Başak burcu, 24 Ekimin ilk saatlerinde gerçekleşecek olan güneş tutulması enerjisiyle birlikte, diğer burçlar gibi önemli bir değişim yaşayacak. Ekim ayında gündeminde işi ve kazancı olan başak (bir ihtimal ev/arsa gibi bir gayrimenkul meselesi) güneş tutulması sonrasında bu konuyu bitirip yeni konuya yönelecek: iletişim. Ekim ayında Merkür gerilemesi ve ay tutulması yaşadık, bu nedenle kimse için kolay bir ay olmadı. Şimdi çok daha güçlü bir enerji geliyor ve diğer enerjileri bastıracak: akrep burcunda güneş tutulması! Güneş tutulması özel bir olaydır, hepimiz için büyük bir fırsattır çünkü değişim getirir. Her değişim bir kaos ortamıdır aslında ancak sonuçta kaos/belirsizlik mutlaka yeni fırsatlar açığa çıkarır. Değişimin enerjisini ve yönünü en iyi okuyanlar kazanır ve yaşanan gelişmeler hayata yepyeni bir boyut kazandırır. Bu gece saat 1 de (23 Ekimi 24 Ekime bağlayan gece) yaşayacağımız güneş tutulmasının farklı bir özelliği daha var: güneş terazi burcundan çıkıp akrep burcuna geçecek ve sadece saatler sonra tutulma yaşanacak. Tutulma enerjisi, her iki burcun enerjisini ve etkiledikleri olayları birbirine bağlayacak ve hepimizi çift yönlü (astrolojideki 2 ev birden) etkileyecek.

GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş tutulması, ay tutulmalarının aksine, hayatımızda gözle görülür değişimler yaratır. Örneğin, geçtiğimiz aylar boyunca aklımızda/gündemimizde olan, çözüm bekleyen bir konu/sorun, güneş tutulmasında açığa çıkan enerjiyle birlikte gündemimizin ana konusu olur, ya isteyerek olur ya da mecburen.. Ayrıca, hiç gündemimizde olmayan bir konu birden bire gündemimizin merkezine yerleşebilir. Güneş tutulması enerjisiyle birlikte, tıpkı Uranüs enerjisinde olduğu gibi, yeni bir bilgi açığa çıkar. Yeni bilgi/durum, kesinlikle oyunun kurallarını, hayatımızın dinamiklerini değiştirecek güçtedir, bu nedenle sonrasında hayatımıza eskisi gibi devam edemeyiz- etmek istesek dahi edemeyiz. Bu yüzden en iyisi, oluşan yeni duruma ayak uydurmaktır.
Önemli Hatırlatma: Güneş tutulması ile birlikte hayatımıza giren konularda vereceğimiz kararlar geri dönülemeyecek şekilde hayatımızı değiştirecektir. Bu nedenle yeni durumu iyi anlayıp, doğru değerlendirmek ve en iyi kararı vermek, hayatımızda çok olumlu -ve kesinlikle kalıcı- değişimler getirecektir.  

GÜNEŞ TUTULMASININ BAŞAK BURCUNA ETKİSİ

24 Ekimin ilk saatlerinde yaşanacak olan güneş tutulması enerjisiyle birlikte, başak burcu, Ekim ayında yaşadığı gündemin Kasım ayındaki gündemine güçlü bir şekilde bağlanacağını görecek. 24 Ekim güneş tutulması sırasında diğer gezegenlerin konumu olumlu, bu nedenle gündeminizde yumuşak ama çok önemli bir geçiş yapacaksınız. Önümüzdeki 1 ay boyunca gündeminize gelecek konulara dair bazı örnekler verelim:
 1. iş hayatınızda bir değişim oldu, günlük hayatınıza yansımaları olacak
 2. iş değiştirdiniz, bu nedenle sorumluluklarınız arttı, artık daha çok çalışıyorsunuz
 3. iş yerinde üstlerinizin veye sizin konumunuz değişti, tanımadığınız kişilerle çalışıyorsunuz ve tanışma faslındasınız, iletişim kurma ihtiyacınız arttı
 4. geliriniz arttı, daha çok gezmeye, hayatın tadını çıkarmaya karar verdiniz
 5. para harcama alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekti, daha tutumlusunuz ve zamanınızı daha çok evde geçirmeye karar verdiniz
 6. ev aldınız/değiştirdiniz, yeni ortam ve yeni komşular…
 7. kısaca, değişim temel olarak iş hayatınızda/kazancınızda olacak ve hayatınızın akışı da değişecek (yeni insanlar, yeni ulaşım güzergahları, yeni muhit vb)
Başak burcu için bahsettiğim olasılıkların tamamı, geçmişten gelen meselelerin sonucu olarak yaşanacak. Diğer taraftan, güneş tutulması tamamen yeni bir gündem de oluşturabilir. Önümüzdeki günlerde yaşayacağınız bir şey, kararlarınızı yeniden gözden geçirmenize ya da dış etkenler nedeniyle hayatınızda değişime neden olabilir. Örneğin:
 1. daha çok okuyup yazmak zorunda kalabilirsiniz, ya da kendiniz buna karar verebilirsiniz
 2. hayat felsefenizde köklü değişime neden olacak bir olay yaşayabilirsiniz, artık daha cesur ve özgür olmak isteyebilirsiniz
 3. hayatınıza renk katmak için yeni uğraşlar/hobiler edinebilirsiniz, kalıcı bir etkisi olacaktır, tam zamanı
 4. hayatınızda önemli yeri olan insanları (akraba, yakın arkadaş vb) hayatınızdan çıkarabilirsiniz
 5. yurt dışı bağlantılı bir gelişme yaşayabilirsiniz
24 Ekim güneş tutulması, Venüs, Mars ve Neptün’ün olumlu etkileşimleri ile hayatımızda yumuşak ama etkili bir geçiş yapmak istiyor. Bu süreçte tek olumsuz enerji, değişen koşullara aceleci/yanlış bir karar vermemiz halinde, imajımızda/kariyerimizde bir gerileme olma ihtimali, ki doğru kararlar verdiğimizde tersine harika etkiler yaşayacağız. Sevgiler.]]>