Başak Burcu Eylül 2016 Yorumu: İyi ki Doğdunuz

Yazar 

Başak burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile zamanın değişen ruhunu anlatıyor.

Değerli dostlar, öncelikle doğum gününüzü kutluyorum, iyi ki doğdunuz ve iyi ki varsınız! 🍀 ❤️

Eylül’ün gelmesi sizler için her zaman önemlidir çünkü başak burcu yeni yılı Eylül’de başlar. Üstelik bu yıl, tıpkı geçen yıl olduğu gibi Eylül’de Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Gelecek yıl bu zamanlarda gerçekleşecek tutulma aslan burcunda olacak, yani 2015-2016’da başaktaki tutulma serisi sona eriyor. Başakta gerçekleşecek bir sonraki Güneş tutulması Eylül 2025’te.

Peki daha önce ne zaman olmuştu başak tutulmaları? 1997 yılında yine 1 Eylül’de Güneş tutulması yaşanmıştı. Sonraki başak tutulmaları ise 2006-2008 arasındaydı.

Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵

Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 

Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Başak Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayına Güneş tutulmasının etkileri ile başlıyorsunuz kıymetli dostlar, önemli bir şeyler olmak üzere!

Güneş tutulmasının ertesi günü Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş’le temas edecekler. Tek başına güçlü etkiler getirme potansiyeli olan Güneş tutulmasının yanında yine son derece güçlü 2 olay daha gerçekleşiyor.

Temel olarak diyebiliriz ki; eşiniz/sevgiliniz, aile büyükleriniz, yaşadığınız ev/şehir ve hatta ülke ve iş hayatınız ortak bir gündemin parçası olacak.

Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım.

Olasılık 1

Evlilik gündeminiz varsa artık ciddi adımlar atma zamanı gelmiş demektir. Fakat sizin/eşinizin ailesi veya yaşadığınız şehir nedeniyle işler pek yolunda gitmiyor olabilir. İşleri yoluna koymak için kontrolü ele almanız gerekecek gibi görünüyor.

Güneş tutulması, beklediğiniz gündemin kendiliğinden sonuçlanması şeklinde de gerçekleşebilir, böylece sizin müdahalenize gerek kalmaz.

Olasılık 2

Evliyseniz eşinizle ilgili bir konu olmalı. Mesela siz işiniz nedeniyle şehir değiştirdiniz ve onun yeni hayata uyum sağlaması gerekiyor, bunun zorluklarıyla yüzleşmeniz gerekebilir.

Ya da, bir nedenle eşinizden ayrı kaldıysanız yeniden bir araya gelebilirsiniz veya tam tutulma sırasında bir ayrılık gerçekleşir.

Olasılık 3

Artık yeni bir eve taşınmanız gerektiğini düşünüyorsunuz, bu konuda eşinizle ortak bir paydada buluşmanız gerekecek. Önemli bir yatırım hamlesi yapabilirsiniz.

Olasılık 4

Aile büyükleriyle bir süredir sorunlu giden ilişkileri çözmek için harekete geçme zamanı gelmiş olabilir. Bu noktada bağları gevşeterek daha bağımsız olmayı seçebilir, ipleri tamamen koparabilir veya taviz vererek orta yolu bulabilirsiniz.

Olasılık 5

Sevdiğiniz insanlardan birinin sağlığıyla ve geleceğiyle ilgili sorunlarla uğraşıyorsanız, tutulmayı takip eden günlerde bir hamle yapmanız gerekebilir veya mesela kendiliğinden netleşir/ortaya çıkar ve yeni bir dönem başlar.

Olasılık 6

Hayatınızı toptan değiştirecek güçlü bir adım atmayı planlıyorsunuz. Evlilik veya ayrılık, işe girmek, iş değiştirmek, çocuk sahibi olmak, şehir/ülke değiştirmek veya ev satın alarak borçlanmak gibi..

Bu durumda, Güneş tutulmasıyla birlikte hayatınızda yeni bir sayfa açılacak demektir.

Bu noktada bir hatırlatma yapayım:

Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.

Son olarak, başak burcu Güneş tutulması etkilerini konu başlıkları şeklinde özetleyelim:

 1. daha bağımsız ve güçlü olabilme motivasyonu
 2. hayatınızı yeni bir yöne sevk etme isteği
 3. evlilik, ayrılık/boşanma kararı
 4. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişmenin netleşmesi
 5. aile büyükleri ile ilgili sorunlara/olaylara ilişkin harekete geçme gereksinimi
 6. yaşadığınız ev veya şehre dair kararlar

Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız değerli okurlarım.

Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz.

Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur!

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor aslında!

