Başak burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos 2015 unutmamanız gereken bir tarih içeriyor: 11 Ağustos! Değerli dostlar, Burcuna Göre’yi uzun zamandır takip ediyorsanız çok iyi biliyorsunuz, “sabredin harika bir dönem gelecek” diyordum hep! Zaman hızlı geçiyor, geldi 🙂 Şansın, bolluğun, ilerlemenin, yeni kapılar aralamanın, başka dünyalar keşfetmenin, vizyonun gezegeni Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geliyor ve tam 1 sizin burcunuzda kalacak. Neler olacağını yazının sonunda yazacağım. Bu yazının öncelikli konusu Ağustos 2015 olduğu için, bu ayın en önemli konularını anlatmam gerekiyor, Jüpiter’i anlatacak 1 yılımız var ne de olsa. Ağustos gündeminde Jüpiter dışında 2 önemli konu var: Birincisi, birkaç gün önce başlayan Venüs gerilemesi. Gerçi etkilerini 10 gündür hissediyoruz! Gerileme başlamadan önce gezegenler önce yavaşlar sonra durur. En zorlu dönemlerden biri, geçiş dönemi olan bu durma anlarıdır ki Venüs bir haftadır duruyordu. Venüs gerilemesi Eylül’ün ilk haftası sona erecek, Ağustosun tamamında etkin! İkincisi, yine bir gerileme haberi ama bu defa gerileme sona eriyor. 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi bitecek. Yine bir haftadır Satürn duruyor, üzerimizde baskı oluşturuyordu. Neyse 2 Ağustosta ilerlemeye başlayacak. Detaylarını anlatacağım. Öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim.

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Başak burcuna göre Ağustos 2015 gündemine geçelim.

Başak Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Başak burçlarının yöneticisi olan Merkür 1 yılda 3 defa gerilediği için, gezegenler gerilediğinde ilginç olaylar olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz, etkilerini doya doya (!) yaşıyorsunuz. Venüs gerilemesi, Merkür’den de beter! Nedeni ise, Venüs gerilemesi sırasında birçok konuda hata yapma ihtimalinin artıyor olması. Merkür gibi Venüs de hayatımızın önemli alanlarını etkiliyor: ana başlıklar olarak özetlemek gerekirse ilişkiler/evlilik ve finansal/maddi konular.. Venüs gerilemesinin etkilerini, son günlerde ülke gündemimizdeki gelişmelerden de anlayabilmek mümkün. Ne zaman ki Venüs gerilemeye başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince şartları yeniden gözden geçirmek, birliktelikleri sorgulamak için fırsat doğuyor; bu arada kavga gürültü de artıyor, savaş sesleri yükseliyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Satürn gerilemesi bitiyor, başak burcu nasıl etkilenecek?

Şaşırtıcı bir şeyden bahsedeyim mi değerli dostlar? 2005-2014 arasındaki 9 yıl boyunca, Satürn’ün en yoğun etkilerinden birkaçını yaşadınız. Evet bu bir gerçek ama şu da bir gerçek: artık bitti. Nisan ayında gerilemeye başlayan Satürn, Haziran ayında akrep burcuna dönerek iletişim, ulaşım ve öğrenme alanında yeni bir gündem oluşturmuştu. O dönem yoğun çalışmanız, sunumlar yapmanız, bol bol okuyup çizmiş olmanız muhtemel. 2 Ağustos‘tan itibaren Satürn gerilemesi sona ereceği için daha rahat hissedeceksiniz ancak bu alandaki Satürn etkisi Eylül bittiğinde tamamen bitmiş olacak. Az kaldı. Bir sonraki Satürn gerilemesi Nisan 2016’da farklı bir alanda olacağı için epey bir süre rahatsınız.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor ama yeni okurlarım için söyleyeyim: Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. 31 Temmuz’da Dolunay kova burcunda yaşandı ve gündem 4 – 5 Ağustos gibi sonuçlanacak. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacak, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Başak burcunun Ağustos Dolunay gündemi keyifli olacak gibi görünüyor, olasılıklar da şunlar:
 1. iş hayatınızda bir değişiklik yaşanabilir, bir gündeminiz varsa netleşecektir
 2. iş arkadaşlarınızda aranızdaki sorun/konu aşılacak
 3. sağlıkla ilgili mesele varsa karar vermeniz gerekecek veya süreç sona erecek
 4. zamanınızı nasıl kullandığınız ve günlük düzeninizle ilgili karar alacaksınız
 5. bir süredir zamanınızı alan uğraşınız safha değiştirecek veya sonlanacak
 6. sevdiğiniz birine yardım etmeniz gerekecek
 7. beslenme düzeninizle ilgili bir değişiklik de söz konusu olabilir
Venüs gerilemesinin oluşturduğu gündemle Dolunay arasında bağlantı olabilir, bunu anlamak için Venüs gerilemesi yazımı okumanızı bir kez daha hatırlatıyorum. Özellikle finansal konularda, iş hayatında bir gelişme daha muhtemel görünüyor.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay 14 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşiyor. 15 Ağustos’ta ise Güneş-Venüs kavuşumu var, 40 günlük Venüs gerilemesinin en önemli günlerinden birisi! Önce Yeniay gündeminize dair olasılıklardan bahsedeyim, sonra da kavuşumun olası etkilerinden:
 1. gizli yürüttüğünüz bir projenin/işin açığa çıkması gerekebilir
 2. bir konuda perde arkasından bir şeyler yapmanız, dolaylı adımlar atmanız gerekebilir
 3. yasal veya uygun olmayan, kafanıza yatmayan bir istekle karşılaşabilirsiniz
 4. dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüp köşeye çekilmek, tatile çıkmak isteyebilirsiniz
 5. yalnız başınıza yürütmeniz gereken bir görev/iş çıkabilir
 6. bir kayıp veya ayrılık yaşanabilir
 7. sağlığınızla ilgili bir adım atmanız gerekebilir
Gelelim 15 Ağustostaki Güneş-Venüs kavuşumuna! En büyük olasılık, finansal/maddi konularda sürpriz bir gündem oluşturması olacaktır. Aslan burcundaki gelişmeler başağa her zaman yaramaz, Yeniay da heyecanla beklenecek türden bir etki getirmeyecektir. Özellikle finansal kayıplar, yatırımların değer kaybetmesi veya belki bir dolandırıcılık gündeme gelebilir, dikkatli olmakta, kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmamakta fayda var. Diğer yandan, sorunlu giden bir ilişkiniz varsa sona erebileceği gibi, eşinizden/sevgilinizden bir süre uzak kalmanızı gerektirecek bir gelişme de olabilir. Bu arada hatırlatayım: Yeniay sırasında Jüpiter sizin burcunuza geçmiş olacak, içiniz rahat olsun, takip eden bir 1 yıl iyi olacağına göre, Ağustos kalıcı hasar bırakmadan geçip gidecektir. Biraz melankoli, biraz yalnızlık hissi/ihtiyacı, yorgunluk vs. de olabilir sadece. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Başak Burcuna Yeni Etkileri

Yeni dönem 11 Ağustos’ta başlıyor. Gerçek bir dönüm noktası! Peki başak burcu nasıl etkilenecek, hangi alanda şans/fırsatlar bulacak? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. rahat ve mutlu hissedeceksiniz
 2. işleriniz yolunda gidecek, şans yanınızda olacak
 3. sevilecek, saygı göreceksiniz
 4. imajınız güçlenecek
 5. bekarlar için evlilik ihtimali olmadığı kadar yüksek olacak
 6. ilişkileriniz güzelleşecek, maddi anlamda bolluk gelecek
 7. yurt dışıyla ilişkili hedef varsa yolunuz açık olacak
 8. daha az engelle daha çok fırsatla karşılaşacaksınız
Jüpiter dokunduğu alanda ilerlemeyi kolaylaştırır, önümüzdeki 1 yılı bunu türlü şekillerde hissedeceksiniz. Hadi hayırlı olsun. En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>