Başak burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Ekim 2016 geldiğine göre, artık iş hayatınızdaki gelişmeler ana gündem maddesi olacak değerli dostlar. Hayırlı olsun diyelim. Başak burcundaki seyrini tamamlayıp terazi burcuna geçen Jüpiter, günler geçtikçe etkisini artırarak hayatınızdaki gelişmeleri tetikleyecek ve yeni açılımlara imkan verecektir. Hele ki haritanızda terazide gezegenler varsa, çift kat olumlu etkisi olacaktır. Mesela Ay/Venüs terazideyse.. Bu kapsamda, Eylül’ün son haftasını ve Ekimin ilk haftasını önemseyin derim dostlar çünkü yaşadığınız her olay ileride önemli sonuçlar doğuracaktır. Gelen telefonlar, aklınızda beliren fikirler, gökten önünüze düşen fırsatlar vs. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Başak Burcu Ekim 2016 Yorumu

Burcuna Göre’de okuduğunuz aylık yorumlarda, Mars’tan sonraki gezegenlerin yıllık döngüsünü gözleyerek yapılmış analizler okuyorsunuz aslında kıymetli okurlarım. Özellikle Jüpiter ve Satürn etkilerini dikkatlice analiz edip getirdikleri hissedilir/somut etkilerin sonuçlarını anlamaya çalışıyoruz hep birlikte. Bu çerçevede düşününce, Jüpiter’in yıllık döngüsünün ilk ve en değerli aşamasındayız. Önümüzdeki Şubat ayına kadar tam gaz ileri.. Özellikle şu kapsamdaki konular Jüpiter etkisinde diyebiliriz:
 1. işe girmek
 2. yurt dışındaki iş olanaklarını değerlendirmek
 3. ihracat/ithalat fırsatlarını kollamak
 4. daha iyi bir işe geçmek
 5. iş kurmak
 6. gelirinizi artırmak için yan işlere girişmek
 7. yatırımlar yapmak
 8. gayrimenkul alıp-satmak
Jüpiter son olarak Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında terazideydi. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini anlarsınız. Jüpiter’in bir sonraki terazi geçişi ise Ağustos 2028’de olacak. Ekonomik bağlamda hayatınızın en hassas yıllarından birine girmiş bulunuyorsunuz. Gözünüzü dört açın. Fırsatlarla dolu bu yılı değerlendirmek için zorluklara rağmen inancınızı güçlü tutun, atılımlara hazır olun. İnanç ve kararlılık, Jüpiter etkisinin anahtar kavramlarıdır. Şubatta gerilemeye başlayıncaya kadar duraksamadan, tereddüt etmeden ilerleyin. Gerileme başladığında ise değerlendirme süreci başlayacak, zamanı geldiğinde konuşacağız tek tek. Ekim 2016 yorumunu Uranüs ve Pluto’yu dahil etmeden yapmak olmaz çünkü bu 2 önemli uzak gezegen Ekim’in ilk yarısında Güneş’le temas edecek, son haftasında ise Mars’la temas edecekler. Ekim’de Güneş ve Jüpiter terazide, Mars ve Pluto oğlakta, Uranüs ise koçta. Terazi, oğlak ve koç burcunda bulunan gezegenler birbirleri ile etkileşime girdiklerinde değişimi tetiklerler. Kısacası Ekim ayının sert/yüksek tondan bir enerjisi var: ya coşkulu ve olumlu ya da tersine gergin ve tahammülsüz! Uranüs ve Pluto’nun başak burcunun hayatında etkilediği konu başlıklarını sıralayalım. Öncelikle Uranüs:
 1. para ihtiyacı, finansal hesaplar
 2. krediler, hibe destekleri ve borçlar
 3. mal paylaşımı
 4. ihtilaflar ve davalar
 5. güvene dayalı konular: ortaklık, evlilik, cinsellik
 6. psikoloji, astroloji gibi öngörü sağlayan alanlara merak
Uranüs sizi 2011 yılından beri bu saydığım konularda etkiliyor ve Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği var: Olayları öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı izlemekle yetiniriz. Elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi tepkisiz/çaresiz kalırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde huzursuz/yerinde duramaz bir enerji ve coşkuyla beklenmedik hamleler yaparız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamışız gibi.. Uranüs gerileme sürecinde bulunuyor. Ekim ortasında Güneşle, Ekim sonunda Marsla temas edecek. Pluto etkisine gelince:
 1. beğenilme, takdir edilme ihtiyacı
 2. mutluluk, aşk ve cinsellik isteği
 3. spor, dans gibi içsel enerjiyi harekete geçiren uğraşlar
 4. entelektül yaratıcılık gerektiren işler
 5. ticari girişimler
 6. çocuk sahibi olmak, var olan çocuklar
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Ekim 2016, Uranüs ve Pluto etkilerinin aktif olacağı hırslı ve coşkulu bir zaman aralığı olacak.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; İş hayatınızda gelişmeler var ve bazı hesaplar yapıyorsunuz. Yeni işinize geçiş sürecini doğru yönetmeye çalışıyorsunuz, mevcut işinizi bırakmaya hazırlanıyorsunuz. Bir iş fikriniz, gelirinizi artırma çabanız var; olasılıkları değerlendiriyorsunuz. Bir hazırlık aşamasındasınız, bugün dikeceğiniz fidanların meyvelerini ileride toplamak istiyorsunuz. 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    Öne çıkmak, kendinizi göstermek için fırsatlar yaratmak isteyebilirsiniz. Bu iş hayatınızda olabileceği gibi sosyal hayatınızda olabilir. Fazlaca gergin hissederseniz, sakin kalmaya özen gösterin. Eşiniz/sevgiliniz yeterince değer vermiyor, sizi önemsemiyor gibi hissedebiliriniz. Bu hissiyatın kaynağı eşinizin tavrından çok sizin algınız olacak. Bu gözle de bakmanızı öneriyorum, zamanın ruhu böyle çünkü. Çocuk sahibi olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsunuz, bu ay güzel haberler alabilirsiniz. Eğer çocuklarınızla ilgili bir gündem varsa harekete geçmeniz gerekecek. 13-19 Ekim ve Ekim sonu İlişkinizde sorunlar olduğunu düşünüyorsunuz ve bitirmeye meyillisiniz. Tersine, eşiniz/sevgiliniz bu hissiyatı taşıyor. Her iki durumda da süreci doğru yönetmeniz gerekecek. Aileden gelen veya evlilik süresince birlikte edinilen varlıkların paylaşımına yönelik bir gündeminiz var. Bir anlaşmazlık belirebilir, süreç dava aşamasına taşınabilir. Zaten devam eden bir davanız varsa sonuçlarını bekliyorsunuzdur. Ekim önemli bir zaman aralığı, sonuçlanması muhtemeldir. Var olan borçlarınızı ödemek için planlar yapıyorsunuz, bu ay bazı önemli adımlar atmak istiyorsunuz. Bir ticari girişim veya gayrimenkul yatırımı için hibe/kredi olanaklarını araştırıyorsunuz, finansal konuların baskın olduğu bir gündeminiz var.

1 Ekim Yeniayın Başak Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın Başak Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! Ekim ayının ilk haftası güzel/yumuşak bir enerjiyle başlayacak olsa da, günler geçtikçe Pluto ve Uranüs etkisiyle birlikte enerji sertleşebilir. Biliyorsunuz Dolunay, süregelen bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur. 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıklarını, Uranüs etkisini anlatırken vermiştim, aynı konular olacak. Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadıklarımız sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlük değişiklikler olacak. Yani önemli bir sürecin ilk aşamasında bulunuyoruz ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Bu nedenle zamanın ruhunu anlamaya çalışırken, Eylül/Ekim 2016 – Mart/Nisan 2017 bağlantısını kurun şimdiden. Önümüzde 6 aylık kıymetli bir zaman aralığı var ve doğru yönetirsek hayatımızda çok güzel şeyler olabilir. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>