Yükselen BaşakBaşak Burcu Nisan 2016 Yorumu: Geçmişten Geleceğe, Eviniz ve Aileniz

Nisan 2, 2016by Zafer Ceyhun55

Başak burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları başak burcuna göre anlatıyor. Değerli dostlar, zamanın akışını bir nehre benzetecek olursak eğer, 2016 yılını nehrin genişlediği ve sonrasında çatallanarak birkaç farklı koldan devam ettiği kısmı olarak görebiliriz. Nisan 2016’da nehrin genişleyen, bu nedenle akıntı hızı düşen bölümüne geldik; ağır ilerliyoruz. Önümüzdeki aylarda, hangi koldan ilerleyeceğimize karar vermiş olacağız. Eylül-Ekim gibi, seçmiş olduğumuz yolda devam ediyor olacağız. Biliyorsunuz geçen ay Güneş ve Ay tutulmaları yaşadık, ki her ikisi de sizler için önemli gelişmelerdi. Güneş tutulmasını ilişki ve evlilik konularını temsil eden, aynı zamanda karşıt burcunuz olan balıkta; Ay tutulmasını ise iş hayatınızı, gelir ve harcamalarınızı etkileyen terazide yaşadınız. Tutulmaların etkilerini geçen ayki yorumunuzda detaylıca incelemiştik, umarım ki her kararınız, yaşadığınız tüm olaylar hayatınıza güzellikler getirmiş olsun.. Daha önemlisi, burcunuzda bulunan Jüpiter, Ocak ayında gerilemeye başladıktan sonra yorgunluğa, isteksizliğe, kararsızlığa ve girişimlerinizdeki heyecan ve tutkunun azalmasına neden olmuştu. Neyse ki Mart ortasından itibaren Jüpiter -tam olarak olmasa bile- geri döndü. Eminim ki Ocak-Mart arası Jüpiter kaynaklı sorgulama süreci sona erdi; seçiminizi yaptınız, yolunuza devam ediyorsunuz. Eylül ayına kadar Jüpiter burcunuzda kalacak. Bu tarihi fırsatın farkında olarak, gerektiğinde risk alarak ilerlemeye devam.. Yazının başında verdiğim nehir örneğinin kaynağı ne tutulmalar, ne de Jüpiter! Aynı burçta bulunan Mars ve Satürn Nisan ayında gerileme evresine giriyor, sebep bu. 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesinin, Satürn ile aynı burçta gerçekleşmesi (yay), 2016 yılını dikkate değer bir geçiş süreci yapıyor. Etki ve sonuçlarına bu yazıda değineceğim. Nisan ayı yorumunuz, bu saydığım nedenlerle, sadece Nisan 2016 gündemiyle sınırlı olmayacak kadar önemli. Bir geçiş/hazırlık sürecinin başlangıcında olduğumuz için önümüzdeki 6 ayın gündemini değerlendireceğiz. Başak burcu Nisan 2016 yorumunuza başlayalım öyleyse. 😊

7 Nisan Yeniay Başak Burcunu Nasıl Etkiler

Nisan 2016, birçok konunun bir arada gündemde olabileceği bir ay demek mümkün değerli okurlarım. Bunun nedeni, 7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto’nun etkin olması.. Yeniay etkilerini, Nisan ayının kalabalık gündeminden ayırıp inceleyelim. Bu noktada, Yeniay’ın koç burcunda olacağını, Uranüs’ün koç burcundaki Güneşle temas edeceğini söyleyelim. Yani Uranüs soslu bir Yeniay yaşayacağız. 7 – 13 Nisan aralığında etkin olacak Yeniay’ın başak burcuna özel olası gündem maddeleri şunlar:
 1. para kazanmaya, kazancı artırmaya yönelik girişimler
 2. işe girme, iş değiştirme hamlesi veya işten ayrılma
 3. harcama yapma zorunluluğu, para gereksinimi veya bütçe düzenleme
 4. borç/alacak meselesi varsa (miras dahil) bu konuda bir gelişme, kredi kullanma vb.
 5. bir uzlaşmazlığın mahkemeye taşınması, zaten dava varsa yeni bir aşama
 6. cinsel hayatınızı etkileyecek bir durum oluşması
 7. bir çatışma ortamına girilmesi, güç mücadeleleri
Yeniay etkisiyle alacağınız kararların ve atacağınız adımların, uzun vadeli güvence yaratma isteğiyle şekilleneceğini, gerekli görülürse, büyük bir kazanım için bazı küçük fedakarlıklar yapılabileceğini de ekleyeyim. Diğer yandan, Uranüs’ün varlığı nedeniyle gelişmeler beklenmedik şekilde hızlı/ani yaşanabilir. Burada iki ihtimal var: Yaşananlar, size daha fazla özgürlük alanı oluşturabilir veya tersine iradeniz dışında gerçekleşerek sizi bir süre kısıtlayabilir. Uranüs’ün iyi yanı, yaşananları ilk başta beğenmeseniz bile, uzun vadede lehte sonuçlanmadır. Uranüs, ilginç bir şekilde bizim için doğru olanı seçer ve önümüze getirir. Umarım ki siz de bu ayrıcalıktan sonuna kadar faydalanırsınız. Bu yönüyle Nisan ayı, her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceğiniz önemli bir dönem olacak. Eğer ki kısa zaman aralığında olmazsa, göreceksiniz uzun vadede rahatlama gelecek. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına direnmeyin derim. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken akışa bırakmak en iyisidir. Bu noktada bir hatırlatma yapıyorum: Bazen Uranüs etkisiyle birlikte, göz önündeki gerçekleri görmek zorlaşabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar da yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin tek bir ağızdan aynı görüşü dile getirdiği fakat sizin farklı düşündüğünüz bir konu olursa, bu gözle değerlendirmekte fayda var. Pluto etkisiyle devam edelim. 7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay’dan bir gün önce, 6 Nisan’da Güneş/Pluto etkileşimi gerçekleşerek Yeniay’a paralel bir gündem oluşturacak. Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. 18 Nisan’da Pluto gerilemeye başlayacak. Her zaman olduğu gibi, etki alanında olan konularda ciddi bir odaklanma oluşturacak. 7 Nisan’daki Pluto etkileşimi ise, gerileme öncesinde parlayan bir kıvılcım olacaktır. Başak burcuna özel konu başlıkları ise şöyle:
 1. kendinizi göstermek/ispat etmek; yeteneklerinizi ve farkınızı ortaya koymak
 2. saygı görmek, takdir edilmek, beğenilmek ve alkışlanmak ihtiyacını ortaya koymak
 3. sevdiklerinizle güzel anları paylaşmak, mutluluk isteğinde artış
 4. spora/dans vb alanlara yönelmek, heyecan ve macera için risk almak
 5. aşık olmak, tutkuyla bağlanmak, sevdiklerimizden aynısı beklemek
 6. çocuk sahibi olmakla ilgili gelişmeler
 7. varsa çocuklarınızla ilgili gelişmeler, onların geleceğine yatırım yapmak
 8. ticari girişimler, iş kurmak
Değerli dostlar, Pluto etkisini zaten 2008 yılından bu yana bu saydığım konularda yaşıyorsunuz. Eminim ki dikkatli bakınca, Pluto etkisinin hayatınıza getirdiklerini göreceksiniz. Öyle bir enerji getiriyor ki, görmezden gelmek, bu enerjiyi hayatınıza dahil etmeden yaşamaya devam etmek imkansız. Pluto güçlü duyguların gezegenidir. Etkilediği alanda, her şeyin tam istediğimiz gibi olmasını öyle çok isteriz ki, benzersiz bir odaklanma oluşur. Engelleri aşmaya dönük bitmek bilmeyen bir hırs ve kararlılıkla, kendimizi ve başkalarını son ana kadar zorlamaktan çekinmeyiz. Bunun sonucunda, “hadi istediğim olmazsa” ya da “hadi istediğim gibi olmazsa” korkusu ve endişesiyle, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışırız. Doğal olarak, bazen çabalarımız aşırıya kaçar ve sorunlar oluşabilir. Bu noktada bir önerim olacak. Eğer ki bu konular etrafında gelişen olumsuz olaylar varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi isterim. Gündemi anlayabilmek için, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında olumlu veya olumsuz bir gündem oluştu mu? Eğer cevabınız evetse, Nisan ayından itibaren bu gündemi şekillendirmeye başlamanızı öneriyorum. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirebilirsiniz. Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz. Satürn etkisine gelince… Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz: 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. O günlerde yaşananları eminim ki hatırlıyorsunuz.. Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. ev değiştirmek, ev satın almak veya satmak
 2. şehir değişikliği, bu yönde bir karar
 3. ailenizle ilişkili gelişmeler: anne/baba veya kardeşler olayların merkezinde
 4. aile kurma girişimleri, ilişkinizin evliliğe doğru ilerlemesi
 5. aile içi meseleler oluşması, gerginlikler veya engeller çıkması
 6. finansal yatırım kararları, borcun veya harcamaların artması
Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor. Örneğin, başta aileniz olmak üzere sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanların yanında olmak veya onların yanınızda olması, gerektiğinde birbirine destek olabilmek, artık geleceğinizi hesaplarken göz önüne aldığınız kriterler arasında olabilir. Veya, ailenizle yaşıyorsanız, kendi ayaklarınız üzerinde durmak üzere evden ayrılmak, bunu evlenerek yapmak veya başka bir şehre taşınarak gerçekleştirmek de seçenekler arasında olabilir. Diğer yandan, evinizde veya evliliğinizde huzuru sağlamak için bazı adımlar atmanızın gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Belki de artık çocuk sahibi olarak ailenizi büyütmeye niyetlisiniz. Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi Başak Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. eviniz, birikim ve yatırımlar ile sahip olduğunuz gayrimenkuller
 2. aile büyükleriniz, kardeşleriniz
 3. evliliğiniz, kendi kurduğunuz ailenin geleceği
 4. huzur, güvende olma isteği, sevdiğiniz ve bildiğiniz ortamda yaşamak
 5. yaşadığınız ortam ve ait olduğunuzu hissettiğiniz çevre/kültür
Henüz okumadıysanız “Mars gerimesinin etkileri” yazısını mutlaka okumanızı öneriyorum. Okuduğunuzu varsayıp devam ediyorum. 😊 Mars enerjisi dinamik ve ataktır, bir çırpıda cesur kararlar aldırır, harekete geçmeye teşvik eder. Geçen ayın başında Mars yay burcuna geçtiğinde, 2016 yılının ana gündemini belirlemiş oldu: Aileni ve geçmişini düşünüp onlara sahip çıkmalısın, seni seven/önemseyen insanlarla bir arada olmalısın, gerektiğinde yardımlarına koşmalısın, geleceğini inşa ederken bunları aklında tutarak huzurlu, güvenli ve mutlu yıllar için sağlam temeller atmalısın. 26 Martta gerçekleşen Güneş/Mars etkileşimi sonrasında, Mars’ın taşıdığı enerjinin hayatınızda veya zihninizde somutlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Bu aralar aklınızda neler var? Mars heyecan dalgası oluşturduğu için, son zamanlarda bir konunun/fikrin canlanmış olması tesadüf değil. Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Tabi çatışmalı/sorunlu bir ortam da oluşmuş olabilir, düşük bir ihtimal değil. Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal alır. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar. İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız. Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın Başak Burcuna Etkileri

Artık çok iyi bildiğinizi tahmin ediyorum: Her Dolunay, bir dönemin sona ermesine vesile olur. 20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay akrep burcunda gerçekleşiyor. Gündeminiz 27 – 29 Nisan arasında sonuçlanacaktır. Sonuçtan kasıt, yönünüzü belirleyen son kararı vermek de olabilir, beklediğiniz bir haberin gelmesi de. Dolunay nihayetinde bir yol ayrımı gibidir, gideceğiniz yolu seçip diğerinden vazgeçmek kaçınılmazdır. İşin ilginç yanı, ne kadar plan yaparsak yapalım, şartlar öyle gelişiyor ki, hayatımızda verdiğimiz kararlar veya aldığımız kararlar hep Dolunay dönemlerine denk geliyor. Elbette tesadüf değil. 😄 Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, başak burcuna özel olarak şunlar:
 1. eğitim hayatınızı ilgilendiren konu
 2. yazınsal faaliyetler, tez hazırlama, sunum yapma gibi entelektüel çabanın ürünü işler
 3. seyahat veya ulaşıma yönelik gündeminiz
 4. yoğun bir süreci başlatan/bitiren bir karar
 5. bir projenin sona ermesi/hazırlıkların başlaması
Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Başak burcuna Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

55 comments

 • sevilay

  Nisan 2, 2016 at 7:15 pm

  Basak burcuyum müktememelen yükselen ya yengec ya terazi, 31 agustos gece yarisi dogmusum 1991 parasal anlamda super 2012 bu yana boll bereketli, ask felaket hep bir bitis.. Lütven yorum yaparsaniz sevinirim.. Ve bir terazi erkekgiyle kasim – subart arasi bi ask söz konusu oldu bitti dogal olarak. Kisa bi yorum yaparmisiniz tskler

  Reply

  • Ni

   Nisan 16, 2016 at 3:12 am

   31 agustos dogumluyum (81) tamamen ayni durumdayiz. Hatta soktayim; kasim-subat arasi bir bogayla hic beklemedik sekilde baslayan ve biten bir iliskim oldu..

 • Damla

  Nisan 2, 2016 at 7:23 pm

  Harika tespitler herzman ki gibi:)))) uzun ve açıklayıcı olması da bir okadar güzel,zafer bey ben başak burcuyum ve yükselenim yay,sizce yeni bir atılım yapmak istiyorum bir ilişkide:)) nisan ayı sizce uygunmu,karşı taraf terazi varsyarsak:)) teşekkürler şimdiden

  Reply

 • ulviye

  Nisan 2, 2016 at 7:34 pm

  Merhaba zafer bey
  8 eylul 82 ist.koc yukselenliyim faceden de yazdim.szinle ayrica gorusucem.burada yazilanlari da yasadim gecmisten cok bekledgim biri geri dondu gibi bisey ama vefaszca gtmiati pek evlilik.insani degil bir de yepyeni biri var ilgisu oldugunu dusunmuyordum ben cok hoslaniyordum epey zamn sonra beklenmedik kucuk bi adim atti once ki boga bu yenisi akrep ikisinin de ay burcu yay bu kisilerden biryle bir ilerleme olabilir mi
  Se giler

  Reply

 • Çiğdem

  Nisan 2, 2016 at 7:35 pm

  Bu sefer pek kafam almadı gündemimde. İşim var evlililk yuva kurma yada aile ile ilgili kararlar yok. Mart ayında netleşen bi durum var iş için başka bi yere gidicek oluşum haber bekliyo oluşum var. Bundan başka da hiçbir şey yok. 2016 yorumunda yılın ikinci yarısından itibaren kariyer odaklı gelişmeler olucak diye hatırlıyorum . Zor bi süreç bol çaba sarf etmem gereken bi zaman var önümde . Tek isteğim artık kendimi odaklayıp kendime kendimi kanıtlamak var . Umarım herkes için güzel geçer bu ve tüm aylar.

  Reply

  • Vendetta

   Nisan 2, 2016 at 8:05 pm

   Çok çok başarılı olacağınızı biliyorum, yeter ki kafanızdaki soruları serbest bırakın uçup gitsinler.

 • NURAN

  Nisan 2, 2016 at 7:49 pm

  Zafer bey,ben yükselen burcumu kesin olarak öğrenemiyorum.Zira her sitede farklı çıkıyor.Rica etsem yükselen burcumu siz söyler misiniz?Doğum tar.25.08.1962 saat:00:15 doğum yerim Ankara. Teşekkür ederim.

  Reply

 • yasemin

  Nisan 2, 2016 at 7:53 pm

  Ask hayatından hiç bahsetmemissiniz. Güzel şeyler olmayacak mi? Hep belirsizlik hep umutsuzluk mu? yukselenim oğlak. Ve haber bekledigim birisi var. Koca bir belirsizlik. bir dönemeç olmayacak mı?

  Reply

 • Dennis

  Nisan 2, 2016 at 8:02 pm

  15 ve 20 mayısta dügünümüz var,ben başak,kızarkadasım ikizler burcu.Çok mu kötü tarih seçtik acaba Ceyhun Bey?

  Reply

 • Zeynep

  Nisan 2, 2016 at 8:05 pm

  Artik Aslan burcumuzda gelsemi ki Ceyhun bey 🙁
  Adrenalin yukseliyor….Beklemekten mecalimiz kalmadi :))
  Simdiden tesekkurler yorumlariniz icin.

  Reply

 • Esra

  Nisan 2, 2016 at 8:34 pm

  Ufukta aşk var artık öyle mi doğru mu anladım ceyhun beeyy?

  Reply

 • Betül

  Nisan 2, 2016 at 8:48 pm

  Ceyhun bey emeğinize sağlıkkk harikasınız çok Thank youuuu

  Reply

 • Burcu

  Nisan 2, 2016 at 9:31 pm

  Merhaba 19 eylül doğumlu başak burcuyum, yükselenim boğa, ay burcum oğlak. Çok başarılı giden bir işten aniden çıkartıldım fakat sanıyorum bu benim için iyi bir sonuç doğurdu yıllardır dil eğitimim için zaman ayıramıyordum, Şimdi 16 nisan da 6 ay yurtdışına gideceğim, süreçten biraz korkuyorum, yazınıza göre korkmayıp geleceğimin ilerlemesi adına uygun bir adım olarak mı değerlendirmeliyim? Nasıl bir gidişat belirlemeli?

  Reply

 • seray

  Nisan 2, 2016 at 9:40 pm

  ceyhun bey gunes 5. ev basak yukselen boga ay burcum 8. ev oglakda saturn 4. ev aslan.esimle ve cocuklarimla cok mutlu olmama ragmen uzun bi suredir akraba yakin cevre ve arkadas bakimindan sikintilarim var…2013 yilinda esimin isi dolayisiyla sehir degistirdik…sizce nezaman hayatim biraz duzene girebilir veya girme ihtimali varmi…sevgiler…

  Reply

 • iremm

  Nisan 2, 2016 at 10:31 pm

  Zafer Bey ellerinize saglik. Bu yorumlari yukselene gore yazdiginizi biiyorum.dolsyisiyla yeniay 8.evde ve kocta..elbette keyifsiz bir ev.hele de benim gibi mars ve venus de oradaysa:( cinsel hayatla ilgili yaptiginiz yorum biraz korkutucu:)) cok acik degil..bir ameliyat var nedir…ve yorumunuz butun olarak bu kez biraz yuvarlanmis sanki..pek net bir konu, olay goremedim.ask yok, para yok, saglik yok…belki ben oyle hissettim….emeginize saglik..

  Reply

 • sevgi

  Nisan 2, 2016 at 11:19 pm

  Yine süper bir yazı yine en iyisi 😉 Ama ben başak olmaktan sıkılmaya başladım artık Ceyhun bey,2016 kötü basladi benim icin ocaktan beri evdeki gerilimlerle ailevi meselerle ugrasiyorum ve hastanelerden cikamiyorum sanki onumde surekli bir engel var,bu 3 ay sadece gunlerin gectiginden baska bir sey hissetmedim,umudumu hiç kaybetmemeye calisiyorum eylule kadar bekleyecegim sadece bekleyecegim ya da siz bana bir sey soyleyin bir tarih verin o zamana kadar inzivaya cekilmek istiyorum,cekip gitmek istiyorum 🙁 haritamda saturn um yayda benim bundan mi acaba yani bu saturn daha ne istiyo anlamadim :))

  Reply

 • Sofya

  Nisan 2, 2016 at 11:41 pm

  Zafer bey 19.09.1977 yukselenimi ve ay burcumu bilmiyorum.gece 1 ile 3 arası dogmuşum.buna göre maddi konuda bir rahatlama nefes alma söz konusu olabilirmi nisan ayı ve bundan sonrası için.çok fazla bunaldım mart ayı beni çok zorladı.iyi çalışmalar.

  Reply

 • Elmira

  Nisan 3, 2016 at 12:08 am

  Ceyhun bey ellerinize sagliq gozel anlatmissiniz yine tsk

  Reply

 • erkan yılmaz

  Nisan 3, 2016 at 1:22 am

  bravo. jüpiter ve diğerleri sonunda çok fena halde geldi sanırım ama şimdi bize bunu taşıtacak gezegenler de gelecek mi jüpiterin yanına:))

  Reply

 • emine

  Nisan 3, 2016 at 1:44 am

  Harikasınız emeğinize salık ömrünüze bereket teşekkürler

  Reply

 • burcak

  Nisan 3, 2016 at 8:51 am

  Zafer beyyyy lütfen yorumnuzu bekliyorum bu bnm icin cok önemli 12martta uzubnzamndr hoslandgim kisiyle bir iliskim başladı inanin bna cok süpriz oldu bn basak burcuyum yukselenim aslan o ise koc burcu. Biraz yordu beni bu ilişkinin baslamasi ve dewami ama iki yildan beri ilkkez bole şeyle hissettm resmen carpildm Ceyhun bey.umarm iyi bi zamanla olmustr bnm icin

  Reply

 • arzu

  Nisan 3, 2016 at 9:26 am

  Ceyhun bey ben 10 şubatta urfaya atandim. Işe basladimm artik yeni hayat basladiiii 🙂 Şimdide ev yaptırıyoruz !! Tek sıkıntı aşk. Başak kadınları yalnizliga aliskindir zaten :/ Bu yorum herşeyi ile bana uydu. Teşekkürlerrr

  Reply

 • Kkaya

  Nisan 3, 2016 at 11:07 am

  Zafer Bey sınavımın sonucunu söylememi istemiştiniz sınavım çok çok iyi değil ama 2 ay boyunca ortalama 3 saat çalışmama göre iyi geldi.Mevcut olan okulumu saldım hazirandaki sınava çalışıyorum 2.5 ayım var ve günde artık 7 8 saat çalışabiliyorum inşallah istediğim yere hukuk fakültesine giricem :).

  Reply

 • muradiye keser

  Nisan 3, 2016 at 1:03 pm

  Harika mükemmel muhtesem eline sağlik canim benim

  Reply

 • Betül

  Nisan 4, 2016 at 12:58 am

  Ceyhun bey bi sorum olucak Cvp verirseniz çok Mutlu olurum 9 martta gerçektende benim özel hayatımda bi hareketlenme oldu ama şuan bi ayrılık var bu 9 martta yaşanılacak şeyler mesela hayatıma giren kişi kısa sürede çıkıcak mı yani kadersel bişey var Mıdır tekrar karşıma çıkar mı ???

  Reply

 • Su

  Nisan 4, 2016 at 2:18 am

  Benim kafam cok karisiyor. Burcum basak, yukselenim terazi, ay burcumda akrep. Hangisini okumam lazim, hangisinin etkisi en cok?

  Reply

  • Naz

   Nisan 18, 2016 at 4:01 pm

   Ayni ben 🙂
   -Burcum Basak
   -Yükselenim Terazi
   -Ay Burcum Akrep
   Ikizi’misin :)))

 • yetkin

  Nisan 4, 2016 at 10:26 am

  sevgili burcuna göre yukselen burcumla ilgili hala geri donmediniz??

  Reply

 • Mesut

  Nisan 4, 2016 at 10:50 am

  Merhaba Ceyhun bey 13 yıllık evliliğim mutlu ve güven dolu iki dünya güzeli kızımızla devam etmekte 2008 de nereden geldiği bilinmeyen bir güçle eşimin sonsuz desteği ile ticarete girdim ve çok güzel işler yaptık 2015 hiç iyi geçmedi ama mart ayında aynı güç yine geldi hadi ne bekliyorsun dedi çok kararsız bir dönemdeyim yatırım yapmam gerekiyor eşimle aynı burçtanız Bize nasıl bir etkisi olur.Çalışma ve azmimizin karşılığı nasıl olur sizce teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 4, 2016 at 12:09 pm

   Mesut bey merhaba,
   risk almak için daha iyi bir dönem yok, sonuna kadar destekliyorum, yapın yatırımları..
   başarılar dilerim 🙂
   Ceyhun

 • gül

  Nisan 4, 2016 at 10:43 pm

  Valla hiç yorumladıgınız gibi olmadı olmuyor işsizim uzun zamandır nezaman kısmetim açılır 17.09.1972 .bandırma

  Reply

 • gül

  Nisan 4, 2016 at 10:45 pm

  Lütfen yorumunuza ihtiyacım var.

  Reply

 • Göksenin

  Nisan 5, 2016 at 10:27 pm

  Merhaba,yazınız çok ilgimi çekti. Ben tipik bir başağım.(01/09/1973) saat 23:40 bu da yukselenimin ikizler olduğunu gösteriyor sanırım. Astroloji yeni yeni ilgimi çekiyor ve çok şaşırıyorum. Oncesini takip etmediğim için bilmiyorum ama 1993 senesinden beri istikrarlı bir iyilik yaşamıyorum. Bundan sonrası ne olur bu yazıyı nasıl yorumlamalıyım. Maddi manevi hep zor donemlerin insanı oldum umudum olmalı mı bundan sonrası için..teşekkurler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 6, 2016 at 5:44 pm

   aramıza hoş geldiniz Göksenin hanım 🙂 🙂
   93-2016 çok uzun bir aralık, gökyüzünde hiçbir şey aynı kalmadı…sanırım siz, en azından bir süre “her şey güzel olsun” diyorsunuz..
   olmuyor ama, imkanı da yok sanırım. klasik tabirle: dolu tarafa bakmak lazım, başak motivasyonu tersini yapmaya meyillidir.
   sevgiler, Ceyhun

 • Sevgi

  Nisan 7, 2016 at 10:23 am

  Merhaba dün gece oğlum yeni bir iş teklifi aldığını söyleyince hemen bu sabah Başak burcu yorumunuzu tekrar okudum.Kendimce risk almak için iyi bir dönem diye yorumladım.28.08.1989 doğumlu hislerim yanıltmıyacak beni değilmi Ceyhun Bey..Teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 7, 2016 at 11:55 am

   Ben olsam kabul ederdim Sevgi hanım 🙂
   Evet doğru değerlendiriyorsunuz, makul riskler almak için çok iyi zamanlar.
   oğlunuza başarı ve mutluluk dilerim, selamlarımı iletin lütfen.
   Ceyhun

  • Sevgi

   Nisan 7, 2016 at 12:30 pm

   Çok teşekkürler Ceyhun bey 🙂

 • burcu

  Nisan 7, 2016 at 7:28 pm

  Merhaba Ceyhun Bey
  Ben 2016 yılına başladığımız günden bu yana hiçbir gezegenin olumlu etkisini hissetmedim bir de jüpiter şans gezegeni olarak yanınızda denildi olmaz olsun dedim. Ayrıca Mart ayında yazdıklarınıza dair hiçbir şey olmadı. Anlayacağınız her şey berbat hiçbir alacağımi tahsil edemiyorum bolca borç ödüyorum. Bu durumdanda basak burcu olmaktan da nefret ettim.

  Reply

 • Başak

  Nisan 9, 2016 at 4:41 am

  2008 den bu yana başağın satürnden çektiği nedir; hayır öğreniyorum zannedip aynı sınavı aynı yerden fail etmke nedir?? Sıkışmışlık duygusunda hafifleme var ama kaynaklardaki kısıtlama neden kaynaklanıyor onu anlayamıyorum emeklerin karşılığı ne zaman görüşecek dersiniz? Bir de gasp edilen hakların iadesini görebilecek miyiz sizce? üstüme düşeninyapıp bekliyorum ama herşeyin ayarı kaymış sanki :/ bir de tüm girişimler sonuçauz gibi şu aıra bu konuda bir yorumunuz var mı? işleyiş ne zaman normal seyrine döner?

  Reply

 • zey

  Nisan 9, 2016 at 12:33 pm

  inanamıyorum gerçekten. yeniayda yani tam2 gün önce birden iş teklifi aldım ve çok iyibi iş

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 10, 2016 at 12:12 am

   hayırlı olsun 🙂 ne karar verdiniz?

 • Selda

  Nisan 10, 2016 at 9:33 am

  Merhaba Ceyhun bey
  Herşey o kadar hızlı geliştiki ben bile anlayamadım. Hiç hesapta yokken 31martta iş teklifi aldım hızlıca mülakatları geçtim 4Nisanda yeni işime başladım. Son yıllarda aldığım en iyi teklifti. Umarım doğru bir karardır.
  Öte yandan sorunlu ilişkimi arkamda bıraktım yine aynı gün 31 Martta.
  Mart ayı çok zor geçti inşallah sanırım 2016 yeni başlıyor benim için.
  Bu arada yazınız ve kaleminiz yorumlayışınız ve tespitleriniz yani siz iyiki yazıyorsunuz harikasınız.
  Not: burcun ve yükselenim Başak.

  Reply

 • melek

  Nisan 11, 2016 at 4:02 pm

  Zafer bey esimle inatlasmaya basladik cok kisitliyo beni esim koc ben basak dayanamiyorum bazen neolur bu halim neyapicagimi sasirdim artik

  Reply

 • deniz

  Nisan 14, 2016 at 6:24 pm

  merhaba, 10eylül1981 doğumluyum yükselen,güneş ve burcum başak ama 2 yıldır bir durağan haldeyim her anlamda hiç bir şey olmuyor ben nasıl başak burcuyum anlamadım.. çok sıkıldım

  Reply

 • Sahra

  Nisan 18, 2016 at 2:03 am

  Zafer Bey merhaba
  Basak burcuyum ama özelliklerini ve olaylari pek yasamiyorum yükselenim kova ve tüm òzellijleri yasiyorum.
  Merak ettigim 2yildir evlilik korkusu olan yay burcu erkegiyle birlikteyim.15 nisan gunu iliski evlilige gidiyor biraz kafa dinlemem gerek dedi ve ara verdik bu konuda herhangi bir geri dönüs olabilirmi acaba dolunay zamaninda dogru bir zamanmidir bizim icin ben bir adim atsam

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 18, 2016 at 9:38 am

   Bu ay mutlaka bir adım atmak mı istiyorsunuz Sahra hanım?
   Zamana bıraksanız, birkaç ay bekleyip görseniz nasıl olur?

 • Defne

  Nisan 18, 2016 at 3:25 pm

  Merhaba:)
  Bir terazi yükselen başak olarak bu 2 yılın benim için çok güzel fırsatlarla dolu olacağını düşünüyorum ve güzel başlangıçlar da var -tabi ki cesur adım ve kararlar gerektiren:), lakin bu retrolar ve Saturn/Mars transitleri durumu biraz gölgeliyor gibi. Jüpiter transiti de alirken bu etkilere tam olarak nasıl yaklaşmam gerektiğini kestiremiyorum açıkçası. Başta 4 olmak üzere 3.evimde de etkili. Genel tavrım ve amacım ne şekilde olmalı?

  Reply

 • Başak kızı

  Nisan 18, 2016 at 10:37 pm

  Ceyhun bey ben Başak nişanlım ikizler 25 ağustos düğün tarihimiz Nasıl sizce ufak bir yorum alabilirmiyim 🙂

  Reply

 • Nurdan

  Nisan 22, 2016 at 1:29 pm

  Merhaba Zafer bey ben başak burcuyum eski erkek arkadaşım oğlak.Barışmak için adım atmak istiyorum doğru zaman ne zaman sizce ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 22, 2016 at 3:23 pm

   Nurdan hanım merhaba, tek bir yazının altında sormanız yeterli, birden fazla yazıda sorunca görme ihtimalim artmıyor zaten.
   Dolunay iletişime geçmek için doğru zaman, 5 gün içinde konuşabilirsiniz yani.
   Mutluluklar dilerim.

 • nihat

  Nisan 27, 2016 at 11:42 am

  Zafer Bey Selam
  Yazdıklarınızı harfiyen takip eden bir kader çizgim var.27-29 Nisan arası gelişmeleri bekliyorm bakalım ne olacak.14.09.62 14:00-17:00 arası bir doğum göstergem var.Takip ediyorum zevkle teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 28, 2016 at 2:53 pm

   Nihat bey teşekkür ediyorum ilginiz için, her zaman bekliyorum.
   inşallah tam da istediğiniz gibi sonuçlanır beklentiniz.
   Sevgiler, Ceyhun

 • Medine

  Nisan 28, 2016 at 5:59 pm

  Merhabalarlar zafer bey ben 24.08.1977 doğumluyum ve inanın şu an yapacağınız yorumlara çok ihtiyacım var 25 mart Ta büyün hayatımız birdenbire değişti eşim mali nedenlerden işini kapattı ve evimizi satmak zorunda kaldık gelecek te bizi neler bekliyor çok merak ediyorum cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

  Reply

  • Betül

   Nisan 29, 2016 at 8:06 pm

   Zafer bey mayıs ayı burç yorumlarınızı yine dört gözle bekliyoruz ne olur Başak lardan başladınız lütfennnnn

 • Pingback: Başak Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Cüretkar Olun, Büyük Düşünün

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin