BAŞAK BURCUNA GÖRE SATÜRN Başak burcu, Satürn’ün zorlayıcı etkisini atlatalı 5 yıl oldu, bu nedenle terazi burcu ve akrep burcuna göre bir süredir daha rahatlar. Satürn, 2006 Ekim ayında başak burcuna geçtikten sonra 2009 yılı sonuna kadar başak burcunda kaldı ve bu süreçte başak burcu hayatının en zorlu dönemlerini yaşadı. İsteklerine ulaşmakta zorlandılar, hayattan zevk alamadılar, sağlıksız hissettiler, belki kayıplar yaşadılar. Başak burcunun zorluklar alanı, 2009 sonundan 2012 sonuna kadar iş ve paraydı, büyük bir kısmı bu dönem ya işini kaybetti ya da iş değiştirdi. Yaşı küçük olduğu için çalışmayanlar ise kendilerini değersiz hissettikleri, yeterince destek görmedikleri bir dönemde olduklarını hissettiler. Bir sebepten para sıkıntısı yaşayanlar da oldu elbette, örneğin ailesi mali zorluk yaşamış olabilir. Başak burcu, 2012 bittiğinde yeni bir zorluk alanıyla karşılaştı: iletişim.  Bu süreç hala devam ediyor, 2015 Ekim ayında son bulacak. Başak burcu bu dönemde, insanlarla iletişiminde olmadık sıkıntılar yaşadı, belki arkadaşlarından uzaklaştı, bir çoğu yalnızlığı tercih etti, kendini okumaya ve öğrenmeye verdi. Bütün Satürn süreçleri zorlayıcıdır, istisnası yoktur, ancak sona erdiğinde başak burcu kendini çok daha güçlü ve olgun hissedecek. Arkadaş seçiminde yeni kararlar almış olacak, hayatının anlamını keşfetmiş olacak. Gereksiz zaman kayıpları yaşamadan ilerlemeyi öğrenecek. Bu dönemde bol bol okumanızı, kendinizi öğrenmeye adamanızı öneriyorum. Her türlü eğitim için harika bir dönem.

BAŞAK BURCUNA GÖRE JÜPİTER

Başak burcu, 2013 yılı Temmuz ayında yengeç burcuna geçen Jüpiter’in etkisiyle bir yeni insanlarla tanışma, çevresini genişletme fırsatı da buldu. Satürn’ün kısıtlayıcı etkisi nedeniyle tam kapasite yaşayamamış olsanız da, geçtiğimiz 1 yılda yeni insanlarla tanıştınız ve her tanıştığınız insan, hedeflerinizde size yardımcı olabilecek potansiyele sahipti, bunu unutmayın, 1 yıl sonra çok işinize yarayacaklar. Ancak bu dönem 1 ay sonra bitecek ve yeni bir mutluluk kapası aralanacak. Başak burcu, Jüpiter’in aslan burcuna girişiyle birlikte, zirve yolculuğuna başlamış olacak. 2014 Temmuz ayından 2016 Temmuz ayına kadar geçecek süreci size özetleyeyim:
  1. 2014 Temmuz – 2015 Temmuz: geçmişi gözden geçirin, yanlışlarınızı ve doğrularınızı belirleyin. Önümüzdeki yıllar çok iyi olacak, dinlenin ve hazırlık yapın. Sezgilerinize güvenin, kimi yanınızda istiyorsunuz kimi istemiyorsunuz karar verin.
  2. 2015 Tmmuz – 2016 Temmuz: hayatınızın 20 yılının en şanslı ve mutlu dönemi başlayacak, madde 1’i uygulayın, hazırlanın, sonra attığınız tüm adımların karşılığını almak kolay olacak. Hedeflerinizi belirlemiş, adımlarınızı planlamış olun.
Başak burcuna sempatim çok yüksektir, zor günleri geride bırakıyorsunuz, 1 yıl sonra ise yepyeni bir dönem başlıyor.]]>