi? Eskiye kıyasla çok daha yumuşak huylu oldunuz ya da tam tersini yaşıyorsunuz? Neptün etkisi hayatınızın arka planında kalıp sizi ağır ağır değiştirmeye devam edecek! Bazen büyük galibiyetler tadacak bazen de hayalkırıklığı yaşayacaksınız. Evlilik ve gönül meseleleri, Temmuz ayının ilk haftası yaşanacak Güneş-Neptün etkileşimi nedeniyle, özellikle Dolunay sırasında öne çıkacaktır. Bir gelişme yaşanması olasıdır, gündemde var mı?

Temmuzda Pluto etkisi

Pluto 2008 yılından bu yana oğlak burcunda, ki oğlak burcu sizin için aşk/mutluluk, cesaret, risk, yaratıcılık ve çocuk demektir. Temmuz Dolunayı da oğlak burcunda gerçekleşecek, üstelik hemen akabinde, 6 Temmuz’da Güneş-Pluto karşı karşıya geliyor. Bunun mutlaka bazı sonuçları olacaktır. Neler olabileceğine geçmeden önce Pluto etkisini de anlatayım:
Pluto saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu getirir.
Pluto’nun gerilemeye başladığı Nisan’a ayına geri dönüp bir düşünün lütfen. Nisan’dan bu yana soluksuz odaklanma isteği veya mecburiyeti hangi alanda oluştu?
 1. çocuklarınızla ilgili gelişmeler
 2. aşk/mutluluk isteği ve de cinsellik
 3. spor ve benzeri enerjik faaliyetler
 4. farkınızı ortaya koymak ve değer görmek için çabalamak
 5. kumar, bilgisayar oyunları vb adrenalin artıran şeylere yönelmek
Pluto cidden büyük bir odaklanma yaratır. Bunu siz tercih etmiş olabilirsiniz ya da mecbur kaldınız… Her iki durumda da, Nisan ayından bu yana sürekli bu saydığım konular çerçevesinde bir odaklanma yaşadınız. Pluto Temmuz ayının hemen tamamında etkin olacak ancak 5 – 19 Temmuz arasında, bu konularda bir dönüm noktası olacağını bekleyebilirsiniz. Değerli okurlarım, Buraya kadar gördüğünüz gibi Mars, Satürn ve Neptün aşk, iletişim ve arkadaşlar gibi dışa dönük konularda etkin olacak! Temmuz gündeminizin hareketli ve dışa dönük olmasını bekleyebilirsiniz, zaten Bayram da yakında. Diğer yandan, Ağustos ayları geleneksel olarak, yani her zaman, sizin en yorgun ve içe dönük döneminizdir. Bu sefer de öyle olacak ama bir fark var: Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor! Başak burcunun kaderinde yükseliş dönemi11 Ağustos’ta başlıyor 🙂 Takip eden 1 yılda birçok mucize ile karşılaşmanız mümkün. Geçmişte en iyisi için en çok çalışmış olan başaklar, önümüzdeki yılda çok emek edecek olan başaklar karşılığını alacaklar. Bu yılın en güzel haberiydi. Diğer yandan, Temmuz’da gezegenler arasında olumsuz etkileşimler olacağı için bazı uyarılarım olacak: Mesela, tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs. Kısacası, riskli bir ay olduğu aklınızda kalsın, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkatli olun, gereksiz risk almaktan kaçının.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. aşk hayatınızda gündemde olan mesele sonuçlanacak
 2. eğlenmek – tatil yapmak için bir plan yapıyorsanız, kararı vereceksiniz
 3. çocuklarınızla ilgili konu netleşecek
 4. hep tanışmak istediğiniz o güzel/yakışıklı ile tanışacaksınız, muhtemelen arkadaşlarınız aracılık edecek
Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacağını yeniden hatırlatayım. Ayrıca, Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, Dolunayda yaşananların Neptün gündeminizle ilişkili olma ihtimali olacağı için aşk hayatınızda bir gelişme olması muhtemel. Elbette alternatifler sınırsız, ben bir örnek verdim ama sizin gündeminiz biraz farklı olabilir. Kendi gündeminize göre aradaki olası bağlantıları en iyi siz bulabilirsiniz 🙂

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz. Peki gündeminizde neler olacak? Bazı olasılıklar:
 1. yeni bir ortama girmek, sizden çok farklı insanların olduğu bir ortama
 2. bir kulüp/derneğe üye olmak, üniversite kazanmak
 3. çevrenizdeki insanların sayısının artmasına neden olacak başka bir gelişme
 4. farklı bir şehre/ülkeye taşınmak, iş değiştirip çevre değiştirmek
 5. tanıdıklardan çok önemli bir destek almak veya destek için harekete geçmek
 6. işteki/ticari başarınız için bir atılım yapmak
 7. profesyonellerden destek almak
Yeniay’dan hemen önce gergin bir atmosfer olacak gibi çünkü Merkür-Mars ile Pluto karşıtlık yapacak. Bakalım neler yaşayacağız?

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin! Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak. 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur. Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları. 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

112 comments

 • Ebru

  Temmuz 1, 2015 at 10:49 pm

  Merhaba
  İş ile ilgili önemli bir haber bekliyorum. 4 mayıstan beri görüşmeler sürüyor. Temmuz da ne olur? Etkiler çok iyi gelmedi gibi. Yükseleni balık olan bir başağım.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 1:06 am

   Yeniayda bir ihtimal sonuçlanabilir ama Temmuz gündeminizde işle ilgili gezegen etkisi yok doğrusu…
   Ağustosa kalma ihtimali var mı?

  • Ebru

   Temmuz 2, 2015 at 4:34 pm

   Yani…..çok canlı gidiyor görüşmeler. Kalırsa çok uzamış olur sadece. Ama negatif cevaba çok şaşırırım. Öyle bir açı olabilir mi dersiniz??!

  • ecem

   Temmuz 29, 2015 at 1:14 am

   Merhaba sevgilim yengec burcu ve bu günlerde cok gergin isle ilgili sıkıntılarını bana kötü bir sekilde yansıtıyor aramıyor konusmak istemiyor ailesiyle ilgili problemleri var ve cok üstüne geldiğimi söylüyor bu durum ne zaman düzelir

 • PELİN YAZAN

  Temmuz 1, 2015 at 11:24 pm

  Aslan, assolist sanırım yoksa sona kalan dona kalırmış:) Bu gece uyku yok sabırsızlıkla bekliyorum. Bugün jüpiter ve venüs kavuşumundan birşey anlamadık. 🙁

  Reply

 • Damla

  Temmuz 1, 2015 at 11:30 pm

  Ceyhun bey ;
  Bi dahaki ay aslan olarak birinci siradayiz biliyorum bu yuzden cok pozitifim yeter ki bizim yorumumuz da detayli gelsin olur mu digerleri bi harika cunku..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 1, 2015 at 11:39 pm

   Damla hanım çok tşk ederim ilginizi için 🙂
   aslan yorumu da tıpkı diğerleri gibi detaylı ve Burcuna Göre tarzıyla…
   sevgilerimle, Ceyhun

 • sevgi

  Temmuz 1, 2015 at 11:33 pm

  Merhabalar Ceyhun bey,yine tam basaklara gore detayli ve mukemmel bir yazi siz basaklari cok iyi cozmussunuz tebrikler :)) sıkı takipcinizim yazdiklariniza gore daha dikkatli davranmaya ve hayatima uygulamaya calisiyorum bu ay da yine gundemimdeki olaylar aynen temmuzdaki gibi bir sey haric aşk 🙂 onu da nedense sadece beklemeye karar verdim,dolunay beni de aşka tutar mi acaba ? :))
  tesekkurler seviliyorsunuz..

  Reply

 • Didem

  Temmuz 1, 2015 at 11:43 pm

  Hayatında biri olmayan başaklar için aşk gelir mi ceyhun Bey ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 12:15 am

   Evet Temmuzda mümkün ama olacaksa 19 Temmuza kadar olsun

  • ecemsunaz

   Temmuz 2, 2015 at 12:36 am

   30 yildir yokluğuna alıştığım bir durum
   benki internet aşklarını anlamam anlatsalar saçma gelir
   22 haziranda Kapı çalındı buyur ettim
   şaşkınlık derecesinde merak ediyorum Uyumdan dolayı hemen dolunay ertesi görüşeceğim
   korkularım yok
   hiç beklemediğim alandan sınanıyorum. Hanimadığı birine inanmak
   buluşmak onunl internette tanışmak
   Bu kadar uyuma rağmen olursa olur olmazsa olmaz diyorum.
   Yazdıklarınıza göre ben bu sürece girmişim

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 12:48 am

   Hadi hayırlısı Ecem hanım 🙂

 • kezban

  Temmuz 2, 2015 at 12:03 am

  süper bi yazı buyuk bır zevkle okudum hay allah razı olsun 🙂 güzel gececek temmuz tatıl hazırlıgı yapıyorum uyarılarınızı dıkkate alacagim sevgıyle kalın…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 12:24 am

   Eksik olmayın efenim, Allah sizden de razı olsun…
   En güzel tatiller 🙂

 • Ebru

  Temmuz 2, 2015 at 12:03 am

  Ceyhun bey cevabınız benim için çok önemlydi ama

  Reply

 • Melis

  Temmuz 2, 2015 at 12:31 am

  Ceyhun bey yükseleni terazi olan başak burçları için iş kariyer fırsatları var mı?

  Reply

 • dilek

  Temmuz 2, 2015 at 1:40 am

  7 temmuzda almanca sinavim var acaba nasil bir sonuc alabilirim

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 2:02 am

   çok çalışmak için gezegenlerin desteği var Dilek hanım, o güne kadar iyi değerlendirin bu atmosferi, çalışınca oluyor ne de olsa…
   başarılar dilerim.

 • melek

  Temmuz 2, 2015 at 2:28 am

  Mrb zafer bey

  Reply

 • melek

  Temmuz 2, 2015 at 2:35 am

  Hazirandan beri cok asiri korkulara kapildim birden ayrica evliligim biticek boyle giderse biaylik evliyim ama kotu gidiyo korkularimdan dolayi temmuz da bitermi korkularim lutfen cvp yazin kapana kisilmis gibiyim 10,08,1989

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 2:41 am

   aslan burcu musunuz Melek hanım? başağa yazmışsınız, emin olamadım

  • melek

   Temmuz 2, 2015 at 2:49 am

   Basak burcuyum bence ozelliklerim yasadiklarim basaga uyuyo tarih buyuk ihtimalle yanlis

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 2:57 am

   daha 1 aylık evlisiniz, size gereken tek şey geleceğin bugünden daha iyi olacağına inanmak…
   korku ve şüphe insanı bitirir, burcunuz ne olursa olsun.
   Astroloji çerçevesinde bir yorum yapacak olursak, Neptün etkisiyle kendinize ve ilişkinizin geleceğine inancınız sarsılmış..
   Geleceğin belirsizliği hepimizi korkutuyor, astroloji de bu korkuyu azaltmak için var ve diyor ki, Ağustos ayından itibaren başakları güzel günler bekliyor.
   Derin bir nefes alın ve “her şey güzel olacak” deyin 🙂
   mutluluklar dilerim.

 • melek

  Temmuz 2, 2015 at 3:04 am

  Benim korkum mars uranus karsitliginda basaklara ozel yazinizda var aynen acik acik soyleyemiyorum anlatabildimmi acaba zafer bey gizli msj yazilabiliyomu acaba

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 3:49 am

   Anladım, beklemeden doktora gidin öyleyse Melek hanım.

 • Cihan

  Temmuz 2, 2015 at 4:37 am

  Merhabalar ceyhun bey yükseleni başak olan koç burcuyum.bir görev değişikliği ( terfi gibi diyelim) için bir aydır ugrasıyorum. Şansım? Kolay gelsin. Simdiden tesekkurler.

  Reply

 • Sevgi

  Temmuz 2, 2015 at 4:48 am

  Mrb Ceyhun bey;
  Bu ay bahtsız başaklara istem dışı gebelikte varmı olasılıklarda?

  Reply

 • Çiğdem

  Temmuz 2, 2015 at 8:07 am

  Ceyhun bey basak basak dedim hemen atmissiniz tesekkurler.. 2013 14 kaza falan demissiniz evet ufak bir kaza oldu gecti gitti. Nokta atisi diye buna denir =) bu ay ki yazi bana biraz karisik geldi ama muhtemelen tekrar okursam bi sorun olmaz. 17 temmuz sonrasi bi gorusmem olucak umarim hayirlisi olur. Bu tabloda pek sanmiyorum ama neyse. Artik gecmise bakmak istemiyorum iliskiler icin konusursak. Hersey gonlumuzce olsun…

  Reply

 • burcu

  Temmuz 2, 2015 at 9:03 am

  Merhaba Ceyhun Bey, büroda çalışan personelim işi bırakıyor, yeni personel için en uygun dönemim ne zaman olur. Personel sorunum ne zaman sona erecek:( Başak burcuyum, yükselenim terazi

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 10:05 pm

   Kova burcu dolunayının konusu personel alımı olacak, 31 Temmuz.
   Ağustos başında süreç tamamlanmış olur Burcu hanım.

  • burcu

   Temmuz 7, 2015 at 9:41 am

   cevabınız için çok teşekkürler 🙂

 • Esra

  Temmuz 2, 2015 at 9:12 am

  merhaba ceyhun bey,
  bugüne kadar burcumu seviyordum ama mutlu olmamız adına illa bir pürüzler silsilesi yaşıyoruz. yükselenim de başak olunca korku ve endişem iki kat artıyor. 11 Ağustos da olmasa hayatımızda şükür diyeceğimiz bir done olmayacak. lakin ağustostan da tam manasıyla ümitli değilim artık. bana bir ışık lazım ama ben yazdıklarınızda bu ışığı yakalayamadım neptün satürn vs vs. çok güzel özetlemişsiniz yien yalın ifadelerle. emeğinize sağlık.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 3:36 pm

   Esra hanım neden bu karamsarlık, ne oldu?
   sevdiğiniz birini mi kaybettiniz, günlerdir aç mısınız, geri dönüşü olmayan yıkıcı bir hata mı yaptınız?
   bunlara hayır diyorsanız, sizden iyisi yok şu hayatta…
   unutmayın! küçük dertleri büyütmek insanı sınırlayan suni hapishane duvarları gibidir, kendinizi umutsuzluğa mahkum etmeyin.
   sevgiler, Ceyhun

  • Esra

   Temmuz 2, 2015 at 3:55 pm

   Ceyhun Bey,
   Sağlıklıyım çok şükür elbette. Başak olarak tam manasıyla huzurlu bir ayımız geçmiyor yıldız konumlarına bakınca. siz şimdi hayatın kendisi böyle değil mi diyebilirsiniz ama başak burcu mensubu olarak yıllardır çok hırpalandığımızı düşünüyorum. Sizce umutlu olmalı mıyım kısa ya da uzun vade de?

 • başak

  Temmuz 2, 2015 at 11:36 am

  Merhaba,
  Bir şeyi çok merak ediyorum? Jupiter en ne zaman başak burcundaydı? Bu gezegenle ilgili çok olumlu bi tablo çiziyorsunuz. Geçmiş tarihe göre bir karşılaştırma yapmak istiyorum da?
  Teşekkür ederim

  Reply

  • başak

   Temmuz 2, 2015 at 7:33 pm

   Zafer bey merhaba ,
   Sorumu neden es geçtiniz?

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 9:48 pm

   Hatır gönül için her soruya cevap vermeye çalışan birine, sorunuza kısa sürede cevap alamadınız diye “neden bana cevap vermedin” demek şık değil.

 • Şema çinar

  Temmuz 2, 2015 at 12:07 pm

  İşe basvurdum ama bir turlu gerçekleşmedi cok istedim olmadı sizce olurmy

  Reply

 • birsen

  Temmuz 2, 2015 at 1:25 pm

  Merhaba Ceyhun bey sabırsızlıkla buay ki yorumunuzubekliyorumdum üç ay önce işi bıraktım biyere başladım nisanda ama kısa sürdü ebeveylerin sağlık nedeniyle bu yıl başakların burcu olacaktı ama ne olur bu karamsarlık biran once bitsin artık aşk sevgi de karış 🙁 aşk ve iş bu yıl duzene girermi güzel günler gorecekmiyim. Teşekkür ederim

  Reply

  • birsen

   Temmuz 3, 2015 at 5:15 pm

   Sanırım cevap yok 🙁

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 3, 2015 at 5:22 pm

   Birsen hanım merhaba,
   “hayatım nasıl olacak, işler yolunda gidecek mi” gibi sorulara cevap vermiyorum…
   çünkü sizin hayatınızla ilgili fikir sahibi olmam için haritanızı incelemem lazım, bu imkanım henüz yok.
   ama sorunuza kendiniz cevap verebilesiniz diye sayfalarca yazıyorum, eminim ki sorunuza kendiniz cevap bulabilirsiniz.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • birsen

   Temmuz 3, 2015 at 8:42 pm

   Teşekkür ederim Ceyhun bey 🙂

 • derin

  Temmuz 2, 2015 at 3:23 pm

  Selamlar Ceyhun bey , yine dokturmussunuz masallah 🙂 Gecen aylardan kalan bir bakiyemiz vardi onu hatirlatmak istiyorum 🙂 Merkur retrograde mis ben dogdugumda( 1983/septmbr 7 – istanbul – 21:15 ), bu bana iyi yada kotu bir etkide bulunur mu diye sormustum size haziran sonrasi hatirlatin demistiniz .
  Birde yine haritamda aslan 4 ev venus retro buda bu yaz bana iyi bir sans verir diyebilirmiyim .
  Cevabiniz icin simdiden tesekkurederim . Iyiki varsiniz 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 10:02 pm

   Merkür gerilemesinde doğmak “keşke benim de başıma gelse” denecek türden bir şey olmasa da, siz başka türlü bir Merkür enerjisini doğuştan tatmadığınız için, sorun yok 🙂
   Her şeyi tekrar tekrar analiz etme zorunluluğu hissettirir diyebiliriz özetle, bunu hangi ölçüde yaşıyorsunuz?

 • Burçak

  Temmuz 2, 2015 at 6:33 pm

  Merhaba Ceyhun bey yine heray olduğu gibi döktürmussunuz bayila bayila okudum.yorumlayis tarziniz cok güzel lütfen bole dewam edin.Ben 29.08.1989 dogumluyym 2012den beeri ailecek maddi olarak bittik.5yillik ilskmdende geçen sene ayrldim.kisacasi 3yildr maddi manevi coi sikinti içindeyim. Yukselen burcumda basak.2senedr ankara dayiz ancak bn buyudgum şehir olan izmre dönüş yapnk istiyorum radikal bi karar aldim.ancak bi taraftanda korkuyorum ama icimden bi ses orda daha iyi olucak hersey diyor.bu arada bi bucuk yldr hayatmda kmse yok .asknzmn glcek :(.şimdiden teşekkürler yorumunuz icin

  Reply

  • Burçak

   Temmuz 2, 2015 at 6:34 pm

   Pardon Ceyhun bey burcum basak yukselenim aslan

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 2, 2015 at 7:14 pm

   ilginiz için çok tşk ederim..
   Ağustos ayındaki Jüpiter geçişiyle aşk hayatınızda epey hareketlilik olacaktır Burçak hanım…

 • Işık

  Temmuz 3, 2015 at 1:10 am

  Ceyhun Bey Merhaba. Emekleriniz için çok teşekkürler. Gönülden çok emek sarfettiğiniz o kadar açık ki…. Ben de sayfanızı tesadüfen keşfedip bırakamayanlardanım. Ancak yükselenimi bilmiyorum. Başak Burcuyum. 1 Eylül 1976 doğum tarihim. Yükselen burcum nedir ? İnternette farklı cevaplar var. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

  Reply

 • Esra

  Temmuz 3, 2015 at 4:45 am

  Sabah güneş doğmadan balkonda fark ettim dolunayi o kadar uzun zamandır vaktim olmadı ki kafamı gökyüzüne kaldırmaya sonra yüzüm aydınlandı ve bir gülümseme dolunaylar bana nasıl gelir bilmiyorum ama hissettim ki bu dolunay aydinlatiyor icimi,henüz gelişme görmedim ama olmasa da ferahlamis hissediyorum kendimi aldigim 2 kiloya rağmen vel hasıl sıkı okuyucunuz ve takipcinizim şahane yorumlar şahane tavsiyeler demek isterim

  Reply

 • derin

  Temmuz 3, 2015 at 1:36 pm

  Ceyhun bey, Cemal Süreya’nın dediği gibi bişey söylüyorsunuz, bir laf ediyorsunuz binlerce görüntü anlatamıyor 🙂 Sorunuzun cevabina gelince 30,dan önce 30,dan sonra hayatimi ikiye böldüm. Sanirim 30’dan sonra daha da artti farkindaliklarim.Yeni mottolar edindim. Simdi daha az didikliyorum kendimi ve etrafimdakileri 🙂 Tesekkurederim degerli zamaninizi ayirip hosgorunuz ile cevapladiginiz icin . Imza : En sabirli, anlayisli takipciniz 😛

  Reply

 • Sevilay

  Temmuz 3, 2015 at 5:43 pm

  Merhabalar yorumlarınız gerçekten çok iyi bende sıkı takipcinizim evlenmeyi isteyen basaklar 2015 veya 2016 yılında evlenir mi yukselenim akrep şimdiden teşekkür ederim

  Reply

 • Ebru

  Temmuz 4, 2015 at 3:42 pm

  Yani…..çok canlı gidiyor görüşmeler. Kalırsa çok uzamış olur sadece. Ama negatif cevaba çok şaşırırım. Öyle bir açı olabilir mi dersiniz??!

  Reply

 • ayşe

  Temmuz 4, 2015 at 4:42 pm

  merhaba benim burcum yengeç 20/07/1973 yükselenim de başak özellikle Satürn gerilemesi için temmuz son iki haftası önemli diye yazmışsınız bunu temmuz yorumlarından anlayamadım acaba biraz açıklarmısınız. çünkü Satürn gerilemesini özellikle hem yengeç açısından hemde başak açısından çok hissediyorum

  Reply

 • Seçil

  Temmuz 5, 2015 at 3:56 am

  Merhabalar ;
  Yaklaşık 4~5aydir takipcinizim. Yazdiklariniz tam bana gore yazmış, bu da bana gore diyerek okuyorum. Eşimle bosanma kararı aldik Nisan ayında dava açıldı. Baska ile tayinimde çıktı. Fakat çocuğum ve kendim 🙂 için gitmek istemiyorum vazgecmesini istiyorum ve bugün karar vermesi gerekiyor tayinimi geri cekmem için. .. nasıl adim atacak diye merak icindeyim. Eşim yay burcu. Benim yukselenim galiba terazi….

  Reply

 • ecemsu

  Temmuz 5, 2015 at 11:09 pm

  Yaktin beni neptun
  30 yilda bir, dolunayda bir enerji geldi onu da sen yiktin.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 6, 2015 at 12:15 am

   Ne oldu Ecemsu hanım? Ayrılık mı yoksa?

 • Ebru

  Temmuz 6, 2015 at 12:10 am

  Sevgili ceyhun 19.09.1975 saat 13:00 14:00 arası dogum saatim İzmir yalvariorum dogum haritamı yorumlarmısın şimdiden ilgine teşekkürler…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 6, 2015 at 12:16 am

   Ebru hanım merhaba,
   Sizi kırmak istemem ama sanırım aramıza yeni katıldınız ve bilmiyorsunuz, kişisel analizlere Ekim gibi başlayacağım aksilik olmazsa..
   Sevgilerimle, Ceyhun

 • meleksu

  Temmuz 6, 2015 at 12:29 am

  merhaba
  yorumlarınızı 5 aydır takip ediyorum yüreğinize sağlık.ben fallarla ilgili düşüncenizi merak ediyorum.biz fallara inandığımız için mi tutuyor yoksa gelecekle ilgisi nedir acaba lütfen yorum yazarsanız sevinirim

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 6, 2015 at 8:44 pm

   Öncelikle ilginiz için tşk ederim..
   fal hakkında fikrim yok ama astroloji binlerce yıllık astronomi gözlemlerinin sonucunda ortaya çıkarılan, güneş sisteminin hareketiyle ilgili matematiksel bilgidir, her zaman tutarlıdır…

 • derin

  Temmuz 6, 2015 at 2:44 pm

  Ceyhun hocam selamlar bir sorum olacak taktim ben bu RX ‘lere 🙂 Dogum haritasinda Venusu Aslan Retro olanlar 8 yada 12 yil onceki olumlu bir sureci (açiyi) tekrar yasayacak deniliyor . Sizin onayiniz olmadan inanmam:) Sizin degerli goruslerinizi de alabilirmiyim ?

  Reply

 • dilek

  Temmuz 7, 2015 at 10:52 pm

  Merhaba ceyhun bey harikasiniz yine. 2-3 gunde bir tekrar tekrar okuyorum. İyiki varsiniz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 7, 2015 at 10:54 pm

   Sağ olun var olun Dilek hanım 🙂
   Sizin gibi güzel insanlar okuyup hayatına değer kattığı için yazmaya devam inşallah.
   Sevgiler, Ceyhun

  • melek

   Temmuz 7, 2015 at 11:35 pm

   Basak koc iliskisi nekadar dogru zafer bey yorum yapabilirmisiniz acaba kafam cok cok karisik

 • melek

  Temmuz 7, 2015 at 11:57 pm

  Zafer bey sizce koc burcu olan esimden yol yakinken ayrilmalimiyim sorunlarimiz hic bitmiyor basaklar hangi burcla daha uyumlu

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 8, 2015 at 9:37 pm

   Melek hanım merhaba,
   ben bu soruyu “evet ayrılın” veya “hayır devam edin” diye cevaplandırabilir miyim, mümkün değil.
   İki kişinin hayatını değiştirecek bir kararı ancak kendileri alabilir.
   Diğer yandan, doğru uyum olmayan çiftlerin bir süre sonra birbirinden uzaklaştığı gerçeği de ortada duruyor ama bunu evlenmeden önce bana sormalıydınız, bu aşamada bana cevap vermek düşmez diye düşünüyorum.
   Not: uyum değerlendirilirken burçların tek başına önemi hiç yoktur, koç-başak çok uyumlu olabilir, tersi de mümkün. Venüs, Mars, Yüks gibi Birçok etken var çünkü.
   Umarım en doğru kararı alırsınız…

 • Ebru

  Temmuz 8, 2015 at 9:58 am

  Yani…..çok canlı gidiyor görüşmeler. Kalırsa çok uzamış olur sadece. Ama negatif cevaba çok şaşırırım. Öyle bir açı olabilir mi dersiniz??!-Cevabı benim için önemli

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 8, 2015 at 9:49 pm

   Olabilir tabi, neden olmasın Ebru hanım, inşallah olmaz diyelim ama Olumsuz da olabilir, Ağustosa da kalabilir.

 • Ilker

  Temmuz 9, 2015 at 8:11 am

  Sayenizde güne güzel başladım ters Açılar gerilemeler olsa da bu yıl güzel olacak dediniz oluyor da. Yasayacaklarimi az çok önceden bilmek süper Teşekkürler iyi ki varsınız

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 12:08 am

   Ben tşk ederim, dahası da var inşallah, hele Jüpiter gelsin 🙂

 • derin

  Temmuz 10, 2015 at 12:05 am

  Kuzenime nacizane astroloji bilgilerimden bahsediyorum.Sonra sitemizden. Burcuna Göre Temmuz ayi Kova yorumunu okuyorum. Haliyle gardimizi aliyoruz Basak ve Kova ikilisi olarak 🙂 Gun icinde cok sinirleniyorum, tam tepki verecekken, kuzenim basliyor : merkurrr, plutonnn, marsss, venussss sonra gulmeye basliyoruz. Temmuzun 3/1 ‘ni boyle atlattik . Gerisi de boyle gecer umarim bizim, sizlerin ve tum Burcuna Gore ailesi icin !Iyiki varsiniz , Sevgiler, Derin Su 🙂

  Reply

 • Beyza

  Temmuz 10, 2015 at 12:56 am

  Merhabalar Ceyhun Bey.Haziran 26 da esimle maddi hasarli trafik kazasi yaptik.Frenler bir anda tutmadi.Yardima gelenler cuzdanimizi calmis.Ertesi gun sarj aletim kisa devre yapip cep telefonumun devrelerini yakti.Saturnun 3.eve retrosu marsin da etkisiyle kendini ulasim ve iletisim alaninda gosterdi.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 1:38 am

   Beyza hanım merhaba,
   Hakikaten Satürn 3. eve döndüğünü belli etmiş, Allah’tan kazayı hafif atlatmışsınız, büyük geçmiş olsun…
   Ben de şahsen çok yoğun hissettim Satürn dönüşünü.
   Eylüle kadar 3. Evde olacak ama Ağustos başında gerileme bitiyor, rahatlama olur mutlaka.
   Yolunuz açık olsun.
   Ceyhun

 • Can

  Temmuz 10, 2015 at 3:21 pm

  Birkaç gün önce hayatımda kırılma noktası olabilecek bir durum için başvuru yaptım. Bahsettiğiniz gibi gergin bir bekleyiş başladı şimdi. Sadece iyi bir şekilde sonlanmasını umuyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 7:07 pm

   İnşallah dilediğiniz gibi olur böylece Jüpiter’in başakta olacağı 1 yılda neden mutlu/başarılı olacağınız da şimdiden belli olur..
   Sevgiler, Ceyhun

 • Ebru

  Temmuz 10, 2015 at 6:26 pm

  Merhaba, Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum, emeklerinize sağlık..
  Bir sorum var ve bunu kendi başıma anlamayı başaramadım: ’19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin’ demişsiniz ya Venus’un Retro’su ile ilgili.. Peki bu, doğum haritasında Venus’ü Retro olanlar için de gecerli midir? Mesela benim dogum haritamda Venus’um zaten Aslan’da Retro (ileri Durağanmış [S]). Sanki bizler için durum normaller için olanın tam tersi gibi bir bilgi kırıntım var ama cok da guvenemiyorum, internette de benim gibi ters dogmuş insanlara yönelik pek bilgi bulamadım 🙂 Mümkün olursa biraz aydınlatır mısınız Ceyhun Bey 🙂 Sevgiler,

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 10, 2015 at 7:09 pm

   Merhaba Ebru hanım, hangi konuda önemli bir adım atmanız gerekiyor?

  • Ebru

   Temmuz 12, 2015 at 1:05 pm

   Kararı haziran sonunda vermiş olsam da, yeni işime başlıyorum bu retro dönemde.. Ve natal Venus 6-7 kaspında.. Tesekkur ederim, bu detaylara girince harita yorumlamaya girer diye vermemiştim Ceyhun Bey.. Aslında sadece bu dönem özelinde değil, amatör bir meraklı olarak Venus retro bir yaşam sürmek ile ilgili genel anlamda merak ettiğim, ancak yeterince kaynak bulamadığım bir konu bu..

 • Hande

  Temmuz 11, 2015 at 5:35 am

  5-19 Temmuz arası Dönüm Noktası evet o Dönüm noktamı bugun yaşadım hayırmı şermi bilmiyorum ama 11 Ağustos’a güveniyorum…yine çok fazla isabetli konular Ceyhun bey Olasılıklar çok tutarlı az geliyor yazılar sayfalar dolusu yazsan hep okurum sıkılmadan..bide sizin bi bölümünüz olucKtı hani tavsiye verme bölümü burcuna göre takipçileri unutmaz şimdi okuyanlar hatırlar ya siz? 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 11, 2015 at 7:49 pm

   Hande hanım çoook tşk ederim ilginiz için 🙂
   Önerilere devam edeceğim ama Temmuz ayında öneriden çok uyarıya ihtiyaç vardı diyebiliriz, ki öyle yaptım zaten..
   Unutmuyor olmanız da beni son derece mutlu ediyor, birlikte yürüdüğümüzü hatırlatıyor, sağ olun var olun 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

 • yasemin

  Temmuz 14, 2015 at 12:10 am

  mrb ceyhun bey .başak burcu yukselen boğa batıda.yukselen terazi vedik e gore.ay burcum akrep.ve mart sonu baslayan sıkıntılı haberler su sıra 7 temmuz yenıden karsıma cıktı hemde benım sucum olmadan ıstememım dısında .bu surecı nasıl atlatırım.işle ılgılı olusan sıkıntım buyuk.5 gezegenım terazıde toplanmıs .yorumlarsanız sevınırım.

  Reply

 • KübrA

  Temmuz 14, 2015 at 10:33 am

  Ceyhun bey merhaba,
  kıstırılmış burçlar üzerine bir çalışmanız mevcut mu, bununla ilgili bir yazı bekliyoruz sizden. haritam daha bir anlam kazandı sanki inceleyince..

  Reply

 • gul

  Temmuz 15, 2015 at 2:28 pm

  İyi günler ceyhun bey bir astrolog jubiter in etkisini her başak burcunun hissetmeyecegini yazmış bunun açıklamasını siz yapabilirmisiniz ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 15, 2015 at 4:52 pm

   Merhaba, ben öyle bir şey demiyorum ki, kim söylediyse kendisi yapsın açıklamayı, bizler de anlayalım niyeymiş.
   Boş laf.

 • Rabia

  Temmuz 16, 2015 at 1:33 pm

  Ceyhun bey 20 Temmuz’da estetik burun ameliyatım var acil bana cevap verirmisiniz ? Ameliyat olmalımıyım olmamalımıyım doğm tarihim 17/09/97 görüşlerinizi eksiksiz aktarırsanız sevinirm görüşleriniz benim için çok önemli saygılarımla 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 16, 2015 at 2:43 pm

   Rabia hanım merhaba,
   Venüs gerilemesi sonrasına bırakırdım yerinizde olsam..

 • sevgii

  Temmuz 16, 2015 at 9:34 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  11 Agustos öncesi pek bir hareketlilik olmadı hayatımda ne yazık ki ocak ayında retro zamanıda işe girmiştim ve mayısta başlayan retro ile birlikte işte düşüşler oldu ve bırakmak durumunda kaldım..
  yani retroda başlayan hiç bir şey uzun süreliğine hayatımızda kalmıyor bunu biliyorum..Aşk ilişkim ise bir enteresan hal aldı.. 11 Agustosa güveniyorum
  Ceyhun bey tam olarak ne zaman rahat bir nefes alabiliriz? aşk hayatımız Agustos ayındamı düzene girer?? yeni iş için aklımdaki her yere başvurdum diyebilirim.

  Reply

 • Gökçe

  Temmuz 18, 2015 at 2:43 am

  Ceyhun bey merhabalar. Öncelikle iyi bayramlar diliyorum.26 temmuzda uranüs geri hareketine başlıcak demişsiniz benim doğum haritamda zaten geri harekkette
  Bu beni olumsuz etkilemesini önler mi ve ne şekilde yada hangi alanda etkisini hissederim acaba?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 18, 2015 at 1:11 pm

   Gökçe hanım merhaba, Uranüs geri hareketi kötü bir şey değil zaten…
   Sizi de başkalarını da Kötü etkilemez.
   Sevgiler, Ceyhun

 • Deva

  Temmuz 21, 2015 at 11:14 am

  Merhaba Zafer Bey,
  yine dokturmusunuz…ellerinize & yüreginize saglik 😉
  Jupiter geliyor…bir basak olarak cok ama cok seviniyorum ama ayni zamanda yükselenim ve ay burcum Terazi onu Jupiter pek iyi etkilemicek galiba :((
  Acaba ask durumu Jupiter geldikten sonra Terazi´den dolayi kötü etkilenirmi ?
  Cok tesekkürler.
  Sevgilerimle
  Deva

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 21, 2015 at 2:31 pm

   merhaba Deva hanım, öncelikle tşk ederim 🙂
   Jüpiter teraziyi de çok olumlu etkileyecek, hiç merak etmeyin, güzel bir dönem başlıyor inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

 • Pelin

  Temmuz 21, 2015 at 8:55 pm

  Merhabalar yaklaşık 2 yıldır çalıştığım ve başarılı olamadığım bir sınav var 20 eylülde. 6.9.1989 saat 14:10 doğumluyum bu sınavda da mı hüsran? 🙁

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 21, 2015 at 9:55 pm

   Pelin hanım bu sefer farklı olacak gibi görünüyor, çok çalışın, iyimser olun, şartlar lehinize olacak..
   şimdiden başarılar..
   Sevgiler, Ceyhun

  • Pelin

   Temmuz 23, 2015 at 8:51 am

   İnşallah bu sefer olur bi sonraki sınav nisanda ve sonraki eylülde.. O sınavlara kalmadan bu sınavda bitirmek istiyorum ne kadar mümkün acaba?

 • bernacoskunpinar

  Temmuz 22, 2015 at 8:52 pm

  Merhaba ceyhun bey;
  25 agustos 1989 23.00 dogumluyum. Son bi kac yildir hayatim cok degisti. Eskiye dair hic bisey kalmadi diyebilirim. Cevre is ask hepsi dahil. Jupitere guvenerek mali musavirlik sinavina hazirligi agustos sonrasina biraktim sans ne kadar yardim eder acaba. Basaklar icin ask zor mesele o konuda umudumu yittirdim.yillik iznimi bile 11 agustosta baslatiyorum tek basima tatile cikacagim jupiterw guvenerek insallah gercekten sans getirir..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 22, 2015 at 9:50 pm

   Berna hanım merhaba,
   ne güzel kararlar almışsınız, ben de aynısını yapardım..
   sıvanızın sonucundan bizleri de haberdar edin, olur mu?
   sevgiler, başarılar, Ceyhun

 • Esra

  Temmuz 23, 2015 at 10:11 am

  Sevgili Ceyhun Bey,
  guzel yorumlariniz icin tesekkurle baslamak istiyorum.
  Daha once de soylemistim yine soyluyorum, cok guzel, cok aciklayici yorumlariniz var. Tesekkurler.
  14/Eylul/81 annemin soylemiyle sabah ezani dogumluyum, evliyim, 3 ve 5 yasinda 2 kizim var. Simdi gelelim yasadiklarima; 1-Ayagim kirildi hemde evde, ozel bir caba da sarfetmedim yani, merdivenden inerken bir gece vakti ters dondu ve çattt. 2-Bu ay resmen dibe vurdugumu hissettim, en buyuk yoksunluk ve yoksulluk insansizlik. Beni anlamayan insanlarin arasinda kendimi daha derinden daha degersiz hissediyor(d)um bu ay. Yazinizi okudum da biraz rahatladim. 3-Bu ay kendimi ve hayata bakisimi, insanlara bakisimi degistirmeye karar verdim. Agzimla kus tutsam yaranamadigim tum insanlara ben artik kus tutmayi biraktim, isinize gelirse demeye basladim, hemde gururla hemde hic cekinmeden utanmadan. Hic beklemiyorlardi, cok sasirdilar. Bende ohhh kizgin kumlardan serin sulara misali bir o kadar rahatladim. Kolay gelsin.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 23, 2015 at 2:17 pm

   Esra hanım merhaba,
   öncelikle büyük geçmiş olsun, görünmez kaza dedikleri bu olsa gerek..
   Temmuz ayının hakkını her anlamda vermişsiniz, hem kaza hem arkadaşlara karşı yeni tutum hem de Satürn’ün ben geri geldim demesiyle başlayan iletişim sorunları..
   astroloji ilginç bir gerçeği ortaya koyuyor: siz tüm bunlara kendiniz karar verdiniz sanıyorsunuz ama ben daha siz karar vermeden önce bu kararı verebileceğinizi yazmıştım…
   kader ne kadar güçlü değil mi? 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • David

  Temmuz 24, 2015 at 1:08 am

  Gerçekten Harika

  Reply

 • Queen

  Temmuz 24, 2015 at 4:13 pm

  Ceyhun Bey Merhaba,
  Yazdıklarınızı her ay öyle ictenlik ve heyecanla okuyorum ki, ben dahil bütün insanlara ışık oluyorsunuz. Yaptığınız şey gerçekten çok değerli ve sizin gibi iyilerin bu dünyada yaşadığını bilmek bu dünyayı sevmemi sağlıyor, iyi ki varsınız! Gelgelelim bana yukseleni akrep olan 03.09.1990 doğumlu başak burcuyum. Bu sene hep yükseliş ve düşüşler yaşadım. Ocak ayında çok kurumsal bir sirkette calismaya basladim ama nisan da biraktim. 2014 aralik ayinda baslayan iliskim mayısta sonlandi. Temmuz ayında ise manevi olarak en diplerdeyim. Tek umudum 11 Ağustos 🙂 hem iş hemde aşk hayatında biz basaklar istediğimizi bulabilecek miyiz? Ne dersiniz? 🙂
  Her sey için şimdiden teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 24, 2015 at 4:46 pm

   Merhaba Queen,
   öncelikle ilginiz için çook tşk ediyorum 🙂
   yazdıklarınızdan görüyorum ki, aldığınız kararların zamanlaması astrolojik enerjiyle paralel, yani “değişen enerjiyle” birlikte hızlı kararlar alıyorsunuz.
   mesela Mart-Nisan güneş/ay tutulmasının hemen ardından işi bırakmanız, Pluto gerilemesinin başlamasıyla ilişkinizin sona ermesi..
   bu bazen iyi bazen değil…yazılarımı düzenli okuyun mutlaka olur mu, daha kontrollü gitmenizi sağlar.
   diğer yandan, evet Jüpiter geliyor 🙂 bir şeyler değişecektir.
   en güzelini dilerim, sevgiler

 • Eda E.

  Temmuz 25, 2015 at 4:13 pm

  Ayin 21’inde cok agir grip oldum, halen yatiyorum. Gunes/Saturn etkilesiminin boyle bir etkisi olabilir mi?
  Tesekkurler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 25, 2015 at 6:14 pm

   Eda hanım Venüs başak burcunda 1 haftadır “durmuştu” ve bugün gerilemeye başladı, yorgunluk ve halsizlik yanında yazın ortasında grip bile olabiliyor…
   Geçmiş olsun, Venüs gerilemeye/hareket etmeye başlayınca, birkaç gün içinde, bu durum değişir.
   Bakalım görelim..geçmişler olsun.
   Sevgiler, Ceyhun

 • ulviye

  Temmuz 25, 2015 at 11:08 pm

  Zafer bey merhaba
  bir basak burcu olarak hayatimin en berbat ayini yasadim diyebilirim ciktigim tatilden apar topar donmemde cabasi neyse ki canimi sikanlardan uzaklastim tam bir buhran yasiyorum ve asiri bir yalnizlik hissi var her ayrinti fazlasiyla gozume batiyor

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 25, 2015 at 11:26 pm

   Ulviye hanım merhaba,
   Venüs başak burcunda gerilemeye başladı, bu aralar ilişkiler de dahil olmak üzere, olmadık şeyler yaşanabilir…
   Eylül ortasına kadar iç sesinizi dinlemek üzere kendinizi geri çekin, yalnızlık hissini de garipsemeyin hatta kabullenin…
   Güzel günler dilerim, Ceyhun

 • hande

  Temmuz 26, 2015 at 1:50 am

  ceyhun bey bu venüs gerilemesi merkürdeki gibi iletişimde terslik yaparmı durup dururken telim kapandı açılmıo garantisini bulamıyorum ev dağıldı tatil vardı sinirden iptal oldu 😀

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 26, 2015 at 2:17 am

   Hande hanım merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun, tez zamanda açılmasını dilerim, telefonsuz bir dünya düşünmek imkansız 🙂
   Ne zaman aldığınızı hatırlıyor musunuz?

 • hande

  Temmuz 26, 2015 at 2:58 am

  merhaba ceyhun bey şükür bulduk:) telefonsuz hayat berbatmış eskiden nasıl yaşamışız hayret ediyorum..garantisi devam ediyor neyseki 🙂 venüsten dimi bunların hepsi ayrıca aşk hayatım çok karışık tam buldum derken olacak iş değil ay yeter evlenmek istiyorum bi kafama göre bulamadım yahu nezaman gülecek şu yüzüm gece gece dertlendim sizde olmasanız hiç bi astrolog yüzümüe bakmaz 🙂

  Reply

 • Can

  Temmuz 26, 2015 at 2:13 pm

  Başak + Terazi yükseleni için başka bir astrolog da çok sakin geçireceksiniz diyor. Anlamadım vallahi bu işi. Şans bu yılın neresinde Zafer Bey 🙂

  Reply

 • asude

  Temmuz 27, 2015 at 10:10 am

  Ceyhun bey merhaba, gunaydin, nasilsiniz?
  Soyledikleriniz birebir oldu.
  tatilimde hoslanmadigim biri vardi, onu sevmeye calistim, kiz arkadasim isal oldu, ona bakayim derken 4 gun odadan cikamadim. sonraki gunler ben plajdayken kiz arkadasim gizlice bulusmalara gittigini ogrendim.
  Dondum, isten cikariliyor oldugumu ogrendim.
  Yeni yaptiriyor oldugum evimin projesinin tamamen degistirilmesiyle soka girdim.
  Bu temmuz ayinda butun guzellikler beni buldular cok sukur :)))
  neyseki hayattayim… :))
  Ceyhun bey, en onemlisi is ve ask, bu konularda diyeceklerinizi kulaklarim duymak istiyor. Simdiden bismillah diyim de bu aralar cok sansliyom, neolur neolmaz : )

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 27, 2015 at 3:00 pm

   Asude hanım merhaba,
   sanıyorum aramıza yeni katıldınız çünkü başaklar için geleceğe dair çok güzel haberler veriyorum bir süredir..
   2015 yıllık yorumunu okuyun mutlaka, detaylar orada da var..
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin