Başak Burcu Kasım 2016 Yorumu: Keyifli Bir Döneme Girerken

Yazar 

Başak burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor.

Zamanın ruhu değiştikçe kıymetli dostlar, omuzlarınızdaki yük azalıyor olsa gerek. Kasım 2016, getirdiği etkiler itibarı ile “sevilesi bir ay” olmaya aday. Ah bir de Neptün durmasaydı! 🙄

Geçen aya hakim olan enerjiyi iyi/kötü diye ayırt etmek kolay değildi. Yüksek tondan/sert bir enerji dolanıp durmuştu. Şimdi daha yumuşak, daha keyifli bir zaman dilimine giriyoruz.

Başak burcu Kasım yorumunun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım

Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Başak Burcu Yorumu

Kasım ayında Venüs ve Neptün etkileri gökyüzünü kaplayarak hayatları kolaylaştıracak değerli okurlarım. Geçen ay Mars ve Uranüs etkin olmuştu!

Diyebiliriz ki, Kasım ayında güzellikler bulacağız, rahatlama imkanı olacak veya en kötü ihtimalle bir mola verip nefesimizi toplayacağız. Her koşulda, Kasım iyi gelecektir.

Kasım’ın daha en başında, 30 Ekim’de gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumunun etkilerini hissediyor olacağız. Son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında sayılabilir.

Geçen aylar boyunca aşağıda saydığım alanlarda yaşadığınız baskı ve sorunları aşmak için iyi bir fırsat olacak Venüs/Satürn kavuşumu. İnsiyatif alma imkanınız varsa, Kasımın başına planlar yapmanızı öneriyorum.

 1. yaşadığınız şehir/ev
 2. ailenizle ilişkileriniz
 3. gayrimenkul konuları, yatırımlar ve birikimler
 4. sevdikleriniz beklentileriniz: gerektiğinde destek olmaları
 5. sevdiklerinizin sizden beklentileri

Kasım’a yay burcunda giren Venüs, 12 Kasım’da oğlak burcuna geçecek, 25 Kasım’da Pluto ile temas edecek. Kasım sonunda çok boyutlu güzellikler getirme potansiyeli taşıyan astrolojik etkiler olacak, güzel zamanlar olacağını söyleyebiliriz.

Keyifli ve enerjik hissetme ihtimaliniz oldukça yüksek. Ayrıca, aşktan yana, gönül işlerinden yana şanslı zamanlar olduğunu söyleyebilirim.

Hatta o tarihlerde biriyle tanışırsanız uzun vadeli bir ilişki yaşama ihtimaliniz olduğunu daha en başından hissedeceksiniz. ❤️ Diğer yandan, ilişkinin adını koymak, evlilik yolunda ilerlemek için de harika zamanlar olacak!

Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız yine olumlu bir enerji olduğunu bilin isterim; güzel haberler de alabilirsiniz elbette! Kasım güzel.😊

Şöyle diyelim: <Ekim’de gündeminizi meşgul eden konu ve gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya geliyor.>

Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.

Kasım’ın harika enerjisine rağmen bazılarımız için Neptün’ün varlığı olumsuz durumlara neden olabilir. Neptün enerjisini olumlu görüyorum aslında fakat doğum haritasına göre değişebiliyor.

Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆

Peki Neptün başak burcunu hangi alanlarda etkiliyor?

 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz
 2. eşiniz/sevgilinizin hayatında olup biten her şey
 3. sosyal ilişkileriniz
 4. ortak projeleriniz, ticari birliktelikler

Neptün hakkında geçmişte uzun uzun konuştuk fakat aramıza yeni katılan okurlarım için biraz detaylandırayım.

Neptün, her şeyin kendiliğinden iyi olmasını beklemeye neden olan iyimser bir enerji taşır. Neptün etkisi altında olan konularda hırs, çatışma, kavga-gürültü olmasın isteriz; aksine uyum ve rahatlık bekleriz.. Neden?

Çünkü Neptün, her şeyin zahmetsizce iyi olabileceğine inanmamıza neden olur. Hatta aksi yönde işaretler olsa dahi iyimser kalmaya devam ederiz!

Neptün etkisi altındaki alanlarda sorumluluk üstlenmek de istemeyiz, kafa yormak da istemeyiz! Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz.

Kasım 2016, bazılarımız için zamanın geldiğine yönelik işaretler getirecektir!

30 Ekim Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Yeniay demek başlangıç demektir çünkü yeni bir dönem başlatır.

Güçlü/atak bir enerjidir: Karar vermeyi, yola koyulmayı ve hedefe odaklanmayı sağlar.

Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn ve Güneş/Neptün etkileşimleri de olacak.

Başak burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:

 1. yeni bir projeye başlamak
 2. entelektüel (okuma, yazma, anlatma vb) bir girişim
 3. bir eğitim/öğrenme sürecine başlamak
 4. yoğun bir döneme giriş yapmak: sınavlar, seyahatler vb.
 5. yeni sosyal etkileşimler: iyi insanlar, güzel ortamlar

Yeniay enerjisine Venüs/Neptün katılımını da göz önüne alınca, yakında güzel gelişmelerin olacağını söylemek mümkün. 🍀

Ev ortamında keyifli ama uzun saatler geçirmenizi gerektiren veya istediğiniz şehre taşınma ile sonuçlnan bir proje akla yatkın görünüyor. Sizde durumlar nasıl?

14 Kasım Dolunay: Başak Burcuna Etkileri

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor: Dolunay ile bir dönem sona erer çünkü gündemdeki bir konu olgunlaşarak gündemden düşer.

Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin belli olacağını söylemek mümkün!

14 Kasım Dolunay sonrası netlik kazanacak olası konular:

 1. yurt dışı kaynaklı bir konu
 2. üniversite/eğitimle ilgili süreç
 3. blog, kitap, TV gibi yayıncılık alanındaki gündeminiz
 4. uzun vadeli seyahat/taşınma gerektiren konu
 5. hayata yeni bir soluk getirecek keyifli açılım

29 Kasım Yeniay: Başak Burcuna Etkileri

Neptün ile birlikte Kasım ayının enerjisini belirleyen Venüs, Kasım sonunda da etkin olacağı için Yeniay olumlu bir atmosferde gerçekleşiyor.

29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, aslında 2017 yılında gündemi meşgul edecek olan yeni Satürn döngüsünü de tetikleyecek.

Olasılıklar:

 1. yaşam alanınızla (ev, şehir) ilgili yeni bir durum
 2. aile büyüklerinizle alakalı gelişmeler
 3. birlikte yaşadığınız insanların değişmesi: evlilik/çocuk dahil

En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀

Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com 

Başak burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

29 Yorum

 1. lusi

  28/10/2016

  yay burcu neden hep en sona kalmak zorunda

 2. YG

  28/10/2016

  Zafer Bey , çocuklar için de burç yorumu okumalı mıyız ? Yaş aralığı 7 – 15
  SAYGILARIMLA ,

 3. Canan

  28/10/2016

  Kariyer anlamında Hangi tarihlerde adım atmalı yani nisan Mart gibi mi 🙂 Teşekkürler 🙂

 4. M.

  29/10/2016

  Ceyhun Bey, cümleleri heyecanla okudum. Ekim ayı bahsettiğiniz gibi yüksek enerjiliydi, Uranüs kariyer hayatıma hiç ummadığım şeyler getirdi diyebilirim. İyi de oldu hani! Artik aylardan kasim, gönlümüz hoş olsun, bu aya romantizm damga vursun inşaallah.

 5. Esra

  29/10/2016

  Ceyhun bey 1 eylül 1998 istanbul 13.25 biliyorum vaktiniz yok ama zaman bulursanız küçük de olsa bir şeyler yazarsanız sevinirim. Sayenizde her ay sonunu heyecanla bekler oldum,emeğinize sağlık.

