Başak burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkileri var. Başaklar için Nisan ayının faydalı bir enerjisi vardır diyebiliriz çünkü hırs alıp başını yürür, bazen uyku tutmaz, azla yetinmek imkansız hale gelir. Belki korku da hissiyatın bir parçası olur ama olsun varsın, korku faydalıdır 🙂 Nisan gündemine geçmeden önce, Jüpiter gerilemesinin 8 Nisanda biteceğini, güzel enerjinin yeniden geleceğini hatırlatayım. Şükür, sonunda Jüpiter geri geliyor. Aylardır Nisan ayının gelmesini bekliyordum doğrusu 🙂 Yılın başında yazmıştım, “2015’in en olumsuz bölümü ilk 3 ay olacak” diye..Sanıyorum ki, önemli bir dönüm noktasındayız. Sebep? Anlatacağım birazdan. Öncelikle, Nisan 2015 astroloji gündeminde neler olduğundan bahsedeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının başak burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulması 4 Nisan’da terazi burcunda olacak ve öğle saatlerine denk gelecek. Peki ay tutulması neden önemlidir, bizleri genel anlamda nasıl etkiler? Anlatayım efendim, önemli çünkü:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tanımdan anlaşıldığı üzere, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına vesile olur. Geçen ay tüm başaklar için önemliydi, hem dolunay hem de güneş tutulması hayatınızda ciddi etkiler yaptı. Şimdi üzerine ay tutulması! Bir şeyler oluyor ama ne? Sorunun cevabını ay tutulmasında arayalım. Başak burcu tutulmadan nasıl etkilenecek? İşte bazı olasılıklar:
 1. iş hayatınızda gündemde olan konu sonuçlanacak
 2. gelirinize etki edecek bir gelişmede karar vereceksiniz/açıklanacak
 3. rahatınız/konforunuz ile ilgili bir mesele var mı? rahatlayın biraz 🙂
 4. daha çok para ve güç için bir konunun bitmesi gerekiyorsa, bitecek
 5. hedefiniz için işbirliği yaptığınız, idare ettiğiniz insanlar mı var? artık sonuçlanacak
 6. taviz vermeniz mi gerekmişti? sona erecek
 7. çocuklarınızla ilgili bir konu varsa, artık sonuç geliyor
 8. son zamanlarda aşk hayatınız hareketliyse, bilin ki bir şeyler olacak
 9. spora ara verdiyseniz, yeniden başlayacaksınız, çok şey değişecektir
 10. gündeminizde finansal meseleler varsa, döviz/borsa gibi, karar vereceksiniz
 11. eşiniz/sevgilinize kendinizi ifade etmenin/göstermenin zamanı gelmiş olabilir mi?
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (iş değiştirme kararı gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (terfi etmek gibi)  Peki sizin açınızdan iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu soru çok sorulsa da, astroloji bu soruyu “kesin bir şekilde” cevaplayamaz çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Gelelim en önemli bölüme! 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak. Bu yönüyle aslında çok önemli günler yaşıyoruz. O kadar uzun zamandır Uranüs-Pluto etkisini yaşıyoruz ki, hayatımızın bir parçası oldu ve hayatımızda köklü değişimlere neden oldu. Artık bir nihai sonuç veya en azından önemli bir ara sonuç geliyor. Uranüs-Pluto gündeminizi de yukarıdaki maddeler arasına ekledim, eski yazıları aramakla uğraşmanıza gerek yok 🙂 Biliyorum ki, bazılarınızın gündeminizde gergin bir konu var. Belki bir güç mücadelesi, belki bir kıskançlık mevzu…bilemiyorum tabi, ancak siz bilebilirsiniz. Tutulma sırasında gergin olacaksınız, karşınızdaki insanlar da öyle olacak. Sizin enerjiniz baskın olacaktır, insanları çok zorlamayın 🙂 Nisan ayına güzel başlamanızı diliyorum, gerisi güzel olacak inşallah. Sevgilerimle, Ceyhun]]>