Başak Burcu: Temmuz 2014

Yazar 

Başak burcu Temmuz 2014 yorumu da diğer burçlar gibi yoğun, bu nedenle uzun bir yazı olacak. Başak burcu, Temmuz ayında, gelecekte olmak istediği yere ulaşabilmek için çalışacak, hedeflerine giden yolda ilerlerken arkadaşlarının/tanıdıklarının desteğini almaya çalışacak. Bu nedenle başak burcu, çevresini genişletmek ve daha fazla insanla tanışmak isteyecek. Temmuz ayı, bu yönüyle hareketli bir ay olacak. Ayrıca, aşk hayatı ve Mars-Uranüs karşıtlığı yazımda belirttiğim konular gündemin önemli konularının başında geliyor.

Başak burcu, Temmuz ayı boyunca umutlarının peşinde koşacak. Özellikle iş hayatındaysanız, başarılı olmak için kimlerin size destek olabileceğine dikkat kesileceksiniz. Astroloji bu etkiyi kavramsal olarak şöyle açıklar: arkadaşlarımız ve yakın olmasak da bir şekilde temas edebileceğimiz insanlar, örneğin bir arkadaşımızın Genel Müdür olan babası veya kuzenimizin doktor arkadaşı, umut ettiğimiz konuda bize yardımcı olabilecek insanlardır. Belki bir referans, belki önemli bir ameliyat öncesinde doktorun yardımı.. Sonuçta, hayatımızda umutla beklediğimiz konuların sınırı yok, bazen yukarı sıçramak bazen düştüğümüz çukurdan çıkmak istiyoruz, öyle değil mi?

2014 Temmuz, aylardır yaşadığımız sorunlu etkilerin iyi-kötü, bir şekilde sonuca bağlanacağı bir ay olacak. 12 Temmuz Dolunayı sırasında Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto olumlu/olumsuz etkilerle Dolunay enerjisinin yoğunlaşmasına neden olacak. Dolunay sonrasında ise gündemin yoğun enerjisi dağılacak ve Ekim ayına kadar rahat edeceğiz. Bu nedenle, Temmuz 2014 gündeminizi 2 bölümde inceleyeceğim: 12 Temmuz oğlak burcu Dolunayının enerjisinin bittiği 17  Temmuza kadar ve 17 Temmuz sonrası.

BAŞAK BURCU: DOLUNAY ÖNCESİ

Başak burcu, 2014 yılını zor geçirdi, özellikle doğum haritasında terazi etkisi fazla olanlar.. Haziran ayını da sevmediniz zaten, kim sevdi ki? Hepimiz uzun bir süredir zorlu günler yaşıyoruz. Hayatımız bir türlü istediğimiz gibi gitmiyor, düzen tutturamıyoruz, hatta 2014 yılında bazılarımızın düzeni bozuldu. Özellikle ilişkileriniz/iletişim sorunlu konular oldu.

Haziran ekstra kötü bir aydı, kötü enerjisiyle herkesi zorladı. Bu nedenle, Haziran ayında 3 farklı özel yazı dizisi hazırladım:

 1. 25 Haziran Mars-Uranüs karşıtlığı
 2. 9 Haziran’da başlayan Neptün Retrosu
 3. 7 Haziran’dan bugüne kadar devam eden ve nihayet bugün biten Merkür Retrosu

Temmuz ayında, önce gündemin yoğunluğu Dolunayda zirve yaparak sonuçlanacak sonra da olumsuz enerji kademeli olarak dağılacak.

Güneş, astrolojinin dayanağı olan Güneş Sisteminin merkezidir. Enerjisi ve aydınlığı ile hayatımızın hangi alanını aydınlatıyorsa, önceliklerimizi değiştirir ve o alana yönelmek isteriz.

21 Haziran’da, Güneş yengeç burcuna geçiş yaptı ve 23 Temmuz sabahına kadar yengeç burcunda kalacak.

Başak burcunun 11. evine geçen Güneş, geleceğe dair umutlarınızın tüm canlılığı ile gözünüzün önüne gelmesine neden oldu. Özellikle iş hayatını ve ticari girişimleri temsil eden bu alanda, tanıdıklarınızın desteğini almak için yola koyulacaksınız, öyle de yapmalısınız. Güneş, 1 yıl sonra Temmuz ayına kadar bir daha bu alanı aydınlatmayacak. Temmuz ayında yeni ortamlara girmek en mantıklısı, varsa kartvizitiniz sürekli yanınızda olsun ve siz de mutlaka tanıştığınız insanlardan kartlarını isteyin. Temmuz ayı, bağlantı ağınızı genişletmek için harika bir dönem. Google + mantığı, “add to circles” 🙂

Peki, Temmuz ayı başak burcu için olumlu mu olumsuz mu olacak?

11 Temmuz itibarı ile Güneş-Jüpiter kesişimi yaşanacak ve Temmuz ayı sonuna kadar tanıştığınız insanlar, genişleyen çevreniz size büyük değer katacak. Jüpiter varken işler iyi gider. Ayrıca, umut ettiğiniz geleceğe ilerlerken, kendinizi daha iyimser hissedeceksiniz ki başak burcu ile iyimserlik kelimelerini çok sık yan yana getiremiyorum. Her şeyin kusursuz olması için çaba sarf eden, kimsenin göremediği hataları gören insanlar olarak doğal olarak bir miktar daha endişelisiniz, ancak bu ay Jüpiter var Merkür yok 🙂

