Başak Burcu Eylül 2015 Yorumu

Yazar 

Başak burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor.

Değerli okurlarım, yeni yılınızı ve yaşınızı kutluyorum, iyi ki doğdunuz 🙂 Doğduğunuz ay her zaman çok önemlidir, bu nedenle Eylül sizler için her daim dikkatle takip edilmesi gereken bir dönem olmalı. Ne de olsa, yeni bir yıl sizi bekliyor.

Hazır mısınız? Öyle olsa iyi olur, hareketli günler sizi bekliyor 🙂 Hızlıca konuya girelim.

40 günü aşkın süredir etkilerini yaşadığımız Venüs gerilemesinin nihayet sonuna geldik. Eylül’ün ilk haftası, Venüs gerilemesinin son haftası olacak.

Bu hafta içinde Venüs gerilemesinin sonuçlarını yaşama ihtimaliniz yüksek, düzen bir şekilde değişecektir. Mevcut durumun yerini yenisi almak üzere, belki aldı bile.

Peki ne olabilir?

Mesela iş değişimi, iş yerinde pozisyon değişimi, sosyal/ticari ilişkilerde ayrılıklar veya şartların yeniden düzenlenmesi vs.

Ben de sizin gibi astrolojik etkileri tamamen açığım 🙂 bu ayki yazılarınızı geç yazmamın nedeni, bugün önemli bir sınava girmiş olmamdı. Yani ben de değişim sürecindeyim.

Bu vesileyle hatırlatayım, Venüs gerilemesinin etkisiyle, bundan sonra yoğunluğum büyük ölçüde azalacak. Bu sayede Burcuna Göre’de sizler için hazırladığım yazıların sayısı da artacak inşallah.

Venüs gerilemesi için son gün 6 Eylül.

Aklınızda şöyle kalsın: 7 Eylül’den itibaren Venüs normal seyrine dönüyor, artık düzen bozucu günler sona eriyor, yeniden düzen kurucu günlere dönüyoruz.

Peki bu ay başka neler olacak? Özetleyelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Bilmiyorum fark ettiniz mi? Eylül de hareketli bir olacak 🙂

Güneş tutulmasının başak burcuna etkileri

13 Eylül yılın en önemli astrolojik olaylarından birini yaşatacak hepimize ancak sizler açısından ayrı bir önemi var. 13 Eylül’e yakın günlerde doğan başaklar için ekstra önemli: 10-16 Eylül arasında doğan tüm başaklar, hayatlarında çok önemli bir adıma hazır olmalı.

Siz sormadan söyleyeyim: Güneş tutulmasının etkileri çok güzel olacak 🙂

Olasılıkları sayacak olursak:

 1. hayatınızın yönünü değiştirecek bir gelişme olacak
 2. öncelikleriniz değişecek, yeni bir odağınız/hedefiniz olacak
 3. imajınızı güçlendirecek, etkinizi artıracak bir süreç başlayacak
 4. sağlığınız veya görüntünüzle ilişkili bir karar alacaksınız
 5. eşinizle/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşacak, yeni bir dönem başlayacak
 6. yalnız olanlar için yeni bir ilişki de son derece mümkün

Başak burcu Eylül ayında belirgin bir değişim yaşamak üzere, burcunuzdaki Güneş tutulması her zaman çok çok önemli bir gelişmedir, etkileri de iyi olduğuna göre rahatça “daha ne olsun ki” denebilir 🙂

Burada bir tek hatırlatma yapayım: tutulma sırasında Merkür yavaşlamış olacak çünkü 17 Eylül’de gerilemeye başlayacak. Bunun anlamı, güneş tutulması sırasındaki gelişmelerin sonuçlarını hemen alamayabilirsiniz, hasat zamanının Ekim ayı olacağını düşünüyorum.

Olsun varsın! Sonu iyi olacağına göre bir ay beklemeye kimin itirazı olur ki 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Biliyorsunuz Merkür gerilemesi sık gerçekleşen bir astroloji olayı ve artık etkilerini çok iyi biliyorsunuz. Burcuna Göre’de defalarca etkilerini yazdığım için yeniden uzun uzun anlatmayacağım.

Diğer taraftan, Eylül 2015 sizin için çok değerli bir dönem olacağı için bazı hatırlatmalar yapacağım. Eylül ayında çok istekli ve heyecanlı olacaksınız, ilerlemek isteyeceksiniz, hemen olsun diyeceksiniz. Özellikle Eylül ikinci haftasından itibaren enerjiniz iyiden iyiye artacaktır.

Üstelik 13 Eylül’de Güneş tutulması var, ki tutulmalar yüksek enerji dönemleridir. Farkındalık getirirler, heyecan yaratırlar, yeni olaylar ve gelişmeler birden ortaya çıkar.

Merkür’ün hızının 1o Eylül itibarıyla azalacağını ve 17 Eylül’de gerilemeye başlayacağını aklınızda tutun lütfen. Gecikmeler yaşayabilirsiniz, isteklerinize hemen ulaşmanız mümkün olmayabilir. Heyecanınızı kontrol edin ve şartları zorlamayın.

Merkür gerilemesinde acele etmek, hemen olsun diye zorlamak, yeterince araştırmadan karar vermek iyi sonuç vermez. Gelişmeleri zamana bırakın, Ekim ayında sonuç alacağınızı hesaplayarak iyimser kalın. Hem unutmayın Jüpiter sizin burcunuzda 🙂

9 Ekim Merkür gerilemesinin son günü olacak, üstelik Ekim’de Mars da sizin burcunuzda, Ekim’de yok yok!

Bu ayki gecikmeye istinaden -artık bolca vaktimin olacağına da güvenerek- başak burcu Eylül yorumun birinci bölümünü burada bitiriyorum, ikinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil önemli konuları yazacağım. Diğer burçları bekletmemek için izninizi istiyorum.

En güzelini yaşamanızı dilerim.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

176 Yorum

 1. Filiz müldr

  07/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey
  Ben 13 eylül 1973 gece 1.30 da doğmuşum yükselenimi merak ediyorum. Yorumlarınız sanki beni anlatoyor. 2-3 yıldır sosyal ilişkilerimin hepsi hiç bilmediğim bir şekilde herkesle bozıluyor bu sürecim ne zaman bitecek acsba Teşekkürler

 2. bernacsknpnr

  08/09/2015

  ceyhun bey;
  12 ağustosta belkide içimi çok uzun zaman sonra kıpırdatan bir adamla karşılaştım fakat ilişkiye başlamaya cesaret edemedim güven vermediği için. sonra da öyle kaldı olay.jüpiter etksinin ilk günüydü ama doğru bir karar mı verdim?

 3. Burcu

  09/09/2015

  Ceyhun bey merhaba,
  13 Eylül doğumlu bir başak burcuyum, yükselenim terazi. Zor geçen bir 9 aydan sonra yorumlarınız içime su serpti. Özellikle doğum günümde ki güneş tutulması ve Jüpiterin burcumda ki hareketi beni rahatlatıyor. Jupiter 1 yıl boyunca burcum da hareket ettikten sora yükselen burcum olan terazi burcuna geçecek, bu durum beni aynı şekilde etkilemeye devam edecek mi?

 4. Büşra

  09/09/2015

  Ceyhun Bey, kaleminize sağlık. Geniş bir değerlendirme yapıyorsunuz. Umutlu bir şekilde özgür irademizi de göz önünde bulundurarak yazıyorsunuz.
  Hem güneş burcu hem yükselen burcu başak olan biri olarak diğer yazılarınızı merakla bekliyorum.

 5. esin

  09/09/2015

  Ceyhun Bey merhaba, öncelikle başarılar, umarım herşey gönlünüzce gelişir, emeklerinizin karşılığını alırsınız sınavınızın sonucunda 🙂 Benim sorum da jüpiter’in doğum haritamdaki yeriyle ilgili. Aslında Balık’ta gözüküyor ama ters r harfi mevcut yanında. Çok genel olarak soracak olursak Jüpiter retrosunda doğanlar için durum tam tersi mi olacak? Tüm bu şanslardan yararlanamayacaklar mı? Şimdiden teşekkürler 🙂

 6. murvet

  10/09/2015

  20 as

 7. firdevs

  05/10/2015

  Merhaba Zafer Ceyhun bey ben 11.09.1984 doğumluyum ismim Firdevs perşembe akşamı saat 22:15’de doğmuşum yorumlaya bilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin sevgilerimle 🙂