Başak burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların başak burcuna özel etkilerini içeriyor. Yeni yıl eşittir yeni fırsatlar mıdır değerli okurlarım? Öyle olması için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız, güzel sonuçlara ulaşacağız inşallah. 🍀 Ocak 2017, yeni yıla hızlı bir başlangıç yapma imkanı verecek. Hedeflerinizin peşinden tam gaz gitmeye hazır olmalısınız. 👍 Ocak ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayarak başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

2017 yılına dair iyimserim doğrusu! Elbette birçok zorlukla uğraşmamız, bazı engelleri aşmamız gerekecektir ama yaşıyor olmanın bedeli değil midir bunlar? Doğru bildiğimiz yolda sabırla, telaşsız, kararlı bir şekilde yürümeye devam! ☀️ Önümüzdeki 4 ay önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu yazıda sadece Ocak ayına değil aynı zamanda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara, başak burcuna özel ihtimaller üzerinden ışık tutmaya çalışalım. Hadi başlayalım. Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi başak burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim:
 1. popüler olduğunuz zamanlardasınız, etkileyici bir enerjiniz var
 2. yalnız mısınız? o zaman çevrenizdeki insanlara alıcı gözle bakın
 3. hep olsun istediğiniz ilişki başlayabilir
 4. artık evliliği konuşmak için güzel zamanlar
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir
Bu kadarla sınırlı değil aslında. Özellikle bir arkadaşınızla birlikte ortak bir hedef peşinde ilerleme niyetiniz varsa, zamanın ruhu lehinize işleyecektir. Mars/Venüs olumlu enerji getirirler ve Ocak 2017’de size destek olacaklarına inanabilirsiniz. Lütfen unutmayın! Bahsettiğimiz bu konular çerçevesinde Ocak’ta yaşanan gelişmeler, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. İkinci gündeminize değinelim! Başlamadan önce, bahsedeceğimiz konunun aslında Temmuz 2016’da etkin bir şekilde başladığını söyleyebiliriz. Gezegenlerin etkileşimleri ile yaşadıklarımız arasındaki bağlantıyı tarif etmek için geçmiş yazılardan örnekler vermek istiyorum. Temmuz 2016 yorumunuzdan alıntı:
Uranüs kaynaklı enerji, finansal gereksinimlere yol açacaktır. Örneğin kredi kullanmak, para ihtiyacı oluşması, bir satın almanın gerçekleşmesi gibi.. Diğer yandan, bir paylaşım/ortaklık söz konusu ise, güven üzerine inşa edilecek adımlar atılacaksa, yine 14-18 Temmuz arasında gündem oluşacaktır. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Temel motivasyon ise özgürleşme sağlayabilmektir.
Ekim 2016 yorumunuzda ise şöyle demişiz:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadıklarımız sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlük değişiklikler olacak.
Şimdi konuşacaklarımız 2017 yılının ilk yarısının en önemli konuları aslında. Konu başlıkları mı? Temmuz 2016’da bahsettiğimiz konular:
 1. para baskısı altında kalırsınız
 2. gelir elde etmek veya gelirinizi artırmak için çabalamanız gerekir
 3. işe girme, iş kurma veya iş değiştirme girişimleriniz olabilir
 4. bir satın alma sürecinin parçası olarak kredi ihtiyacı oluşur
 5. dava sürecinde olan konular varsa netleşir
 6. bir uzlaşmazlık mahkemeye taşınır
 7. birine/bir şeye hayır dersiniz, artık katlanmayacağım dersiniz
 8. hayatınızın kontrolünü elinize almak için büyük bir atılım yaparsınız
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçası oldu değerli okurlarım. Geçmişte Uranüs başlığında defalarca konuştuk. Fakat bu yıl işlerin olumlu yönde değişeceğine yürekten inanıyorum. 2017, maddiyat ağırlıklı süregelen bu uzun sürecin sonuçlarının alınacağı bir yıl olacak. Uranüs’ün Mayıs 2018’de burç değiştireceğini de göz önüne alınca, bu öngörüm daha sağlam bir zemine oturuyor. Hayırlısıyla..🍀 🍀 Sebeplerini bu yazıda daha detaylı anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada henüz okumayanlar varsa yıllık yorumu mutlaka okumalı: Başak Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Fakat elbette hayatımız sadece belli konulardan ibaret olmuyor, ilgilenmek zorunda olduğumuz birçok konu var. Özellikle Dolunay ve Yeniay ile birlikte gündeme gelen meseleler.. Bu meseleler 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: Başak burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz, Dolunay ertesinde bir gündem sonuca bağlanır/netleşir. Dolunayın ardından 17 Ocak civarında gündem netleşecektir. Peki Dolunay etkileri çerçevesinde gündem ne olabilir?
 1. hedefinize ulaşmak için profesyonel hizmet almanız gerekir
 2. örneğin sağlık, hukuk, spor, eğitim konusunda uzmana/kuruma başvurursunuz
 3. çevrenizdeki insanların değişmesine neden olacak bir karar alırsınız
 4. çocuklarınızla ilgili konu netleşir, karar verilir
 5. arkadaşlarınız sizi biriyle tanıştırır, büyük dayanışma örneği 😍
 6. kadersel bir sonuç hissi veren bir karşılaşma yaşanabilir
Dolunay sırasında gökyüzü çok hareketli olacak değerli okurlarım. Bu nedenle aslında eşzamanlı olarak birçok konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Yelpazeyi çok açmadan örnekler vermeye çalıştım. 7 – 12 Ocak arasında Güneş, 3 önemli gezegen ile temas halinde olacak: Jüpiter, Uranüs ve Pluto. Son yıllara dönüp bakarsanız eğer; Temmuz, Ekim, Ocak, Nisan aylarında hayat çok hızlandığını göreceksiniz. 2017 istisna değil, benzer olacak.

28 Ocak Yeniay: Başak burcuna etkileri

Yeniay kova burcunda 28 Ocak’ta gerçekleşiyor değerli okurlarım. Adından da anlaşılacağı üzere Yeniay ile birlikte yeni bir ay/gündem başlar! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. yapmanız gereken birçok iş olabilir
 2. sorumluluklar artar, enerjinizi/zamanı doğru kullanmanın hesaplarını yaparsınız
 3. yapılması gerekenler çok olacağı için yapmak istediklerinize zaman ayırmanız güç olur
 4. işinizde yeni bir statü edinirsiniz, belki de işinizi değiştirirsiniz
 5. yöneticilerden biri değişebilir, iş arkadaşlarınız değişebilir
 6. sağlıkla ilgili konulara zaman ayırmanız gerekir
Başak burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>