Yükselen BaşakBaşak Burcu Nisan 2017 Yorumu: Aile ve Yaşam Alanı

Mart 29, 2017by Zafer Ceyhun12

Nisan 2017 başak burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Huzurlu zamanlar, keyifli günler ne güzeldi değil mi kıymetli dostlar, 2017 yılının ilk aylarında gezegenlerin enerjisi görece güzeldi. Bol bol Venüs enerjisi tattık. Nisanla birlikte atmosfere hakim olan enerji değişecek, bu nedenle belirsizlikler, zorluklar, kararsızlık ve engeller oluşacak. Hazırlıklı olmak iyidir. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Başak Burcu Gündemi

Satürn kaynaklı gündem ile başlayalım, başrolde o olacak! Satürnün yıllık döngüsü Aralık 2016’da olumlu bir şekilde başlamıştı. Belki bazı adımlar attınız, önemli kararlar aldınız, girişimleriniz oldu. Nisandan itibaren, geçen Aralıkta güzel niyetlerle attığınız adımların, hesap ettiğiniz şekilde sonuçlanmama ihtimalini göreceksiniz. Belki öngörmediğiniz engeller çıkacak, belki planları değiştirmek zorunda kalacaksınız. Planı değiştirmeyi kimse sevmez, neden tekrar emek etmek zorunda olalım ki? Fakat Satürn gerilemesi bunu zorunlu hale getirebiliyor. Olsun varsın, zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor, sonucu her zaman iyi oluyor. Başak burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri şunlar:
 1. eviniz, evinizdeki konfor/huzur
 2. yeni eşya ve tadilat gereksinimi
 3. yaşamayı tercih ettiğiniz şehir/ülke
 4. aile büyüklerinizle ve kardeşlerinizle ilişkiniz, onların desteği
 5. ailenize yaptığınız katkı, sizin onlara desteğiniz
 6. geçmişle bağınız: eski dostlar
 7. çocukken yanınızda olanlar, büyüdüğünüz sırada ortamdaki insanlar
Nisanla birlikte engeller, belirsizlikler ve baskı oluşmaya başlayacak. Gergin ve stresli zamanlar yaşanabilir. Aile büyüklerinden beklediğiniz destek gelmeyebilir, onların hayatında sorunlar olabilir ve yanlarında olmanız gerekir veya yaşadığınız ev/şehir değişebilir. Bir türlü istediğiniz ev ortamını kuramazsınız, istemeden şehir/ev değişikliğine zorlanırsınız vb. Gerileme Nisan-Eylül arasında devam ediyor, bu süre boyunca her önemli dönemeçte mutlaka detaylıca konuşacağız.
Yükselen burcu başak olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vereyim. Eğer yükselen 1- 20 derece arasında ise, geçen yıl (veya 2 yıldır) yukarıda saydığım konularda Satürn etkisinin ne menem bir şey olduğunu gördünüz, hiç kolay değil gerçekten, sarsabiliyor. 2017 farklı olmayacak. Yükselen 21 – 29 derece arasında ise, 2017 yılına zaten bu konularda bir gündemle girdiniz, hala devam ediyor ve birkaç yıl devam edecek.
Pluto ve Uranüs etkilerini birlikte değerlendirelim şimdi. Doğum haritanıza göre değişmekle birlikte, bu iki önemli gezegenin burcunuza özel etkisini en temelde çocuk sahibi olup onları güvenli bir ortamda büyütmekle ilişkilendirebiliriz. Yükselen başak için konuşacak olursak, ilk 20 derece yükselen başakların gündemi doğru eşi seçmek, maddi imkanları güçlendirmek ve çocuklarını büyütmek.. Pluto ve Uranüs gerilemelerinin tamamında bu konular etrafında gelişmeler olacaktır. Bu süreçte Pluto etkisinin bir uzantısı deliler gibi spor/dans isteği oluşturmasıdır. Alternatif olarak riskin ve heyecanını olduğu kumar, borsa, oyun gibi alanlara yönelmek de olasıdır. Fazla kaptırmamak lazım. Yükselen başağın son 10 derecesinde doğanlar ise hala ilişkilerini toparlamaya çalışmakla meşgul olabilir. Belki yanlış bir evliliğe sürüklendiklerini düşünüyorlar, belki eş seçimlerinin yanlış olduğunu.. Bir şekilde sıkılmış, hapsedilmiş hissi ile mücadele… Yeni de değil bu durum, 5-7 yıldır süren kışkırtıcı Uranüs enerjisi ana sebep! Bekarlar için evliliğe direnmek, evli olanlar içinse aşkın büyüsünün bozulması.. Bu durumu yaşıyorsanız, Nisan-Temmuz ayları sıkılganlığın zirve yapacağı aylar olacak. Jüpiter etkisine gelelim mi? Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında gerçekleşecek olan Jüpiterin yıllık döngüsü açısından Şubatın ilk haftası çok önemliydi çünkü Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Zaten Şubatta konuşmuştuk. Hatta Jüpiterin nasıl bir enerji taşıdığını anlatabilmek için bir video hazırladım ve yavru bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini konuştuk; izlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubatta başlayan gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Her şeyin yolunda gideceğine inanmak iyidir fakat aksi olduğunda hazırlıklı olmalısın. Şu anda doğru olduğuna inandığın yol, yaptığın seçimler de aslında doğru olmayabilir, emin misin, yeterince düşündün mü? Bunları değerlendirmemiz için Jüpiter bize Şubat-Mart boyunca 2 ay süre verdi değerli dostlar ve dedi ki: “Burada dur ve değerlendir. Emin olduktan sonra yola devam edersin.” Bu mesaj ciddi bir mesajdır. Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kaldık zaten. Peki başak burcuna göre konu başlıkları neler? İlk kez Eylül 2016 yorumunuzda konuşmuştuk.
 1. gelirinizi artırmanın yeni yolları
 2. çalışma koşulları iyi olan bir iş
 3. çalışmayanlar için işe girme imkanı
 4. bol bol harcama yapma, yeni ev/araba satın alma vb
Yine yükselen üzerinden gidelim. Yükselen başak ilk 20 derece olanlar tam da bu şekilde yaşıyorlar, yani iş ve parayla ilgili gündemleri var. Son 10 derece ise bu gündemi 2017 son çeyrekte yaşamaya başlayacak. Şimdi ilişkiler üzerine bir gündem olabilir veya belki de hayatlarını tamamen değiştirme hazırlıkları yapıyorlar. Her koşulda, geçtiğimiz 2 aydaki duraksama sona ermek üzere. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak, yönünüzü seçmeye hazır olacaksınız. Haziranda Jüpiter gerilemesi sona erdikten sonra Jüpiter kaynaklı olumlu enerji sayesinde daha hızlı ilerliyor olacaksınız. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Başak Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: iş hayatı ve geliriniz. Eğer işle ilgili bir gündem varsa Nisanda mutlaka bir gelişme olur, muhtemelen 16 Nisanda son söz söylenir.

26 Nisan Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. En önemlisi, 2017 yılının ilk aylarına güzel enerjisiyle damga vuran Venüs enerjisi kaybolacak. Satürn ile baş başa kalacağız, Merkür gerilemesiyle birlikte telaş ve kızgınlık başlayacak. Başak burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. yurt dışı kaynaklı konular, eğitim-taşınma
 2. eğitim hayatında yeni bir karar
 3. güzel bir tatil, seyahat
Yükselen başak üzerinden gidelim. 1 – 10 derece arasında ise, yukarıda saydıklarım geçerlidir. Eğer ki yükselen burcunuz başağın 10-29 derecesi arasında ise, bu durumda gündemin iki farklı açılımı olabilir.
 1. işten ayrılmak, işe girmek
 2. finansal ihtiyaç oluşması, kredi/borç vb
 3. bir anlaşmazlığın mahkemeye taşınması
 4. tıbbi operasyon
İkinci grup ihtimaller ise şöyle:
 1. bir ilişkinin başlaması
 2. cinsellik deneyimi
 3. evlilik kararı, düğün
 4. çocuk sahibi olmak veya çocuk kararı
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Nisanda hep birlikte göreceğiz ki hayatlarımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Başak burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>

12 comments

 • Deniz

  Mart 29, 2017 at 8:47 pm

  Merhaba Zafer bey. Burcum 08.47derece başak yükselenim 29.20 derece akrepte. Uzun zamandır ilişkilerden yana şansım gülmüyor,ödemeye çalıştığım bir borç var ödeyemiyorum. Kısacası 2017 başında gelmiş olması gereken olumlu enerji bana hiç uğramadı,ya da bunlar iyi günlerimdi de haberim mi yoktu acaba ? Öyleyse çok vahim,ne olacak bu durumlar Zafer bey 🙁

  Reply

 • gull

  Mart 29, 2017 at 11:06 pm

  Merhaba , 1 mart balık yükselen başak 12.derecede, geçen yıl bu zamanlar yeni aldığımız eve taşındık; hala tam yerleşemedik! yada ben öyle hissediyorum. ekim de iş şartları; hatta ocağın ikinci haftası yine iş değişikliği, bir de yüksek eğitimin iş yükü… Yine mi aynı döngü Zafer bey??Başım döndü değişimden iyice…Gerçekten kredi borç tadilat bitmedi bitmiyor…Düzen sistem ve huzur istiyorum! Ne zamanı bekleyeyim!??

  Reply

 • Zeynep

  Mart 29, 2017 at 11:51 pm

  Huhhh yine yeniden olaylar olaylar olaylar… Hem ben başak hem de yükselenim başak. Yaşnız derece olayı nedir bilemiyorum. 06.09.1983 saat 05.00 -05.30 arası doğmuşum. En önemli sorum evlilik var mı? Tesekkur ederim

  Reply

 • Sevgi

  Mart 30, 2017 at 7:14 am

  Bu nasıl analizidir?Gerçekten nokta atışı! Aile problemi ne sülale problemi çıktı,öğrencilerimden biri arabamı çizdi mahkemeye verdim,şu anda diken üstünde bekliyorum,daha neler neler,tek merak ettiğim şey 2014 ten beri mücadele veriyorum hayatla ne zaman bitecek ne zaman?????

  Reply

 • Burcu

  Mart 31, 2017 at 12:39 pm

  Merhaba Zafer bey ben 11.09.1989 23: 30 doğumluyum 19 derece Başak burcu ve yükselenim 28 derece ikizler ne zaman güzel şeyler olacak hem başak hemde yükselen ikizler için hiç güzel şeyler yazmıyor

  Reply

 • dilek

  Mart 31, 2017 at 10:59 pm

  Ceyhun bey mart ayı çok yoğun ve yorucu geçti. Hem bedenen hem ruhen kendimi çok yorgun hissediyorum. Nisanda biraz daha rahatlarım derken bu ay için ve önümüzdeki aylar için de pek iç açıcıcı yazmamışsınız. Ne zaman bitecek bu zorluklar….

  Reply

 • Selin

  Mart 31, 2017 at 11:15 pm

  Ey burcuna gore,
  Bir başak burcu olarak herşeye hazirliklisinizdir, keza ruhumuz da var. Fakat bir basak burcu bile ne kadar zorluğu kaldırabilir? Bir başak burcu ve yükselen o yay olarak birkaç senenin bütün ağırlığını ruhumda taşıyorum. Hayatıma yansiyanlara göğüs veriyorum. Yalniz tek bir sorun var, huzur ne zaman ? Başak her ne kadar bütün sabri ve kararıyla herşeye göğüs gerse de benim gibi kombineler için hayat birkaç senedir çok zor… sizden ricam sudur: artık bu hayata huzur ne zaman gelecek? Bizim umuda ihtiyacımız var, yoksa hayat hiç çekilmez…

  Reply

 • sera

  Nisan 3, 2017 at 7:57 pm

  İnsanaların çift yükseleni olabilir mi zafer bey ? yükselenim başak 5 derece fakat yükselen aslanın gündemi bana daha çok uyuyor ve başak burcuyşa alakam yok

  Reply

 • klynnn

  Nisan 4, 2017 at 11:33 pm

  zafer bey ben yükselen burcumu çok merak ediyorum her sitede farklı çıkıyor? Acaba bana yardımcı olur musunuz??? 22.09.1985 gece 1 ile 2 arası..şimdiden tesekkürler

  Reply

 • eylül

  Nisan 12, 2017 at 9:30 pm

  Merhaba zafer bey ben kasımda yazmıstım size ailevi sorunlarım , dediğiniz gibi uzlaştık eşimle ve uyardığınız gibi subat ayı guzel gecti, bu ayki yorumu okudum ve aynen yazdıgınız konular gundemimizde bebek bekliyoruz ve işlerimizdrn memnun degiliz başka şehire gitme düşüncemiz var, ama ne yapmaliyiz , hersey belirsiz, hangi hamle dogru olur bunu nasıl bilebiliriz?

  Reply

 • ceyla

  Nisan 22, 2017 at 11:22 am

  Merhaba ben size genel birsey sormak istiyorum kuzey ve guney ay dugumu gecisleri hakkinda ne dusunuyorsunuz.Ne kadar önemli ne kadar dikkate alinmali.Bununla ilgili birseyler paylasir misiniz.

  Reply

 • Pingback: Başak Burcu Mayıs 2017 Yorumu: Kariyer Olanakları, Eğitim ve Yurtdışı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin