Yükselen BaşakBaşak Burcu: Ocak 2015

Ocak 6, 2015by Zafer Ceyhun48

3 ayın astrolojisi Nisan’a kadar bazı sevdiğiniz insanlar hayatınızdan çıkabilir, mevki/statü kaybı yaşayabilirsiniz. Bunu aklınızda tutarak yol alın, kendinizi hata yapmaktan koruyun, varsa düşmanlarınıza fırsat vermeden ilerleyin.

5-10 OCAK 2015

5 Ocak’ta yaşadığımız Dolunay, sosyal ve profesyonel ortamlarda çevrenizde bulunan insanları, mesela önemli arkadaşlarınızı, iş yerinde beraber çalıştığınız astlarınızı/üstlerinizi, ama daha çok üstlerinizi temsil ediyor. Yani siz geleceğinizi inşa ederken, hayatınızda sizin dışınızda söz sahibi olabilecek insanları. Hatırlatmak istiyorum: Dolunay, güneş ve ay arasında yaşanan bir karşıtlıktır, her karşıtlıkta olduğu içsel bir gerginlik yaratır. Dolunay’da açığa çıkan enerji, geçmiş günlerde yaşadıklarınız nedeniyle iç dünyanızda yükselen bir öfke olabileceği gibi, bir yanlışı düzeltmek veya düzeni iyi yönde değiştirmek için harekete geçme isteği de olabilir. Dolunay 5 Ocak sabahı gerçekleşti. Enerjisi, 10 Ocak’a kadar artarak devam edecek ve 9-10 Ocak’ta yaşadığınız bir gelişme veya verdiğiniz bir kararla sona erecek. Bazılarınız ise karar vermek için 11 Ocak’ı bekleyecek çünkü olaylar öyle gelişecek. Ocak ayının gündemi; aşk, mutluluk, çocuklar ve kendinizi ispat etme isteği üzerine kurulu. Elbette hepiniz farklı gündemler yaşıyorsunuz ancak sonuçta bu geniş alan içinde olup bitiyor her ne oluyorsa. Kiminizin gündeminde bir aşk ilişkisi var, kiminiz çocuk sahibi olmakla ilgili bir gündemin içinde, kiminiz ise bir projeyi hayata geçirerek veya farklı olduğunu gösterecek bir şeyler yaparak kendini ispat etmeye çalışıyor. Sonuçta geçtiğimiz iki haftada yaşananlar yaşandı bitti, şimdi farklı bir gündem sizi bekliyor. Dolunay sırasında yaşanma ihtimali olan bazı olaylardan bahsedeyim:
 1. yaşanan bir olay, arkadaşınızdan biriyle ilişkinizi farklı bir seviyeye taşıyabilir
 2. dahil olduğunuz bir topluluk/grup varsa, gündeminizi meşgul edebilir
 3. işin içinden çıkamıyorsanız, bir tanıdığın yardımına ihtiyacınız olabilir
 4. bir süredir peşinden gittiğiniz hayalinizde bir perde kapanıp yenisi açılabilir
 5. kendinizi ait hissettiğiniz ortamdan uzaklaşmanız gerekebilir, taşınmak gibi
Dolunay, bir dönemin sona ermesini temsil eder, her Dolunay’da geçmişten gelen bir düşünce veya mesele, bir şekilde sonuçlanır. Tabi bu durum, yeni bir dönemin de başlangıcı olur. 5 Ocak Dolunay’ına Uranüs ve Pluto da eşlik ettiği için beklenmedik olayların yaşanabileceğini, bazı olumlu gelişmelerin veya hesapta olmayan sorunların yaşanabileceğini hatırlatmak istiyorum. Bu nedenle, bu süreçte olası aksiliklere (sorunun nereden çıkabileceğini tahmin ederek) hazırlıksız yakalanmamak en iyisi.. Peki neler olabilir Dolunay’da Uranüs ve Pluto etkisi sonucunda? Aralık yazınızda 15 Aralık’ta Uranüs-Pluto etkileşimi yaşadığımızı yazmıştım, sonuçlarından bahsetmiştim, henüz okumadıysanız mutlaka okumalısınız: Başak Burcu Aralık 2014. Bu etkiler Ocak ayında hayatımıza doğrudan temas etmeye, gündemimizi ele geçirmeye başladılar. Uranüs-Pluto etkileşiminin Mart sonuna kadar gündeminizde kalacağını hatırlatmak istiyorum. Son olarak, Dolunay’da yaşadıklarınızı paylaşarak başak burcu olan diğer BurcunaGöre okurlarına deneyimlerinizden faydalanma fırsatı verirseniz hepimizi mutlu edersiniz.

