Başak Burcu Ağustos 2016 Yorumu: Yanınızda Yürüyenlerle Yola Devam

Yazar 

Başak burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın başak burcuna etkilerini içeriyor.

Kıymetli dostlar, değerli okurlarım. Başak burcu olmanın büyük bir kapasiteye sahip olmak olduğunu biliyor musunuz?

Eğer bilmiyorsanız, kendinizi (ve başkalarını) doğru tanımanız için geçtiğimiz 1 yılda yaşadığınız deneyimler farkındalık sağlamış olmalı. Nihayetinde Jüpiter sizin burcunuzdaydı, 2 geri 3 ileri şeklinde olsa bile hayatınızda bir ilerleme sağlamak için birçok fırsat bulmuş olmalısınız.

En önemli Jüpiter etkilerinden bazıları, bu keyifli gezegenin egonuzu güçlendirmiş, kendinizi tanıma imkanı vermiş ve başkalarının sizi nasıl gördüğünü anlamanızı sağlamış olmasıdır.

Görüntünüze, popülerliğinize, çekiciliğinize, hayatta ilerleme hızınıza ve hedeflerinizin sınırlarına olumlu müdahalelerde bulunmadan geçip gitmez Jüpiter!

Umarım ki iyi değerlendirdiniz bu süreci.

Astroloji mucizevi bilgiler taşıyor. Hangi gezegenin ne zaman nerede bulunuyor olacağını bilmek, zamanın ruhunu/akışını anlamamızı sağlıyor.

Bu sayede doğru zamanda doğru adımlar atmak, baskı oluşturan durumları önceden tahmin edebilmek ve önlem alma fırsatı bulabilmek harika değil mi?

Burcuna Göre’nin amacı her zaman bunu başarmak oldu. Sizlere hangi ayda ne yaşacağınızı anlatmak değil astrolojinin mutlak hedefi! Başka bir şeyler var astrolojide: bir farkındalık hali ve öngörü yeteneği desek en doğrusu olur sanıyorum.

Evet kadersel olaylar yaşıyoruz; evet, son aşamada kararı biz veriyoruz, seçimler bize ait!

Öyleyse zamanın enerjisini bilelim, kendimizi çok iyi tanıyalım, doğru seçimleri en doğru zamanda yapıp harekete geçelim!

Hadi o zaman, başlayalım 😀

Burcuna Göre ailesi olarak yılın başından bu yana, zamanın ruhunun ay ay bizleri nereye götürdüğünü anlamaya çalıştık.

2016 yılının <bir geçiş yılı> olacağını söylemiştik, sebep olarak da Mars ve Satürn’ün eş zamanlı olarak yay burcunda gerilemesini işaret etmiştik!

Peki başak burcu için Mars/Satürn kaynaklı gündem tam olarak neydi?

Burcuna Göre okurları gündeme dair olasılıkları zaten biliyordu fakat aramıza yeni katılan okurlarım olduğunu biliyorum (hoş geldiniz, doğru yere geldiniz ❤️ ), onlar için tekrar etmekte fayda var:

 1. aile büyükleri veya kardeşlerle ilgili sorunlar
 2. evliyseniz kendi ailenizle ilgili baskı, yeni sorumluluklar/kararlar
 3. evinizle ilgili konularda beklentinin karşılanmaması
 4. ev satın alma/değiştirme gereksinimi
 5. huzur ve güven duygusunu sarsan gelişmeler, belirsizlik ortamı
 6. geçmişinizin yük olmaya başlaması, sevdiklerinizle uyumsuzluk
 7. ülke/şehir değişikliği gündemi
 8. yatırımlar, gayrimenkul konularına odaklanma zorunluluğu
 9. “yeri/zamanı geldiğinde yanımda olmaları gerekenler yoklar” durumu/hissi

Diyebiliriz ki değerli dostlar, hayatın hassas bir alanındaki gelişmeleri açığa çıkaran zorlayıcı ve sarsıcı olabilecek bir yıl sizler için.

Evimiz, ailemiz, geçmişimiz, güvende olma ve gerektiğinde destek bulabiliyor olma ihtiyacımız hassas konulardır. Astroloji bu gelişmeleri 4. evin kapsamında değerlendirir, özel/içsel bir konudur ve olası sorunlara duygusal yaklaşmak kaçınılmazdır.

Her başak duygusal olmaz ve hatta diyebiliriz ki, başak burcunun benliğinde duygusallığa ayrılmış alan, bazı burçlara kıyasla çok çok azdır. İşte bu nedenle, geçtiğimiz aylarda yaşananlara verdiğiniz tepkiler, sizi tanıyanların şaşırmasına neden olmuş olmalı.

Sonuçta güvende/huzurlu olma ihtiyacımızın karşılanmaması halinde, sıradan/bir şey yokmuş gibi basit tepkiler vermek çok da kolay değildir.

Tabi 2016 yılının aşırı yoğun gündeminde Mars/Satürn birlikteliğinin önemli bir payı vardı. Diğer yandan 2015 yılına dönüp bir bakın, yine benzer bir motivasyon olduğunu keşfedeceksiniz:

 1. güvenli/huzurlu bir aile ortamı
 2. hayal ettiğiniz evde yaşayabilmek
 3. mutlu ve rahat hissettiğiniz şehirde/ülkede olabilmek
 4. aile büyüklerinizin ve sevdiklerinizin desteğini hissedebilmek
 5. tehdit altında hissetmeden yolunuza devam edebilmek

Tehdit algısı, bir kaplanın bile yolunu değiştirmesine neden olabilir. Bir ata sözümüz vardır, biliyor musunuz: İte dalanacağına çalıyı dolan. Güvende olmak, huzurlu olmak, geleceğin iyi olacağını, sevdiklerinizin yanınızda olacağını öngörerek yaşamak her canlı için önemli bir ihtiyaç sonuçta.

İşte bu alanda sınandığınız bir yıl geçiyorsunuz kıymetli okurlarım, Jüpiter burcunuzda olduğu için yine korunaklı bir zamana denk geldiniz. 🍀

Belki bir yandan zorluklar diğer yandan fırsatlar oldu. Umuyorum ki aylar boyunca yazdıklarımız ve konuştuklarımız sayesinde daha kontrollü gittiniz, Jüpiter kaynaklı fırsatları da iyi değerlendirdiniz.

Bu noktada bir eklemeye ihtiyaç var: Satürn kaynaklı baskıdan kurtulmak için içgüdüsel olarak bir çözüm/panzehir ararız. Farkında olmadan hep Satürn etkisinin olduğu alanın “karşıt alanında” buluruz çözümü..

Başak burcu için çözüm şunlardan biri oldu:

 1. işe ve başarıya odaklanmak, sürekli çalışmak
 2. huzuru dışarıda/insanlar arasında aramak/bulmak
 3. toplumdaki yerinizi güçlendirmek, statünüzü artırmak
 4. gelirinizi artırmak, prestif elde etmek
 5. aile ile yaşıyorsanız; aile kurmak, kendi ailenize odaklanmak
 6. çocuk sahibi olup anne/baba olmayı istemek
 7. birinin çocuğu olmayı ikinci sıraya alıp birinin annesi/babası olmayı ilk sıraya almak

Doğup büyüdüğünüz ortam, hayatı birlikte tanıdığınız çocukluk arkadaşları, akrabalarınız, kardeşleriniz, anne ve babanız..

Yaşadığınız şehir/ev hatta ülke..

Nereden geliyor ve nereye gidiyorsunuz?

Başarıya odaklı, toplumda kendi yerini bulmaya çalışan, iş/başarı odaklı biri misiniz? Olması gereken buydu, 2016 yılında oluşan baskıyı aşmanın bir yolu da buna odaklanmaktı.

Jüpiter teraziye geçince, 2016 yılında attığınız kariyer/iş odaklı adımların sonuçlarını almaya başlayacaksınız.

Devam edelim mi? 😊  Önce derin bir nefes alalım ve birlikte devam edelim.

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek.

Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım.

2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi.

Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı.

Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek.

Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda.

Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli.

Bir uyarı yapayım!

Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir.

Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var:

Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu.

Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor.

Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz.

Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi.

Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı!

Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵

1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫

Güneş tutulması, geçen yıl olduğu gibi yine sizin burcunuzda. Eylül Güneş tutulması üzerine yazacağım detaylıca. Tabi ay tutulmasını da..

Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor.

Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka!

Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar.

Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi. Eylül çok daha güzel!

Başak burcu Ağustos 2016 Yorumu

Tüm burçlara hitaben Ağustos’ta bir uyarıda bulundum, size de tekrarlamak istiyorum:

Ağustosun ilk haftasında güçlü bir enerji dalgası olacak. Önünü ardını pek düşünmeden acilen bir şeyler yapmaya sevk edebilir.

Hangi konuda mı? Yukarıda detaylıca bahsettiğim Mars/Satürn kapsamındaki konularda.. Geçen aylardan bu yana gelen/devam eden bir durum var mı?

Aile sorunları mı var? Üstüne gitmeyin, doğru zamanda değiliz. Aylardır takip ettiğiniz bir gayrimenkul var, satın almak için bekliyorsunuz, satışa mı çıktı? Alın.

Kısaca gündem olumlu ise süper, tereddütsüz yola devam!

Yok eğer “olumlu olmayan” bir motivasyonla bazı adımlar atmak istiyorsanız, bu durumda önce duraklamanızı ve şundan emin olmanızı öneriyorum:

<Bir şeye tahammül edemediğiniz için> mi yoksa <çok daha güzel olacağı için> mi harekete geçmek istiyorsunuz?

Tekrar ediyorum: olumsuz bir gündem/his yoksa, geçmişten gelen/aylardır size ayak bağı olan bir konu yoksa, harika bir Ağustos sizi bekliyor.

Tabi bu uyarının konusu, geçmiş aylar boyunca süregelen gündeminizdir. Farklı konu başlıklarındaki gelişmeler bu uyarıdan muaf.

Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır.

Yeniay 2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar ve takip eden 1 hafta boyunca bir gündem oluşturacaktır.

Muhtemelen 6-8 Ağustos aralığında harekete geçmenize vesile olacağını söylemek mümkün.

Güneş aslan burcunda kaldığı sürece oluşan enerji, aslan burcundaki gelişmeler başak burcuna iyi gelmez dostlar. Mümkünse sadece kafanızı dinlemeye odaklanın bu ay, uzaklaşın ve dinlenin.

Ve dikkatli olun, fiziksel olarak dinç olmayacağınız bir zaman dilimindesiniz. Ağustosun son haftasına kadar devam edecek. Kendinizi çok yormayın, riskli sporlardan uzak durun, denizde çok açılmayın; kısaca riske girmemeyi tercih edin.

Dinlenme, huzur, meditasyon, iç sesinize odaklanma, müzik dinleme zamanları 3 hafta devam edecek. Neyse ki bu ara Venüs de sizin burcunuzda olacak, işler kötü gidemez Venüs varken.

Yine de uyarmadan geçmek istemedim.

Olası gündem maddeleri şunlar:

 1. birinin hatası/yanlışı sonucunda sizin için yeni bir sürecin başlaması
 2. mücadele etmek istemediğiniz, uzak durmayı seçtiğiniz bir meselenin üzerinize gelmesi
 3. düşmanlık, kötü muamele veya yanlış anlamaya maruz kalma
 4. birinden/bir durumdan uzaklaşma kararı almak
 5. sağlıkla ilgili bir konuda adımlar atmak
 6. başkalarının sağlık sorunlarıyla ilgilenmek
 7. gizli/perde arkası bir girişimde bulunmak
 8. sizin ardınızdan gizli bir şeylerin yapıldığını fark etmek

Bu noktada yeniden hatırlatayım:

Yeniay sırasında verdiğiniz kararları, yukarıdaki uyarım çerçevesinde değerlendirin mutlaka. Pozitif adımlar atın, negatif değil..

18 Ağustos Dolunay Etkileri

Her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanır.

18 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay’ın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır.

Peki Dolunay başak için hangi alanda sonuçlar doğurur?

 1. işle ilgili bir konu var mı? sonuçlanacaktır
 2. zaman ve süreç yönetimine ilişkin kararlar almak mümkündür
 3. spora başlamak/kilo vermek için doğru zaman geldi diyebilirsiniz
 4. yoğun bir dönem/tempo oluşturacak mesele netleşir, harekete geçersiniz

Başak burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪

Bu yazıyı başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

71 Yorum

 1. leman

  10/08/2016

  başak duygusaldır, hem de epey…

 2. Halil

  12/08/2016

  Ceyhun bey emeğinize sağlık Başak burcu şans ve parayı ne Zaman bulur şimdiden teşekkür ediyorum

 3. necla

  13/08/2016

  Emeğinize sağlık çok güzel yorumlamışsınız

 4. necla

  13/08/2016

  Emeğinize sağlık çok güzel yorumlamışsınız

 5. fatma

  14/08/2016

  emegınıze saglık.15.09.1962 ıskenderun/hatay saat11.-11.30 arası eylul tutulmaları benı nasıl etkılıycek.sımdeden tsk. ederım tlf. no ıstıyorum sıze ulasmak ıcın.

 6. Banu

  15/08/2016

  Gercekten cok sagolun harbi bukadar olur

 7. Banu

  15/08/2016

  Gercekten bukadarmi cikar yazdiklariniz

 8. şuşu

  18/08/2016

  o kadar astroloji yazısı okurum ilk kez anlayarak ve hayretle bitirdim… süpersiniz süper

 9. şuşu

  19/08/2016

  bundan gayrı sıkı takipçinizim…

  • Zafer Ceyhun

   21/08/2016

   her zaman beklerim 🙂

 10. zeynep nur

  22/08/2016

  Allahım nolur artık yılın bundan sonrası güzel geçsin

 11. Ece

  23/08/2016

  Hepsi nokta atışı, inanılmaz! 9 ağustosta bir karar verdim ama tam manasıyla uygulamaya koyamadım, zaten olumsuz bir karardı. Dün ve bugün her şey son aşamaya geldi, gerçekten daha netim. Ayın ilk günü söylediğiniz 22-24 ağustos arası netleşecek karar yorumunuz gerçekten beni benden aldı. Eylül için de umarım her şey dediğiniz gibi güzel olur, çünkü çok zor günler geçirdim son bir yıldır, artık gülmek istiyorum. Tüm başaklar gibi… 🙂

 12. Asli

  25/08/2016

  Zafer bey 19 eylül 1977 yükselen yengeç agustos gerçekten dediğiniz gibi zor geciyo.eylul inslh guzelliklerle gelir artık yüzüm gülsün be bütün başaklara slm olsun.sevgiler.

 13. ss

  25/08/2016

  Zafer bey merhaba, size sydneyden yazıyorum hatırlarsanız sizi buraya gelmeden önce aramistim telefonla konusmustuk. Geçenlerde de hala aynı telefon numarasını kullandığınızı soylemistiniz ama ben kaybettim :((
  Size birşey sormak istiyorum burda araba almayı dusunuyorum ama alicagim araba çok eski bir model olucak ve Merkur gerilemesi geliyor. Sizce bitmesini beklemem gerekir mi yoksa alabilir miyim.. Cok tesekkur ederim surekli sizi takip etmeye devam ediyorum.. Her ongorunuz muhtesem.. Basarilarinizin devamını dilerim..

 14. Aysel Baytok

  27/08/2016

  Zafer Bay, başak burcuyum. Jüpiter bu yıl bendeydi, yakında gidecek ama hiçbir hayrını görmedim. Hatta kötü şeyler bile oldu. Bu nasıl oluyor bana biraz bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

 15. Nilsen Bilir

  27/08/2016

  Merhaba Ceyhun Bey, ben burcum ve yükselenimle ilgili net bir bilgi rica edeceğim. 22 eylül 1980 saat 20:30 da doğmuşum. Özellikle yükselenimle ilgili farklı sonuçlar alıyorum. Başak burcuna da tam uygun değil gibiyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Zafer Ceyhun

   27/08/2016

   doğum yerinizi alabilir miyim Nilsen hanım?

  • Nilsen Bilir

   28/08/2016

   Doğum yerim Mersin, teşekkür ederim 🙂

 16. nilay

  28/08/2016

  eylül ayı yorumları ne zama gelecek

 17. Bahhh.

  29/08/2016

  Ben akrep akrep burcuyum yukselenim koç, erkek arkadaşim başak burcu iliskimiz su aralar iletisimini kopardi bu durum nasil aciklanabilir.