Başak burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar başak burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz başak ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. İlk olarak sizleri etkilediği konulardan bahsedelim.
 1. işle ilgili konular
 2. kazanç/harcama, parasal mevzular
 3. bir ilişki, eşiniz/sevgiliniz
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım, 0-15 derece arasında ilk 2 ihtimali yaşar, 15-29 derece arasında ise 3. ihtimali.. Unutmayın lütfen, her Dolunay, gündemdeki konuyu yeni bir aşamaya taşır çünkü artık konu olgunlaşır veya netleşir. Böylece bir dönem biter, bir yenisi başlar.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Biliyorsunuz Satürn eviniz, yaşadığınız şehir ve aile büyüklerinizle ilgili alanda bulunuyor. Bu nedenle, bu konular üzerinde 2018 yılı boyunca bir gündem olacaktır. Her yaşanan olay, aylar içinde bu konulara yönelik sonuçlar oluşturur. 2 Nisandaki Mars/Satürn kavuşumu tam olarak bu konularda sonuçlar doğuracak nitelikte..Önemli gelişmeler beklenmeli, mesela şehir değişikliği gibi..Örneğin Dolunay etkisi işle ilgili alanda olduğu için işe girer ve şehir değiştirirsiniz. Bazı okurlarım ev almak/değiştirmek için harekete geçecektir.

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Öncelikle Jüpiter etkisini hangi konularda yaşadığınıza değinelim.
 1. eğitim hayatı
 2. yeni şeyler öğrenmeye sevk eden gelişmeler
 3. bol seyahat, bol hareket
 4. ulaşım ve arabayla ilgili konular
 5. sosyal ilişkiler, arkadaşlar, kuzen/kardeşler
 6. sürekli iletişim ve görüşmeler
9 Martta başlayan Jüpiter gerilemesi Temmuz ayına kadar devam ediyor kıymetli dostlar. 9 Martta başlayan gerileme ile birlikte bu saydığım konularda yeni gelişmeler/olaylar yaşanmaya başlamış olabilir. Sonucunda hayatınızın hızı, geleceğe yönelik fikirler ve planlar değişmeye başlar. 11 Nisandaki etkileşim, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evre taşıyacaktır. Jüpiter pozitif enerjidir, güzellikler getirir. Gerileme evresinde fırsatlar çıkar ve hayatımızı buna adapte etmek için emek etmek, plan yapmak, harekete geçmek durumunda kalırız. Fakat bu süreçte bazı olaylar planladığımız hızda/şekilde sonuçlanmayabilir. Önümüze engeller çıkabilir ve hemen aşmak isteriz fakat istediğimiz hızda ve şekilde olmayabilir. Fakat Jüpiter gerilemesi bittikten hemen sonra, Temmuzdan itibaren, emeklerinizin meyvelerini toplamaya başlarız.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Birincisi,
 1. iş ve kazançla ilgili konular
 2. yatırımlar, krediler, harcamalar
 3. miras, hukuki süreçler, anlaşmazlıklar
 4. cinsellik
 5. çocuk sahibi olma
Yeniay bizleri harekete geçmeye teşvik eder kıymetli okurlarım. Bazen yaşanan olaylar duyguları ayaklandırır, bu sayede kararlar alır, adımlar atarız. Bazen de önemli gelişmeler kadersel olarak Yeniay zamanlarına denk gelir. Yeniay gerçekleştiği sırada, Uranüs de işin içinde olacak, ayrıca Satürn gerilemeye başlayacak. Uranüs’ün varlığı iyidir çünkü coşku ve heyecan yaratır, Satürn gerilemesi ise bu aşamada olumsuz etkiler getirmez, aylar sonra getirecek ama daha çok var, zamanı gelince anlatacağım. Peki 16 Nisandaki Yeniay’dan neler beklemeli?
 1. ev/gayrimenkul için kredi çekmek, satın alma işlemin tamamlanması
 2. çocuk sahibi olmaya karar verme, bu yönde güzel haberler alma
 3. yaşanan anlaşmazlıkların gerginlik oluşturması, belki dava sürecine taşınması
 4. işe girmek, çalışmaya başlamak, daha iyi bir göreve geçiş
 5. ilişkinizde keyifli ve tutkulu bir evreyi yaşıyor olmak

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Aynı günlerde oğlakta Mars/Pluto kavuşumu var ki agresif bir enerji olarak tarif etmek mümkündür. Bu olayın pozitif sonuçları harika iken, negatif sonuçları yıkıcı olabiliyor değerli okurlarım. Mars/Pluto bir araya gelince, pozitif gündemle bir hedefin peşinde gidiyorsanız harika sonuçlar alırsınız, enerjiniz bitmek tükenmek bilmez. Fakat aynı enerji, negatif bir gündeminiz varsa bela ve öfkeyi de beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle, Nisan sonunda mümkün olduğunda bunun farkında olarak adımlar atın. Siz veya muhataplarınız daha öfkeli olacaklar. Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, yükselene göre detaylar vereyim. 0-15 derece yükselen başak: Dolunay, Jüpiterin bulunduğu akrep burcunda gerçekleşiyor. Yukarıda Jüpiter başlığında konuştuğumuz gibi, konular arasında iletişim, ulaşım, eğitim, arkadaşlar ve yaşıt akrabalar var. Dolunayla birlikte, eğer gündeminizde eğitimle/öğrenme ile ilgili bir gündem varsa, karar verir ve harekete geçersiniz. Eğer yeni işe girdiyseniz, bu durumda yeni insanlarla tanışacak ve yeni işe alışmaya çalışacaksınız. Bol bol telefonla/yüz yüze görüşmeler de ihtimal dahilinde ki sizi bol bol trafikte tutacak sonuçları olabilir. Trafik demişken, araba/ehliyet almak vb. gündem de yine Nisanda sonuçlanacaktır. Zamanın ruhu Nisan boyunca son derece hareketli olacak değerli okurlarım. Bazı anlarda olumlu olacak, bazılarında sert olacak, değişimi tetikleyecek. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Başak burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor kıymetli dostlar, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>