11-21 OCAK 2015

Ocak ayının ikinci bölümünde gündeminiz değişecek. Bu dönemde enerjiniz eşinize/sevgilinize yönelecektir çünkü Mars 12 Ocak’ta karşıt burcunuz balığa geçiyor. Ocak ayının baskın enerjisi Mars, ay boyunca size “ilişkilerini yoluna koy, eşini/sevgilini ihmal etme, onun sorunlarıyla ilgilen” diyecek. Sevgilisi olmayan ama olsun isteyen başaklar ise kendini gergin hissedecek ama aynı zamanda bu gergin enerjiyi güzel bir ilişkiye başlamak için kullanacaklar. 13-17 Ocak arasında, balık burcundaki Mars ile yay burcundaki Satürn arasındaki etkileşim nedeniyle, özellikle Ağustos ayında doğan başakların hayatında bir hareketlenme olacaktır. Konu ise yüksek ihtimalle eşiniz/sevgiliniz veya eviniz/aileniz olacak. Diğer yandan, hem Satürn hem de Mars burcunuza açı yaptığı için (teknik detaylara girmiyorum) sağlığınızla ilgili bir mesele de oluşabilir. Ayrıca, hayatınızın yönünü değiştirmeye aday önemli bir olay da olabilir: iş değişimi, taşınma, çocuk sahibi olma, evlenme gibi büyük konularda önemli bir gelişme. 19 Ocak’a gelelim, önemli bir gün olacak ve gündeminizle da alakalı bir gelişme olacak: 19 Ocak, varsa eşiniz/sevgilinizle ilgili güzel hayallerinizin, eğer yoksa, gönlünüze göre bir eşinizin olması hayalinin canlanacağı bir gün olacak. Evlenmek isteyenler için güzel bir enerji olacak, ayrıca bu günlerde tanışacağınız biri olursa, hayalinizde canlandırdığınız kişinin ta kendisi olabilir. 19 Ocak’ı önemli yapan bir başka olay daha var: Venüs-Jüpiter karşıtlığı. Ne etkisi olur? Venüs sağlığınızı, sorumluluklarınızı ve iş hayatınızı/arkadaşlarınızı temsil eden alanda olacak, Jüpiter ise biliyorsunuz, koruma kalkanınız durumunda. Bu iki gezegenin karşıt konuma gelmesi, ya iş hayatınızdaki uyumun artmasına neden olacak ya da varsa sağlıkla ilgili gündeminizin güzel bir şekilde sonuçlanmasına… Birkaç aydır Jüpiter gerilemesi nedeniyle sorunlar yaşıyor olabilirsiniz demiştim ya, işte o sorunları çözmenin de zamanı..19-20 Ocak’ta, kimle konuşmanız gerekiyorsa konuşun, bu günlerin enerjisi uygun olacak.

22-31 OCAK 2015

Ocak ayının son 10 gününe Merkür gerilemesinin olumsuz havası hakim olacak. Merkür sizin yönetici gezegeniniz, yani sağlığınızı ve egonuzu temsil ediyor. Bu kadar da değil, aynı zamanda kariyer ve itibarınızı da temsil ediyor. Bu nedenle, Merkür gerilemesi sırasında bu alanlarda sorunlar olabilir. Astrolojik etkileri uzun süredir takip ediyorsanız, Merkür gerilemeleri sırasında neler yaşadığınızı zaten biliyorsunuz: keyifsiz, uğursuz ve çirkin dönemler 🙂 Egonuz hassas, iletişim bozuk, herkes tahammülsüz falan..Neyse ki sadece 20 gün sürüyor ama sanki aylar alıyor, öyle değil mi? Merkür gerilemelerinde normalde düşündüğümüzden farklı düşünürüz, zihnimizin kapıları yeniliklere tamamen açık olur ama bu iyi sonuç vermez. Bu nedenle, mesela yeni bir şeye başlamak gibi bir niyetiniz varsa, bunu gerileme öncesinde ve en az bir hafta sonrasında yapın. Merkür gerilemesi, geçmişte yaşananların yeniden önümüze gelmesine neden olur. Ancak öyle günlerdir ki, bu sorunları çözme çabalarının büyük çoğunluğu sorunları çözmek bir yana, daha da büyütür. Bu nedenle size yarardan çok sadece zararı olur, hiç niyetlenmeyin. Merkür gerilemesi 21 Ocak – 11 Şubat arasında etkin olacak ancak siz etkilerinin 20 Şubat’a kadar süreceğini değerlendirin. Merkür gerilemesi, bilgi akışının bozulmasına neden olur, yetersiz bilgi yüzünden yanlış kararlar alabilirsiniz. Geçmişten gelen bir konunun devamını yaşıyorsanız ve bu konuda yeni bir karar/adım söz konusu ise, normalde olduğunuzdan çok daha dikkatli olun, her detayı hesap edin, öğrenmediğiniz bir şey kalmadığından emin olmaya çalışın. Bir örnek vereyim: Merkür gerilemesinde biriyle tanışan kadın, bir sonraki Merkür gerilemesinde onunla evlenmiş ve sonra öğrenmiş ki, aslında adam gayrı resmi olarak evli ve 4 çocuğu var. Bu gerçek bir hikayedir; Merkür gerilemesinde eksik/yanlış bilgi akışının nasıl olabileceğini gösterir. Amerika’da yaşanmış bu olayı yaşayan kişi, birkaç yıl sonra astroloji öğrenip geçmişini incelerken bu durumu fark ediyor. Hatırlatayım, Merkür gerilemesinin tüm burçlar için ortak etkileri de vardır. Bu etkilerden haberdar değilseniz, mutlaka okumalısınız. Bu konuda daha önce yazdığım bir yazı size harika bir rehber olacak: Merkür Gerilemesi Sevgilerimle, Ceyhun]]>

48 comments

 • ayse

  Ocak 7, 2015 at 10:27 am

  bu başak burcu hiç mi nefess alamayacak,hiç mi hayatında iyi şeyler olmayacak.bir gerileme bitiyoor,öbürkü başlıyor.hiç mi bişey yolunda gitmeyecek,ya ne kadar şanssız bir burca sahibim.bıktım artık değişimlerden,ne parada,ne eşde,ne dostta şansım yok.yaşamdan sogudum ya,hay gelmez olaymışım dünyaya.

  Reply

  • Ozlem

   Ocak 7, 2015 at 4:44 pm

   Gercekten size katiliyorum. Hani bu sene bizim yilimizdi kesin Nisandan sonrada baska olumsuzluklar vardir .

