Başak burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ  yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli.
Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:

 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olabilir.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Başak Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Başak burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayında gündeminizde hayatınızı daha ileriye götürecek, size yepyeni bir hayat sunacak anlamı bulma arayışı var…Bu arayışınızda şunlara odaklandınız:
 1. daha fazla öğrenmek istediniz.
 2. eğitim hayatınızda ilerlemek istediniz (üniversite gibi).
 3. yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak istediniz.
 4. başka bir ülkeye yerleşmeye karar verdiniz.
 5. hayat görüşünüzü/felsefenizi değiştirdiniz.
 6. tüm inançlarınıza yeniden göz attınız (kendinize inancınız ve din dahil)
 
Hayatınızda yeni bir sayfa açacak bu dönemi inşa etmek için, şu konulara yöneldiniz:
 1. insanlarla iletişiminizi sorguladınız, gerekliyi almak, gereksizi atmak istediniz.
 2. yeni iletişim yollarını kullanma ihtiyacı hissettiniz (internet gibi)
 3. yeni kitaplar okumaya başladınız.
 4. tanıdıklarınıza danıştınız, görüşlerini aldınız.
 
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisi gündeminizi meşgul ediyorsa, o konuda bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Bu dönem, tüm başak burcu olanlar için çok kıymetli bir dönem. Güneş tutulması ile birlikte, hayatlarını bir ileri seviyeye taşıma fırsatı buldular. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Önümüzdeki 19 yılın temellerini, mayıs ayında yerleştirdiğiniz tuğlalarla inşa ediyorsunuz, hep hatırlayın. Bol şans.
]]>