Başak Burcu Haziran 2016 Yorumu: Nerede Olmalıyım Kararı

Yazar 

Başak burcu Haziran 2016 yorumu, yılın en önemli günlerini doğru analiz ederek önümüzdeki süreci sizler için anlaşılır kılmaya çalışıyor.

Da dam dam dadammm! Filmlerdeki gerilim müzikleri vardır ya hani değerli okurlarım, işte o müziğin arka planda çaldığı günler yaşıyoruz.

Biliyorsunuz 2016 yılı için “bir geçiş yılı” olacak demiştik, Mart ayıyla birlikte başlangıç verilmiş oldu aslında.

Hepimizin hayatı bir şekilde değişime maruz kalıyor olacak 2016 yılı bitene kadar, Haziran 2016 ise zamanın ruhunun kendini iyiden iyiye gösterdiği, değişimin yaşanması ihtimalinin en yüksek olduğu günler.

İnşallah sonuç hayırlı olur. 🍀

Mayıs sonunda gündeminiz hareketlendi değil mi? Yay burcu Dolunayı önemliydi, biliyorsunuz Hazirandaki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor.

Haziran itibarı ile gündem büyük ölçüde netleşecektir. Şartların bir şekilde değişeceğini söylemek mümkün. Bu nedenle değişime direnmeden, uyum sağlayarak ve fırsatları kovalayarak yola devam!

Bugünlerde yapılan tercihler, tüm çabalarınız, aldığınız kararlar ve her türlü girişiminiz, Eylül/Ekim gibi düzen yeniden kuruluncaya kadar hayatımıza bir hız ve hareket katacaktır. 2017 yılında artık farklı şartlarda yola devam ediyor olacağız. Bunu kabullenmek gerekiyor.

Başak burcu Haziran 2016 yorumunuzda, gökyüzünde olanın yeryüzündeki etkilerini sizlere doğru şekilde aktarmaya çalışacağım. Vakit kaybetmeden başlayalım. 👍

Başak Burcunu Haziranda Neler Bekliyor?

Öncelikle önümüzdeki günlerde hangi astroloji olaylarının gerçekleştiğine değinmeliyiz, inceleyin lütfen, çok önemli.

Sırasıyla şöyle:

 1. Güneş-Neptün etkileşimi – 2 Haziran
 2. Güneş-Satürn karşıtlığı – 3 Haziran
 3. Güneş-Jüpiter etkileşimi – 4 Haziran
 4. İkizler burcunda Yeniay – 5 Haziran
 5. Güneş-Venüs kavuşumu – 6 Haziran
 6. Yay burcunda Dolunay – 20 Haziran
 7. Mars gerilemesi bitiyor – 29 Haziran

Astrolojik olaylardan görüldüğü gibi, Haziranda önemli gezegenler Güneşle temas ediyor olacak. 🌞 İşin içinde Güneş varsa, bilin ki bir hareketlilik de beraberinde gelecektir.

Tüm bu olayların Haziranın ilk haftasında gerçekleştiğini de göz önüne alırsak, Haziran ortasına kadar gündeminiz olgunlaşıp netleşecektir. Ayrıca diyebiliriz ki, hayatınızın farklı alanlarında yankıları olacak kapsamlı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Olasılıkları şöyle düşünebilirsiniz:

 • beklenmeyen bir olay olabilir
 • beklenen bir gelişme netleşebilir
 • bir süredir devam eden konuda karar aşaması gelebilir
 • mevcut bir konuda eskisi gibi devam etmeniz imkansız hale gelebilir
 • seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz
 • başkalarının seçimlerine uyum sağlamanız/direnmeniz gerekebilir

Peki hayatınızın hangi alanları bu olaylardan etkilenecek? Bu noktada her gezegenin etkisini ayrı ayrı anlatmak istiyorum, sonra özetleriz.

Güneş/Venüs etkisi

Venüs etkisi çerçevesinde kalan konulara ilişkin sonuçların keyifli olmasını bekleyebilirsiniz çünkü işin içinde güzellikler gezegeni Venüs var.

 1. kariyerinize ilişkin gelişmeler ve kararlar
 2. başarılı olma kararlılığı ve bu yöndeki tercihleriniz
 3. unvanınızı etkileyecek konular (anne/baba olmak, evlilik gibi)
 4. toplumdaki konumunuz ve statünüz
 5. geliriniz

Mars/Satürn etkisi

Bu başlıkta yaşananların baskı unsuru olabileceğini, sizi zorlayabileceğini söyleyebiliriz çünkü Satürn var.

 1. yaşadığınız yer, bu yöndeki değişim baskısı ve kararlarınız
 2. eviniz, evinizdeki huzur ve ayrıca ev satın alma vb girişimler
 3. aile büyüklerinizle ilişkileriniz, onların durumu/talepleri vb.
 4. evliyseniz kendi aileniz, değilseniz aile kurma/aileyi büyütme isteğiniz

Jüpiter etkisi

Biliyorsunuz Jüpiter varsa işlerin yolunda gitmesi normalden daha kolay olur, fırsatlar çıkabilir. Hatta diyeb iliriz ki, hayatınız beklediğinizden çok daha iyi gider, hem de çok çaba göstermeniz bile gerekmeden.

Jüpiter sizin burcunuzda değerli okurlarım. Demek oluyor ki, atacağınız adımlar önümüzdeki yıllar boyunca hayatınızı şekillendirecek. Jüpiter etkisinde alınan kararlar hayatı değiştirir.

Bu noktada hangi alanda değişimler beklenebilir diye soracak olursanız, cevabını her başağa göre genel olarak vermem mümkün değil çünkü doğum haritanızda Ay/Güneş’in konumu, Jüpiter enerjisini hangi alana yönelteceğinizi belirler.

