Başak burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile zamanın değişen ruhunu anlatıyor. Değerli dostlar, öncelikle doğum gününüzü kutluyorum, iyi ki doğdunuz ve iyi ki varsınız! 🍀 ❤️ Eylül’ün gelmesi sizler için her zaman önemlidir çünkü başak burcu yeni yılı Eylül’de başlar. Üstelik bu yıl, tıpkı geçen yıl olduğu gibi Eylül’de Güneş tutulması gerçekleşiyor. Gelecek yıl bu zamanlarda gerçekleşecek tutulma aslan burcunda olacak, yani 2015-2016’da başaktaki tutulma serisi sona eriyor. Başakta gerçekleşecek bir sonraki Güneş tutulması Eylül 2025’te. Peki daha önce ne zaman olmuştu başak tutulmaları? 1997 yılında yine 1 Eylül’de Güneş tutulması yaşanmıştı. Sonraki başak tutulmaları ise 2006-2008 arasındaydı. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵 Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Başak Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayına Güneş tutulmasının etkileri ile başlıyorsunuz kıymetli dostlar, önemli bir şeyler olmak üzere! Güneş tutulmasının ertesi günü Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş’le temas edecekler. Tek başına güçlü etkiler getirme potansiyeli olan Güneş tutulmasının yanında yine son derece güçlü 2 olay daha gerçekleşiyor. Temel olarak diyebiliriz ki; eşiniz/sevgiliniz, aile büyükleriniz, yaşadığınız ev/şehir ve hatta ülke ve iş hayatınız ortak bir gündemin parçası olacak. Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım. Olasılık 1 Evlilik gündeminiz varsa artık ciddi adımlar atma zamanı gelmiş demektir. Fakat sizin/eşinizin ailesi veya yaşadığınız şehir nedeniyle işler pek yolunda gitmiyor olabilir. İşleri yoluna koymak için kontrolü ele almanız gerekecek gibi görünüyor. Güneş tutulması, beklediğiniz gündemin kendiliğinden sonuçlanması şeklinde de gerçekleşebilir, böylece sizin müdahalenize gerek kalmaz. Olasılık 2 Evliyseniz eşinizle ilgili bir konu olmalı. Mesela siz işiniz nedeniyle şehir değiştirdiniz ve onun yeni hayata uyum sağlaması gerekiyor, bunun zorluklarıyla yüzleşmeniz gerekebilir. Ya da, bir nedenle eşinizden ayrı kaldıysanız yeniden bir araya gelebilirsiniz veya tam tutulma sırasında bir ayrılık gerçekleşir. Olasılık 3 Artık yeni bir eve taşınmanız gerektiğini düşünüyorsunuz, bu konuda eşinizle ortak bir paydada buluşmanız gerekecek. Önemli bir yatırım hamlesi yapabilirsiniz. Olasılık 4 Aile büyükleriyle bir süredir sorunlu giden ilişkileri çözmek için harekete geçme zamanı gelmiş olabilir. Bu noktada bağları gevşeterek daha bağımsız olmayı seçebilir, ipleri tamamen koparabilir veya taviz vererek orta yolu bulabilirsiniz. Olasılık 5 Sevdiğiniz insanlardan birinin sağlığıyla ve geleceğiyle ilgili sorunlarla uğraşıyorsanız, tutulmayı takip eden günlerde bir hamle yapmanız gerekebilir veya mesela kendiliğinden netleşir/ortaya çıkar ve yeni bir dönem başlar. Olasılık 6 Hayatınızı toptan değiştirecek güçlü bir adım atmayı planlıyorsunuz. Evlilik veya ayrılık, işe girmek, iş değiştirmek, çocuk sahibi olmak, şehir/ülke değiştirmek veya ev satın alarak borçlanmak gibi.. Bu durumda, Güneş tutulmasıyla birlikte hayatınızda yeni bir sayfa açılacak demektir. Bu noktada bir hatırlatma yapayım:
Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.
Son olarak, başak burcu Güneş tutulması etkilerini konu başlıkları şeklinde özetleyelim:
 1. daha bağımsız ve güçlü olabilme motivasyonu
 2. hayatınızı yeni bir yöne sevk etme isteği
 3. evlilik, ayrılık/boşanma kararı
 4. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişmenin netleşmesi
 5. aile büyükleri ile ilgili sorunlara/olaylara ilişkin harekete geçme gereksinimi
 6. yaşadığınız ev veya şehre dair kararlar
Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız değerli okurlarım. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur!

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor aslında! Bundan sonraki 1 yıl boyunca iş, çalışma ortamı, kazanç ve yatırımlar açısından açılımlar yapmanızı kolaylaştıracak fırsatlar bulmanız mümkün. Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için uzun tutmayacağım. Şurasını söylemek lazım: Eğer iş/kazanç merkezli hedefleriniz varsa, 26 Eylülde yaşanacak Güneş-Jüpiter kavuşumunu takip eden günlerde harekete geçin. Eğer ki daha önce harekete geçmek zorunda iseniz, Merkür geriliyor diye korkmanıza gerek yok ayrıca. Venüs 1 Eylülden itibaren terazi burcunda olacak, Jüpiter de 9 Eylülden itibaren. Merkür gerilemesine rağmen bu güçlü etkiler koruma kalkanı olur, merak etmeyin.👍

Balık Burcunda Ay Tutulması: 16 Eylül

2016 yılında hepimizin hayatında önemli gelişmeler yaşandı ve Burcuna Göre’de bu konular üzerine uzun uzun konuştuk. Aralık 2015’te kendini gösteren ve Mart-Haziran arasında şiddetlenen gündem, nihayet tamamen sona eriyor dostlar. 16 Eylüldeki Ay tutulmasından birkaç gün önce, 13 Eylülde gerçekleşen Güneş-Mars karesiyle birlikte, artık konu tamamen kapanacak. Daha önce bahsettiğimiz gibi gündeminize ilişkin konular; eviniz, aileniz, yaşadığınız şehir/ülke veya aile büyükleriniz çerçevesinde gelişmiş olmalı. 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesini takip eden günlerde, son bir hareket/adım gerekecektir. Diğer yandan, tıpkı Güneş tutulmasında olduğu gibi, eşiniz/sevgiliniz de gündemin parçası olacaktır. Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Ay tutulmasının başak burcuna göre sonuçları şunlar:
 1. yaşadığınız şehrin/ülkenin kesin olarak değişmesi ile sosyal çevrenizin de değişmesi
 2. eşinizle ilgili gündemin sonuçlanması ve düzenin kurulması, yeni dönemi yaşıyor olmak
 3. aile büyüklerinizle ilgili gündemin kapanması, zihninizden çıkması
 4. bir ortaklık, birlikte iş yapma girişimi varsa netlik kazanması
Eylülün ikinci yarısından itibaren, artık bambaşka bir süreç başlıyor kıymetli okurlarım. 2016 yılında her ne yaşandı ise, artık geride kalıyor, başka ihtimal yok! Bundan böyle ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, siz çıkarmalısınız. Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Eğer doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz. Kişisel analiz için randevu isteklerinizi yardımcım Burcu hanım cevaplıyor olacak. Görüşme gününü ve saatini seçerken size yardımcı olacaktır. Mail adresi burcunagore@gmail.com Başak burcu Eylül 2016 yorumunu, başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍 En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>