Başak Burcu Mart 2016 Yorumu: Hayatınızın Tasarımı Değişiyor

Yazar 

Başak burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor.

2016 yılı henüz başlamadı desek yeridir değerli dostlar. Mart’ta başlıyorsunuz ama, hem de ne başlangıç!

Bu heyecan verici girişten sonra, söylediklerimi sebeplendirmem gerekiyor sanırım. 😄

Birincisi, 9 Mart’ta karşıt burcunuzda Güneş tutulması gerçekleşecek, ki Güneş tutulmaları birer dönüm noktasıdır, kalıcı değişim getirir.

Üstelik, aynı gün Güneş-Jüpiter karşıtlığı da olacak ki, Jüpiter sizin burcunuzda ve gerileme evresinde. Jüpiter döngüsü açısından, yılın en önemli günlerini Mart’ta yaşayacaksınız. Bir karar vermeniz gerekir veya beklediğiniz bir şey sonuçlanır.

İkincisi, 23 Mart’ta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Finansal konular (gelir, harcama gibi) ile iş hayatınızla ilgili meselelerden bazıları netleşecek.

Bu kadarla da kalmıyor. 😊

Ay tutulmasından 2 gün sonra, 25 Mart’ta Satürn gerilemesi başlıyor. Burcuna Göre okurları biliyor, tüm gezegenler gibi Satürn de gerileme öncesinde duraklar. Ay tutulması sırasında Satürn duraklama evresinde olacak.

Satürn ev/aile ve güvende olma konularını temsil eden alanda bulunuyor ve Aralık ayının başında bir gündem oluşturmuştu, hatırlayacaksınız, daha önce bahsetmiştim.

Son olarak, yılın en önemli astroloji olayı olarak tarif ettiğim Mars gerilemesi -17 Nisan’da başlayacak olsa da- 26 Mart’ı takip eden birkaç gün içinde güçlü bir gündem oluşturacak.

Yılın ilk günlerinden itibaren akrepte bulunan Mars, 5 Mart’ta yay burcuna geçerek Satürn ile koordineli olarak gündemi şekillendirmeye başlayacak. Mart’ın ilk haftasından itibaren oluşacak gündem, Nisan-Eylül  aralığında etkin olacak Mars kaynaklı gündeminize zemin hazırlayacak.

Aslında Mars etkisi, Şubat’ın ilk haftasında kapıyı aralamış, 2016 yılının seyrine dair ipuçları vermişti. Neler oldu hayatınızda? 2013-2014 yıllarında yaşadıklarınıza ilişkin bir düzeltme hamlesi mi yaptınız?

Mars gerilemesini çok önemsediğim için, süreci anlamlandırmanızı kolaylaştıracak yeni yazılara yer vereceğim Burcuna Göre’de..

Bu arada, Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊

Başak burcu Mart 2016 yorumu bu yönüyle zamanın ruhunu doğru anlama çabasını gözlemleyebileceğiniz bir yazı olsun istiyorum değerli dostlar.

Amacım her zamankinden farklı değil: Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermek..

Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Başak Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması 9 Mart’ta gerçekleşiyor. Tutulmanın önemi, karşıt burcunuzda gerçekleşiyor olması. Karşıt burçtaki tutulma, hayatı değiştirme potansiyeli taşıyan çok önemli bir olaydır.

Burcunuza özel detaylara geçmeden önce tanımlayalım:

Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır.

Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir.

Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.

Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.

Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır.

Fakat 9 Mart tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter karşıtlığı, bu kuralı esnetecek bir olay gibi görünüyor.

Birazdan her ikisine de farklı olasılık ve örneklerle değineceğim..

Diğer taraftan, tutulma için beklenmedik gelişmeler getirir diyor olsak da, eğer yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir.

Eğer ki zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı..

Gelelim başak burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

İlişki ve Evlilik

Güneş tutulmasının getirdiği enerji, eşiniz/sevgilinizle alakalı sonuçlar getirebilir.

Örneğin,

 1. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir olay olur
 2. ilişkinizde önemli bir dönem başlar (evlilik/ayrılık kararı dahil)
 3. sevgiliniz yoksa, bir ilişki başlayabilir

Hayatın Yönü

Tutulmayla birlikte, geleceğinizi değiştirebilecek ölçüde önemli bir gelişme yaşanabilir. Yıllar sonra dönüp baktığınızda, bu dönemde yaşananların hayatınızın şekillendirdiğini fark edersiniz.

Eğer ki 6-12 Eylül doğumlu iseniz bu ihtimal daha fazla.

Birçok olasılık olabilir:

 1. işe girmek, iş değiştirmek
 2. evlenmek/boşanmak
 3. çocuk sahibi olmak
 4. sağlıkla ilgili gelişmeler
 5. yaşadığınız yerin değişmesi vs.

Başarı, Mutluluk ve Tanınırlık

Bu başlık aslında daha çok başak burcundaki Jüpiter etkisiyle ilgili. Yazının başında bahsettiğim Güneş-Jüpiter etkileşimi nedeniyle, Ocak ayının başından bu yana gündeminizi/zihninizi meşgul eden konuda bir gelişme yaşanması muhtemel.

Bu herkes için farklı olabilir, ki zaten konu başlığı geniş bir çerçeveye dahil olabilecek birçok olasılığa atıfta bulunuyor.

Güneş tutulmasıyla aynı gün gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte, Jüpiter başak burcuna geçtiğinden bu yana süregelen olaylar belli bir olgunluğa ulaşacak. Özellikle Ocakla birlikte başlayan gerileme evresine has gündemin meyvelerini toplamanız için bir karar/dönüm noktası oluşacak.

Gelecek 1o yılınızı şekillendirecek gelişmeler için ilk adımı, Mart ayında atma imkanınız olabilir.

Bu noktada, gündemin üç aşağı beş yukarı belli olduğunu söylemek mümkün çünkü bunlar tutulmanın değil, aylardır süren Jüpiter etkisinin sonucu..

Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem..

Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Başak Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması başak burcunun iş, gelir ve harcaman alanını temsil eden terazi burcunda 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Oluşan gündem ise 23 Mart’ı takip eden 1 hafta içinde netleşecektir, muhtemelen 28-29 Mart gibi..

Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.

Tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulma enerjisini şekillendiren etkenlerden birisi olacak.

Evinizle ilgili kararlar, yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirme veya aileyle ilişkili meseleler varsa, Satürn gerilemesiyle birlikte bunlar odak noktanız olacaktır. Bunun nedeni Aralık ayında aldığınız yeni sorumluluklar veya ortaya çıkan sorunları aşma gereksinimi olabilir.

Diğer yandan, tutulmadan sadece 3 gün sonra, Satürn gerilemeye başlamışken, Güneş-Mars etkileşimi de yaşanacak. Burada önemli nokta, Mars’ın da Satürn gibi yay burcunda olması..

Demek oluyor ki, Aralık 2015 ile başlayan süreç, Mart ayıyla birlikte yeni bir evreye girecek. Konuyu en iyi siz biliyorsunuz.

Sonuç olarak, 23 Mart’taki Ay tutulması, Mars ve Satürn etkilerinin gölgesinde gerçekleşecek. Tabi tutulmanın kendine has bir gündemi de var.

Başak burcuna göre tutulma şu alanlarda etkisini gösterecektir:

 1. işinizle ilgili bir meselenin sonuçlanması/karar verilmesi
 2. satın alma sürecinin nihayete ermesi
 3. kazancınızı etkileyecek bir girişim/olay
 4. iş değiştirme/işe başlama
 5. gayrimenkul meselesinin netleşmesi

Diğer yandan, bu gelişmelerin Ekim 2015’te başlayan sürecin devamı niteliğinde olduğunu söylemek de mümkün. Gündeminizi tahmin edebilmeniz açısından, 6 ay öncesindeki olayları hatırlamanızda fayda var.

Başak burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim.

Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur.

Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor..

En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

76 Yorum

 1. Mesut

  05/03/2016

  hiç abartısız söylüyorum.Mart ayı öyle bir başladı ki sağlığım ailem işlerim her kulvarda on numara bir zaman geçiriyorum.Kısacası yazdıklarınız aynen oluyor.bu kadarla kalmayacağını umut ediyorum.Yatırımlarım var hayallerim de olmasını çok istediğim.Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum saygılar

  • Zafer Ceyhun

   05/03/2016

   yolunuz açık olsun Mesut bey, çok daha iyi günlere inşallah 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 2. Hande

  06/03/2016

  Ceyhun bey kişisel harita yorumuna başladınızmı bilgi vereceğim demiştiniz ben öyle bir yazınıza rastlamadım.size Nasıl ulaşabilirim cevaplarsanız çok memnun olacağım.

  • Zafer Ceyhun

   06/03/2016

   Hande hanım merhaba,
   mail adresimi vereyim:
   burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

 3. Esra

  07/03/2016

  Ceyhun Bey an itibariyle evimizi taşıyoruz. Kamyon kapının önünde ve eve eşyaları boşaltıyorlar. Diğer evimizi sattık, gemileri yakarak eşimin hayalindeki müstakil ama şehrin biraz dışında olan evimize geldik. Herkes kurulu düzenimizden bir anda nasıl kopup geldiğimizi düşünüyor. Herkes için bir anlık karar gibi görünse de yılların birikimi aslında, yıllardır bu evimize de birgün gelip oturacağız düşüncesiyle yatırımlar yapmıştık. Sanırım o gün bugünmüş. Geldiğim evim de güzeldi, ona da çok emek vermiştik ama böylesini tercih ettik. Ben biraz hüzünlüyüm, duygusalım, inşallah hayırlı bir karar olur. Yorumlarınızı zevkle okuyorum Ceyhun Bey, teşekkürler, bende yaşadıklarımı paylaşmak istedim, kolay gelsin.

 4. Sevgim 1970

  09/03/2016

  Başak burcu olarak çok umutlu Mart ayını bekledim güzel şeyler olacak diye.. özellikle ilişki alanında…
  Ama mart ayı gelmesi felaket getirdi..ilişkide büyük şok yaşadım 🙁

  Bu jüpiter başaklara tersi etki yapıyor sanırım

  • Zafer Ceyhun

   09/03/2016

   ne oldu Sevgim hanım, detay verir misiniz?

  • Sevgim 1970

   09/03/2016

   Zafer bey, sevdigimle ilk gecen yil ekim sonunda bir kriz yasadik ve ayrilmisdik.. sonrasinda ikimizde ayri yapamadik ve aralik sonundan beri yeniden birliktedik ve hersey cok güzel giderken.. gectigimiz pazar sevgilim ani bir öfkeli davranisla her sey bitti ve ben cok mutsuz ve halen sokta gibiyim..

   Herseyin daha iyi olacagini ve iliskimizin daha güzel günler bekledigini umarken 🙁 simdi ölümüne mutsuz ve umutsuzum .((

 5. melek

  09/03/2016

  Zafer bey yukseleni akrep olan bir basak ben kendimi bunalimda gibi hissediyorum gunes tutuldugunda nolurdu hersey istedigim gibi olsa bende mutlu olabilsem artik

  • Zafer Ceyhun

   09/03/2016

   Melek hanım merhaba,
   her şey hiçbir zaman istediğimiz gibi olmuyor ki ama..
   bu nedenle; mevcudu kabullenmeyi, olanla mutlu olmayı başarmak gerekiyor diye düşünüyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 6. Emel

  09/03/2016

  Merhaba ceyhun bey yazilarinizin siki takipcisiyim.benim icin cok onemli olan birsey damismak istiyorum.26 agustos dogumlu basak burcuym 12nisamda estetik ameliyati olucam.tarihte herhangi bir risk varmidir?cevap verirsenis cok sevinirim.

  • GÜLBİN

   16/03/2016

   26 Ağustos başak burcu olarak.Bana’da Ameliyat görünüyor (Burun) ☺ ceyhun bey..
   sağlıkla ilgili gelişme bu.bugün öğrendimtebrikler,
   Yalnız ay burcum boğa ve güneş burcum daha fazla etkili bende. Yükselen den ziyade..bilginize.

 7. derin

  09/03/2016

  Ceyhun bey 2 gundur cok uykum var ayakta uyuyorum 🙂 Sagligim yerinde cok sukur, ama bu tutulmalar bana mi tutuldu ne ? 😀

 8. meltem

  10/03/2016

  Zafer bey,erkek arkadaşım başak ben balık. Bu tutulmalar bizi nereye götürecek okuyorum okuyorum çözemiyorum. İlişkimiz güzel gidiyor ufak tefek sorunlar haricinde ama artık ciddi kararlar almamız gereken noktaya geldik ya devam yada finito 🙂 sevgi aşk herşey var aramızda biraz evlilik korkusu var gibi damat beyde :))))

 9. esra

  12/03/2016

  Zafer bey Merhaba öncelikle yazilarinizi takip ediyorum ve cok doğru buluyorum ilgilenen bir jac arkadasima da soyledim.Ben 30ekim doğumluyum burcum akrep yukselen basak bu ay işle ilgili onemli secim yapmam gerek ekimdeki gelişmelerle ilgili demissiniz ekimde evlendim özel hayatımda degisiklik oldu ama isimle ilgili kafam cok karışık mart ayi sansli olacak miyim

  • esra

   24/03/2016

   Merhaba orda mısınız:)

 10. Hande

  18/03/2016

  Zafer bey 2016 bin evlilik için uygun tarihleri hangileridir bununla ilgili bir yazınız olacak mı ?25 ağustos benimki astrolojik açıdan Nasıl sizce Başak Burcu’yum 🙂

 11. Asumannnn0666

  20/03/2016

  Ceyhunnnn beyyy imdatt basaklarrin askta kismetsizligi nedir
  Basak bi kadin terazi erkegi 19 kasim tanisma 20 aralik bulusma baslama diyelim subart basi baglanti koptu sebebb maddi zorluklar nedir bu yaaa

 12. Gökçe

  25/03/2016

  Zafer bey merhaba. Uzun zamandır hiç bir şekilde şansım dönmüyor neye elimi atsam kuruyor resmen 🙂 söylediğiniz gibi Eylül ayında söz konusu olan taşınma mevzumuz 10 martta kesinleşti. Ve hiç beklemediğim bir anda uzun zamandır görmediğim lise arkadaşımla bi ilişki içinde buldum kendimi. Fakat çok huzursuzum mutsuz hissediyorum. Ben başak burcuyum yükselen yengeç o ise yay burcu yükselen aslan sizce bu ilişki uzun süre devam edebilecek niteliktemidir? Yanıtlarsanız beni gerçekten çok sevindirirsiniz 🙂

 13. SEHER TÜRE

  26/03/2016

  süpersiniz detayları anlatmayacağım ancak birebir hemen hemen günü gününe ,konu alanları ve olaylar ancak bu kadar gerçekleşebilir..Ağır olan 15 ocakta annem yoğunbakıma alındı,tam 22 şubat başak dolunayı günü annemi kaybettik ve yazınızdn anlyrumki ocakta başlayan süreç buydu maalesef …tebrik ederim bir yıldır sizi takip ediyorum bu işte çok iyisiniz

 14. Berna

  01/07/2016

  Harikasınız . 1 martta aldatıldığımı öğrendim, mart ayı boyunca çok zor günler yaşadım ve ayrılmaya karar verdim. Evet hayatımın değişim noktası oldu mart 2016. Evet ocak ayının başından beri aldatıldığımdan şüpheleniyordum ve mart ayı değişim dönüşüm ayı oldu benim için. Takipteyim bundan böyle sizi. Yorumlarınız çok doğru.