Bazı olasılıklar:

 1. hayatınızı toptan değiştirecek önemli kararlar (iş, evlilik gibi temel konular olabilir)
 2. ego ve iradenizin güçlenmesi, kararlı hissetmek ve öyle adımlar atmak
 3. iyimserliğin artması, beklentinin yükselmesi
 4. fırsatların bolluğu, şansın birçok alanda sizden yana olması
 5. popülerlik, tanınırlık elde etme imkanının ortaya çıkması
 6. sağlık ve görüntünüzde iyileşmeler, daha güzel/çekici olma ve hissetme
 7. etki alanınızın genişlemesi

Neptün etkisi

Neptün’ün bulunduğu alandaki şartlar kesinlikle değişiyor değerli okurlarım. Çoğu zaman olumlu yönde bir genişleme oluyor. Neptün etkisi nedeniyle özellikle şu alanlarda gelişmeler muhtemeldir:

 1. eşiniz/sevgilinizin hayatındaki gelişmeler
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz
 3. evlilik kararı
 4. umutsuz evliliği bitirme durumu
 5. sosyal ilişkileriniz, sevdiklerinizle temasınız
 6. ticari ortaklıklar, birlikte hareket etme kararı veya tersi

Kıymetli dostlar, Haziran 2016 itibarı ile tüm bu konular birbiri ile bağlantılı olarak hayatınızda gündem oluşturacaktır.

Ayrıca diyebiliriz ki gündemi oluşturan etkilerin geleceği başlıca konu, Mars/Satürn kaynaklı konular olacaktır. Yılın ilk gününden bu yana sürekli bu konunun önemini anlattım zaten, beklenmedik bir durum olmasa gerek. 👍 Tabi belki de gelişmeler beklenmedik şekilde olmuştur, orası ayrı. 😊

Bu noktada 2 hatırlatma yapmak istiyorum:

Güneş-Venüs kavuşumu harika bir zamanda gerçekleşiyor. 🍀 Satürn kaynaklı gelişmelerin en yoğun olduğu günlerde Venüs’ün varlığının ne kadar kıymetli olduğunu kelimelerle ifade etmek zor. Büyük bir şans diyebiliriz.

Venüs sayesinde, ağır şartlar altında bile derin bir nefes almak mümkün olacaktır. Bu nedenle iyimser olabilirsiniz. Venüs’ün hangi alanda olduğuna değindik..

Artı, Jüpiter de güzel enerjisi ile bu özel gündemin parçası olacağı için, atacağınız adımların şanslı olma potansiyeli oldukça yüksek. 

Şöyle söylemek lazım: Eğer ki Venüs ve Jüpiter aynı anda varsa, işler hepten kötü gidemez! Evet kolay olmayabilir, zorluklar çıkabilir fakat zor/kötü görünen şeylerin bile harika sonuçlar vermesi güçlü ihtimaldir.

Bu noktada bizlere düşen, iyimser kalmak, her şeyden önce kendimize inanmak, dik ve kararlı durmak, yolumuzdan şaşmamaktır. Yeter ki inanalım!

Zor bir gündem mi oluşuyor? Sakın moral bozmayın! 💪 👊

Haziranda karmaşık kararlar almanız da gerekebilir, kritik bir eşikte de olabilirsiniz. Bunlar mümkündür! Bu noktada size düşen, yılmadan yola devam etmek çünkü güzel sonuçlar çıkma potansiyeli çok yüksek; bunu hatırlayın lütfen. 🍀

Olasılıklara dair birkaç örnek vereyim:

Yaşadığınız evi/şehri değiştirmeniz gerekir, bu nedenle bazı adımlar atmanız veya tercihler yapmanız zorunlu olabilir. Bu durumda, diyebiliriz ki sonuçta kariyeriniz olumlu etkilenecektir. Belki daha iyi bir iş, belki de gelecekte çok daha iyi bir konum/itibar elde edeceksiniz. İyimser kalın!

Aile büyüklerinizle aranızda bazı meseleler olabilir, bir şekilde ipler gerilebilir. Bu durumda yine sakin kalıp kendinizi işe/başarıya adayın. Unutmayın ki Jüpiter sizin burcunuzda!

Eğer ki eşinizle aileniz arasında kalırsanız, bu durumda ailenizi kırmadan eşinizden yana tavır almanız gereken zamanlardasınız. Çünkü biliyorsunuz Satürn nedeniyle aile büyükleriniz baskı unsuru olmaya devam edecek, kadersel olarak kaçınılmaz deyip yola sakince devam etmek en iyisi. 😊

Eğer ki işle ilgili imkanlar çıkarsa, önümüzdeki yıl gelirinizde artış potansiyeli olduğunu bilerek adımlarınızı iyimser bir kararlılıkla atmalısınız. Unutmayın ki ne olacaksa uzun vadede sizden kaynaklı olarak gerçekleşecek. Kendinizi sakın hafife almayın. İnanın, gereğini yapın!

Kısacası zorluklar olabilir, keyfiniz yerinde de olmayabilir. Fakat henüz görünmeyen fırsatlar da bir yerlerde sizi bekliyor.

Bu noktada, sonuç alıcı önemli kararlar almanız, bir seçim yapmanız gerekebilir. İyimser olup kendinize inanarak yola devam etmelisiniz!

Önemli not:

Yaşadığınız gelişmelerin hangi konu başlığında olduğuna dikkat edin. Mesela Güneş, Venüs veya Jüpiter kaynaklı gündem baskınsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Fakat şurası kesin: şanslı dahi olsanız, atacağınız adım Mars/Satürn konularında bir baskı unsurunu beraberinde getirecektir..

Belki de gündem şimdiden size bunu gösteriyordur..

Hayat hızla değişiyor, umarım ki en şanslı ihtimalli yaşarsınız. Gözleri dört açmak, sakin kalmak, ince eleyip sık dokumak gerekiyor!

Başak burcu Haziran 2016 yorumu, bu ay yazacağım tek yazı olmayacak, başka yazılar da yazmak istiyorum. Tek bir yazıyla anlatılamayacak kadar zengin bir gündemin içindeyiz, öyle değil mi? 😊

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim bu arada, böylece hep birlikte bir ortak akıl geliştirme imkanı olur.

Ayrıca başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize bu yazıdan bahsetmeyi ihmal etmeyin. Onları önemsediğinizi göstermenizin iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum.

En güzel olasılıkları yaşamanız, en doğru kararları almanız dileğimle…

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

92 Yorum

 1. yasemin

  02/06/2016

  Burcum başak yukselenim oğlak. Yazilariniz adeta bir fener.. Ceyhun bey 2016’da evlilik karari- firsati-sansi var mı?

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Yasemin hanım merhaba, çook tşk ediyorum ilginiz için 🙂
   evet, tam yılı diyebiliriz.
   en güzel ihtimaller sizi bulsun inşallah..
   sevgiler, Ceyhun

   • bahar acar

    05/06/2016

    Harikasiniz zafer bey.iyi günler.

   • Elena

    03/07/2016

    Basakkk temmuzzzznerdeeee

 2. Eylül

  02/06/2016

  Ceyhun bey yazı için çok teşekkürler:) 9 eylül doğumluyum 2 yıldır işsizim her ay yazılarınızla umutlanıyorum fakat bi gelişme yaşanmıyor iş hayatımda:( Ne düşünüyosunuz bu ay bi gelişme yaşanabilir mi ? Sevgiler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Eylül hanım merhaba, Jüpiter Ocak ayından bu yana gerileme aşamasında idi, artık değil.. 🙂
   Eylüle kadar soluksuz gayret edin, mutlaka 2017 bambaşka olacaktır.
   sevgiler, başarılar…
   Ceyhun

  • Eylül

   03/06/2016

   Merhabalar
   Ben başak yükselenim başak 6 eylül doğum tarihim. İnanılmaz mutsuz bir dönemdeyim iş aşk vb var mı bu sene evlilik acaba??

   • Zeynep

    03/06/2016

    Benimde 6 eylül doğum. Merak ettim var mı acaba evlilik yükseleni başak olanlar için?

   • Sezgin

    15/06/2016

    Ceyhun bey çok güzel yazmışsınız ben 25 agustos basak burcuyum yükselenim akrep nasıl bir yıl bekliyor beni şimdiden teşekkürler

 3. Lotus

  02/06/2016

  Ceyhun bey, yazılarınızı bir süredir takip ediyorum. Harikasınız . Benim burcum başak yükselenim yengeç, sevgilimin burcu terazi yükseleni başak. İlişkinin akıbeti var mı acaba?? Teşekkürler şimdiden

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   yükselenlerden emin misiniz Lotus?
   cevap evetse, zaman kaybetmemek en iyisi diyebilirim, maalesef 🙁

   • Tuğba

    03/06/2016

    Kesinlikle terazi yengeç ilişkisine karşıyım acı tecrübeliyim o konuda

 4. Lotus

  02/06/2016

  Cevabınız benim için çok önemli.. İlişkide içime sinmeyen bazı şeyler var ve bu cumartesi ona ayrılmak istediğimi açıklayacağım. Bu nedenle eğer burç uyumu var derseniz geri vitese alıp kararımı gözden geçireceğim ve deneyeceğim. Yok ise zaten hislerimde yanılmamışım demektir.

 5. zeynep özcan

  02/06/2016

  süper nasıl güzel anlatmışsın tebrikler güzel insan

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   sağ olun var olun, hep aramızda olun Zeynep hanım. 🙂 🙂
   her zaman bekliyorum, güzellikler mutluluklar dilerim bu özel günlerde..
   sevgiler, Ceyhun

 6. Ebru

  02/06/2016

  Zafer bey tebrıkler,gene cok guzel yazmışsınız. Ben 21eylul, koc yukselen(1derece) subattan beri hayatımı değiştirecek büyük bir projeden haber bekliyorum. (Saturn ise ev sahibinin zam talebi olarak ortaya cıktı mayıs sonu.)
  Bu haber ne zaman gelir acaba yardımcı olursanız sevınırım. Saygılar.
  Ebru

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Ebru hanım merhaba,
   haritanızı görmediğim için detay cevap veremiyorum tarihsel olarak fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim:
   2017 yılında iş hayatında güzellik/rahatlık, gelirde artış olacak başaklarda..
   bu nedenle stres yapmadan, iyimser fakat son derece kararlı şekilde yola devam 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 7. zeynep

  03/06/2016

  Çok güzel yazı olmuş emeğinize sağlık. İki tane yeni iş teklifi aldım. Değerlendiricem sizce sonucu nasıl olur? Artık hayatımda aşk istiyorum. 13 eylül 1995 doğumluyum.

 8. Hatice berber

  03/06/2016

  Zafer bey yükselen yengeç bir başak burcu olarak; yarın bir kafeye ortak oluyorum. Yıllardır iş aşk hiçbiri yolunda gitmedi, bundan sonrası için bana söyleyebileceginiz biseyler varmi

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   var tabi Hatice hanım, Burcuna Göre okurları bu nedenle ayrıcalıklı değil mi zaten 🙂
   görüşüm şöyle:
   yıllardır hiçbir şey yolunda gitmiyor olsaydı, o kafede yerleri temizliyor olabilirdiniz mesela, siz ise ortak oluyorsunuz. O kadar da kötü değil sanki hayatınız..
   hayırlı olsun, güzel bir dönem başlıyor…
   sevgiler, Ceyhun

 9. Buse

  03/06/2016

  Merhaba Zafer Bey,
  Benim yükselenim başak 27 derece, ay oğlak, burcum ikizler. Gelecek mi artık beyaz atlı prens ne dersiniz? Hayatımda yıllardır kimse yok. Teşekkürler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Buse hanım merhaba,
   bir ikizler olmanın bu zamanlardaki en iyi ve en kötü yanı, gündemin merkezinde “ilişkiler” olması..
   iyi diyorum çünkü bir ilişkiye başlama motivasyonunu artırır ve bu ihtimali de güçlendirir..
   kötü çünkü beğenme eşiği yükselir, önceden olsa 100 kişiden 10 kişiyi beğenecekseniz şimdi 3 kişiye düşür mesela..
   yükselen başak demişsiniz ama, 2016 yılında bu durum iyiye işaret 🙂 🙂
   en güzelini dilerim..
   sevgilerimle, Ceyhun

 10. ...

  03/06/2016

  Merhabalar zafer bey burcum kova yukselenim başak hayatimdaki gündem burcumun gundemi ile ilgili degilde yukselenimin gundemiyle daha cok ilgili yukselenimi dikkate almaliyim acaba

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   tabi gündem hangisi ise onu yaşayacaksınız çünkü..

 11. Gülşen

  03/06/2016

  Çok ilginç şeyler oluyor ceyhun bey mayısın son günü arabamı sattım hiç aklımda yokken sonra bi anda naptım ben dedim.şimdi yeni bir araç nerden bulucam haziranın ilk günü ilanlara baktıkça umutsuzluğa kapıldım. bir kaç araca da ailemle baktık. nasıl oldu anlamadım ama ailemin desteğiyle yarın sıfır aracımı teslim alıcam bu seçenek benim için imkansızdı hâlâ daha inanamıyorum her güzel olan şeyin bi bedeli vardır düşüncesiyle kötü birşey başıma gelecekmiş gibi hissediyorum. Hayatta hiç bir şeyim böyle kolay olmadı hep zorluklar mücadeleyle başardım.

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Gülşen hanım merhaba 🙂
   yorumunuzu keyifle okudum, aslında her şey harika, ne güzel olmuş…
   hiç dert etmeyin, bırakın karamsarlığı da bir kenara.. hem Jüpiter de başak burcunda.. olsun o kadar değil mi? 🙂 🙂
   sevgiler, iyi günlerde kullanın…
   hangi renk aldınız bu arada, şöyle iddialı olsaydı?

   • Gülşen

    06/06/2016

    Beyaz dikkat çeker diye iddialı bir renk alamadım korkudan 🙂 bu arada ilginçlikler devam ediyor hergün farklı bir şeyle karşılaşıyorum Haziran sanırım her alanda gösterdiğimiz çabaların cevabını alma zamanı

 12. Asli

  03/06/2016

  Haziran geldi hosgeldi.Ceyhun bey artık rahat bir nefes alıcam sanırım bu yazdıklarınızdan sonra.aralıktan mayısa kadar kabus gibi geçti maddi olarak.

 13. Dilek

  03/06/2016

  Merhaba Ceyhun bey nasılsınız? 21 eylül1989 başak burcuyum bende artık hayatımda bi aşk olsun istiyorum ama tuttuğum dallar hep kırılıyor.Ne zaman yoluna girecek bu durum sizce? Umudum gitmeye başladı artık.AYrica kendi idimide kurmak istiyorum bi butik açarak ama cesaretin biyerde kiriliyor.ne yapmam gerek…

 14. hatice

  03/06/2016

  merhabalar, ne kadar güzel anlatmışsınız. eşi başak olan bir oğlak burcu olarak bu kadar yerinde tespitler yapılabilirdi ancak diyorum. eylülde bir bebek bekliyoruz ve gerçekten eşim aile büyüklerinin istekleri ve benimle kurduğu güzel ailenin arasında kalmış durumda. bunu her ne kadar bana anlatmasa da çok iyi biliyorum ki zaman zaman tutarsız davranışları bir türlü ailesinden kopmamasından kaynaklanıyor. dilerim gerçekleri görür ve doğru kararlar alır. 3 yıllık evliyiz ve sanırım bu Satürn hep bizi zorladı. bitecek mi her şey eylül ayı ile birlikte Ceyhun bey?

 15. Selda

  03/06/2016

  Merhabalar ;
  Keyifle okuduğumuz bir yazı daha kaleminize yüreğinize sağlık. Mart itibariyle iş alanında çok hızlı ve güzel şeyler gelişti inşallah böylede devam eder.
  Bu aralar gündemimizi taşınma yeni bir ev satın alma gibi durumlar meşgul etmekte ama hiç umudum yok açıkçası.Tekrardan çok teşekkür ederim anlaşılır bir dille bize bu yazıyı sunduğunuz için.

 16. cansu

  03/06/2016

  harikasınız
  yazılarınızı sabırsızlıkla takip ediyorum

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   her zaman bekliyorum Cansu hanımmmm 🙂 🙂

 17. Cologne

  03/06/2016

  Artik jüpiter bereketini göstersin insallah ,is ve kariyer alaninda
  Iyiki varsiniz Emeginize saglik Ceyhun bey olumsuzluk olsa bile diyorumki jüpiter var, Korkma

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   aynen öyle de olmalı 🙂
   yolunuz açık olsun

   • Asli

    03/06/2016

    Ceyhun bey bana cvp vermediniz

 18. arife

  03/06/2016

  Selamlar Ceyhun Bey başak burcuyum yükselenimi bilmiorum. Yazdıklarınız güzel fakat benim yaşantımda hiç değişiklik yok yaklaşık 5 yıldır hep aynı:((

 19. Günes

  03/06/2016

  Ceyhun Bey, ben Basak burcuyum ve yükselenim Yay, hayatimda uzun zamandir kimse yok, acaba Ask hayatimda güzel bir gelisme olacakmi ?

  • emmiq

   06/06/2016

   Kusura bakmayın dayanamadım sen ne alaka diyeceksiniz ama oğlak ‘lardan uzak durun, çok üzülürsünüz..Gerisini bilmem.

 20. Şanssız

  03/06/2016

  Zafer bey değerli yorumlarınız için minnetdarım..Bu aralar iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var..başak yükselen terazi..yaşadığım kötü bir olayda adalet önünde suçsuzken suçlu duruma düştüm sizce gerçekler ortaya çıkabilirmi kötü şans dönebilirmi ..şimdiden tşkrlr

 21. Ecem

  03/06/2016

  Merhabalar, yazılarınız gerçekten çok yerinde çok çok yerinde hatta. Sizi tebrik ediyorum gerçekten ve teşekkür ediyorum 🙂 benim yükselenim başak, burcum yengeç ancak tam bir başak gibi hissediyorum öyle hareket ediyorum. Size şunları yazmak istedim; Marttan bu yana ailemle olan aslında daha çok babamın sorun kaynağı olması ve benim bunu düzelmeye çalışmam, gelecek ay gibi evden taşınacak olmamız, benim haziranın ortasında lys sınavım olması falan sanki bunu gözlemlemiş gibi yazmanız beni etkiledi doğrusu.
  Ah birde şey var ben üniversiteyi bıraktım tekrar sınava hazırlanıyorum ve hayatımda hiç bir şey için bu kadar çaba harcamamıştım, hiç bir şeyi bu kadar istememiştim. 2016 gerçekten de dönüşüm yılıymış ben onu anladım. Gerçekten çaba verip gönülden isteyince yapılamayacak şey yokmuş. Sabır da bu yolda kilit taşıymış. Ayrıca sayenizde de bazı yönlendirmeler daha kolay oluyor. Ancak bazı noktalar da korkularım var elbet yok değil onları yenmek istiyorum. Elimden gelen her şeyi yapıp şu 3 haftada kalp ferahlığına ulaşmak istiyorum. Lütfen varsa eğer değerli tavsiyeleriniz duymak isterim. Bu gerçekleşme ihtimali olan aile içi huzursuzluklarından sınavımı etkilemeyecek şekilde kurtulmamı ya da inanç ve motivasyonda nirvanaya ulaşmamı engelleyen şeylerden nasıl kurtulacağıma dair kıymetli tavsiyeleriniz varsa göklerde bana dair… Lütfen.. Teşekkür ederim iyi günler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/06/2016

   Ecem hanım merhaba 🙂
   net söylüyorum, sizin benden duymanız gereken bir şey kalmamış ki, siz zaten aşmışsınız!
   siz halledersiniiiiiz 🙂 yeter ki “şuna karar verdim” deyin..
   sınavda başarılar, sonuçtan haberdar edin beni de olur mu?
   sevgiler, Ceyhun

   • Ecem

    19/07/2016

    Merhabalar Ceyhun Bey sınavlar açıklandı ve ben mutluyum. İnşallah tercihler açıklandıktan sonra da doktor adayı olacağım. Her şey için teşekkürler kolay gelsin

 22. manar

  03/06/2016

  merhaba Ceyhun bey öncelikle verdiğiniz emekle bizi aydınlattığınız için çok teşekkür ederim. 9 Eylül 1980 sabah 7 doğumlu ve yükselen burcumunda başak olduğunu belirtmek istiyorum.jüpiterin burcumuzda olması beni çok umutlandırmıştı lakin ikizler burcu sevgilimle 2 haziranda birbirimizi çok severek sakince hayat bizi bi araya getirecek fırsatlar sunmadığı için ayrılmak zorunda kaldik.NASIL OLACAK SONUMUZ DİYORUM HALA UMUTLUYUM.Umutlanmasam mıı ???

 23. mustafa

  03/06/2016

  ikizler burcuyum. yükselenim başak ve ben su aralarçok yoruluyorum hep bi beynim karar alıyor. bunların sonuca cıkma ihtimali var mı acaba

 24. çiğdem

  03/06/2016

  Zafer bey merhaba bu yıl benim için gerçekten farklı bir yıl 2 iş teklifi aldım iki görüşmemde merkür gerilemesine denk geldi ve işe başlama ulasılığım uzak tarihlere kaldı ve 1 nisanda hiç ummadığım yerden teklif geldi ve o işle tecrübem olmamasına rağmen işe başladım ve şimdi iş arkadaşım işten ayrıldığı için onun görvlerinin bana kalması gibi bir durum var buda benim için ayrı bi tecrübe olucak bu yıl müthiş iyimser ve umutlu bi yıl oldu bana bu ayki yorumunuzda bana yine ayrı bir umut oldu.Sizi,yorumlarınızı ve jüpiteri seviyorum

 25. Burcu

  03/06/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Su saydiklarinizin hepsinde değişim olmasını Istiyorum ancak hiçbir değişim olacak durum gözükmüyor ufukta maalesef ki pazartesi günü tayin sonuçları açıklanacak ama hiç umudum yok yine aynı yerde çalışmak zorunda kalıcam doğum haritama baktirmak için size nasıl ulasabirim

 26. nazlı

  03/06/2016

  merhaba ceyhun bey yorumlar yine isabetli tebrikler benim eşim başak burcu ve şu anda hem işini degiştirme olasılıgı hemde oturdugumuz evden kendi evimize taşınma ihtimali zamanı net degil ama gündemmiz tamamen bu konular üzerine ne diyelim bekleyip görecez ama yorumunuz beni çok umutlandırdı çünkü 7 aydır taşınmayı bekliyoruz emeginize saglık teşekkürler

 27. Nena

  04/06/2016

  2 eylul dogumluyum yukselenim akrep; gecen yilki yorumlarinizi yasadiklarimla karsilastirdigimda gunu gunune ne kadar isabetli yorumlar yapmis oldugunuzu hayretle gordum sitenizi 2016 basinda takip etmeye basladim.2015 mayisinda evliligimi mecburen bitirdim, sehir degistirdim ,bunlarin hepsi istemsiz gerceklesti.Eski esim yay burcu ve saturnun sert etkisini derinden yasadik.Fakat tum bunlarin sonunda 20 yildir cok zorluklarla gecen hayatim gercekten cok rahatladi.Simdiki hayatim icin her gun sukrediyorum.Ve sizin yazilariniz bana guc verdi bu bosanma surecini atlatmamda.Cunku hayatimizdaki dersler iyi seylerin dogum sancisi da olabiliyor ve bir gelismeyi iyi yada kotu gormek bizim bakis acimiza bagli.Sizin 2015 te soylediginiz her sey sanki hayatimi okumussunuz gibi gunu gunune tutuyordu hayretler icinde biraktiniz beni.Yazilarinizi buyuk bir merakla takip ediyorum.Ellerinize ve yureginize saglik.Simdi burcuda yukseleni de akrep bir sevgili adayi var uygunmuyuz acaba.

 28. SERRA

  04/06/2016

  BURCUM BAŞAK YÜKSELENİM BAŞAK 20 EYLÜL DOĞUMLUYUM. BURÇLAR HAKKINDA ÇOK BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM. 2016 NASIL BİR YIL OLACAK ACABA??? TEŞEKKÜRLER…

 29. Kubra

  04/06/2016

  Kaleminize saglik hatikasiniz Ceyhun bey. Benim sorum olacak. Benim burcum basak yukselen kova, erkek arkadasimda basak ve yukseleni yay. Soz yada nişan icin en yakin sansli ve uygun zaman sizce hangisidir

 30. Aslıhan

  05/06/2016

  7 eylül doğumluyum.24 yıllık evliliğimde karar aşamasındayım benim için biten evliliğimi devam mı tamam mı konusunda burcumun etkisi ne olur.

 31. Gizem

  06/06/2016

  Sevgili Ceyhun bey, hayatımı sizin yazılarınıza göre yönetmeye çalışıyorum, çok mutluyum, öncelikle çok teşekkürler. Bir ilişkim var ben Başak burcuyum yükselenim Koç, onda yengeç yükselen yengeç 7 temmuzda söz düşünüyoruz, sizce gün olarak Nasıl? Aramız Nasıl olur? İyi akşamlar dilerim

  • Gizem

   09/06/2016

   Neyse ayrıldık.

 32. Seda

  06/06/2016

  Merhaba Ceyhun, Yıllardır sürümcemede olan ilişkinin adını koyamadığımız ne olduğu belirsin durum 5 haxiranda en büyük adını attık umarım doğru kararı verdim .Haziran yazınız içime umut doldurdu emeğinize sağlık ..Güzel günler sizinle olsun

 33. Mesut

  06/06/2016

  Merhabalar Ceyhun bey mayıs sonundan beri işyerimi taşımak istiyorum hem de en büyüklerin olduğu bölgeye rekabet etmek çok zor olacak ama baş edebilirim öz güvenim çok iyi durumda. Büyük bir fırsat olacağına inanıyorum bu süreçte bana etkisi nasıl olur SAYGILAR

 34. Arzu

  07/06/2016

  20 mayistan beri hic beklenmedik aksilikler cikti ve koseye sıkısmıs gibiyim aglamamak icin kendimi zor tutuyorum ,yorumlariniz icime su serpiyor,lutfen iyi dileklerinizi ve umut dolu yorumlarinizi eksik etmeyin,

 35. Basak erkegi

  07/06/2016

  2016 hakikaten benim yilim oldu…. ehliyet aldim. ise girdim… ve hayatimin askiyla tanistim… iste bunlar hep jupiter.

 36. Basak

  07/06/2016

  Inanamiyorum!!! Bu siteyi yeni kesfettim. Ceyhun Bey harikasiniz yazdiklariniz bana acayip uyuyor. Ocak-mayis sonu arasinda inanilmaz kafam karisikti. Hayata dair Yeni kararlar almak daha dogrusu sahip oldugumdan bambaska bir hayat kurmak istiyordum. Ama riski sevmeyen bir basak olarak yapamam diyor cesaret edemiyordum. Sonra dedimki bunu simdi yapmazsam omur boyu pisman olucam hayallerinin pesinden git!!! Mayis sonu kararimi netlestirdim. Is degistirmek, sehir degistirmek ve iliskimi bitirmek! Iliskimi bitirmekle basladim biraz sancili bi surec ama kendimi hafiflemis hissediyorum! Sira is ve sehirde:) gerekli adimlari atmaya basladim ve basvurularimi yapiyorum. Eylulden itibaren kariyer degisikligi olabilir demissiniz. Jupiter bizi kariyerde destekleyecekmis! Harika haber!!! Kendime olan inancim gelmeye basladi. Bi sonraki yazinizi sabirsizlikla bekliorum:) selamlar

 37. Sibel

  08/06/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Mayis 20 de dogum yaptim,cok tatli bir kiz dunaya getirdim ama Haziran ayi benim icin zorlu geciyor aile ve esim arasinda sorunlar olusuyor ayni zamanda bende etkileniyorum.Bu yilin en zor zamanlarini yasiyorum.Sizce bu kasvetli gunler gececek mi?
  Karamsar ama bir o kadar da unutluyum.Yorumunuz yon verecek.Bol kahkahali gunleri iple cekiyorum.

 38. aysel babagur

  08/06/2016

  Merhaba Ceyhun bey
  Yorumlarinizi ilgiyle takip ediyorum
  Bircok konuda astrolojiyi rehber olarak kullanmak beni onceden koruyor .yildizlara guveniyorum gonul meselelerinde bu ara cok ihtiyacim var ongorunuze . Nisan ayinda ayrildik evlilik karari almişken ancak aklimdan ciaramiyorum barisma ihtimali varmi ve barismaya deger mi … ben 9 eylul o 12 agustos sevgiler

 39. emmiq

  08/06/2016

  Kahin bey:)

  Yazdıklarınız aynen tarih ve olay bazında uymaya başladı.Ne yalan söyleyeyim tırsmaya başladım!Ayrıca “kaçak” dövüşmediğiniz içinde teşekkür ederim. Ay ortasında da bir yazı (burç bazında) ekleseniz ne güzel olurdu..

  Şimdidien teşekkürler.

 40. zafer ceyhun

  08/06/2016

  Yazılarını okumaya devam ediyorum, Yükseleni de başak olanlar için de biraz ek yorum yazarsan sevinirim.

 41. canan

  08/06/2016

  Merhaba Ceyhun bey yazinizi okudum kafam daha çok karıştı yeni bi işe girdim arkadaşlarla olan evi boşaltıp yeni bir eve gecmem gerekiyor Ama bunun için bi birikim yok baya bi sıkışacam yada ailemin yanina dönecem. 3 aylık bi iliskim var karşı taraf her an evlenme teklif edebilir ama ben daha onunla mutlu olacagimdan emin değilim ne yapsam ki ben şimdi yazınca baya bi sıkıntı çıktı 8 eylül 1992 doğumluyum erkek arkadaşım 15 ocak sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

 42. Adnan öge

  09/06/2016

  Zafer bey sizi seviyoruz ve merakla takip ediyoruz aklınıza dilinize EMEĞİNİZE SAĞLIK güzel isabetli yorumlarınız iiçin tekrar tekrar teşekkürler. Adnan öge

  • Zafer Ceyhun

   09/06/2016

   Adnan ağabey teşekkür ederim, ellerinizden öperim.
   Görüşmek üzere inşallah.
   Saygılar, Ceyhun

 43. Aysel Baytok

  09/06/2016

  İsminiz Ceyhun mu Zafer mi bilmiyorum ama ben önde yazıldığı için Zafer diyeceğim. Zafer Bey sizi sürekli takip ediyor ve size güveniyorum. Benim burcum ve yükselen burcum başak. Bu seneden çok umutluydum Jüpiterden dolayı, ama şu ana kadar hayatımda hiç güzel bir şey olmadığı gibi bazı olumsuz olaylar bile yaşadım. Bu Jüpiter ne zaman yüzüme gülecek? Eylül geliyor neredeyse hiç bir gelişme, değişme yok. Nedir bu işin sebebi acaba?

  • Zafer Ceyhun

   09/06/2016

   Aysel hanım merhaba,
   nasıl bir aşamadan geçiyorsunuz? bir hedef var ama ulaşamıyorsunuz gibi bir durum mu yoksa her şey aynı ve değişen bir durum yok gibi mi?

   • Aysel Baytok

    12/06/2016

    Merhaba Ceyhun Bey,
    Evet beklediğim bir şeyler var ama yıllardır olmuyor, bu sene de olmadı. Hatta bazı şeyler artık (bu sene) imkansız hale geldi. Genel olarak ise değişen bir şey yok. Tek değişen şey görüştüğüm biri vardı Nisan ayında bitirdim. Ama bundan pişman ya da mutsuz değilim. Hiç uygun değildik. Bitmesi gerekiyordu zaten. Cevabınızı merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 44. Hande

  10/06/2016

  İyi geceler Ceyhun bey çok kötü bir ay inanın inanılmaz keyifsiz hüzünlü Zaman’lar geçiriyorum Hakkı’mda haketmediğim iftiralara maruz kaldım sevdiklerim tarafından olunca zoruma gitti sanki herkez bana düşman birde bu yetmiyor gibi tacize uğradım mahallede Marsın etkisimi bu?erkek arkadaşımla mayıs gibi ayrıldık hala etkileri devam ediyor.nezaman geçicek bu sıkıntılar yazılan güzel şeyler ilk kez bu ay bana uymadı..çok üzgünüm vede yanlız hayattan zevk almıyorum şu ara

 45. burcu

  10/06/2016

  Merhabalar Ceyhun Bey, çok mutsuzum, iş hayatım 3 yıldır hiç istediğim aşamaya gelmedi ve ben artık bu işi bırakmayı düşünüyorum ve ne yapacağım konusunda hiç fikrim de yok. İşimden keyif ve mutluluk alamıyorum. Birde hak etmediğim davranışlara maruz kalıyorum. Burcum başak yükselenim terazi iş hayatım ne zaman düzene girecek cevap yazarsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

 46. nejla

  12/06/2016

  Ceyhun bey merhaba benim burcum başak yükselenim yengeç.yorumlarınız süper.Geçen hafta 17 yıl sonra işimde terfi aldım bununla birlikte de çok fazla olmasada maaş zammı aldım.Şükür bunca yıl sonra şeytanın bacağını kırdım mı ne ??? Ama yine söylediğiniz gibi bir baskı hissediyorum…

 47. Serverbanu

  12/06/2016

  Merhaba Ceyhun Bey burcum başak yükselenim terazi.. 2010 başindan beri inanilmaz olaylar yasamaktayim. Hersey geri geri gidiyor. Hatta bir ara 6 ay kadarda tumuyle icime kapanip herseyden vazgectim. Okuduklarimla bir an duzelsemde sonra tekrar ayni hale geliyorum. Zor kararlar her yanimi sarmis durumda ama ben korkularimla yuzlesemiyorum. Bu donem gececek mi nasil gececek atlatacakmiyim bilemiyorum. Zor kararlari vermek icin dogru bi zaman mi ne dersiniz?

 48. asi_asi

  13/06/2016

  Zafer Bey Merhaba,
  Ben 05.09.1979 doğumluyum.Aylık yorumlarınızda Ekim 2015 ‘de yaşadığınız güzel karşılaşmalar oldumu diye yazmıştınız.Evet 2015 Ekim’de güzel bir ilişkiye başladım.Ancak Aralık 2015’de bitti.2 ay görüşmedik.Sonrasında tekrar görüşmeye başladık.Erkek arkadaşım Boğa burcu.Mayıs 2016’ya kadar devam etti.Şu an görüşmüyoruz.Ayrılık kararıda almadık.Bu süreçte çok yıprandım ama sevdiğim için içimden bir ses hep sabret diyor.Ne yapmalıyım sizce.Erkek arkadaşım zor bir dönem geçirdi.Şu an ne yapacağımı bilmiyorum.Görüştüğümüz dönemlerde ayrılalım bu şekilde olmuyor dedim ama ayrılmayalım herşey düzelecek eskisi gibi olacak dedi.Aralık 2015’ten beri bu durum yüzünden herşeyden uzaklaştım eve kapandım.İş dışında kimseyle görüşmüyorum.Bu daha ne kadar sürecek bilmiyorum.Teşekkürler.

 49. merve

  13/06/2016

  Merhaba Zafer Bey,
  Güneş-Venüs kavuşumu – 6 Haziran bu gün çok sevdiğim işimden şirket küçülmesi sebebiyle sürpriz bir şekilde çıkarıldım. Çok çok üzüldüm. Bir yandan da dediğiniz gibi farklı olasılıkların olduğu bilgisini aldım. Heveslenmeli miyim?
  Bazen üzülüyorum ama genel olarak rahat bir hissiyat içerisindeyim. NE yapmalı?
  Sevgiler.

 50. Berna Coşkunpınar

  13/06/2016

  ceyhun bey merhaba;
  yukarıda yazanların hiç biri bana uymuyor desem 🙁 25 ağustos 1989 23:00 doğum saatim. ocak ayında içimde çok iyi şeyler olacak hissiyle başladığım flörtüm mayıs ayında sona erdi belli etmesem de çok üzüldüm.
  yaşadığım yer imkanlarım çok iyi olmasına rağmen bunlar artık mutlu etmiyor bağlayan birşey olmadığı içinde istanbula taşınma niyetindeyim özgürlük için..
  etrafımda kimi görsem bir evlilik telaşında ama 3,5 yıldır bende tık yok düzgün bir ilişkiye dair.. ne olacak dersiniz?

 51. Serap Çetin

  14/06/2016

  Merhaba
  Harika anlatmişsıniz benim yükselenim akrep ve budurm aslinda daha çelişkili sanırım. Teşekkurler

 52. Sevda Gün

  14/06/2016

  Benim güneş 10. evimde ve Aslan la beraber buna göre bir yorum yaparmısınız bana . Sevgiler

  • Sevda Gün

   26/07/2016

   Bize sıra gelmiyor sanırım neyse Can’ınız sağolsun

 53. Sezgin

  15/06/2016

  Ceyhun bey çok güzel yazmışsınız ben 25 agustos basak burcuyum yükselenim akrep nasıl bir yıl bekliyor beni şimdiden teşekkürler

 54. ece

  15/06/2016

  Ceyhun Bey merhaba. Açıklayıcı ve isabetli tespitleriniz için teşekkürler:)

  1 haziran 1989 doğumluyum ve yükselenim başak. İş hayatımda çok riskli bir konumdayım. Çok ufak bir mevzunun dallanıp budaklanarak ben ve çalıştığım yer için ciddi sonuçlar oluşturması söz konusu. Gelişmeler ne yönde olabilir? Aşka gelince en son 2012 mayısı aşık olmuştum. Bu konuda şanslı bir süreçte miyim sizce?:) Başarılar..

 55. ayşegül girgiç

  15/06/2016

  Ceyhun bey merhaba
  burcum başak yükselenim aslan. karıyerimde bu yıl bir kıpırdanma olacak mı. yoksa bir süre daha beklemem mi gerekecek.
  Başarılar iyi çalışmalar

 56. neo

  16/06/2016

  yurtdisindayim, yüksek lisans yapiyorum. bulundugum sehirden, okudugum okuldan ve bolumden memnun degilim…devam edip bitirebilirim ama bana cok buyuk bi zamana mal olacak. bu yuzden okulu, sehiri ve bolumu degistirme karari aldim. uzun zamandir aklimda dolanip duruyordu ve basvuru tarihlerinin son haftasinda gidiyoruz dedim kendime…icim rahat, bakalim nasil olacak… 1 eylül 1990 dogumluyum bu arada sabah 04:40. guzel bi fikrimiz var, destek bulabilirsek onu uygulamaya geciricez.1 yerden is icin haber bekliyorum. dediginiz gibi onumuzdeki 2-3 ay cok yogun olacak…tatil yok gibi ufukta

 57. Evrim

  16/06/2016

  Bir başak kadını olarak yorumlamalarınızı sürekli takip ediyorum. Şu ana kadar bu derece arka arkaya oluşan gelişmeler zinciri denk gelmemişti :)) Halkalar yeni birleşiyor sanırım 🙂 Yükselenim ikizler. Umarım bu ard arda vermem gereken kararlar ve seçimlerimin sonucu belirttiğiniz gibi daha iyi ve şanslı günler getirir bana 😉 Saygılarımla.

 58. meltem

  18/06/2016

  Ceyhun bey çok zor durumdayım lütfen bir cvp. Sözlüm başak burcu yükseleni tam bilmiyorum gece 04,30 rize doğum 28 yaşında. Ben balık burcuyum yükselenimi bilmiyorum annem saat hatırlamıyor. 26 yaşındayım.Sevgi konusunda hiç sorun yok ikimizde birbirimize aşığız aslında ama bir sorun yüzünden Haziran ortasında koptuk söz attık,uyum sorunumuz mu var ne var bilmiyorum bu durumu sürekli yaşar olduk. Ne yapmamı önerirsiniz sizin fikriniz benim için çok önemli

 59. Ümit Mert

  19/06/2016

  Başak burcuyum. Yükselenimi bilmiyorum. Bu ay inanılmaz hareketli geçiyor benim için. İş hayatımda yaklaşık 6-8 aydır beklediğim cevap 9 Haziran günü olumlu sonuçlandı ve istediğimi alacağım. Yine iş hayatımda ilk altı aylık hedefimin %50 sini 13 Haziran -17 Haziran arasında başardım. Daha önceki aylarda takip ettiğim işler Haziranda sırasıyla olumlu sonuçlandı. Ayrıca 03 Haziranda bir kızla tanıştım. Henüz çok görüşmedik ama ailelerimizin bilgisi oldu ve ciddi bir şeyler bekliyorlar. Bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum. Kız arkadaşım Yengeç burcu.

 60. şengül

  20/06/2016

  MERHABA zafer ceyhun bey 17 aralık 1971 gece 00:00 doğumluyum yükselenim Başak biliyorum doğrumu ?

 61. şengül

  20/06/2016

  MERHABA zafer ceyhun bey 17 aralık 1971 gece 00:00 doğumluyum yükselenim Başak biliyorum doğrumu ?

 62. Asli

  20/06/2016

  Eee hani nerde bu ayki 2. yazı? Heyecan ve merakla bekliyoruz 🙂

 63. Fevzi

  27/06/2016

  Öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. 2016 yılının BAŞAK Burcu için çok önemli olduğunu yazmıştınız. Son yazınızda Jüpiter etkisinde atılan adımların hayatımızı etkieyeceğini ancak doğum haritasının da önemli olduğunu söylemişsiniz. Ben 21 Eylül 1967 tarih ve saat 22.45 doğumluyum. Rica etsem benim nasıl etkileneceğime bakma imkanınız olurum ? Şimdiden teşekkürler

 64. Basak

  01/07/2016

  Bu ay bir daha yazacagim demistiniz. Walla hergun baktim gundem cok yogun yeni yazinizi bekliyoruz Ceyhun Bey.

 65. buse

  02/07/2016

  bu ay çok karamsar bir ruh sardı etrafımı , sanki sorun olmayan herşeyi dert ettim dedimki druyum beklıyım adım atmıyım sizce aklımdaki soru işaretlerinin peşinden gidip kestirip atmalımıyım bişeyleri yoksa durup bu dalgalanan duyguduruma son mu vermeliyim

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *