Temmuzu Sevmek için 5 Sebep Şimdi sizi bekletmeden Ağustos ayını önemli detaylarıyla yazayım, bilmedik bir şey kalmasın.

10 AĞUSTOS DOLUNAY

Başak burcu, Ağustos ayının ilk gününden bu yana yorgun, halsiz ve isteksiz; ne yapacağını bilmiyor gibi. Sorguluyor olmalısınız, Ağustos ayında bu nasıl psikoloji diye veya sağlığa/havaların durumuna falan bağlayanlarınız da olmuştur. Hiçbiri değil, mesele şu: güneş aslan burcuna ve 12. evinizde, kaçınılmaz sonuç geleceğe dönük karışıklık, geçmişe dönük hesaplar… 10 Ağustos dolunayında işler değişecek, yalnız kalmak ve tembelce dinlenmek ile işlerinizi tamamlamak/sağlığınıza özen göstermek arasında bir ikilem yaşayacaksınız. Etkilerini hissetmeye başlamış olmalısınız, birkaç gündür daha hareketlisiniz değil mi? Dolunay enerjisi birkaç gün öncesinde belirir ve artarak dolunaydan sonraki 4. günde zirveye ulaşır. Dolunay boyunca başak burcu, hareket enerjisiyle dolup işlerinin peşinde koşturmak isteyecek, her işin kusursuz bir şekilde tamamlanmasına odaklanacak, aksi halde huzursuz hissedecek. Bununla birlikte, Ağustos sonunda gerçekleşecek yeni aya hazırlanmak için, zihniniz ve bedeniniz çoktan dinlenme moduna girdiği için, vücudunuza/zihninize söz geçirmekte zorlanacaksınız. Kova burcu dolunayında her yıl aynı karşıt enerjiye maruz kalıyorsunuz. Zaten dolunay, doğası gereği bizi karşıt yönde çekiştirip durur 5-6 gün boyunca. Peki neler olabilir, bir örnek vereyim:
  1. yapmak istediklerim var ama henüz kararsızım, önce üzerinde düşünmem gerekiyor, hem karar vermek için henüz erken; şimdilik kafamı dinlemek, çayımı yudumlamak, film izleyip zihnimi dağıtmak istiyorum
  2. aman Allah’ım, yapılması gereken öyle çok iş var ki!! hepsini nasıl yetiştireceğim, offfff, vakit kaybetmeye tahammülüm yok; hızla işe koyulayım da bitireyim
Başak burcunun yaşayacağı ikilik; yol almaya karşı gösterdiği direnç ve dinlenme isteği ile, tüm işleri bitirip rahatlama ihtiyacı arasında olacak. Bunun yanında, sağlığınıza karşı çok hassas olacağınız bir dönem, diyet/spor gibi sağlık hissiyatını artırmayı hedefleyen programlara başlamak isteyebilirsiniz, yeni aya bırakın, şimdi başlamak için en doğru zaman değil çünkü fiziksel olarak zayıfsınız. Çok Önemli Hatırlatma: Ağustos 23’e kadar denizde fazla açılmayın, kendinizi çok yormayın, gereksiz risk almayın. Fiziksel enerjinizin düşük olduğu tek ay Ağustos, hastanelik olun istemeyiz; sizi seviyoruz.

SATÜRN ETKİSİ

Başak burcu, iletişim alanında baskı altında olduğu birkaç yıl yaşadı, Satürn’ün etkisinin ne kadar yorucu olabileceğini bir kez daha gördü. Yan masada konuşan arkadaşlarınızın sesinden ve tavırlarından hoşlanmadınız, “salak salak konuşan” insan sayısı birden arttı; bunlar Satürn etkisi işte. Aslında salakların sayısı artmadı ama sizin bilinçaltı filtrenizin ayarı değişti. Satürn hepimizin ayarlarıyla oynayarak bize dersler verir, sonuçta olgunlaşmamıza olanak sağlar. 2014 Mart ayında başlayan Satürn Retrosu, aylar boyunca kavga gürültünün içinde kalmanıza, insanlarla hiç hoşlanmadığınız çatışmalar yaşamanıza neden oldu; kendinizi bir türlü çatışmaların dışına çıkaramadığınız için de çaresiz hissetmiş olabilirsiniz, tabi kızgın da hissettiniz. Neyse ki Satürn retrosunun hepimizi psikolojik felce uğratan etkisi 1 Temmuzda sona erdi ancak bu sefer de mesleleri konuşarak/tartışarak çözmek için büyük bir enerji açığa çıktı. Bu da bir risk elbette, bu yeni durumu doğru anlamak için bu yazıyı mutlaka okuyun, faydalı/önemli bilgiler içeriyor: Satürn Retrosu Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür başak burcunun yönetici gezegeni olduğu için -bir anlamda- sizi tanımladığını söyleyebiliriz, hakkında yeterince bilgi sahibi olmanız, kendinize bakış açınızı muhakkak ki olumlu yönde değiştirecektir, buyursunlar ben çoktaaan yazdım: Astrolojide Merkür. Merkür 15 Ağustos’a kadar Jüpiter ve Güneş’le aynı konumda olacak, aslan burcunda…Bunun etkisi şu: dinlenmek, konuşmaktan/her türlü iletişimden kaçınmak birinci tepkiniz olacak. “Beni yalnız bırakın” psikolojisi. Neyse ki uzun süre aslan burcunda kalmayacak, hadi Uranüs gibi 7 yıl aslan burcunda kalsaydı, aman Allah’ım, zulüm olurdu 🙂 16 Ağustos sonrasında Merkür başak burcunda, yani harika bir etki sizi bekliyor, yeni yılınızın başlangıcına hazırlanırken, açılışı Merkür yapacak. Kendinizi hem konuşkan, hem de çok dinamik hisseceksiniz, sohbet etmek, insanları ikna etmek için mükemmel bir dönem. Bu yönde bir ihtiyaç varsa, Eylül ayının başına kadar zaman var, herkesi kendi fikirlerinizle etkileyebilirsiniz, aklınızda olsun; iyi değerlendirin. Özellikle yeni ayda Merkür’ü bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Unutmayın, ikna kabiliyetiniz yüksek olacak, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edeceksiniz. Kimse elinizden kurtulamaz.

VENÜS ETKİSİ

Venüs 13 Ağustos’ kadar yengeç burcunda,  bir süredir de bu konumundaydı zaten. Arkadaşlarınızla daha sık görüştünüz, fikirlerini aldınız, yardım ihtiyacınız olduğunda onlara yöneldiniz; yardım bulmakta zorlanmadınız çünkü Venüs’ün kolaylaştırıcı etkisi sizinleydi. 14 Ağustos’tan itibaren Venüs aslan burcunda olacak, bu süreçte sezgileriniz çok yüksek olacak. “İçimden geldiği gibi davrandım ama keşke öyle yapmasaydım” demeyeceksiniz, garantisini veriyorum. Sezgilerinizi dinleyin, bir ilişki bitecekse bitsin, başlayacaksa başlasın. Ağustos ayıyla birlikte biten eski karanlık günler uzun süre geri gelmeyecek, bu nedenle önümüzdeki ay, yani başak burcunun yeni yılını temsil eden Eylül ayında çok daha heyecanlı ve coşkulu bir yazı yazacağım; biliyorsunuz, mutlu bir gelecek sizi bekliyor. Sevgiler.]]>