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 5:28 pm

   Özlem hanım,
   bir başak olarak planlarınızı şöyle yapmalısınız:
   1- Nisan ortalarına kadar OLANI KORU
   2- Nisan sonrası HAZIRLIK YAP
   3- Ağustosla birlikte COŞ 🙂
   sevgilerimle

  • merve berdan

   Ocak 28, 2015 at 11:15 pm

   Ben de basak olarak bittim tukendim….bu burcu kaldirsalar olmaz mi?….sevgili zafer bey, 9.9.1965 dogumluyum. Dogum saatimi net hatirlamiyor annem sabah saatleri sonra ezan okundu diyor:-) gunlrden cumaymis…bu sene koklu bir degisim yer degistirme olur mu bana ne dersiniz? Bir vaktiniz olursa yanitlarsaniz muthis mutlu olurum. Simdiden tesekkurler..iyilikler ve guzellikler dilerim.

 • sevda gün

  Ocak 7, 2015 at 8:20 pm

  19 0cakta önemli bir kuruma iş başvurum var, ön başvuru niteliğinde.Ayın 10 una kadarda bu başvuru için içimdeki huzursuzluğu kırmak ve iç sesimi dinlemek adına ön hazırlık yapmayı planlıyorum; hatta başladımda.Zamanlama doğrumu? Yolum beni başarıya götürür mü astrolojik olarak.Birde gerçekten bu ayın başından beri huzursuzum ve karamsarım.Bu bahsettiğim işten ayrı haziranda atanma ihtimalim oldukça yüksek puan ve branş sıralamamdan dolayı.Devlet memuru olmaya 2008 de karar verdim, 2011 de de ilk ciddi adımlarımı attım.2014 yılındada 2013 ün sonundan başlamak üzere ,tabiri caizse deli gibi çalıştım.Sizi takip ediyorum, yükselenimde akrep.Sizce yolum doğrumu, nihai sonucu alırmıyım 2015 de…sevgiler.Çok başarılısınız bu arada. Sizi okurken yakın bir dostumla sohbet ediyor gibi hissediyorum.İyiki varsınız

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 8:29 pm

   Sevda hanım merhaba,
   öncelikle çok tşk ederim, ben de yazarken yakın bir dostuma yazar gibi hissederek yazıyorum, ne güzel ki siz de bunu hissetmişsiniz 🙂
   19 Ocak’taki başvuruyu iyiye işaret, görüyorum ki siz zaten son derece hazırlıklısınız. Şunu net olarak bilmek gerekiyor: astrolojik etkiler herkesi aynı enerjiye maruz bırakır, bazılarımız doğru kullanır bazılarımız yanlış anlar ve doğru kullanamaz, birincisi başarılı olur, ikincisi ise başarısız.
   Ben sizin başarılı olacağınıza inanıyorum. Sırf astrolojik etkiye bakıp iyi olur demek için, işin içinde Uranüs olmaması gerekiyor ama var işte, bu nedenle yolunuz açık olsun diyorum 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Elif Sen

  Ocak 7, 2015 at 8:48 pm

  Sizi severek takip ediyorum ancak bir sorum olacak 15 ocak ta geçmem gereken çok önemli bir sınavım var ve 1.5 yıldır bunu halletmek için çok çabaladım sizce sonucu bu defa sevinçli olur mu?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 9:41 pm

   Elif hanım öncelikle tşk ediyorum ve başarılar diliyorum.
   aslında cevabı siz vermişsiniz, çok çabaladıktan sonra sonu kötü olur mu hiç 🙂
   doğrusu astrolojik enerji rezalet ama herkes için öyle, mutlaka birileri başarılı olacak, bence siz de onlardan biri olacaksınız.
   güzel haberlerinizi bekliyorum, sevgiler.
   Ceyhun

 • ece

  Ocak 7, 2015 at 11:24 pm

  Kotu olacak demissiniz ama hos haberler vermissiniz????

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 7, 2015 at 11:29 pm

   arada yapıyorum öyle şeyler

 • sibel

  Ocak 9, 2015 at 1:21 pm

  12 ocak için bilqi alabilirmiyim ek bir işe atama yapıyorum cok onemli sonucum iyimi sizceve ayrıca saqlıqımla ilqili

  Reply

 • Ebru

  Ocak 9, 2015 at 6:14 pm

  Merhaba. Bugün işten çıkarıldım. Uzun bir iş arama sürecinin sonucunda başlamıştım. Emek verip, özverili davrandığımı düşünüyorum. Ancak öğle yemeğinden sonra evraklarla durumu açtılar bana. Zerre nezaket göremedim. Bütün enerjim tükenmiş, plan yapamıyorum, yapsam dahi ne olacağını bilemiyorum. Yalnız bu günler beni çok ürkütüyor. Öte yandan herhangi bir işimin seyrinde devam ettiği yok. Ta 2011’den bu yana. Biraz güvende hissetmek istiyorum. Böyle bir dönem gelebilecek mi?
  Teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 9, 2015 at 6:42 pm

   Ebru hanım merhaba,
   hiç merak etmeyin, Ağustos 2015 ve takip eden 2 yıl iş hayatınız çok güzel olacak.
   sevgiler.

 • elgiz

  Ocak 11, 2015 at 11:56 am

  evet başakların hiçmi işleri younda gitmicek

  Reply

 • Ugur

  Ocak 12, 2015 at 12:51 am

  Merhaba Ceyhun Bey.Sizi bulalı iki hafta oldu hayretler içinde yazılarınızı okuyarak bu kadar mı doğru anlatılır tespitler yapılır dedim.Size bu konuda teşekkür ediyorum ve yazılarınızın gelmesini çok büyük merakla bekliyorum.Başak burcu olan benim gibi arkadaşlara da biz sabır için doğmuş burcuz 🙂 O yüzden zor kazanırız ama sağlam kazanırız.Balık burcunun en bilinen özelliği nasıl duygusal olmaları ise bizim burcumuzun özelliği de hep enleri yaşamamızdır bundardır bize rahat yüzü kolay gülmez.Hocamız daha iyi bilir tabiki de.Ama ne diyoruz durmak yok burcumuzu seve seve yaşamaya devam 🙂 Bu 20 günde geçer ne 20 günler geçirdik sonuçta biz başaklar…Güzel günler dilerim herkeze

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 12, 2015 at 8:14 am

   Uğur bey merhaba,
   aramıza hoş geldiniz, ilginiz ve beğeniniz için ben de size teşekkür ediyorum 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Tugba

  Ocak 13, 2015 at 7:58 pm

  Zafer bey merhaba
  Ayın 15 inde bir iş görüşmem olucak bu konuyu da yorumlarsanız cok sevinirim sevgiler

  Reply

 • Trader

  Ocak 17, 2015 at 1:16 pm

  Valla ne desem! Keşke sizi 1 Ocakta okusaymışım. Piyasalarda yatırım işindeyim.5 oCAKTA eURO aldım ve tarihin son 11 yılın en düşük düzeyine geldi. Olacak şey değil! Başak burcu için Jupiter etkileri ne zaman başlayacak? teşekkürler..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 17, 2015 at 1:38 pm

   Merhaba,
   yazılarımı düzenli olarak takip etmenizi öneriyorum, spekülatif trading işlerinde büyük insight verecektir.
   Sorunuzun cevabı ise bu yazıda.
   https://burcunagore.com/basak-burcu-2015-yili/
   Sevgilerimle

 • Trader

  Ocak 17, 2015 at 7:20 pm

  Zafer bey analizleriniz için tebrikler. 19 Ocak’ta yaşanacak olan Venüs-Jjupiter olumlu açı aynı yüzdeyle 20 Ocak içinde geçerli mi? teşekkürler..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 17, 2015 at 7:23 pm

   Merhaba, bir traderin gözünden bakınca, bu açıyı piyasada bir patlama olarak değerlendirebiliriz ve sadece 19 ocak değil 20-21 Ocak tarihlerini de kapsayabilir. hatta Pazartesi gününe de hazırlıklı olun. Bakarsınız gram altın 100 TL’yi aşar 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Başak

  Ocak 19, 2015 at 2:06 pm

  Zafer Bey merhabalar,
  Öncelikle size emeğiniz, ayırdığınız zaman, yaptığınız tüm titiz paylaşımlar için çok çok teşekkür etmek istiyorum. Siteyi ve yazılarınızı keşfedeli çok az bi zaman oldu ve inanın bir başak burcu olarak verdiğiniz tarihler ve yaşadıklarımı karşılaştırdığımda ne kadar şaşırdığımı anlatmam; yazdıklarınız, yaptığınız analizler, tespitler öyle net bir şekilde örtüşüyor ki yaşadıklarımla, inanın okuduklarımla size olan hayranlığım ve saygım katlanarak arttı. Tekrar çok teşekkür ederim kendi adıma, bu bilgileri bu kadar anlaşılır bir dille ve cömertçe bizlerle paylaştığınız için ve ben de bu sebeple aralık ve ocakta olanları hayret ve şaşkınlıkla 🙂 sizlerle paylaşmak istedim:
  1. 6 aralık akşamı biriyle tanıştım ve uzun zamandır hissetmediğim şekilde güçlü şeyler hissettim, ilk görüşte aşk gibi bir şeydi.(dolunayın olduğu ve uranüs gerilemesinin başlamış olduğu sıralarmış 🙂 ) Bu arada uzun süredir tam da yazılarınızda tarif ettiğiniz şekliyle psikolojik bir aydınlanma-gelişme sürecinde olduğumu da belirtmek isterim. Her hücreme kadar kaybetme korkusunu hissettiğim bir ilişkiden çıktıktan sonra bambaşka kararlarla bambaşka biri olmuştum ve buna rağmen birine böyle güçlü şeyler hissedebilmek beni hem mutlu etmişti hem de şaşırtmıştı. Bakalım ben o zamanında düşündüğüm kadar güçlü, artık ne istediğini bilen, kendi isteklerinin arkasından koşacak güçlü duruşu sergileyebilecek miydim? 🙂
  2. Herşey gerçekten çok hızlı gelişiyordu, gerçekten çok ama çok mutluydum, eskiden olduğu gibi bana sunulana razı olmamaya ve ilişkimi istediğim gibi yaşamaya kararlıydım fakat tüm bunlara rağmen son aylarda yaşadığım motivasyonu kaybetmiş gibiydim (jüpiter ve 8 aralıkta başlayan etkisi! :))
  3. Tanışmış ve çok etkilenmiş olduğum bey ile ikinci görüşmemiz 15 aralık akşamı gerçekleşti! (yazarken bile inanmıyorum, okuduğumda ve tarihleri karşılaştrdığımda da inanamamıştım) ve ikimizin de net olarak hissettiği şey çok ama çok güçlü bir çekim, eskiye dair bazı şeylerin kökten değişebileceği (kendi hayatımıza dair yani) ve bunun bizi çok mutlu etmesi ve aynı zamanda da tedirgin etmesi.
  4. O buluşmanın ardından ve takip eden günlerde tedirginlik ve huzursuzluk hakim oldu bünyemde; çünkü ben son zamanlarda ciddi ilişkilerden korkan, böyle güçlü duygulardan korkan, daha doğrusu bu duruma temkinli yaklaşma gibi bir tavır içinde olmuştum, böyle güçlü duygular ve işin ciddileşebileceği gerçeğine karşı hem güçlü bir çekim duyuyor hem de arkama bakmadan kaçmak istiyordum 🙂
  5. 21 aralık gecesi (evet yine spesifik bir tarihle karşı karşıyaydım 🙂 ) bu çok değerli beyefendiyle karşılıklı oturup güzel güzel konuştuk ve endişelerimizi anlattık. Bu beyefendinin de benimle aynı görüşte olması yine bi taraftan beni mutlu ediyor bi taraftan da üzüyordu (bi huzur yoktu zaten! 🙂 ) çünkü bu beyefendi bir koç burcuydu ve bir süredir nasıl bir dönüşümden geçtiğini ve nasıl bir özgürlük arayışının içinde olduğunu anlattı bana ki aslında benim endişelerimin de ondan aşağı kalır yanı yoktu. Beni her gördüğünde daha da çekildiğini ve böyle giderse kısa işin çok ciddileşeceğini ve bunu çok istediğini aynı zaman da bundan deli gibi kaçmak istediğini belirtti (elbetteki yazılarınızı keşfettiğimde koç burcu incelemesini de okudum ve nerdeyse onun ağzından dökülenlerle aynı şeyler yazılanları görünce tabi ki yine yeni yeniden şok oldum ve size olan hayranlığım bir kez daha arttı! 🙂 )
  6. Ben de sonuçta onun bu hislerine saygı duydum, anladığımı söyledim ve anladım da aslında, ve benden biraz zaman istediğini söylediğinde kabul ettim; gerçekten ne istediğini alması için düşünmesi gerekiyosa düşünmeliydi, sonuçları ne olursa olsun. Zaten ben de düşünmek istiyordum.
  7. Ancak bu düşünme süreci ancak 6 Ocak’a kadar sürebildi, ben sürenin bu kadar kısa olacağını düşünmemiştim; zaten sevgili beyefendi de düşünmemişti, ama yine görmek istemişti beni (ve ne zaman? etrafta dolunay etkileri varken, bu kadar mı olurdu? olmuştu, inanılmazdı ama gerçekti 🙂 ) Görüşünce yine olan olmuş, tüm duygular tüm güzelliği, cazibesi ve gerginliğiyle ikimizde de su yüzüne çıkmıştı; ama sonuca bağlanan bişey yoktu. Tüm duygular da tüm endişeler de olduğu gibi olduğu yerde duruyordu.
  8. O görüşmeden sonra bendenizin içi artık hiç rahat değildi, tuhaf bir gerginlik, bir sinirlilik, alınganlık hali hakimdi; beynimde sürekli bir ses bu işin böyle olamayacağı gerçeğini fısıldarken içimden biri sürekli “ilişkini yoluna sokmalısın, böyle olmaz” diyordu; kaybetmeye, beklemeye tahammülüm yoktu, hayatımın kontrolünü elime almalıydım ve tabi tüm bu içsel gerginliğe dayanamayarak sert bir dil, alıngan bir tavır ve tahammülsüz bir üslupla içimdeki tüm duyguları döken bir mail attım sevgili beyefendiye. Ve tarihlerimiz kaçı gösteriyordu? 12 ocak 2015; yani Mars karşıt burcum balık’a geçiyomuş ve bi de benim yükselenim balık! Ah Zafer beyciğim, buraları daha önce keşfetmiş olsam, o kadar sert o kadar sabırsız olur muydum? 🙁 Ama bilmiyordum işte tüm bu etkilerin nedenlerini o zaman 🙁 İçimdeki huzursuzluğun da sabırsızlığın da tahammülsüzlüğün de sebebini ancak yazılarınızı okuyunca anladım ki çok iyi bilirsiniz ki aslında normalde başakların ne kadar sabırlı insanlar olduğunu. Ve tabi artık tüm bunları bilen biri olarak gösterdiğim tepkiden üzüntü duydum ve herşeyi mahvetmiş olabileceğim endişesiyle dolup taşıyorum çünkü o attığım mailden sonra hiçbir ses çıkmadı sevgili beyefendiciğimden.
  Biliyorum, çok uzun kişisel bir yazı oldu 🙂 Ancak keşfettiğimden ve yaşadıklarımla örtüşmesini gördüğümden beri öyle bir ampul yandı ki kafamda, paylaşmadan, teşekkür etmeden ve sizin de fikrinizi sormadan edemedim.
  Şimdi bugün 19 ocak pazartesi, ve aslında siz de yazınızda önemli bir gün olduğunu belirtmişsiniz, ne dersiniz sizce bugün ya da yarın Yeniayda Merkür gerilemesi başlamadan bi adım atılmalı mı yoksa şartları daha fazla zorlamadan beklenmeli mi? Yada bir adım için öneri daha uygun tarihler var mı? Atılacak bir adım başka bir sabırsızlık göstergesi olup her şeyi daha da mahveder mi? Ya da zaten aslında yapılacak bir şey yok, doğru kişiler yanlış zaman mı? 🙁
  P.S benim burcum başak, yükselenim balık; sevgili beyefendiciğimin burcu koç, yükseleni oğlak
  Çok ama çok teşekkürler tekrar, her şey için:)

