Başak burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2016 yılı henüz başlamadı desek yeridir değerli dostlar. Mart’ta başlıyorsunuz ama, hem de ne başlangıç! Bu heyecan verici girişten sonra, söylediklerimi sebeplendirmem gerekiyor sanırım. 😄 Birincisi, 9 Mart’ta karşıt burcunuzda Güneş tutulması gerçekleşecek, ki Güneş tutulmaları birer dönüm noktasıdır, kalıcı değişim getirir. Üstelik, aynı gün Güneş-Jüpiter karşıtlığı da olacak ki, Jüpiter sizin burcunuzda ve gerileme evresinde. Jüpiter döngüsü açısından, yılın en önemli günlerini Mart’ta yaşayacaksınız. Bir karar vermeniz gerekir veya beklediğiniz bir şey sonuçlanır. İkincisi, 23 Mart’ta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Finansal konular (gelir, harcama gibi) ile iş hayatınızla ilgili meselelerden bazıları netleşecek. Bu kadarla da kalmıyor. 😊 Ay tutulmasından 2 gün sonra, 25 Mart’ta Satürn gerilemesi başlıyor. Burcuna Göre okurları biliyor, tüm gezegenler gibi Satürn de gerileme öncesinde duraklar. Ay tutulması sırasında Satürn duraklama evresinde olacak. Satürn ev/aile ve güvende olma konularını temsil eden alanda bulunuyor ve Aralık ayının başında bir gündem oluşturmuştu, hatırlayacaksınız, daha önce bahsetmiştim. Son olarak, yılın en önemli astroloji olayı olarak tarif ettiğim Mars gerilemesi -17 Nisan’da başlayacak olsa da- 26 Mart’ı takip eden birkaç gün içinde güçlü bir gündem oluşturacak. Yılın ilk günlerinden itibaren akrepte bulunan Mars, 5 Mart’ta yay burcuna geçerek Satürn ile koordineli olarak gündemi şekillendirmeye başlayacak. Mart’ın ilk haftasından itibaren oluşacak gündem, Nisan-Eylül  aralığında etkin olacak Mars kaynaklı gündeminize zemin hazırlayacak. Aslında Mars etkisi, Şubat’ın ilk haftasında kapıyı aralamış, 2016 yılının seyrine dair ipuçları vermişti. Neler oldu hayatınızda? 2013-2014 yıllarında yaşadıklarınıza ilişkin bir düzeltme hamlesi mi yaptınız? Mars gerilemesini çok önemsediğim için, süreci anlamlandırmanızı kolaylaştıracak yeni yazılara yer vereceğim Burcuna Göre’de.. Bu arada, Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 Başak burcu Mart 2016 yorumu bu yönüyle zamanın ruhunu doğru anlama çabasını gözlemleyebileceğiniz bir yazı olsun istiyorum değerli dostlar. Amacım her zamankinden farklı değil: Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermek.. Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Başak Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması 9 Mart’ta gerçekleşiyor. Tutulmanın önemi, karşıt burcunuzda gerçekleşiyor olması. Karşıt burçtaki tutulma, hayatı değiştirme potansiyeli taşıyan çok önemli bir olaydır. Burcunuza özel detaylara geçmeden önce tanımlayalım: Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Fakat 9 Mart tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter karşıtlığı, bu kuralı esnetecek bir olay gibi görünüyor. Birazdan her ikisine de farklı olasılık ve örneklerle değineceğim.. Diğer taraftan, tutulma için beklenmedik gelişmeler getirir diyor olsak da, eğer yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Eğer ki zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim başak burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

İlişki ve Evlilik

Güneş tutulmasının getirdiği enerji, eşiniz/sevgilinizle alakalı sonuçlar getirebilir. Örneğin,
 1. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir olay olur
 2. ilişkinizde önemli bir dönem başlar (evlilik/ayrılık kararı dahil)
 3. sevgiliniz yoksa, bir ilişki başlayabilir

Hayatın Yönü

Tutulmayla birlikte, geleceğinizi değiştirebilecek ölçüde önemli bir gelişme yaşanabilir. Yıllar sonra dönüp baktığınızda, bu dönemde yaşananların hayatınızın şekillendirdiğini fark edersiniz. Eğer ki 6-12 Eylül doğumlu iseniz bu ihtimal daha fazla. Birçok olasılık olabilir:
 1. işe girmek, iş değiştirmek
 2. evlenmek/boşanmak
 3. çocuk sahibi olmak
 4. sağlıkla ilgili gelişmeler
 5. yaşadığınız yerin değişmesi vs.

Başarı, Mutluluk ve Tanınırlık

Bu başlık aslında daha çok başak burcundaki Jüpiter etkisiyle ilgili. Yazının başında bahsettiğim Güneş-Jüpiter etkileşimi nedeniyle, Ocak ayının başından bu yana gündeminizi/zihninizi meşgul eden konuda bir gelişme yaşanması muhtemel. Bu herkes için farklı olabilir, ki zaten konu başlığı geniş bir çerçeveye dahil olabilecek birçok olasılığa atıfta bulunuyor. Güneş tutulmasıyla aynı gün gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte, Jüpiter başak burcuna geçtiğinden bu yana süregelen olaylar belli bir olgunluğa ulaşacak. Özellikle Ocakla birlikte başlayan gerileme evresine has gündemin meyvelerini toplamanız için bir karar/dönüm noktası oluşacak. Gelecek 1o yılınızı şekillendirecek gelişmeler için ilk adımı, Mart ayında atma imkanınız olabilir. Bu noktada, gündemin üç aşağı beş yukarı belli olduğunu söylemek mümkün çünkü bunlar tutulmanın değil, aylardır süren Jüpiter etkisinin sonucu.. Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Başak Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması başak burcunun iş, gelir ve harcaman alanını temsil eden terazi burcunda 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Oluşan gündem ise 23 Mart’ı takip eden 1 hafta içinde netleşecektir, muhtemelen 28-29 Mart gibi..
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulma enerjisini şekillendiren etkenlerden birisi olacak. Evinizle ilgili kararlar, yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirme veya aileyle ilişkili meseleler varsa, Satürn gerilemesiyle birlikte bunlar odak noktanız olacaktır. Bunun nedeni Aralık ayında aldığınız yeni sorumluluklar veya ortaya çıkan sorunları aşma gereksinimi olabilir. Diğer yandan, tutulmadan sadece 3 gün sonra, Satürn gerilemeye başlamışken, Güneş-Mars etkileşimi de yaşanacak. Burada önemli nokta, Mars’ın da Satürn gibi yay burcunda olması.. Demek oluyor ki, Aralık 2015 ile başlayan süreç, Mart ayıyla birlikte yeni bir evreye girecek. Konuyu en iyi siz biliyorsunuz. Sonuç olarak, 23 Mart’taki Ay tutulması, Mars ve Satürn etkilerinin gölgesinde gerçekleşecek. Tabi tutulmanın kendine has bir gündemi de var. Başak burcuna göre tutulma şu alanlarda etkisini gösterecektir:
 1. işinizle ilgili bir meselenin sonuçlanması/karar verilmesi
 2. satın alma sürecinin nihayete ermesi
 3. kazancınızı etkileyecek bir girişim/olay
 4. iş değiştirme/işe başlama
 5. gayrimenkul meselesinin netleşmesi
Diğer yandan, bu gelişmelerin Ekim 2015’te başlayan sürecin devamı niteliğinde olduğunu söylemek de mümkün. Gündeminizi tahmin edebilmeniz açısından, 6 ay öncesindeki olayları hatırlamanızda fayda var. Başak burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>