1 Temmuzda, yani dün, yengeç burcundaki Güneş ile akrep burcundaki Satürn arasında harika bir uyum oluştu, Satürn 15 Temmuza kadar, iletişim alanında oluşturduğu baskıyı azaltacak. Kimseyle konuşmak dahi istemediğiniz, insanlara vakit ayırmak yerine ufkunuzu genişletmek istediğiniz bir dönem yaşıyorsunuz zaten birkaç yıldır. Satürn 2013 yılının başından beri, ilişkilerinizde rahat etmenizi engelliyor, söylenenler/söyledikleriniz hep dert!! İyi bir haber vereyim, Satürn 15 Temmuza kadar olumlu bir enerji ile başak burcunu bu alanda destekleyecek, nefes almanızı sağlayacak. Biraz sohbet zamanı 🙂

Bununla birlikte Temmuz ayında olumsuz enerji de olacak. 2014 yılının ilk gününden itibaren başak burcunu çalışma azmi ve istikrar veren Mars, 7 Temmuzdan itibaren Güneşle olumsuz etkileşime girecek ve ay sonuna kadar sürecek. Bunun anlamı şu: bir yandan çalışmak, daha fazla kazanmak ve harcamak isteyeceksiniz, diğer yandan hayal ettiğiniz yere varmak ve çevrenizi genişletmek isteyeceksiniz. Örneğin, işinizi değiştirip sevdiğiniz arkadaşlarınızdan ve size destek olan arkadaşlarınızdan uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz, ya da hedeflerinize ulaşmak için şahsi harcamalarınızı kısmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Sonuçta biri olurken diğerini feda etmek gerekebilir, tercihler bitmedi gitti!

Ayrıca, Mars-Uranüs yazınızda bahsettiğim gibi, 23 Nisan – 25 Haziran tarihlerinde yaşadığınız konu, 7 Temmuz-17 Temmuz arasında yeniden gündeme gelecek ve Dolunayda muhtemelen iyi bir şekilde sonuçlanacak.

Son olarak, Mars-Uranüs gündemine, 12 Temmuza kadar Pluto da olumsuz enerjisi ile dahil olacak. Pluto şakası olmayan tek gezegendir; içimize korku salar, hayatımızda kriz anları yaratır. Bu nedenle, her ne kadar Jüpiter ve Satürn olumlu etkileri ile sizi koruyacak olsa da, Dolunay kolay geçmeyebilir. Bir kriz yaşanmasını engellemek için, konu her ne ise tedbirli ve sakin olmanızı öneriyorum. Dolunayda işler kendiliğinden yoluna girmeyebilir, çaba sarf etmeniz, dikkatli olmanız gerekebilir. Aklınızda olsun.

12 TEMMUZ – 17 TEMMUZ DOLUNAY

12 Temmuz Dolunayı sırasında, başak burcu hedeflerine ulaşma isteği ile eşi/sevgilisi arasında bir denge kurmaya çalışacak. Oğlak burcundaki Ay, “eşinle/sevgilinle romantik zamanlar seni bekliyor, boş ver şimdi işi” derken; Güneş “ne istediğini biliyorsun, çalışmaya devam et, iş görüşmelerini ihmal etme” diyecek. Bu nedenle, dolunayda yaşanacak gündem, her iki konu arasında kalmanıza neden olacaktır. Ayrıca, gündeme eşiniz/sevgiliniz yerine varsa çocuklarınız da girebilir. Örneğin, iş görüşmeleriniz ya da arkadaşlarınızla geçirmeniz gereken zamanı çocuğunuzla geçirmek isteyebilirsiniz. Bir tür çelişki yaşanacak sonuçta.

Dolunay Mars-Uranüs karşıtlığını da içeriyor, okumadıysanız başak burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığı yazınızı okuyun mutlaka.

Sonuçta Dolunay sırasında enerji karışık olacak, her şey tam istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak hem Jüpiter hem de Satürn desteği ile, uzun vadede mutlu olacağınıza inanıyorum. Jüpiter varken işler kötü gitmez. Gezegenlerin konumu, son zamanlarda yaşananların tatlıya bağlanmasını teşvik ediyor ancak yine bir değişim enerjisi var, bu nedenle bir dönem keskin bir şekilde bitecek ve hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Temmuzun sonlarından itibaren, güzel günler sizi bekliyor.

17 Temmuz sonrasını ileride detaylı yazacağım.

Sevgiler.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

9 Yorum

 1. sezen

  03/07/2014

  Ellerine sağlık teşekkürler.

 2. Esra

  05/07/2014

  Güzel günler yakında dıyorsunuz yani. Biraz nefes alalım cok yorulduk. Ellerınıze saglık güzel haberlere devam..

  • burcunagorecom

   06/07/2014

   çok tşk 🙂

 3. bade

  05/07/2014

  Merhaba. Dünyanın bir çok yerinde doğu astrolojisi (vedic) geçerli. Yani mevsimsel değişimler yerine gezegenlerin konumlarına göre olan. Bu durumda burçların çoğu 15 gün civarında kayıyor. Ben de Doğuya göre Burçların daha isabetli olduğunu gözlemledim. Sizin fikriniz nedir?

  • burcunagorecom

   06/07/2014

   modern astroloji gezegenlerin konumuna göre analiz yapıyor, vedic astroloji daha kadersel yaklaşıyor. Burçların kayması değil ancak bir çağın bitmesi(balık) ve yeni çağın başlaması(kova) diyebiliriz yaşanan değişime.

 4. kübra

  13/07/2014

  17 temmuz sonrasını ne zaman yazarsınız? Benim için çok önemli lütfen 17 temmuz gelmeden yazar misiniz? Teşekkürler.

  • burcunagorecom

   13/07/2014

   yazmaya başladım, satürn retrosu 17 temmuz sonrasıyla alakalı..yazmaya devam edeceğim.

  • kübra

   15/07/2014

   Teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum

 5. kübra

  18/07/2014

  Hala bekliyoruz 🙁