Başak Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri başak burcuna göre anlatıyor. Ekim yorumunuza hoş geldiniz değerli dostlar 🙂 Detaylı ve anlamlı bilgiler vererek, önümüzdeki günleri sizler için aydınlatmaya çalışacağım. Bilenler vardır mutlaka, başak toprak grubu burçlardan biridir, yani ayakları yere sağlam basan, eskilerin deyimiyle “aklı bir karış havada” olmayan insanların burcudur. Dünyevi işleri ihmal etmez, gerekeni en doğru şekilde en doğru zamanda yapmak ister. Bu yönüyle bakınca, Ekim ayları tam size göre bir ay çünkü her insanın değerli saydığı bir konuyla ilgili: maddiyat, iş ve gelir. Peki Ekim 2015 kendine özgü ne gibi özellikler taşıyor? Asıl soru bu olmalı. Detaylara geçmeden önce bir hatırlatma yapayım: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona erecek ancak Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Bu ay birçok açıdan önemli olacak, eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Geçen ay olduğu gibi, bu ayki gündemi de 2 yazıda anlatacağım. Bu yazı, Başak burcu Ekim yorumunun ilk bölümü, ikinci bölüm ise 15 Ekim sonrasında, sakın kaçırmayın 🙂 Hadi şimdi Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Başak Burcu Ekim 2015

Ekim’de gündeminizde aşk hayatınız, ilişkileriniz, para ihtiyacınız, gelirinizi ve gücünüzü artırma çabalarınız ile yaşadığınız güç mücadeleleri olacak. Şimdiden söyleyeyim: Ekim ayı, yılın en önemli ayları sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Emin olun, hayatınızda çok önemli bir dönemeç olacaktır. Geçen ay da öyleydi zaten, hareketli aylar yaşıyoruz. Diğer yandan, Ekim ayında Venüs, Mars ve Jüpiter sizin burcunuzda. Pek çok açıdan şanslı bir dönem diyebiliriz, gezegenler sizi mutluluğa ve başarıya götürüyor demek abartı olmaz 🙂 Detaylara geçelim mi? 6 Ekim ve takip eden günlerde yaşanması muhtemel gündem şöyle:
 1. aşk hayatınızda bir gelişme
 2. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki meselede bir adım atma ihtiyacı
 3. eşinizi ilgilendiren bir konu varsa bir hareketlenme
 4. ticari ortaklık gündeminiz varsa karar verme gerekliliği
Bu saydıklarım, geçen ayın ilk haftasında yaşadıklarınızla ilişkili gelişmelerin devamı olacaktır. Ne olmuştu Eylülün ilk haftasında? Şimdi o  olayın devamı niteliğinde bir gelişme olabilir veya olayın seyrini değiştirecek bir karar/adım gerekebilir. İşin içinde Neptün olduğu için “kesinlikle olumlu olacak” diyemiyorum, yine de kapıyı açık bırakalım 🙂 Bu ay olumlu ihtimallere kapıyı hep açık bırakıyorum çünkü Venüs, Mars ve Jüpiter sizin burcunuzda. Şartlar sizin lehinize olacaktır diye düşünüyorum. Venüs ve Jüpiter kolaylık ve şans getirecek, Mars ise cesaret, enerji ve güç. Kasım’ın ilk haftasına kadar size hayır demek, isteklerinize direnmek kolay olmayacak doğrusu 🙂 Yine de bir hatırlatma yapayım: işin içinde Mars olduğunda ya kazanılır ya da kaybedilir, orta yol olmaz. Oyunun kuralı böyle! Bunu bilerek güçlü adımlar atmanızı öneriyorum fakat sevdiklerinizi de üzmeyin. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün burcunuzdaki Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Kazan kaynıyor dostlar 🙂   Şöyle bir geriye bakınca, bir şeyler çağrıştırıyor mu? Burcuna Göre’nin eski okurları biliyor, geçen yıl Uranüs-Pluto etkileşimi üzerine pek çok yazı yazdım. Bu ay Güneş-Uranüs ve Jüpiter-Pluto etkileşimleri aynı güne denk geldiği için, 2 yıllık emeklerinizin karşılığını almak üzere olduğunuzu düşünüyorum. Gündeminiz bu söylediklerimle uyumlu ise, geçen 2 yılı iyi değerlendirdiniz demektir. Peki neler olabilir?
 1. gelirinizi etkileyecek bir gelişme
 2. bir satın alma, para harcama gerekliliği
 3. iş hayatınızda bir değişiklik veya bir dönemin sonuçlanması
 4. rekabet halinde olduğunuz konuda yeni bir adım
 5. çatışma yaşıyorsanız, sonuçlanması
 6. güç ve itibar elde etme girişiminizde önemli bir hamle
 7. proje ve girişimlerinizin sonuç vermesi
Bu saydığım maddeler genelde maddi sonuçları olan konuları içeriyor fakat şunlarla ilişkili olacağını düşünüyorum: farkınızı/yaratıcılığınızı gösterdiğiniz bir faaliyet alanı, aşk hayatınız, mutluluğunuz ve cinsel hayatınız.. Gündeminizde bunları kapsayan ne var? Belki spor, yazı, görsel sanatlar veya pazarlama alanındaki yetenekleriniz sayesinde işinizde terfi edeceksiniz, belki kendinize iş kuracaksınız, belki de risk alıp çok daha mutlu olacağınıza inandığınız yeni bir iş alanına transfer olacaksınız. Hayat sizin, neler yaşıyorsunuz? Yorumlarda gündeminize dair bilgiler verirseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Ekim Yeniayı iş hayatınız, geliriniz veya gayrimenkul meseleleri ile ilgili olacaktır. Diğer yandan, yukarıda bahsettiğim konulardan bağımsız bir Yeniay gündeminiz olacağını da sanmıyorum, mutlaka ilişkili olacaktır. Bu nedenle, maddi ve finansal yönü güçlü bir Yeniay sizi bekliyor diyebilirim. Yeniay gündeminizdeki başlıca konular şunlar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönem
 2. gelirinizle ilgili yeni gelişme ve kararlar
 3. bütçenizi yeniden kurgulama ihtiyacı
 4. harcama kalemlerinizin değişmesi
 5. gayrimenkul yatırımlarınız veya bu konuda bir gelişme
 6. “hayatın tadına varayım” düşüncesiyle yeni adımlar
Yeniay, adından da anlaşılacağı üzere “yeni başlangıçlara” vesile olur. Eminim ki yeni kapılar açılacak, Jüpiter emeklerinizin karşılığını almanızı kolaylaştıracak, Venüs finansal olarak rahatlamanıza yardım edecek, Mars da gerektiğinde cesur adımlar atmanızı sağlayacak. Ekim ayı hayatınızda harika bir dönemin başlangıcı olacak diyebiliriz 🙂 Elbette geçmişte yanlış kararlar almış, hatalar yapmış olanlar bu güzel dönemi ıskalayabilir. Yine de çoğunluk Ekimi çok sevecek.. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>