Başak Burcu Nisan 2015 Yorumu 2. Bölüm

Yazar 

Başak Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım.

Nihayet Nisan ayının ortalarına geldik ve yılın başından bu yana beklediğimiz güzel günler/enerji geldi. Bu aydan itibaren hissiyat düzelecek, gündem daha aydınlık, enerji çok daha iyi olacak. Zaman geçtikçe daha iyi olacağız.

Güzel enerjiyi ısınan havalara bağlıyorsanız eğer, Jüpiter etkisini anlattığım yazılarımı okumamış olduğunuzu söyleyebilirim 🙂

Nisan 2015, birçok yönüyle önemli bir dönem çünkü 3 yıldır hayatımızda olmayan istikrar, yavaş yavaş yeniden gelecek; Uranüs-Pluto etkileşimi sona eriyor artık. Bu nedenle, geçmiş yıllarda attığınız adımların karşılığını almak istiyorsanız, içiniz rahat olsun, kargaşa bitiyor.

Kısacası, geçmişi unutun, bugüne ve geleceğe odaklanın, haberler iyi 🙂

Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Başak Burcu Nisan 2015)

Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi

Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Başak Burcuna Etkisi

Yeni Ay dün gece yaşandı, gökyüzüne baktıysanız, ay ışığını göremediniz ama siz bakmayın karanlık gökyüzüne, yeryüzünde aydınlık var.

Yeni Ay etkilerini 23 Nisan’a kadar hissedeceğiz, yani hala 5 günümüz var. Koç burcunun sahasında yaşandığı için, koç burcu enerjisi taşıyan Yeni Ay, en başta para meselesinde kendini gösterecek, diğer alternatif ise güç ve kontrol hissinin artması olacak.

Yeni Ay’ın burcunuza etkilerinden hemen önce, Yeni Ay’ın genel etkisinden bahsettiğim ve Facebook ve Twitter sayfalarında da paylaştığım bu yazıyı, henüz okumadıysanız okumanızı öneriyorum: Yeni Ay Nasıl Etkiler

Gelelim başak burcuna göre 18 Nisan Yeni Ay gündemine. Önemli başlangıçlara vesile olan Yeni Ay etkileri hakkında bazı olasılıklar şunlar:

 1. daha güçlü olmak için bir adım atmanız gerekebilir
 2. hayatınızın patronu olma isteğiniz artacaktır, kontrolü ele almak isteyebilirsiniz
 3. finansal bir plan yapabilir, harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz
 4. daha fazlasına sahip olmak için bir harcama yapmanız gerekebilir
 5. kredi/nakit ihtiyacınız olabilir
 6. borcunuz/alacağınız varsa, yeni bir gündem oluşabilir
 7. işler yolunda gitmiyorsa, sert/kararlı bir üslupla harekete geçebilirsiniz
 8. ortak bir hedef için sevgilinizle/eşinizle birlikte planlar yapabilirsiniz
 9. daha çok kazanmak için iş değiştirmek isteyebilirsiniz
 10. cinsellikle alakalı bir gündem olabilir, mesela cesurca bir tabunuzu yıkabilirsiniz
 11. bir çatışma yaşıyorsanız, iş birliğine giderek destek arayabilirsiniz, amaç kazanmak
 12. büyük bir başarı için bir fedakarlık yapmaya karar verebilirsiniz

Yeni Ay enerjisini dün hissetmeye başlamış olmalısınız. Belki bir para meselesi oluştu, belki sinirlerinizi bozan bir olay yaşadınız. Sonuçta daha fazlasına sahip olmak veya kaybetmemek için cesur kararlar almak isteyeceğiniz bir dönem içindesiniz.

Eğer gündeminizde bahsettiğim anlamda bir olay yoksa, önerim şu:

Geleceğe yönelik planlar yapın, belki iş belki aşk hayatınızda, hangisi sizin için öncelikli ise..Benim tahminin önceliğinizin bu aralar para/güçten yana olacağı. Belirsizliği gidermek ve geleceği net olarak görebilmek için, planlar yapmanın tam zamanı. Kontrol sizde olmalı, değil mi?

Jüpiter’in Başak Burcuna Etkisi

Aralık ayından bu yana Jüpiter’in yokluğunu hep birlikte hissettik, hayatımız zorlaştı, bazı işlerimiz hiç ama hiç yolunda gitmedi.

8 Nisan itibarı ile bu durum değişmeye başladı, artık daha güzel bir enerji var, şartlar bizden yana. Değişimi hissediyorsunuz değil mi?

Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca size bir koruma kalkanı oluşturacak, kendinizi güvende hissedeceksiniz, insanlar üstünüze üstünüze gelmeyecek.

Detaylardan bahsedelim, önümüzdeki 4 ayda neler olacak, geleceğin potansiyeli ne yönde? Bazı olasılıklar:

 1. gereksiz işlerden/yüklerden kurtulacaksınız
 2. kendinizi yıpratıyor musunuz? değişeceksiniz, daha rahat olacaksınız
 3. sizi üzen insanları hayatınızdan çıkaracaksınız
 4. yardım gerektiğinde birileri yakınlarda olacak, desteğini esirgemeyecek
 5. korkular azalacak, iyimserlik artacak
 6. sağlık sorununuz varsa, atlatıp rahatlayacaksınız
 7. hata yapma ihtimaliniz azalacak, doğru seçimler yapabileceksiniz
 8. geçmişte size karşı duran insanlar olduysa, ya yakında olmayacaklar ya da tavırları değişecek
 9. geçtiğimiz aylarda biriken yorgunluk/hüzün dağılacak, neşe ve enerji gelecek

Jüpiter, önümüzdeki 4 ay boyunca, sizi Ağustos sonrasında yaşayacağınız bolluk/bereket ve şans dönemine hazırlıyor, üzerinize titriyor ve sizi koruyor diyebiliriz 🙂

Artık yazılarımda yeni bir bölüm olsun istiyorum, fırsat buldukça hayatınızı güzelleştirecek önerilerde bulunacağım, tabi yazının gündemiyle alakalı olacak.

Önümüzdeki 4 ay için önerilerim şunlar:

 1. yalnız kalın, iç sesinizi dinleyin, hayaller kurun ve kesinlikle planlar yapın
 2. hayatınızda yanlış olduğunu düşündüğünüz her ne varsa, sizin karakterinizde var olan bir özellik de olabilir, kötü bir arkadaş da olabilir, kurtulun gitsin, yükünüz azalsın
 3. kendinize ve geleceğinize inanın, eğer geçmişte sarsıldıysa, bu dönem inancınızı yeniden inşa edin; bunu yapmak için yazın, bol bol düşüncelerinizi yazın
 4. sağlık sorunu varsa, mutlaka 4 aylık süreçte üstüne gidin ve çözün

Ağustos 2015, Jüpiter’in başak burcuna geçişini göreceğiniz bir tarih, yani hayatınızda bazı mucizeler olabilir 🙂 O zamana kadar önerilerime kulak verin, iyi gelecektir.

Başak Burcu Nisan 2015 yorumu, güzel haberlerle dolu ve her zamanki gibi gerçekçi. Size yersiz/dayanaksız umutlar vermek gibi bir tavrım hiç olmadı, biliyorsunuz.

Bu yazı, diğer yazılarım gibi, geleceğin potansiyel gündemine ilişkin size özel olasılıklardan ibaret. Gördüğünüz üzere olasılıklar güzel mi güzel 🙂

Umarım hep en iyisini yaşarsınız, her şey gönlünüze göre olsun.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

50 Yorum

 1. arife

  22/04/2015

  Meraba.ben 23 eylul dogumluyum.basak miyim terazi miyim?

 2. aliye

  23/04/2015

  madde 10 is done !!!

 3. Hande

  23/04/2015

  Offff Olasılıklardan birisi işte tamda bugun oluyor iyimi kötümü sorgulamak istemiyorum eskisi gibi koyverdim gitsin kendimi yopratamayacağım vallahi Buda olası gelecekteki Olasılık hahahahaha! Ceyhun bey sizin yazılarınız günlük dilime bulaştı haberiniz olsun:)

  • Zafer Ceyhun

   23/04/2015

   çok bulaşıcı bir anlatım tarzım olsa gerek Hande hanım 🙂 🙂

 4. sevda

  23/04/2015

  Merhabalar zafer bey,ben de bir Astroloji meraklisi olarak ve Bir basak burcu olarak gözümden kaçmadınız 🙂 Yazilariniz,anlatis tarziniz güzel.Jüpiter burcumuza artik gelsin.Hakettigimizi dusunuyorum.Gercekten su ilk 3ay zor aylardi.Dediginiz gibi subat ayi yaramiyor bize.Mayis ayi yorumlarinizi bekliyorum.Hatta ipucu verseniz guzel olur mayisla ilgili ? 🙂 tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   23/04/2015

   aramıza hoş geldiniz Sevda hanım 🙂

 5. Çiğdem

  23/04/2015

  Ceyhun Bey,
  Tam da dediğiniz gibi Nisan ayının ilk iki haftasına kadar tam deyimiyle ruhsal anlamda dibe vurmuştum. Fakat şuan mevcut sıkıntılı şartlara rağmen daha enerjik ve umut doluyum. Maddi sıkıntıların sonu gelmeyecek diye düşünürken artık Ağustos ayında düzeleceğine olan inancım artıyor. Eee siz de bu dönemi şans ve bereket olarak anlatıyorsunuz…Daha n’olsun 🙂 Vee yine bu dönemde mevcut işimi Ekim ya da Kasım ayında net olarak sonlandırmaya karar verdim. İçimden bir ses hayalim olan işi yapacağım zamanların yaklaştığını söylüyor. Eylül & Ekim ayları bunun için en elverişli dönem anladığım kadarıyla, değil mi? Yükselenim de Akrep? kesin bir iş değişikliği var değil mi?
  Yazılarınızı okumak iç sesimin, dışa yansıması gibi adeta 🙂 Bizi yazılarınızdan mahrum bırakmayın, Sevgiler…

  • Zafer Ceyhun

   23/04/2015

   çok tşk ederim, yazmaya devam edeceğim, beklerim 🙂
   Eylülde güneş tutulması olacak, muhtemelen o günlerde iş değiştirirsiniz, ki aklınızda netse, ideal bir zaman olacak..
   yolunuz açık olsun 🙂

 6. tuba

  24/04/2015

  Ceyhun ne güzel adamsın sen ya bu iş kesinlikle senin işin tebrik ediyorum ve başarılarının devamını canı gönülden diliyorum

  • Zafer Ceyhun

   24/04/2015

   çoook tşk 🙂

 7. aysen

  25/04/2015

  Sanırım bir seyler güzel gitmeli artık bu senede iyi gitmezse bahtsiz bedevi olduguma inananacagim 2008 den beri bir hayat bu kadar altüst olamaz . Beyin kanaması ,boşanma vefatlar ve küçük oglumla hayat mücadelesi hala azimliyim sizin yazdiklariniz umut oluyor bana teşekkürler guzel yazilariniz icin herseyin guzel olacagina umudum olmasa yıkılmak kolay sanırım

  • Zafer Ceyhun

   25/04/2015

   Aysen hanım merhaba,
   bugünlere zorluklara direnerek gelmişsiniz, inşallah bundan sonrası güzelliklerle geçer..
   en güzelini dilerim sizin ve oğlunuz için.
   sevgiler, Ceyhun

 8. derin

  25/04/2015

  iki cami arasında binamaz kalmak gibidir. his ile mantık ordusunun kılıçlarını çektiği ve birbirine harp ilan ettiği o bitmek bilmeyen savaşta, kalben bir tarafın yanında olmak; ama diğer tarafın aklını çelmesi karşısında istenen adımları atamamaktır.kazanmaya çok yaklaşmışken kaybetme ihtimalinin belirdiğini görmektir arafta kalmak. gecenin koyu karanlığında üzerinize çöken karabasandan kurtulmak için ettiğiniz feryatların, karanlık girdabında yutularak kimselerin kulağına gitmemesi halidir bir nevi. bile bile lades demek, göz göre göre uçuruma yuvarlanmaktır arafta kalmak. ateş böceklerinin ateşe gidip yanması misali, arkadan tutanların yalvarmalarına aldırmadan asfalt sandığımız yolun üçkağıtçı bir bataklık olduğunu fark etmemektir.
  “ağlayan da kaybetti, ağlamayan da,” sözünü acınacak bir muhatabı olmaktır arafta kalmak.

 9. derin

  25/04/2015

  Selamlar ceyhun bey, nisan 2. Yarisi cok guzel diye beklerken dun aksam aklimin ucundan gecmeyen seyler yasadim yengec esim ile . Resmen saturn halkasini bogazimda hissettim, araftayim! Bu saturn bize ne etti kardesim! Evin yansin astroloji:)) buarada kendisiyle ilgili kirginliklarim var. Sevgilerr Nice 23 nisanlara hep beraber.

 10. esra

  27/04/2015

  merhabalar Ceyhun Bey ellerinize,yüreğinize sağlık mayıs ayı yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.4 mayısta ki akrep burcunda ki dolunayın ki benim 10. evime denk geliyor,yükselenim oğlak ve iş arayan biri olarak nasıl etkileyecek yorumlarınızı sabırsızlıla bekliyorum. sonuçlanacak bir görüşmem var ….sağlıkla kalın

 11. fatma

  27/04/2015

  Ya bu başaklara bu kadar güzel şeyler olacak neden benim hiç bir şey yok… Zafer Ceyhun… üstelik ne zaman takip etmeye başlasam yazıları ters gidiyor her şey…

 12. meleksu

  27/04/2015

  zafer bey
  cevabınız için teşekkür ederim.Başak burcu için gelecek iyi potansiyel taşıyor demişsiniz.Be ben sevgilimden ayrıldım şubatta.yeni sevgili istemiyorum.sadece sevgilimi istiyorum çok mutsuzum.O benim ruh ikizimdi.Ne yapacağımı bilmiyorum.gezegenlere takmış durumdayım.Yükselenim ikizler.20 eylül 1982.