Başak burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. 2016 yılı, eşzamanlı olarak başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleri yüzünden hep bir ağızdan “ne oluyor yahu” dedirtti. Neyse ki artık Merkür normal seyrinde, hissiyat çok daha iyi. Jüpiter ise gerileme sürecinin henüz ilk yarısını tamamlamadı bile. Önümüzdeki ay, Jüpiter gerilemesi açısından önemli bir ay olacak, bu ay Jüpiter kaynaklı gündem sakin devam ediyor. Fakat sakin olmadığını gördüğümüz bir başka gezegen var: Mars! 2016 yılının en önemli olayları arasında Mars gerilemesi var. Nisanda başlayacak Mars gerilemesi, Şubatta oluşan gündemle aslında ayak seslerini duyurmaya başlıyor. Henüz farkında değiliz ama bu günlerde yaşanan gelişmeler, Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacak. Bu ara iletişim, ulaşım ve öğrenme ihtiyacı/isteği söz konusu olduğunda, Mars enerjisini hissetmemek mümkün değildir sanırım. İşte bugünkü enerji/gündem, alınan kararlar ve atılan adımlar, önümüzdeki dönemlere uzanan kapılar açıyor. Örneğin bir eğitime/kursa başladınız. Yılın ilerleyen bölümlerinde, aldığınız eğitim “farklı boyutlar kazanarak” gündeminizi uzun süre meşgul edecek.

8 Şubat Yeniay başak burcunu nasıl etkiler?

Yeniay enerjisi, yeni bir dönem başlatır, bunu artık çok iyi biliyorsunuz. Bu ayki Yeniay 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor, açığa çıkan enerji birkaç gün sonra kendini gösterecektir. Her ne kadar enerjisi 8 Şubatta açığa çıksa da, gelişmeleri 8-14 Şubat aralığında yaşayacaksınız diyebiliriz. Peki başak burcu için gündem ne olacak?
 1. çalışma ortamında değişim, yeni bir iş gibi..
 2. iş arkadaşlarına yönelik tavır değişikliği, belki çatışma/husumet
 3. hayatınızın akışında düzen değişimi ihtiyacı
 4. yeni hobilere başlama kararı, ilk adımın atılması
 5. sağlık gerekçeleri ile spora/diyete başlama
Eğer ki Yeniay, doğum haritanızda ters bir açı yapmıyorsa, gündemin olumlu olacağını söylemek mümkün. Genel manada enerjisi güzel bir Yeniay olacak. İşin içinde Mars, Satürn ve Uranüs etkileri de (olumlu şekilde) olacak. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Sonuçta bu yılın en önemli astroloji olaylarından biri Mars gerilemesi. Şimdiden gündeme bir şekilde girmeye başladı.

Şubatta Mars başakları nasıl etkiler?

Başlıca konuları şöyle sıralamak mümkün:
 1. ulaşım
 2. iletişim
 3. öğrenme/eğitim
Ulaşım konu başlığı altında, araç alım-satımından iş seyahatlerine kadar, bir yerden bir yere gitmeyi çağrıştıran her şey olabilir. İletişim konu başlığı ise, üslubu değiştirmekten tutun da işinizi tanıtmak için sunumlar yapmaya ve bir platformda görüşlerinizi paylaşmaya kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Öğrenme/eğitim konu başlığının çerçevesi de geniştir. Bir konferansa dinleyici olarak katılmak, online eğitime başlamak, üniversitede finallere hazırlanmak, yoga/pilates ve hatta uzak doğu sporları veya satranç öğrenmeye başlamak.. Şubatta Mars enerjisi ile bu alanlarda attığınız adımlar, aynı zamanda Yeniay gündemiyle de ilişkili olacaktır. Araba alan oldu mu bu arada? 👍 Tam bir Mars gündemi olurdu..

22 Şubat Dolunay başak burcunu nasıl etkiler?

Biliyorsunuz, özünde Dolunay ile Yeniay tam ters astroloji olaylarıdır. Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor, haberler/beklenti büyük olmalı. Gündem 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Başak burcu için Dolunayın etkileri/sonuçları ne olabilir?
 1. hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir konunun netleşmesi
 2. sağlık/görüntünüz ile ilgili bir meselenin çözülmesi
Dolunay burcunuzda olacağı için, sizin için çok önemli bir konuda bir süredir gündemi meşgul eden mesele nihayet sonuçlanacaktır. Eğer iş hayatınızla ilgili ciddi bir konu varsa, o sonuçlanır mesela. Eğer ki konu ilişkilerse, rahatlıkla söyleyebiliriz ki Dolunay gündemi ilişkiniz olacaktır. Hatta şunu söylemek de mümkün: Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacağı için, gündemin kapsamı ne olursa olsun, bir şekilde sevgiliniz/eşinizle ilişkisi olacaktır. Mesela,
 1. belki de eşiniz işe girdiği için geliriniz artacak
 2. erkek/kız arkadaşınızla evlilik düşündüğünüzü ailenize açıklayacaksınız
 3. çocuk sahibi olacağınızı öğreneceksiniz, gibi..
Umarım tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Başak burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 😊 Sevgiler, Ceyhun]]>