Bundan sonraki 1 yıl boyunca iş, çalışma ortamı, kazanç ve yatırımlar açısından açılımlar yapmanızı kolaylaştıracak fırsatlar bulmanız mümkün.

Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için uzun tutmayacağım. Şurasını söylemek lazım:

Eğer iş/kazanç merkezli hedefleriniz varsa, 26 Eylülde yaşanacak Güneş-Jüpiter kavuşumunu takip eden günlerde harekete geçin.

Eğer ki daha önce harekete geçmek zorunda iseniz, Merkür geriliyor diye korkmanıza gerek yok ayrıca. Venüs 1 Eylülden itibaren terazi burcunda olacak, Jüpiter de 9 Eylülden itibaren.

Merkür gerilemesine rağmen bu güçlü etkiler koruma kalkanı olur, merak etmeyin.👍

Balık Burcunda Ay Tutulması: 16 Eylül

2016 yılında hepimizin hayatında önemli gelişmeler yaşandı ve Burcuna Göre’de bu konular üzerine uzun uzun konuştuk. Aralık 2015’te kendini gösteren ve Mart-Haziran arasında şiddetlenen gündem, nihayet tamamen sona eriyor dostlar.

16 Eylüldeki Ay tutulmasından birkaç gün önce, 13 Eylülde gerçekleşen Güneş-Mars karesiyle birlikte, artık konu tamamen kapanacak.

Daha önce bahsettiğimiz gibi gündeminize ilişkin konular; eviniz, aileniz, yaşadığınız şehir/ülke veya aile büyükleriniz çerçevesinde gelişmiş olmalı.

13 Eylül’deki Güneş-Mars karesini takip eden günlerde, son bir hareket/adım gerekecektir.

Diğer yandan, tıpkı Güneş tutulmasında olduğu gibi, eşiniz/sevgiliniz de gündemin parçası olacaktır.

Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek.

Ay tutulmasının başak burcuna göre sonuçları şunlar:

 1. yaşadığınız şehrin/ülkenin kesin olarak değişmesi ile sosyal çevrenizin de değişmesi
 2. eşinizle ilgili gündemin sonuçlanması ve düzenin kurulması, yeni dönemi yaşıyor olmak
 3. aile büyüklerinizle ilgili gündemin kapanması, zihninizden çıkması
 4. bir ortaklık, birlikte iş yapma girişimi varsa netlik kazanması

Eylülün ikinci yarısından itibaren, artık bambaşka bir süreç başlıyor kıymetli okurlarım. 2016 yılında her ne yaşandı ise, artık geride kalıyor, başka ihtimal yok!

Bundan böyle ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, siz çıkarmalısınız. Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi!

Eğer doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Kişisel analiz için randevu isteklerinizi yardımcım Burcu hanım cevaplıyor olacak. Görüşme gününü ve saatini seçerken size yardımcı olacaktır. Mail adresi burcunagore@gmail.com

Başak burcu Eylül 2016 yorumunu, başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍

En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

77 Yorum

 1. Maruull

  31/08/2016

  1 eylül 1984 doğumluyum ben 🙂 Yükselenim de Akrep :))) Aşk var mı bana aaşk :))) hangi tarihler daha elverişli acaba? Sizi okudukça umutlanıyorum 🙂 Teşekkürler

 2. Vildan

  31/08/2016

  Merhaba Ceyhun bey ben terazi burcuyum yükselen kova bu yıl yeni atılımlar yaptım ama nasıl yol alacağım bilmiyorum doğum tarihim 10.10.1985 yardımcı olabilir misiniz???

 3. Nihannn

  31/08/2016

  Yükseleni balik olan basaklar icin etliler daha mi sarsici

 4. Nevin

  31/08/2016

  Zafer bey merhabalar ben sadece burcumu biliyorum yükselenimi bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim.02.09.1979 saat:20:00 da istanbulda doğmuşum teşekkür ederim.sevgiyle kalın

 5. Merve

  01/09/2016

  harikasınız Zafer Bey, her zaman olduğu gibi. burcum oğlak yükselenim başak. mart ayında çok isteyip görüşmeye gidip son üçe kalıp da gerçekleşemeyen bir yurtdışında çalışma ihtimalim vardı. dolayısıyla yorumlarınızı daha bir kalbim ağzımda okudum bu ay… umarım bu sefer olacak 🙂 rehberliğiniz için çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız!

 6. Ece a

  01/09/2016

  Merhaba ay burcuM başak ve sekizinci evde. Bu beni psikolojik ve ruhsal acidan nasil etkiler. Hangi konularda bu tutlmadan faydalanabilirim? Dogum bilgim 29.12.1988 sabah 08.30

 7. İdil

  04/09/2016

  Harika yorumlar çok Teşekkürler..20 eylül güneş başak yükselenim başak Ay Burcum terazi artık güzel şeyler olsun

 8. Sunay

  06/09/2016

  Olurda yorum bu kadarmı harika ve nokta atılşıolur!!!Size çoook ama çooook teşekkür ediyorum!tam 1 yıldır sizi takip ediyorum ve yorumlarınızla kararlarım dahada netleşiyor..Emeğinize yüreğinize sağlık…

 9. ALEV

  06/09/2016

  Ceyhun Bey,
  12.09.1978 doğumluyum, doğumgünüm yaklaşıyor bana bir doğumgünü hediyesi olarak
  bundan sonraski iş hayatı ve maddi açıkda durumumu yorumlayabilir misiniz, yeni iş bağlantıları olacak mı?

 10. Şükran

  07/09/2016

  Merhaba Ceyhun bey, 26.08.1973 doğumlu 6. Hissi gelişmiş, temiz kalpli ve sabırlı çok şey yaşamış blr başak olarak sizi zevkle okuyorum. Herkes gibi hem sorunlarım hem de umutlarım var size sormak istediğim aklıma takılan başka birşey…ben 1997 eylül ayında o dönem görüştüğüm erkek arkadaşımı kaybettim pilottu ve şehit oldu yine aynı yıl mayısta da kuzenimi kaybettim ayrıca psikolojimi tahmin edersiniz o halde çizim yapamadığım için mimarlıkta 3. Sınıftan atıldım ( sonra af ile döndüm ve tamamladım) kısaca hayatımdaki en zor yıllardandı. Şimdi eylül sonu için inşallah güzel beklentilerim var ama endişelendim de.. Bana söyleyebileceğiniz birkaç güzel şey varsa çok sevinirim. Çok sağolun, yüreğinize sağlık… (Benim yorumumu yayınlamadan cvp vermeniz mümkün müdür? )

 11. Şebnem

  07/09/2016

  Merhaba Ceyhun bey, 26.08.1973 doğumlu 6. Hissi gelişmiş, temiz kalpli ve sabırlı çok şey yaşamış blr başak olarak sizi zevkle okuyorum. Herkes gibi hem sorunlarım hem de umutlarım var size sormak istediğim aklıma takılan başka birşey…ben 1997 eylül ayında o dönem görüştüğüm erkek arkadaşımı kaybettim pilottu ve şehit oldu yine aynı yıl mayısta da kuzenimi kaybettim ayrıca psikolojimi tahmin edersiniz o halde çizim yapamadığım için mimarlıkta 3. Sınıftan atıldım ( sonra af ile döndüm ve tamamladım) kısaca hayatımdaki en zor yıllardandı. Şimdi eylül sonu için inşallah güzel beklentilerim var ama endişelendim de.. Bana söyleyebileceğiniz birkaç güzel şey varsa çok sevinirim. Çok sağolun, yüreğinize sağlık…

 12. hande

  07/09/2016

  ben jupiterden hic bisey anlamadim hatta omrumun en berbat yiliydi jupiter terazide iyi olur ins yukselenim ikizler askta olumlu biseyler var mi ceyhun bey bu arada tam anlamiyla muneccimligin hakkini veriyosunuz harikasiniz

 13. Neval

  11/09/2016

  Yazınızı heyecanla bekliyor müthiş bir keyifle okuyorum yukseleni terazi olan basagim ceyhun bey jupiteride kaçırdım sanırım kisisel analiz icin size ulaşmak istiyorum lütfen benimle iletişime gecin

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2016

   Neval hanım merhaba, doğum gününüz kutlu olsun 🙂 🙂
   Var olmak, hayatta olmak muhteşem bir şey, ciddi bir mucize aslında..
   mail atar mısınız bu adrese, asistanım Burcu hanım size kısa sürede dönecektir.
   burcunagore@gmail.com
   ZC

  • Neval

   21/09/2016

   Zafer bey emailime hala cevap bekliyorum:D

 14. Neval

  11/09/2016

  Bu arada bugün doğum günüm:)

 15. ilknur

  15/09/2016

  Merhaba ceyhun bey,

  Yorumlariniza ve yazılarınızı o kadar güzel yazıyorsunuzki insan her defasında hadi yaaa doğruuu yaa diyip duruyor.
  Lüften oldugunuz gibi kalın ve yazın.
  Benim dogumgünüm 25.08.1985; 8:50; stuttgart/almanya
  Yükselenim nedir? Ve uzun zamandir hic birsey istedigim gibi gitmiyo. Eylül ayindan itibaren beni ne bekleyebilir?
  Yorumlarinizi heyecanla bekliyorum