Başak Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Nihayet Nisan ayının ortalarına geldik ve yılın başından bu yana beklediğimiz güzel günler/enerji geldi. Bu aydan itibaren hissiyat düzelecek, gündem daha aydınlık, enerji çok daha iyi olacak. Zaman geçtikçe daha iyi olacağız. Güzel enerjiyi ısınan havalara bağlıyorsanız eğer, Jüpiter etkisini anlattığım yazılarımı okumamış olduğunuzu söyleyebilirim 🙂 Nisan 2015, birçok yönüyle önemli bir dönem çünkü 3 yıldır hayatımızda olmayan istikrar, yavaş yavaş yeniden gelecek; Uranüs-Pluto etkileşimi sona eriyor artık. Bu nedenle, geçmiş yıllarda attığınız adımların karşılığını almak istiyorsanız, içiniz rahat olsun, kargaşa bitiyor. Kısacası, geçmişi unutun, bugüne ve geleceğe odaklanın, haberler iyi 🙂 Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Başak Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Başak Burcuna Etkisi

Yeni Ay dün gece yaşandı, gökyüzüne baktıysanız, ay ışığını göremediniz ama siz bakmayın karanlık gökyüzüne, yeryüzünde aydınlık var. Yeni Ay etkilerini 23 Nisan’a kadar hissedeceğiz, yani hala 5 günümüz var. Koç burcunun sahasında yaşandığı için, koç burcu enerjisi taşıyan Yeni Ay, en başta para meselesinde kendini gösterecek, diğer alternatif ise güç ve kontrol hissinin artması olacak. Yeni Ay’ın burcunuza etkilerinden hemen önce, Yeni Ay’ın genel etkisinden bahsettiğim ve Facebook ve Twitter sayfalarında da paylaştığım bu yazıyı, henüz okumadıysanız okumanızı öneriyorum: Yeni Ay Nasıl Etkiler Gelelim başak burcuna göre 18 Nisan Yeni Ay gündemine. Önemli başlangıçlara vesile olan Yeni Ay etkileri hakkında bazı olasılıklar şunlar:
 1. daha güçlü olmak için bir adım atmanız gerekebilir
 2. hayatınızın patronu olma isteğiniz artacaktır, kontrolü ele almak isteyebilirsiniz
 3. finansal bir plan yapabilir, harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz
 4. daha fazlasına sahip olmak için bir harcama yapmanız gerekebilir
 5. kredi/nakit ihtiyacınız olabilir
 6. borcunuz/alacağınız varsa, yeni bir gündem oluşabilir
 7. işler yolunda gitmiyorsa, sert/kararlı bir üslupla harekete geçebilirsiniz
 8. ortak bir hedef için sevgilinizle/eşinizle birlikte planlar yapabilirsiniz
 9. daha çok kazanmak için iş değiştirmek isteyebilirsiniz
 10. cinsellikle alakalı bir gündem olabilir, mesela cesurca bir tabunuzu yıkabilirsiniz
 11. bir çatışma yaşıyorsanız, iş birliğine giderek destek arayabilirsiniz, amaç kazanmak
 12. büyük bir başarı için bir fedakarlık yapmaya karar verebilirsiniz
Yeni Ay enerjisini dün hissetmeye başlamış olmalısınız. Belki bir para meselesi oluştu, belki sinirlerinizi bozan bir olay yaşadınız. Sonuçta daha fazlasına sahip olmak veya kaybetmemek için cesur kararlar almak isteyeceğiniz bir dönem içindesiniz. Eğer gündeminizde bahsettiğim anlamda bir olay yoksa, önerim şu: Geleceğe yönelik planlar yapın, belki iş belki aşk hayatınızda, hangisi sizin için öncelikli ise..Benim tahminin önceliğinizin bu aralar para/güçten yana olacağı. Belirsizliği gidermek ve geleceği net olarak görebilmek için, planlar yapmanın tam zamanı. Kontrol sizde olmalı, değil mi?

Jüpiter’in Başak Burcuna Etkisi

Aralık ayından bu yana Jüpiter’in yokluğunu hep birlikte hissettik, hayatımız zorlaştı, bazı işlerimiz hiç ama hiç yolunda gitmedi. 8 Nisan itibarı ile bu durum değişmeye başladı, artık daha güzel bir enerji var, şartlar bizden yana. Değişimi hissediyorsunuz değil mi? Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca size bir koruma kalkanı oluşturacak, kendinizi güvende hissedeceksiniz, insanlar üstünüze üstünüze gelmeyecek. Detaylardan bahsedelim, önümüzdeki 4 ayda neler olacak, geleceğin potansiyeli ne yönde? Bazı olasılıklar:
 1. gereksiz işlerden/yüklerden kurtulacaksınız
 2. kendinizi yıpratıyor musunuz? değişeceksiniz, daha rahat olacaksınız
 3. sizi üzen insanları hayatınızdan çıkaracaksınız
 4. yardım gerektiğinde birileri yakınlarda olacak, desteğini esirgemeyecek
 5. korkular azalacak, iyimserlik artacak
 6. sağlık sorununuz varsa, atlatıp rahatlayacaksınız
 7. hata yapma ihtimaliniz azalacak, doğru seçimler yapabileceksiniz
 8. geçmişte size karşı duran insanlar olduysa, ya yakında olmayacaklar ya da tavırları değişecek
 9. geçtiğimiz aylarda biriken yorgunluk/hüzün dağılacak, neşe ve enerji gelecek
Jüpiter, önümüzdeki 4 ay boyunca, sizi Ağustos sonrasında yaşayacağınız bolluk/bereket ve şans dönemine hazırlıyor, üzerinize titriyor ve sizi koruyor diyebiliriz 🙂 Artık yazılarımda yeni bir bölüm olsun istiyorum, fırsat buldukça hayatınızı güzelleştirecek önerilerde bulunacağım, tabi yazının gündemiyle alakalı olacak. Önümüzdeki 4 ay için önerilerim şunlar:
 1. yalnız kalın, iç sesinizi dinleyin, hayaller kurun ve kesinlikle planlar yapın
 2. hayatınızda yanlış olduğunu düşündüğünüz her ne varsa, sizin karakterinizde var olan bir özellik de olabilir, kötü bir arkadaş da olabilir, kurtulun gitsin, yükünüz azalsın
 3. kendinize ve geleceğinize inanın, eğer geçmişte sarsıldıysa, bu dönem inancınızı yeniden inşa edin; bunu yapmak için yazın, bol bol düşüncelerinizi yazın
 4. sağlık sorunu varsa, mutlaka 4 aylık süreçte üstüne gidin ve çözün
Ağustos 2015, Jüpiter’in başak burcuna geçişini göreceğiniz bir tarih, yani hayatınızda bazı mucizeler olabilir 🙂 O zamana kadar önerilerime kulak verin, iyi gelecektir. Başak Burcu Nisan 2015 yorumu, güzel haberlerle dolu ve her zamanki gibi gerçekçi. Size yersiz/dayanaksız umutlar vermek gibi bir tavrım hiç olmadı, biliyorsunuz. Bu yazı, diğer yazılarım gibi, geleceğin potansiyel gündemine ilişkin size özel olasılıklardan ibaret. Gördüğünüz üzere olasılıklar güzel mi güzel 🙂 Umarım hep en iyisini yaşarsınız, her şey gönlünüze göre olsun. Sevgilerimle, Ceyhun]]>