Başak burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Zamanın ruhu değiştikçe kıymetli dostlar, omuzlarınızdaki yük azalıyor olsa gerek. Kasım 2016, getirdiği etkiler itibarı ile “sevilesi bir ay” olmaya aday. Ah bir de Neptün durmasaydı! 🙄 Geçen aya hakim olan enerjiyi iyi/kötü diye ayırt etmek kolay değildi. Yüksek tondan/sert bir enerji dolanıp durmuştu. Şimdi daha yumuşak, daha keyifli bir zaman dilimine giriyoruz. Başak burcu Kasım yorumunun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Başak Burcu Yorumu

Kasım ayında Venüs ve Neptün etkileri gökyüzünü kaplayarak hayatları kolaylaştıracak değerli okurlarım. Geçen ay Mars ve Uranüs etkin olmuştu! Diyebiliriz ki, Kasım ayında güzellikler bulacağız, rahatlama imkanı olacak veya en kötü ihtimalle bir mola verip nefesimizi toplayacağız. Her koşulda, Kasım iyi gelecektir. Kasım’ın daha en başında, 30 Ekim’de gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumunun etkilerini hissediyor olacağız. Son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında sayılabilir. Geçen aylar boyunca aşağıda saydığım alanlarda yaşadığınız baskı ve sorunları aşmak için iyi bir fırsat olacak Venüs/Satürn kavuşumu. İnsiyatif alma imkanınız varsa, Kasımın başına planlar yapmanızı öneriyorum.
 1. yaşadığınız şehir/ev
 2. ailenizle ilişkileriniz
 3. gayrimenkul konuları, yatırımlar ve birikimler
 4. sevdikleriniz beklentileriniz: gerektiğinde destek olmaları
 5. sevdiklerinizin sizden beklentileri
Kasım’a yay burcunda giren Venüs, 12 Kasım’da oğlak burcuna geçecek, 25 Kasım’da Pluto ile temas edecek. Kasım sonunda çok boyutlu güzellikler getirme potansiyeli taşıyan astrolojik etkiler olacak, güzel zamanlar olacağını söyleyebiliriz. Keyifli ve enerjik hissetme ihtimaliniz oldukça yüksek. Ayrıca, aşktan yana, gönül işlerinden yana şanslı zamanlar olduğunu söyleyebilirim. Hatta o tarihlerde biriyle tanışırsanız uzun vadeli bir ilişki yaşama ihtimaliniz olduğunu daha en başından hissedeceksiniz. ❤️ Diğer yandan, ilişkinin adını koymak, evlilik yolunda ilerlemek için de harika zamanlar olacak! Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız yine olumlu bir enerji olduğunu bilin isterim; güzel haberler de alabilirsiniz elbette! Kasım güzel.😊 Şöyle diyelim: <Ekim’de gündeminizi meşgul eden konu ve gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya geliyor.>
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.
Kasım’ın harika enerjisine rağmen bazılarımız için Neptün’ün varlığı olumsuz durumlara neden olabilir. Neptün enerjisini olumlu görüyorum aslında fakat doğum haritasına göre değişebiliyor. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆ Peki Neptün başak burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz
 2. eşiniz/sevgilinizin hayatında olup biten her şey
 3. sosyal ilişkileriniz
 4. ortak projeleriniz, ticari birliktelikler
Neptün hakkında geçmişte uzun uzun konuştuk fakat aramıza yeni katılan okurlarım için biraz detaylandırayım. Neptün, her şeyin kendiliğinden iyi olmasını beklemeye neden olan iyimser bir enerji taşır. Neptün etkisi altında olan konularda hırs, çatışma, kavga-gürültü olmasın isteriz; aksine uyum ve rahatlık bekleriz.. Neden? Çünkü Neptün, her şeyin zahmetsizce iyi olabileceğine inanmamıza neden olur. Hatta aksi yönde işaretler olsa dahi iyimser kalmaya devam ederiz! Neptün etkisi altındaki alanlarda sorumluluk üstlenmek de istemeyiz, kafa yormak da istemeyiz! Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım 2016, bazılarımız için zamanın geldiğine yönelik işaretler getirecektir!

30 Ekim Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Yeniay demek başlangıç demektir çünkü yeni bir dönem başlatır. Güçlü/atak bir enerjidir: Karar vermeyi, yola koyulmayı ve hedefe odaklanmayı sağlar. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn ve Güneş/Neptün etkileşimleri de olacak. Başak burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. yeni bir projeye başlamak
 2. entelektüel (okuma, yazma, anlatma vb) bir girişim
 3. bir eğitim/öğrenme sürecine başlamak
 4. yoğun bir döneme giriş yapmak: sınavlar, seyahatler vb.
 5. yeni sosyal etkileşimler: iyi insanlar, güzel ortamlar
Yeniay enerjisine Venüs/Neptün katılımını da göz önüne alınca, yakında güzel gelişmelerin olacağını söylemek mümkün. 🍀 Ev ortamında keyifli ama uzun saatler geçirmenizi gerektiren veya istediğiniz şehre taşınma ile sonuçlnan bir proje akla yatkın görünüyor. Sizde durumlar nasıl?

14 Kasım Dolunay: Başak Burcuna Etkileri

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor: Dolunay ile bir dönem sona erer çünkü gündemdeki bir konu olgunlaşarak gündemden düşer. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin belli olacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay sonrası netlik kazanacak olası konular:
 1. yurt dışı kaynaklı bir konu
 2. üniversite/eğitimle ilgili süreç
 3. blog, kitap, TV gibi yayıncılık alanındaki gündeminiz
 4. uzun vadeli seyahat/taşınma gerektiren konu
 5. hayata yeni bir soluk getirecek keyifli açılım

29 Kasım Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Neptün ile birlikte Kasım ayının enerjisini belirleyen Venüs, Kasım sonunda da etkin olacağı için Yeniay olumlu bir atmosferde gerçekleşiyor. 29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, aslında 2017 yılında gündemi meşgul edecek olan yeni Satürn döngüsünü de tetikleyecek. Olasılıklar:
 1. yaşam alanınızla (ev, şehir) ilgili yeni bir durum
 2. aile büyüklerinizle alakalı gelişmeler
 3. birlikte yaşadığınız insanların değişmesi: evlilik/çocuk dahil
En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Başak burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>