Nisan 2017 başak burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Huzurlu zamanlar, keyifli günler ne güzeldi değil mi kıymetli dostlar, 2017 yılının ilk aylarında gezegenlerin enerjisi görece güzeldi. Bol bol Venüs enerjisi tattık. Nisanla birlikte atmosfere hakim olan enerji değişecek, bu nedenle belirsizlikler, zorluklar, kararsızlık ve engeller oluşacak. Hazırlıklı olmak iyidir. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Başak Burcu Gündemi

Satürn kaynaklı gündem ile başlayalım, başrolde o olacak! Satürnün yıllık döngüsü Aralık 2016’da olumlu bir şekilde başlamıştı. Belki bazı adımlar attınız, önemli kararlar aldınız, girişimleriniz oldu. Nisandan itibaren, geçen Aralıkta güzel niyetlerle attığınız adımların, hesap ettiğiniz şekilde sonuçlanmama ihtimalini göreceksiniz. Belki öngörmediğiniz engeller çıkacak, belki planları değiştirmek zorunda kalacaksınız. Planı değiştirmeyi kimse sevmez, neden tekrar emek etmek zorunda olalım ki? Fakat Satürn gerilemesi bunu zorunlu hale getirebiliyor. Olsun varsın, zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor, sonucu her zaman iyi oluyor. Başak burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri şunlar:
 1. eviniz, evinizdeki konfor/huzur
 2. yeni eşya ve tadilat gereksinimi
 3. yaşamayı tercih ettiğiniz şehir/ülke
 4. aile büyüklerinizle ve kardeşlerinizle ilişkiniz, onların desteği
 5. ailenize yaptığınız katkı, sizin onlara desteğiniz
 6. geçmişle bağınız: eski dostlar
 7. çocukken yanınızda olanlar, büyüdüğünüz sırada ortamdaki insanlar
Nisanla birlikte engeller, belirsizlikler ve baskı oluşmaya başlayacak. Gergin ve stresli zamanlar yaşanabilir. Aile büyüklerinden beklediğiniz destek gelmeyebilir, onların hayatında sorunlar olabilir ve yanlarında olmanız gerekir veya yaşadığınız ev/şehir değişebilir. Bir türlü istediğiniz ev ortamını kuramazsınız, istemeden şehir/ev değişikliğine zorlanırsınız vb. Gerileme Nisan-Eylül arasında devam ediyor, bu süre boyunca her önemli dönemeçte mutlaka detaylıca konuşacağız.
Yükselen burcu başak olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vereyim. Eğer yükselen 1- 20 derece arasında ise, geçen yıl (veya 2 yıldır) yukarıda saydığım konularda Satürn etkisinin ne menem bir şey olduğunu gördünüz, hiç kolay değil gerçekten, sarsabiliyor. 2017 farklı olmayacak. Yükselen 21 – 29 derece arasında ise, 2017 yılına zaten bu konularda bir gündemle girdiniz, hala devam ediyor ve birkaç yıl devam edecek.
