Birincisi, her ayın önemli astrolojik olaylarını video ile bizzat ben anlatmaya başlayacağım, yani yakında kim olduğumu öğreneceksiniz. Yeni Ay = yeni başlangıç 😉 İkincisi, çooook önemli bir isteğim olacak, mutlaka yapmanızı istediğim bir istek: Facebook’ta, Burcuna Göre ya da Başak Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden mi? Facebook gönderilerimi sadece 5.000 okurum görebiliyor, diğer 20.000 okurumun haberi dahi olmuyor. Bu olmamalı, her birinizin tam zamanında yazılarımdan haberdar olmasını çok önemsiyorum.

EYLÜL YORUMU

Eylül, sakin bir ay olacak, zorlayıcı bir enerjinin olmadığı 30 gün…Ancak, Ekim ayı için aynısını söyleyemeyiz! Bu nedenle, önemli işlerinizi Eylülde bitirin, bu yönüyle Eylül çok önemli. Eylül ayında Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek; ayrıca Pluto gerilemesi/retrosu sona erecek. İlerleyen günlerde, Pluto’nun başak burcuna etkilerini içeren bir yazı hazırlayacağım, duyurulur 🙂 Şimdi detaylar.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Merkür,2 Eylülde terazi burcuna geçecek. Bu önemli bir haber çünkü Ekim ayında yaşanacak Merkür gerilemesinin haberini veriyor.. 10 Ekimde, 2014 yılının son Merkür retrosunu yaşayacağız. Önümüzdeki 40 gün boyunca, yapılacak önemli işlerinizi yapın, Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın. Başak burcu, Eylülde kazancına odaklanacak. Bu süreç, gelirinizi artırma yönünde planlarınıza kolayca odaklanmanızı sağlayacak. Ayrıca, gündeminizde gayrimenkul/menkul varsa, Eylül ayını büyük bir fırsat olarak görün lütfen, her adımınız etkili olacaktır. Örneğin, gelirinizi artırmak, işinizi değiştirmek gibi hedefleriniz varsa, alternatif çözümler üretmek için kendinize zaman yaratın, alın kağıt/kalemi, fikirlerinizi yazın. Mutlaka faydası olacaktır.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs’ün enerjisi her zaman çok övülür ancak size farklı bir bakış açısı vereyim: Venüs harikadır çünkü aşk, güzellik ve rahatlık getirir. Venüs gerçekçi değildir çünkü hayatımız sorunsuz olsun isteriz, her konuda uzlaşmak en önemli hedefimiz olur;  ayrıca herkesin bizi sevmesini, her yaptığımızın onaylanmasını bekleriz, ki hayatın gerçekleri farklıdır. Başak burcu için öneriler:
 1. imaj/görüntü değişikliği istiyorsanız, bu dönemde yapın (saç şekli/rengi, giyim alışverişi vb)
 2. yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak için çok doğru bir dönem
 3. eşinize/sevgilinize daha çok zaman ayırın; romantizm olsun, aşk olsun
 4. çatışmadan uzak durun çünkü taviz verme eğiliminiz yüksek
 5. anlaşmazlıkların çözümünü mümkünse Ekim ayının ilk haftasına erteleyin
 6. her yaptığınızın/söylediğinizin onaylanmasını beklemeyin
 7. kendinizi gösterme fırsatlarını kaçırmayın, çok çekici olacaksınız

BALIK BURCUNA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Eylül ayındaki dolunay başak burcu için çok önemlidir, bir dönemin bitişini temsil eder. 9 Eylül günü başlayacak dolunayda, bir tercih yapmanız gerekecek, uzunca bir süredir gündeminizde olan önemli bir konuda karar vereceksiniz. Örneğin,
 1. iş/kariyer değişikliği için görüşmeler yapıyorsanız sonuçlanacak
 2. sevgilinizle nişan/söz yapmaya karar vereceksiniz, ya da belki ilişkiyi bitireceksiniz
 3. ev/şehir/ülke değiştirmek istiyorsanız karar vereceksiniz
 4. ilişkiniz yoksa, biriyle tanışacaksınız, ya da görüştüğünüz kişiyle ilişkiye başlayacaksınız
 5. eşiniz/sevgilinizle veya ailenizle aranızda bir mesele varsa çözülecek
Alternatifler artırılabilir, sonuçta aklınızda kalması gereken şey, bir süredir hayatınızın en önemli konusu sonuçlanacak. Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Başak burcu, Mars yay burcuna geçtiğinde, Ekim sonuna kadar, enerjisini ev/aile konularına yöneltecek. Örneğin,
 1. aile kurma yoludaysanız, gerekli işleri yapmak için enerjiyle dolacaksınız
 2. taşınmak, ev değiştirmek  için kolları sıvayacaksınız
 3. eşiniz/ailenizle ilgili iç meseleleri aşmak için çözüm odaklı ama sert bir tavrınız olacak
 4. daha çok evde zaman geçirecek, belki ev içinde bir düzen değişikliğine gideceksiniz
 5. dağınıklığa tahammülünüz olmayacak
 6. güveninizi sarsan insanlara/yakınlarınıza sert tepkiler vereceksiniz
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Bu nedenle, Eylül ve Ekim ayı boyunca, agresif enerjinizin en yakınlarınıza dönük olduğunu (anne,baba,eş,sevgili) unutmayın. Kızıyorsanız mutlaka bir sebebi vardır ancak tepkileriniz her zamankinden çok daha sert olabilir, kontrolü elde tutun. Sevgilerimle.]]>