BAŞAK BURCUNA GÖRE MERKÜR RETROSU (GENEL) Merkür her yıl 3 defa Retro sürecine girerek gerileme yapar. Merkür Retrosunun hangi burçta gerçekleştiğinden bağımsız olarak, başak burcu her Retro sürecinde şu 2 alanda etkilenir: kendini ifade etme tarzı, yani üslup/tavır ve kariyer/imaj. Bu nedenle, Merkür Retrosunda ;

 1. görüntü ve imaj değişikliği yapmayın
 2. önceliklerinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmeyin
 3. hayatınızın gelişimi için yeni hedefler seçmeyin
 4. beden dilinize, ses tonunuza ve kelime seçimlerinize özen gösterin
 5. kariyerinizde değişiklik yapmayın
 6. patron/yönetici vb üstlerinize karşı alıngan olmayın
 7. bağışıklık sisteminiz zayıflayacak, sağlığınız hassas olduğunuz bir konu ama yine de dikkat edin
Başak burcu, bütün Merkür Retro hareketlerinde bu alanlarda sorunlar, gerilimler ve iletişim zorlukları yaşayacaktır. Önemli olan, bu süreci nasıl yönettiğiniz olacak. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için, siz çok sarsılıyorsunuz ancak sabır ve farkındalık ile Merkür Retrosunun üstesinden geleceğinize eminim. Hatırlatayım: başlatmak veya bitirmek yönünde kararlar almak, adımlar atmak için Retro sonrasını beklemelisiniz.

BAŞAK BURCUNA GÖRE MERKÜR RETROSU (7-17 HAZİRAN)

Merkür Retrosunun başlayacağı 7 Haziran gününden 17 Haziran’a kadar, Merkür yengeç burcunda gerilemesini sürdürecek.  Bu süreçte, Retro etkilerini yaşayacağınız konular:
 1. arkadaş çevrenizle ilişkili sorunlar ortaya çıkabilir
 2. buluşmalar ertelenebilir, tartışmalar yaşanabilir
 3. arkadaşlarınız sohbet etmekten kaçınabilir, iletişime kapalı olabilir
 4. yeni tanıştığınız insanlardan olumsuz enerji alabilirsiniz
 5. eski tanıdıklar arayabilir, yardımınızı isteyebilirler
 6. sorunlu eski arkadaşlarla yaşadığınız eski sıkıntılar yeniden gündeme gelebilir
Başak burcu olarak, hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmak için tanıdıklarınızın desteğini istemeniz gerekiyorsa, Temmuz ayına ertelemelisiniz. Retro sürecinde hem sizin tavrınız tahmin ettiğinizden daha farklı olabilir, hem yardım istedikleriniz gönülsüz olabilir. Hayatta çoğu zaman ikinci şansımız olmuyor; Merkür Retrosu, başak burcu için yardım isteme şansını kullanacağı ideal bir dönem değil.
Merkür Retrosunda, her şeyin düzgün çalışması zorlaşır, kelimeler özensizleşir. Kelimelere, olayların detaylarına odaklanmayın. Aksi halde, gergin bir 20 gün yaşarsınız.
 

BAŞAK BURCUNA GÖRE MERKÜR RETROSU (18/06 – 01/07)

Merkür Retrosunun ikinci bölümü, 18 Haziran’da Merkür’ün yengeç burcundan gerileyerek ikizler burcuna geçişi ile başlayacak ve 1 Temmuz’a kadar Retro etkilerini farklı bir alanda hissedeceksiniz:
 1. kariyerinizle ilgili değişiklik önerileri gelebilir, teklifleri kibarca erteleyin
 2. patronunuz veya yöneticinizin isteklerine tahammülünüz azalabilir
 3. çok sayıda insanla ilgilenmeniz gereken bir işiniz varsa (tapu,banka,ptt vb) insanların sorun çıkarma ihtimali olduğunu hatırlayın,  sonuçta Merkür Retrosu 🙂
 4. iş arkadaşlarınızın tavırlarına karşı alıngan olabilirsiniz
 5. iş yerinde yanlış anlaşılmalar artabilir
 6. arkadaşlarınızın ve eşinizin/sevgilinizin yeterince saygı göstermediğini hissedebilirsiniz
  İPUCU: Merkür Retrosu, geçmişte başladığınız ancak devamını getirmediğiniz, ertelediğiniz işlere geri dönüp, kaldığınız yerden devam etmek için muhteşem bir dönemdir.]]>