Başak Burcu Aralık 2016 Yorumu: Eviniz, Sevdikleriniz, Yaşam Alanınız

Yazar 

Başak burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Zamanın ruhu artık tamamen değişti kıymetli dostlar, 2016 yılının baskı ve belirsizlik süreci sona erdi. Bundan sonra önümüzdeki 1 yılda hayatımızı bir sonraki seviyeye taşımak için girişimlerde bulunaacağız.

Bu çerçevede değerlendirildiğinde, Aralık 2016 referans zaman aralığı olarak görülebilir. Bu ayki atılımlarımız ve yaşanacaklar, bir yıllık süreçte ne kadar yol alacağımızı gösterecek nitelikte olacaktır.

Üstelik Venüs ve Mars birlikte hareket ediyor olacaklar ve ay boyunca güzel bir atmosfer oluşmasına katkı sağlayacaklar. Aralık genel hatları ile güzel!

Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼

Başak Burcu Aralık 2016 Yorumu

Aralık yay burcunun ayıdır, tahmin ediyorum ki biliyorsunuz. Son yıllarda yay deyince aklınıza Satürn geliyor olmalı çünkü Satürn 2014 Aralıktan beri yayda bulunuyor. 2017 yılının sonuna kadar da kalacak.

29 Kasımda yaşadığımız Yeniay, bu kapsamda önemli bir sürecin ilk tetikleyicisi oldu. Fakat asıl olay, 10 Aralıkta gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumudur.

17 Aralık’a kadar yaşayacağınız gelişmelerin, alacağınız kararların, atacağınız adımların ve her türlü başlangıcın, önümüzdeki 1 yılda evrilerek hayatınızı şekillendireceğini bilmenizi isterim.

Madem bu kadar önemli, başak burcu hangi alanda etkileniyor değinelim hemen:

 1. nerede yaşadığınız: şehir ve hatta ülke
 2. kimle yaşadığınız
 3. aile büyüklerinizle ilişkileriniz
 4. aile kurma veya ailenizi büyütme istekliliğiniz (çocuk)
 5. eviniz, yaşam alanınıza yönelik girişimleriniz

Bu konular hassas konulardır kıymetli okurlarım. Güvende hissetmek, sevdiğimiz insanlarla çevrelenmiş olmak, gerektiğinde yakınlarımızın desteğini alabiliyor olmak gibi uzantıları olan bir alanın kapsamı içindedir.

Kısacası yalnız hissetmemek, destek bulabilmek, sevdiklerimizin desteğine koşabiliyor olmak, huzurlu ve güvenli bir yaşam alanına sahip olmakla ilişkilidir aslına hepsi.

Bahsettiğim konular çerçevesinde Kasım sonunda bir gündem oluşmaya başlamış olmalı. 10 Aralıktaki Güneş-Satürn kavuşumu sonrasında bu gündem farklı bir boyut kazanarak veya güçlenerek devam edecektir.

Aklınızda bir tarih aralığı kalması bakımından tekrar etmek istiyorum: 29 Kasım – 17 Aralık arasındaki gelişmeler Satürn kaynaklı bir yıl sürecek gündeminizin başlangıcıdır.

Satürn enerjisi, gerileme dönemleri hariç, pozitif bir enerjidir. Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz.

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü engeller ve belirsizliklerle mücadele etmek zorunda kalırız. Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay için “ilerleme zamanları” desek yerinde olur.

Geçen yılki Satürn süreci de benzer şekilde seyretmişti. 2015 Aralık ayında attığınız adımları bir düşünün, sonrasındaki aylar boyunca yaşadıklarınızı göz önüne getirin. Özellikle Mayıs/Haziran!

Burcuna Göre’yi 2015’ten bu yana okuyorsanız zaten sürecin işleyiş tarzını biliyorsunuzdur. Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesini okuyor olmanın ayrıcalıkları olmalı zaten, değil mi? ❤️❤️

Diğer yandan, Aralıkta Mars/Venüs ile Jüpiter etkileşim içinde olacaklar. İş hayatınıza yönelik girişimleriniz için ideal zamanlar. Neden?

Bu gezegenlerin tamamı maddi konuları etkileyen alanda bulunuyor. Bu nedenle daha çok kazanmak, daha iyi bir iş ortamına sahip olmak ve üretkenlik motivasyonuyla atacağınız adımlar pişman etmez.

Bol şans diliyorum. 🙏

14 Aralık Dolunay: Başak Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor ve her Dolunayda olduğu gibi, yine bir gündemin netleşmesi ile sonuçlanıyor.

Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecektir. Gündemin netleşmesi ise 19-20 Aralık gibi mümkün olur diyebiliriz.

Gündem maddeleri şunlar:

 1. işinizdeki pozisyonunuz değişir
 2. işe girme sürecinde iseniz cevap alırsınız
 3. daha iyi bir işe sahip olursunuz
 4. toplumdaki rolünüzü etkileyecek bir gelişme olur (eş, anne/baba olmak vb)

Dolunayın kahramanı olan Ay, Mars ve Jüpiterle olumlu etkileşim içinde olacak. Bu nedenle Dolunayda netleşecek konu önünde sonunda lehinize olacaktır.

Zamanın enerjisi güzel ve lehte işliyor! 🍀

29 Aralık Yeniay: Başak Burcuna Etkisi

Aralık ayının son haftasında işler bir miktar değişiyor çünkü 29 Aralıktaki Yeniay tam da Merkür gerilemesinin ortasına denk gelecek.

Neyse ki Yeniay sırasında diğer tüm gezegenlerin konumu olumlu. Yine de görüşlerimi size iletirken temkinli olmayı tercih ediyorum.

Şöyle ki, Yeniay harekete geçme isteği ve kararlılığı oluşturan güçlü bir enerjidir. 29 Aralıktaki Yeniay da benzer enerji getirecek kuşkusuz.

Başak burcu için Yeniayda gündemine değinelim öncelikle:

 1. etkilendiğiniz biriyle tanışma mümkündür
 2. takdir edilmediğinizi hissettiğiniz bir ilişkiniz varsa tepki verme isteği
 3. enerji sarf edeceğiniz bir etkinliğin başlaması: spor, dans, iş vb.
 4. daha çok görülme, fark edilme motivasyonu ile harekete geçmek
 5. çocuklarınızla ilişkili bir girişim

Bu konular kapsamında kalan konularda (doğum haritanıza göre konular çeşitlenir) harekete geçmek için acele etmemek gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle Yeniay’ın birkaç gün öncesinde ve sonrasında aklınıza gelen yeni fikirler veya yepyeni girişimler 10 günlüğüne ertelenmeli.

Bu önerim, Aralık sonu/Ocak başı beliren fikirlerle ilişkilidir. Eğer daha önceden planlanmış bir durumsa sorun yok.

Tabi şöyle de bir durum var: Gezegenler gerilerken mevcut olanı değiştirmek isteriz ve bunda sorun yoktur. Fakat yeni bir şeyler inşa etmek için yanlış zamanlardır.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Başak Burcu Aralık 2016 yorumunu, başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, güzel bir hediye olur diye tahmin ediyorum.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

42 Yorum

 1. Esra

  02/12/2016

  Zafer bey merhaba.Oncelikle emeğiniz için çok teşekkürler.
  02.09.1984 Kayseri doğumluyum Burcu Başak yükselenim Terazi.6,5 senelik bir iliskim var ve onun burcu koç 82 dogumlu Evlilik kararı ve hazırlığı için Aralık ayı uygun bir dönem midir?

 2. Hayriye

  02/12/2016

  Zafer bey maddi olarak ne zaman rahatlayacak bu basak burclari 2 senedir hayat bu kadar zor olabilirmi bence duzelsin artik kader basaklara ne zaman gulecek

 3. Kardelen

  02/12/2016

  Merhaba eşim ile ayrılmak üzereyiz ama ben yuvamın dağılmasını istemiyorum

 4. Rukiye

  02/12/2016

  Zafer bey merhaba yorumlarınız çok güzel.
  Satürn bizim 4. evimizde olacakmış. Bu yıl evlilikten yana şanssız olan başak burçlarının evlilik şansları yükselecek mi acaba? 24.08.1985 doğum tarihim.

 5. Evrim

  03/12/2016

  Merhaba zafer bey 08.09.1994 doğumluyum bu birkaç gün içinde iş değişikliği düşünüyorum sizce bu kararı vermelimiyim kafam çok karışık yardımınızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

 6. Ayşe

  04/12/2016

  Mrb 24.08.1985 Eskişehir 22.30 da doğmuşum aşk da işte hep kötü gidiyor neden Zafer bey

 7. Burcu

  04/12/2016

  Zafer bey aşk beden Yok aşk mı biz küstü biz mi aşka nedir bu yalnızlık?

 8. bilge

  06/12/2016

  Zafer Bey şu ana kadar söylediğiniz hiç bir öngörüyü yaşamadım…

  • bilge

   06/12/2016

   Bu durum yükselenimle ilgili olabilir mi?

 9. Dilara

  14/12/2016

  Zafer bey oncelikle merhaba bnm icin yorumlarinizin cogu tuttu ☺ben 38 haftalik hamileyim 29 araliga kadar yada en fazla ocagin ilk birkac gunune kadar dogum yapicam ama yazilarinizdan anladığım kadariyla yay icinde oglak icinde saturn zorluyor hangi tarih bnm icin uygun olur cevabınızı dört gözle bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 10. Hülya

  14/12/2016

  Zafer bey benim kocam yeni is teklifi aldi baslamasin mi yani simdi bu adamcagiz

 11. Nergiz

  15/12/2016

  Merhaba Zafer Ceyhun Bey,son birkaç hafta içerisinde ben de yeni biriyle tanıştım ve şu sıralar onunla ilişkimi derinleştirip derinleştirmeme ayrımındayım. Siz qne dersiniz, Koç burcu bir bey ve bu zaman aralığı ne sonuçlar verebilir? Teşekkür ederim 🙂

 12. Ipek

  16/12/2016

  Merhaba zafer bey yazılarınızı çok beğenerek takip ediyorum. Ben 29 haziran 1992 saat 10:30 adana doğumluyum nişanlım 10 Kasım 1990 saat 22:30 mersin doğumlu aramızda sürekli problemler oluyor ve artık dayanamiyorum sizce devam mı etmeli yoksa bitirmeli miyim yorumlariniz benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim

 13. Pingback: Başak Burcu 2017 Yorumu

 14. Yusuf

  01/02/2017

  Ne illet bir burçmus bu başak burcu öldüm be kardeşim