Pluto ve Uranüs etkilerini birlikte değerlendirelim şimdi. Doğum haritanıza göre değişmekle birlikte, bu iki önemli gezegenin burcunuza özel etkisini en temelde çocuk sahibi olup onları güvenli bir ortamda büyütmekle ilişkilendirebiliriz. Yükselen başak için konuşacak olursak, ilk 20 derece yükselen başakların gündemi doğru eşi seçmek, maddi imkanları güçlendirmek ve çocuklarını büyütmek.. Pluto ve Uranüs gerilemelerinin tamamında bu konular etrafında gelişmeler olacaktır. Bu süreçte Pluto etkisinin bir uzantısı deliler gibi spor/dans isteği oluşturmasıdır. Alternatif olarak riskin ve heyecanını olduğu kumar, borsa, oyun gibi alanlara yönelmek de olasıdır. Fazla kaptırmamak lazım. Yükselen başağın son 10 derecesinde doğanlar ise hala ilişkilerini toparlamaya çalışmakla meşgul olabilir. Belki yanlış bir evliliğe sürüklendiklerini düşünüyorlar, belki eş seçimlerinin yanlış olduğunu.. Bir şekilde sıkılmış, hapsedilmiş hissi ile mücadele… Yeni de değil bu durum, 5-7 yıldır süren kışkırtıcı Uranüs enerjisi ana sebep! Bekarlar için evliliğe direnmek, evli olanlar içinse aşkın büyüsünün bozulması.. Bu durumu yaşıyorsanız, Nisan-Temmuz ayları sıkılganlığın zirve yapacağı aylar olacak. Jüpiter etkisine gelelim mi? Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında gerçekleşecek olan Jüpiterin yıllık döngüsü açısından Şubatın ilk haftası çok önemliydi çünkü Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Zaten Şubatta konuşmuştuk. Hatta Jüpiterin nasıl bir enerji taşıdığını anlatabilmek için bir video hazırladım ve yavru bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini konuştuk; izlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubatta başlayan gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Her şeyin yolunda gideceğine inanmak iyidir fakat aksi olduğunda hazırlıklı olmalısın. Şu anda doğru olduğuna inandığın yol, yaptığın seçimler de aslında doğru olmayabilir, emin misin, yeterince düşündün mü? Bunları değerlendirmemiz için Jüpiter bize Şubat-Mart boyunca 2 ay süre verdi değerli dostlar ve dedi ki: “Burada dur ve değerlendir. Emin olduktan sonra yola devam edersin.” Bu mesaj ciddi bir mesajdır. Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kaldık zaten. Peki başak burcuna göre konu başlıkları neler? İlk kez Eylül 2016 yorumunuzda konuşmuştuk.
 1. gelirinizi artırmanın yeni yolları
 2. çalışma koşulları iyi olan bir iş
 3. çalışmayanlar için işe girme imkanı
 4. bol bol harcama yapma, yeni ev/araba satın alma vb
Yine yükselen üzerinden gidelim. Yükselen başak ilk 20 derece olanlar tam da bu şekilde yaşıyorlar, yani iş ve parayla ilgili gündemleri var. Son 10 derece ise bu gündemi 2017 son çeyrekte yaşamaya başlayacak. Şimdi ilişkiler üzerine bir gündem olabilir veya belki de hayatlarını tamamen değiştirme hazırlıkları yapıyorlar. Her koşulda, geçtiğimiz 2 aydaki duraksama sona ermek üzere. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak, yönünüzü seçmeye hazır olacaksınız. Haziranda Jüpiter gerilemesi sona erdikten sonra Jüpiter kaynaklı olumlu enerji sayesinde daha hızlı ilerliyor olacaksınız. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Başak Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: iş hayatı ve geliriniz. Eğer işle ilgili bir gündem varsa Nisanda mutlaka bir gelişme olur, muhtemelen 16 Nisanda son söz söylenir.

26 Nisan Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. En önemlisi, 2017 yılının ilk aylarına güzel enerjisiyle damga vuran Venüs enerjisi kaybolacak. Satürn ile baş başa kalacağız, Merkür gerilemesiyle birlikte telaş ve kızgınlık başlayacak. Başak burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. yurt dışı kaynaklı konular, eğitim-taşınma
 2. eğitim hayatında yeni bir karar
 3. güzel bir tatil, seyahat
Yükselen başak üzerinden gidelim. 1 – 10 derece arasında ise, yukarıda saydıklarım geçerlidir. Eğer ki yükselen burcunuz başağın 10-29 derecesi arasında ise, bu durumda gündemin iki farklı açılımı olabilir.
 1. işten ayrılmak, işe girmek
 2. finansal ihtiyaç oluşması, kredi/borç vb
 3. bir anlaşmazlığın mahkemeye taşınması
 4. tıbbi operasyon
İkinci grup ihtimaller ise şöyle:
 1. bir ilişkinin başlaması
 2. cinsellik deneyimi
 3. evlilik kararı, düğün
 4. çocuk sahibi olmak veya çocuk kararı
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Nisanda hep birlikte göreceğiz ki hayatlarımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Başak burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>