 6. Mor

  29/10/2016

  Başak burcuyum yükselenim kowa sevgilim yay burcu yükseleni de akrep benden ayrildi simdi hic güzel baslamadim resmen tepetaklak oldum. Ewlilik teklifi bekliyodum. Hayattan keyif almiyomus kendisi gitti. Okadar umutlu seyler yazmissinizki keske olsa

 7. Betül

  30/10/2016

  Zafer beycim bişey sormak istiyorum Başak burcuyum ama ay burcum terazi 2016 senesi çok kötü geçti iyi geçmesi gerekirken. Şimdi ay burcum terazi olduğu için sanki 2017 bana daha iyi gelicek gibi düşünüorum sizce nasıl geçer.12 sene.önce Jüpiter terazideyken daha güzel şeyler oldu benim hayatımda hemde baya hayatım değişmişti yine olur mu

 8. nng

  31/10/2016

  Ceyhun bey merhabalar:)
  30 Ekimde yani dün çok hoşlandığım biriyle 2. kez görüştük. 🙂 Çok enteresan ve ince düşünülmüş bir hediye verdi bana:) Uzun süredir bir ilişki yaşamadığım için biraz çekimserim (kızların genel kararsızlığı işte). Arkadaşça buluşuyoruz diyelim. Sizce gezegenler bize dokunur mu 🙂 Aslında olsun istiyorum sanırım :))
  Ben 01.09.1984 Ankara Saat:10.50 doğumluyum yükselenim akrep
  O ise Yengecin son günü doğmuş… Bilgim bu kadar. Teşekkürler şimdiden 🙂

 9. nng

  31/10/2016

  Ceyhun Bey Merhabalar,
  30 ekimde yani dün hoşlandığım adamla 2. kez buluştuk. Çok enteresan ve kendi emeği bulunan bi hediye verdi bana 🙂 Fakat sadece arkadaşmışız gibi bir esinti vardı aramızda.Ya da ben uzun süredir bir ilişkim olmadığı için durumu pek kestiremiyorum 🙂 Ben merak ediyorum gezegenler bize dokunur mu acaba? Başlanmalı mı bir ilişkiye 🙂
  Ben 01.09.1984 yılı Ankara 10.50 de dünyaya geldim Onun ise sadece 23 temmuzda doğduğunu biliyorum sanırım yengeç oluyor. Çok teşekkürler şimdiden 🙂

 10. burcak

  31/10/2016

  zafer bey atanamsı zor bı bölumden bı tane kadro acıldı ve tamamen teasduf eserı bu haberı arkdasım verdı .hiç umudum yoktu benı mı alıcaklar dıe dusunurken bı kamu kurulusunda ıse basladım.nasıp mı dıyelım kadermı dıyelım bılemedım 😀 ama o bna hıc ugramıo dedgım jupıterınmı etkısı nedır bılmıyorum ama yıllardr ne cektgımı bır ben bılıyorum .hayatımda olabılecek en buyuk suprz oldu .nerdeyse kamu kurulusnda calsmam ımkansz gıbı bırseydı…29 agustos 1989 dogumluyum yukselenım aslan.cok zor zamanlar gecrdım bundan sonra bole guzel suprzler gelecekmı? bıkac yıldr cok zorlanıyorum hemde cok

  • Zafer Ceyhun

   31/10/2016

   olması gereken olması gerektiği zamanda olmuş, harika haber Burçak hanım, hayırlı olsun..
   başarılarınız daim olsun 🙂
   sevgiler ZC

 11. Ozlem

  31/10/2016

  Mutsuzum

  • Zafer Ceyhun

   31/10/2016

   mutlu olmak cidden çoğu zaman zor zaten Özlem hanım.
   umarım mutlu hissettiğiniz zamanlar daha fazla olur.
   sevgiler, güzellikler.
   ZC

 12. Utkutku

  31/10/2016

  Uzun süredir yorumlarınızı okur, kendime yön çizerim. Daha dün gibi aklımda ‘Başak burçlarına aşk yok mu’ diye yorum yazdığım ve sizden gelen olumlu dönüşler…Sevgili Zafer Ceyhun, sizin başak burçlarına evlilik/nişan dediğiniz dönemlerde telaşemden yazamadım çünkü nişanım oldu, düğünüm oldu. 29 Ekim tarihinde de gayrimenkulüm Bu sefer es geçmeden yazayım dedim. Çok teşekkürler sayın her şeyi bilen.

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   ne güzel haberler bunlar! 🙂
   adınıza çoook sevindim, güzelliklerin devamı gelsin..
   sevgiler ZC

 13. Cano

  31/10/2016

  Oyy oyy oyy Ellerinize sağlık hep bi umut hep bi umut olan birsey yok ev şehir değişikliği kesin mi 2 aydır evimizi satılığa çıkardık ama ne bakan var ne soran bu arada bi yandan miras gelme olasılığı oldu bari diyorum o gelsin evi satmak istemiyorum ay çok karar sizim ne tarafa yönelem bilemedim yardım edin

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   Parayla, evle, gayrimenkulle ilgili konular Aralıkta hareketlenecek aslında..
   Nisan bittiğinde tüm hepsi hallolmuş olur.
   sevgiler ZC

   • Cano

    01/11/2016

    Ayy demeyin ne olur 2 ay ben beklerim de bankalar tepemize biner ödeme yapamıyoruz ama olsun bu da sevindirici

 14. deryadeniz

  01/11/2016

  14 kasimda yurtdisindaki okulumun sonuclari aciklanacak ve buna gore aralikta yurtdisina cikagim. wow!!!!

 15. dlbr

  01/11/2016

  Çok umut verici bir yazı olmuş… benim için de gerçekleştiğini görürüm umarım:)

 16. Melisa

  02/11/2016

  merhabalar zafer bey ben bir önceki ay için sizden yorum bekliyodum gelmemişti
  🙁 05.09.2000 istanbul saatim 11:50 doğumluyum yükselenim yay.Aşk hayatım,okul hayatımda ne gibi değişikler süprizler olcak kısa bir şekilde cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar 🙂

  • Zafer Ceyhun

   02/11/2016

   Merhaba,
   Doğum haritasına özel kişisel yorumlar yapamıyorum ama Melisa hanım 🙁 lütfen bağışlayın, zaman ayırmam gerçekten imkansız!
   sevgiler, ZC

   • Melisa

    03/11/2016

    tamamdır sorun değil 🙂

 17. Ozlem

  03/11/2016

  Nasıl mutlu olabilirim ki geçen sene işten çıkarıldı iş bulamıyorum şimdi bulsam bu sefer çocuğuna bakcak biri yok artı herşey ust uste geliyi ne zaman rahat nefes alicaz jupiterde gitti sanki zor herşey hangi kapıya gitsem boş bunaldik hemde çok

 18. buse

  12/11/2016

  Bu ay çok kotu başladı sanki hayatımı kaplayan kara bir bulut belirdi icimde bunalıma girdim ve bu iki yılın dertleri birikti icimde dolunayla dagilicakmi bu bulut ve biticekmi artık bu sikintilar

 19. esra

  12/11/2016

  merhaba zafer bey ilişkimde sorunlar var erkek arkadaşım oğlak burcu ben başak burcuyum.14 kasımdaki dolunay yeni bi heyecan kazandırır mı ?

 20. esra

  12/11/2016

  bu ay iyi başlamıştı ama ilk haftadan sonra çok kötü gitmeye başladı. 14 kasımda ki dolunay yenı bir etki yaratır mı

 21. Buterfly

  21/11/2016

  Hiç iyi bir ay olmadı. Annemi ayın 12 sinde kaybettik kalp krizinden…

  • Zafer Ceyhun

   24/11/2016

   🙁 🙁 🙁

   Başınız sağ olsun, annenizin mekanı cennet olur inşallah.

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *