Başak Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor. Jüpiter’in etkisini hala hissetmiyorum diyen kaldı mı ki? 🙂 Değerli dostlar, biliyorum ki geçtiğimiz aylarda “Jüpiter gelsin artık” diyenler oldu, belki güzelliklerden çok zorluklar yaşadınız. Bunlar mümkündü çünkü zaten Jüpiter burcunuza geleli çok zaman olmadı ama işte o zaman da geldi 🙂 Geçtiğimiz değişim ve hatta sürüklenme getiren 5 aydan sonra ilk defa istikrarlı bir aya giriyoruz: Kasım 2015 farklı olacak. Bu arada Ekim de fena değildi aslında 🙂 Eminim ki bazılarınız için çok güzel gelişmeler Ekimde yaşandı. Kasım ayıyla birlikte yeni döneme uyum sağlama ve adapte olmanız gerekiyor, Kasımı değerlendirirken şöyle düşünün: artık yeni bir gelecek için sağlam temelleri kurayım ve istikrarı sağlayayım. Elbette hayatın her anı günlük güneşlik olmuyor ama başaklar için diğer herkesten daha aydınlık olacaktır, kesin bilgi, yayalım 🙂 Kasımı değerlendirme ve anlamaya başlayalım.

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Kasım iyidir, Kasım güzeldir, Kasım 2015 çok çok güzeldir 🙂 Aylardır ha geldi, ha gelecek derken sonunda geldi 🙂 Astrolojik olarak Kasım, sonbaharın ikinci ayıdır ve istikrarı temsil eder. Zaten Kasım doğanlar akrep burcu olur ve son derece istikrarlı insanlardır. Kolay kolay karar vermezler ama verdiklerinde dönmezler de. Bu enerji bir şekilde sizi de sarıp sarmalayacağı için, Ekim ayında yaptığınız atılımları sağlamlaştırmak için Kasımı iyi kullanmak akılcı olur. Hakikaten, Ekimde ne oldu, neler yaşadınız çok merak ediyorum? Oldu değil mi bir şeyler, olmalıydı çünkü 🙂 Neyse biz yine Kasıma dönelim. Kasım 2015’te en çok Venüs ve Mars birlikteliği göze çarpıyor. Bu 2 güzel mi güzel gezegen Kasımın ilk günlerinde kavuşacaklar. Unutmadan söyleyeyim, en önemlisi bu: ikisi de başak burcunda. Haberler güzel dostlar 🙂 Ekimde her ne olduysa, şimdi benzer şekilde devam ediyor. Gerçi Ekimde Jüpiter de temas halindeydi, şimdi değil ama olsun varsın, Jüpiter hala başakta, yaklaşık 1 yıl daha başakta olacak. Ohh ne güzel valla! Güzel gelişmeler için Venüs ve Marsın da varlığına ihtiyaç vardır, ikisi de Kasımın ilk 8 günü başaktalar. Fırsatlar gelir, yeni kapılar açılır, güneş açar, esinti güzel olur. 1 – 8 Kasım arası işte böyle olacak. Diğer yandan, 8 Kasım sonrasında Venüs ve Mars terazi burcuna geçiyorlar ki, özellikle doğum haritanızda terazi çoksa (başaklarda yaygındır) hem iş/gelir anlamında hem de ilişkiler anlamında capcanlı ve güzel bir dönem başlıyor diyebiliriz. Aylardır Ekimi bekleyin, sabır diyordum hep, işte bundan dolayı diyordum. Ekimde kapı aralandı, bu kapıdan girebilen başaklar için harikalar diyarı gerçekten de mümkün. Az değil, Jüpiter sizin burcunuzda, 12 yılda bir kez geliyor. Ayrıca Venüs ve Mars da Jüpitere eşlik etti.. Cidden Ekim-Kasım sizler için çok değerli aylar. Kasım ayında iş hayatınız, geliriniz ve gayrimenkul meselelerinde atacağınız adımlar Venüs ve Mars desteği ile kolaylaşacaktır. Gönlünüz rahat olsun. Bu konuda bazı ek bilgileri Dolunay bölümünde vereceğim. Mars, 2016 Ocak ayına kadar iş, gelir ve harcama alanınızda olacak. Eğer gündemde önemli bir satın alma varsa harika, eğer yoksa, çok fevri harcamalar yapmanız da mümkün. Buna dikkat edin diyeyim ve bu konuya burada nokta koyayım.

11 Kasım YeniAy başak burcunu nasıl etkiler?

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor, Yeniay demek başlangıçlar demektir. Her Yeniay, beraberinde harekete geçme isteği de getirir. Yeniay 11 Kasımda akrep burcunda gerçekleşiyor ve yılın en güzel Yeniayları arasında olacak, bu da ayrıca güzel bir haber. Akrep burcundaki tüm gelişmeler hayatınıza hareketlenme ve canlılık getirir. Belki sosyal/profesyonel hayatta bir koşturmaca, belki ev/iş yerinin taşınması, yeni bir öğrenme süreci ve sürekli bir iletişim ve hatta seyahat gereksinimi.. 11-16 Kasım Yeniay enerjisini överek anlatmamın nedeni, burcunuzdaki Jüpiter’in Yeniay sırasında Güneş ve Ay ile temas etmesi, ki övgüye layık bir durum 🙂 Hareketli bir ay sizler bekliyor.

26 Kasım Dolunay başak burcunu nasıl etkiler?

26 Kasım Dolunay etkileri, Yeniay kadar rahat olmayacaktır, hatta tersine üzerinizdeki baskıyı artıracağı kesin diyebilirim. Baskı deyince hemen bu da nereden çıktı diyebilirsiniz ama demeyin, önce söyleyeceklerimi duymanızda fayda var. Şöyle ki, Dolunay enerjisine dahil olacak gezegenler Satürn ve Neptün olacak. Satürn ev ve aile hayatınızı temsil eden alanda bulunuyor ve 2 yıl daha burada olacak. Neptün ise temelde eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi ve genelde sosyal/profesyonel hayatta bir şekilde iletişim içinde olduğunuz insanları temsil eden alanda, epeyce uzun süredir burada ve daha da çok uzun süre burada olacak. Dolunaya katkıları ise mesela şunun gibi olacak: Dolunayda netleşecek konu, evinizle veya ailenizle ilgili alanda yeni sorumluluklar almanıza neden olacak, diğer yandan belki de evlendiğiniz için bu sorumluluğu alıyor olacaksınız, artık eşinizden ve evinizden de sorumlu olacaksınız veya yeni bir eve taşınacaksınız, finansal olarak yükünüz artacak gibi.. Yani tahmin ediyorum ki, Dolunay süreci sonuçlandığında, ya finansal olarak üzerinizdeki baskı artacak ya da evliyseniz kendi ailenizin yükünü, değilseniz aile büyüklerinizle ilgili bir sorumluluğu üstlenmeniz gerekecek. Sonuçta yaşananları Jüpiterin şanslı şemsiyesi altında yaşayacağınızı tahmin ediyorum ancak Satürn varken baskıdan ve ek sorumluluktan kurtulmak da mümkün değildir. Yukarıda saydıklarım, Dolunayın sonucunda oluşacaklara dair gelişmelerdi. Peki başak burcuna göre Dolunay gündemi ne olabilir?
  1. ev-aile meselesi sonuçlanabilir
  2. kariyerinizde önemli bir gelişme netleşebilir
  3. evlilik kararı alabilirsiniz
  4. sizin/eşinizin hamile olduğunu öğrenebilirsiniz, bebeğiniz doğabilir
  5. itibarınızı ve imajınızı etkileyen bir karar alabilirsiniz
Her koşulda, Dolunay süreci sona erdiğinde, Güneş-Satürn kavuşumunun ailenizle ilgili yeni sorumluluklar açığa çıkaracağı kesin. Hayırlısı olsun diyelim öyleyse 🙂 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Ceyhun]]>