koç burcunda ay tutulması hakkında yazacağım, önceki yazımda belirtmiştim. Ay tutulmaları aslında dolunaydır, sadece dolunayda yaşanır. Tutulmanın etkisi, dolunay enerjisini 4-5 kat artırır. Başak burcu, Ekim 2014 ay tutulmasında, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal çalkantı sonucu biten sürecin (para, gayrimenkul, güç vb) devamında oluşan gündeme de bir son verecek, bu nedenle, o günleri hatırlamaya çalışın lütfen, aradaki bağlantıyı göreceksiniz. Ay tutulmalarının hemen ardından bir güneş tutulması yaşanır, yine öyle olacak: 23 Ekim gecesi akrep burcunda güneş tutulması yaşayacağız. Tutulmalar, birbirini takip eden güçlü enerjileri ile bir dönemim bitişi (ay) ve yenisin başlangıcıdır (güneş). Ay tutulmasında oluşan enerjiyi bu yönüyle iyi analiz etmeniz çok önemli…Hadi başlayalım.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Ay tutulmasının görüntüsünü izleyemedik ama etkilerini hissedeceğiz, rahatlıkla söyleyebilirim. Başak burcu, ay tutulmasında para, güç veya cinsellik konularında bir duygusal çalkantı/coşku yaşayacak ve 13 Ekim günü ay tutulmasının enerjisi zirve yapacak. Konunun ne olduğunu aslında biliyorsunuz çünkü ay tutulması/dolunay süregelen bir gündemle alakalıdır, bu nedenle zaten birkaç aydır gündeminizde olan bir meselede, içsel bir sonuca varacaksınız. Ay tutulmaları, güneş tutulmalarının aksine, çoğunlukla iç dünyamızda olur. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
 1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
 2. Güneş-Pluto karesi
 3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ BAŞAK BURCUNA ETKİSİ

Başak burcu, Ekim ayında dikkatini gelirine, işine veya gayrimenkul/evine yöneltmek zorunda kaldı. Elbette hayatınızda başka bir sürü mesele de var ancak merkezde yaşanan konu para ve güç oldu. Ya daha çok kazanmak istediniz, ya daha çok harcamak zorunda kaldınız. Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: daha iyisini yaşamak, daha fazla güçlü elde etmek, çok kazanmak vb.. Başak burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevaplarını arayalım:
 1. evinizle/arabanızla ilgili yaptığınız harcamalar, daha çok paraya ihtiyacınız olduğunu düşündürebilir
 2. gelirinizi artırmak için, daha iyi bir iş isteyebilirsiniz
 3. gelirinizin yetmediği yerde kredi kullanarak sorunu çözebilirsiniz
 4. yeni bir işe başlayabilirsiniz
 5. iş yerinde daha iyi bir pozisyon için mücadeleye girişebilirsiniz
 6. daha güçlü olmak için ne yapmanız gerektiğini keşfedebilirsiniz
 7. sizi zayıflatan özelliklerinizi/insanları terk etmek isteyebilirsiniz
 8. geçmişte kendinizi kullanılmış hissettiyseniz, buna son vermeye karar verebilirsiniz
 9. cinsel hayatınız hareketlenebilir
Başak burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>