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 19, 2015 at 6:18 pm

   Merhabalar,
   Şimdiye kadar aldığım en uzun ve en güzel yorum için size ne kadar teşekkür etsem az, aramıza hoş geldiniz ve iyi ki geldiniz 🙂
   Önerim şu: öncelikle bana doğum tarihinizi, saatini ve yerini verin, yükselen burcunuza bakayım çünkü bence balık olmama ihtimali var. Yükselen burcunuz kova veya koç olabilir diye düşünüyorum, aksi halde aranızda böyle bir çekim olmazdı..
   cevabınıza göre yeniden konuşuruz 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Birsen

  Ocak 19, 2015 at 7:07 pm

  Başak hanım mesajinizda sanki kendi sorunlu biten ilişkimin tekrarını okudum 🙁 Bende başak malesef yükselenimde başak özgür olmayı seçen bir Koçla aylardır bir görünüp bir kaybolan adamla anca göstermiş olduğum değerin onda birini bile göremedim ve bitti kazandım mı yoksa kaybettim mi? bilmiyorum bundada vardı bir hayır demek alışkanlık haline geldi sanırım. Umarım artık başak burcu olarak güzel günleri yaşamak istiyoruz.. iyi akşamlar sayın başaklar ve sevgili Zafer bey yorumlarınız içinde çok teşekkürler iyi sizi tanımışim 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 19, 2015 at 8:11 pm

   Tşk ederim Birsen hanım 🙂
   burç uyumunda yükselen burçların çok ama çok etkisi vardır. mesela yükselen burcunuz başaksa, bir koçla uzun süreli mutlu olmanız neredeyse imkansızdır. Yani bence ilişkinin bitmesi ile
   yanlış yöne ilerleyip zaman kaybetme riskinden kurtulmuşsunuz; bir de bu açıdan bakın 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • dry dry

  Ocak 20, 2015 at 12:40 am

  Mrblar yazini cok begeniyorum ve guveniyorum.sizden fikir almak istiyorum kutfen yardim edin cunki icinden cikamiyorum 3 aylik nisanliyim koc burcu nisanlim onun4 cocugu var36 yasinda benim 2 cocuk 30 yasindayim.nisanlanirken capkin biriyim ama zamanla gececek sabirli ol dedi.10 gundur azalicagina kadinlarla tel gorusmesi artti yakaladim cokkez dun gece bir sitede uyeligini yakaladim sahte sayfa actim oda yedi numara birakti bende ayrilalim dedim .lakin sabak uyandim dayanamadim iliskime sans verdim.beyimizin bir gorusmek zorunda oldugu eski sevgilisi var.bugunde 2 saat once kadinin telefonundan arama gelmis kadin sevgilisi var askim diyomus tam 20 dakika dinlemis aldatilmis yani ohhhhh:-) ve beni arayip anlatti ki basit mevzular donmuyo tabi agir mevzular .konferans yapti kadin fulll inkarrr o esnada demesinmi benim senden baska kimsenin elini degmiyor diye alllll boynuzlanmisimda 🙂 yanlizzz nisanlim kafa kazannn icinden cikamayip beni ariyor yani kac kez aldatildim ayrilmam lazim biliyorum ama bitiremiyorum karmasigim lutfen bir yorum yapin degerlisiniz

  Reply

 • dry dry

  Ocak 20, 2015 at 12:52 am

  Yukarida bir koc magduru daha gordum ve bu sayfaya bayiliyorummmmmm 🙂 🙂 🙂 🙂 ben ne zaman mutlu olucammmmm bir umut varmi 🙂

  Reply

 • Başak

  Ocak 20, 2015 at 1:06 am

  Ceyhun bey tekrar merhaba! 🙂
  Öncelikle uzuuun yorumumu sabırla :)okuyup, vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, çok incesiniz..
  Cevabınızı okur okumaz hemen telefona sarıldım ve annemi aradım, doğum saatimin teyidi için, hatta sanırım biraz da sıkıştırdım kendisini, en doğru bilgiye ulaşabilmek adına 🙂 ve sonuç olarak ulaştığım verilerle birlikte bilgilerim şu şekilde:
  11.09.1987 Bursa doğumluyum, doğum saatim 18.30
  İnanın şimdiden heyecanlanıyorum, yorumunuzun ne olacağını çok merak ediyorum! 🙂
  insanlara yepyeni bir bakış açısı, bi farkındalık sunabilmek onlara verilebilecek en önemli armağanlardan biri bence, ve siz tam da bunu yapıyorsunuz! inanın yaptığınız şey çok değerli..
  Tüm bu yaptıklarınız, başarınız, vaktiniz, alçakgönüllülüğünüz için bir kez daha teşekkür ederim!

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 12:31 pm

   merhaba 🙂
   yükselen burcunuz kova, ki bence de sizin üslup ve tonunuza çok daha uygun 🙂 farklı/orijinal giyinen/konuşan/davranan, kendini de farklı/bazen yalnız hisseden birisiniz diye tahmin ediyorum, yükselen kovanın gözle görülür özelliklerinden bazıları bunlardır.
   İlk sorunuza gelelim: ne olacak bizim halimiz? demiştiniz 🙂 koç+boğa ile başak+kova arasında genel uyum vardır ancak sizin Venüs burcunuz da başak, ki bu “kusursuz uyumun” önünde engel. Sizin kur yapma tarzınızı koç anlayamaz, o “ben seni istiyorum” demenizi veya bunu bir şekilde “net olarak” ifade etmenizi bekliyor, dolaylı yollardan kur yapmak, koça uymaz.
   Ancak sizin için bunu yapabilmeniz kolay değil, içsel bir dirençle karşılaşırsınız; kolayca “evet ben seni istiyorum, senin de beni istemeni istiyorum” diyemezsiniz.
   Siz önce hediyeler alarak, ihtiyacı olduğunda yanında olarak, yani “yardım ederek” kur yapıyorsunuz. İçinizdeki Venüs enerjisini ve koç burcunun motivasyonunu doğru anlayıp, enerjinizi kontrol ederek kullanmazsanız, aranızdaki harika genel uyuma rağmen, ilişkiniz devam etmeyebilir.
   Bilmem faydalı oldu mu?

 • Başak

  Ocak 20, 2015 at 2:18 pm

  Ceyhun bey,
  Hiç faydalı olmaz olur mu?? O kadar doğru ki yazdıklarınız, kolayca “evet ben seni istiyorum, senin de beni istemeni istiyorum” diyemezsiniz demişsizniz; öyle doğru ki, hatta ben zaten dolaylı olarak bunu çoktan söylemiş olduğumu varsayıp bir de bunun üstüne bu “cüretkar” tavrım karşısında sevgili beyefendiciğim tarafından yeterince önemsenmeyip ciddiye alınmadığıma dair kahrolup esip gürledim! 🙂 off kendim yazdım kendim oynadım yani öyle mi?
  Düşünüyorum da şimdi, tam olarak öyle demedim, evet, demedim yani, demedim, ifade ettiğiniz gibi söylemedim ama hissettirdim? (yazar burda kendini boştan yere ikna etmeye çalışıyor ve tabi ki edemiyor!) Ve işte yani tam da sizin dediğiniz gibi tavşan dağa kur yaptı dağın haberi olmadı; bi de üstüne tavşan dağa trip attı yaa!! 🙂 ağlanacak halime gülmiyim de ne yapayım bilemiyorum 🙂
  Ve bi de üstüne yarın da Merkür gerilemesi başlayacak ve o kadar kısıtlı bir zamanım var ki, ne yapacağıma karar veremiyorum, üstelik dar zaman üzerimde baskı yarattığı için hiç karar veremiyorum ve onu mu yapsam bunu mu yapsam derken muhtemelen hiç bir şey yapamayacak ve belki bir gün içimdeki Venüs enerjisini ve koç motivasyonunu doğru yönetebilirim umuduyla Şubat ortasına kadar beklemek zorunda kalıcam..
  Birileri koç burucunun mağdureleri olduğumuzu söylemiş ama bence bir başak burcunu kendisinden daha fazla kimse mağdur edemez 🙂
  Bu arada son olarak, yükselenim konusundaki nokta atışı tespitinize de söyleyecek bir şey bulamıyorum, kova dediniz kova çıktı! koca bir yalanın içinde yaşıyormuşum bunca yıldır ve sizin bu dikkatiniz olmasa öyle de yaşamaya devam edecektim, ne kadar teşekkür etsem az! 🙂
  Bu siteyle ve sizinle tanıştığıma çok ama çok mutluyum; Yeniay bana şimdiden muhteşem şeyler getirmiş oldu! Tekrar çok ama çok teşekkür ederim, yazılarınızı ilgiyle, zevkle, merakla takip ediyor olacağım 🙂
  sevgiler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 3:55 pm

   çok tşk ederim, yeniden aramıza hoş geldiniz diyorum ben de 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Burçak

  Ocak 20, 2015 at 11:46 pm

  Zafer bey yazilan her yoruma incelikle ve sabirla cvp veriyorsunuz .bu inanilmaz birsey hic usanmadan bikmadan.nekadar yuce gonullusunuz…bnde basak burcuyun yukselrnim aslan 89luyum.1sene once uzun iliskim btti.universteden mezun oldum.atama bekliyorum. Ne is ne ask var.hem basak icin hemde aslan icin yazdiklarnizi okudum…hep yanls kisiler çıkıyor karsima dogru kisi nezamn cikicak:(

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 12:33 pm

   Burçak hanım merhaba,
   Astrolojik olarak son 2 yılın çok kötü etkiler taşıdığını ve sizin de hayatınızın en karmaşık dönemini (mezuniyet sonrası) yaşadığınızı düşünürsek, bu dönemde sabretmek en iyi çözüm olacaktır. Hem Ağustos 2015 ile birlikte 2 yıllık harika bir süreç başlayacak sizin için, atanırsınız yani mutlaka 🙂 Doğru insana gelince, 08/2015-08/2016 arasında sürpriz gelişmelere hazır olun derim.
   sevgiler, Ceyhun

 • yıldız

  Ocak 21, 2015 at 10:51 am

  gram altın 97,28 oldu!!:)) yorumlar çok isabetli, tebrikler.

  Reply

 • Behice

  Ocak 22, 2015 at 10:17 pm

  Kickboxa başlamak ve dam etmek için maaş gününü hesapladım :)) Merkürün bitişinden 4 gün sonraya randevu verdim :)) Nasıl karar ama ??

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 23, 2015 at 12:50 am

   🙂 🙂 harika karar!

 • Elif Ertunç

  Ocak 26, 2015 at 8:32 pm

  Ceyhun Bey,
  Kişiye özel doğum haritası analizleriniz ne zaman başlayacak acaba ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 26, 2015 at 8:42 pm

   Elif hanım merhaba,
   Kişisel analizlere başlama konusunda henüz kesin bir tarih veremiyorum..analizlerin BurcunaGöre’ye yakışır, sizlere layık olması tek kriterim, bu nedenle hala üzerinde çalışıyorum.
   Mutlaka haberdar ederim hazır olduğunda, ilginiz ve sabrınız için ayrıca tşk ediyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 • ayca

  Ocak 27, 2015 at 5:01 am

  bu 2015 adeta felaketlerle geldi.
  28 yasindayim, hayatimin en kotu donemini yasiyorum ve git gide daha da kotu oluyor. onumuzdeki ay ulke degisikligi, dolayisiyla muhtesem bir isi birakma, aylardir bir iliskiye adim atmak isteyen insanin deniz asiri yerlerden gelip onca emek harcamasi ama aslinda evli oldugunu ogrenmem(kendisinden degil),vs..
  surekli yazinizi okuyup yine de her iste bir hayir vardir, daha kotusunden korunmusum, iyileri olacak diyip yilmiyorum ama bu kadarina pes.. resmen lanetlenmis gibiyim.. merkur gerilemesine bitene kadar uyusam ve hic uyanmasam dedim suan 🙂 acaba ben mi cok abartiyorum, gittigim yerde de istedigim an is bulurum, hem 2 ay ne guzel dolasayim diyorum ama tum basaklar buna benzer olaylar yasiyorsa, gercekten durum vahim..
  bu arada yukselenim yay..sitenizi kesfettikten sonra bircok seyi yazilarinizi dikkate alarak yapmaya basladim, ornegin is gorusmeleri, sabretmek(tabii yapabildigim kadariyla son zamanlarda baya zorlamakta)..
  nisandan sonra baslayacak o donem umarim yazdiginiz kadar olumlu olur artik..gercekten artik bazi seylerin duzene girmesi, normal insanlar gibi yuvamin olmasini istiyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 27, 2015 at 12:25 pm

   Ayça hanım merhaba,
   çok az kaldı, dayanın 🙂 🙂 Ağustos 2015 ve sonrası ekstra güzel.
   sevgiler, Ceyhun

 • eftelya

  Ocak 27, 2015 at 4:12 pm

  Merhaba Ceyhun bey. Benim de sanırsam her başak burcu mensubu gibi derdim çok 🙂 Benim geçen yıl çok güzel bir ilişkim vardı birbirimizi çok sevdik. Sonra onun ailesi beni ırk ayrımcılığından dolayı istemedi ayrıldık. Bu sene farklı kişiyle aynı olay yine başıma geldi. Ne olur söyleyin bu bahtsizligim ne zaman bitecek. Ne zaman yüzüm gulecek. Bu gezegenler ne zaman bize de torpil geçecek 🙂 bittik gayrı… bu arada yukselenim akrep ay burcum yay.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 27, 2015 at 6:10 pm

   Merhaba Eftelya hanım,
   Ay burcunuz yay olduğu için doğuştan şanslısınız zaten, daha iyisi yok 🙂
   Bu yazıyı da okuyun ama https://burcunagore.com/basak-burcu-2015-yili/
   sevgilerimle, Ceyhun

 • esra

  Ocak 28, 2015 at 1:39 am

  merhabalar zafer bey öncelikle bu birbirinden şahane yazılarınız benim her hafta istemsizce kendimi burada bulmama sebep oluyor zevkle takip ediyorum 😀 benim sorum ekinoks tarihleri ile ilgili olacaktı ben 23 eylül doğumluyum sabahın erken saatlerinde dünyaya gelmişim burcum bazı kaynaklarda teraziyken bazılarında başak okuyorum yükselenimdede bu nedenle zorlanıyorum ancak bana sorarsanız esra kızım sen tipik başak kadınısın demektende kendimi alamıyorum fakat yinede size danışarak teşhisimi öğrenmek istedim 😀 bol yıldızlı günler dileğimle sevgiler…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 28, 2015 at 12:40 pm

   Esra hanım merhaba,
   doğum yılınız ve yeriniz olmadığı için, saat de net olmadığı için yükselen hakkında bir tahmin yapayım: başak veya terazi
   ama burcunuz kesin başak 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Seçil

  Ocak 28, 2015 at 4:10 pm

  Merhaba Ceyhun bey, benim burcum Başak ama yükselenimden emin değilim. 29 Ağustos akşam 22.30 civarlarında doğmuşum. Ocak ayı yorumunda yazdığınız üzere bende çok etkilenip ayın 19.da işten ayrıldım. Mutlu olmadığım bir işim vardı ve bir anlamda büyük bir stresten arınmış oldum. Fakat yeniden işsiz kaldım. Ayın hangi zamanları yeni bir iş bulmak ve başlangıç yapmak için uygundur. Ayrıca uzun zamandır hayatımda kimse yok. Mutlu olabileceğin biriyle başlangıç yapmam için daha çok mu beklemem gerekiyor. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 28, 2015 at 6:39 pm

   Seçil hanım merhaba,
   Şubat ayının son haftasında yeni ay yaşanacak, yeni ay zamanı başvurular yapın mutlaka, iş hayatınızı da temsil eden 6. evinizde yaşanacak.
   Eş konusunda gelince, Mart ayındaki Yeni Ayda güneş tutulması da yaşayacağız, bir sürpriz olabilir 🙂
   Tabi ki eş/sevgili konusu, nasıl bir hayat yaşadığınızla da ilgili..sürekli yeni insanlarla tanışma imkanı olan sosyal bir çevrede yaşayan birisi ile dar bir sosyal ortamda sürekli aynı insanlarla vakit geçiren birisi farklı olur.
   Size gönlünüze göre bir iş ve eş dilerim.
   sevgilerimle, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin