GÜNEŞ TUTULMASIYükselen BalıkYükselen BaşakBAŞAK ve BALIK: Güneş Tutulması

Mayıs 8, 2014by Zafer Ceyhun0

Güneş tutulmaları, hayatımızda büyük değişimlerin habercisidir. Bir süredir aklınızda olan ama bir türlü hayata geçiremediğiniz şeyleri gündeminize almaya zorunlu hissedersiniz. Ayrıca, hiç gündeminizde olmayan bir konu birden bire gündeminizin ana konusu haline gelir.

Unutmayın, güneş tutulmaları ile hayatınıza giren konularda vereceğiniz kararlar geri dönülemeyecek şekilde hayatınızı değiştirecektir. Bu nedenle iyi düşünüp karar verin.

Alternatif 1: İletişim

29 Nisan’da gerçekleşen güneş tutulması, hayatınızda önemli bir dönüm noktası olacak çünkü insanlarla iletişim kurma tarzınızı değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Bir süredir insanlarla sohbet ederken kullandığınız üslup/dil, artık sizi tatmin etmiyor olabilir. Kendinizi yakın çevrenizle iletişime kapatabilir ve daha çok okumaya, ufkunuzu genişletecek yeni şeyler öğrenmeye veya gezmeye yönebilirsiniz. Tam tersi de olabilir ve artık daha fazla sohbet etmek, çevrenizdeki insanlarla yakınlaşmak isteyebilirsiniz. Mesela, bugüne kadar sohbet etmeye fırsat bulamadığınız veya tercih etmediğiniz birisi, yakın arkadaşınız olmak isteyebilir ve sizin tepkiniz olumlu veya olumsuz olabilir. 
İletişim hepimizin diğerleriyle temas kurduğumuz tek araç olduğu için, hayatınızda büyük bir değişim isteği olacağı kesin. Kendinizi anlatmak, bildiklerinizi paylaşmak için karşı konulmaz bir istekle dolup taşabilirsiniz. Ayrıca, insanlara fazla değer verdiğinizi düşünüp kendinizi kapatabilir, sohbet etmeyi yük olarak da görebilirsiniz. Sonuçta bu dönem, kendinizi anlatma, başkalarını dinleme ve yeni şeyler okuma konularında bir fırtınanın içinde mahsur kalma ihtimaliniz çok yüksek.

Alternatif 2: Öğrenme ve Eğitim

Güneş tutulması, yetersiz bilgiye sahip olduğunuzu fark etmenize neden olabilir ve arkadaşlarınız çok şey biliyorken, neden az bildiğinizi düşünmenize yol açabilir. Bu nedenle sürekli okumak, bilgi hazinenize yeni parçalar eklemek isteyebilirsiniz. Zaten bir süredir öğrenmekten büyük zevk alıyordunuz ama şimdi daha fazlasını istiyorsunuz. Öğrendiklerinizi paylaşmak ayrıca zevk vermeye başlamış olabilir. 
Bir diğer konu eğitim: bu dönemde yurt dışında eğitim olanaklarını araştırmak, üniversite/master/doktora eğitiminizi planlamak için güçlü bir enerjiyle dolup taşabilirsiniz. Gündeminizde daha iyi bir eğitimin yollarını bulmak olabilir. Bunun yanında, üniversite vb eğitim hayatınızda sorunlarla karşılaşabilir, çalışmaktan bıkabilir, hatta eğitiminize ara vermek isteyebilirsiniz. 

Alternatif 3: Hayat Görüşünüz/Felsefeniz

Bugüne kadar başarılı olmanızı sağlayacağına, sizi daha iyi bir hayat yaşama imkanı vereceğine inandığınız şeylere bakışınız değişebilir. Eğer hayatta zenginlik ve mutluluğa ulaşmak için en büyük araç olarak işinizi gördüyseniz, işinizi farklı gözlerle görmeye başlayabilir, farklı bir alana yönelmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, daha iyi bir hayat yaşamanızı sağlayacağına inandığınız, tam size göre olduğunu düşündüğünüz yeni bir alan keşfedebilirsiniz. 
Bu dönem, hayat görüşünüz ve felsefenizle birlikte, din’i algılama ve yaşama biçiminiz de değişebilir. Eskiden dindarken artık daha mesafeli olabilir, inançlarınızı sorgulayabilirsiniz. Tam tersine, kendinizi daha dindar hissetmeye başlayıp, dini konulara yönelebilir, dini bilginizi artırmak için araştırmalar yapmaya başlayabilirsiniz. 
Son olarak, kendinize olan inancınızın artmasına veya azalmasına neden olan bir olay yaşayabilirsiniz. Bunun sonucunda geleceğe dair daha iyimser veya karamsar olabilirsiniz.  
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin