28 Eylül 2015 Ay tutulması başak burcunu nasıl etkileyecek sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız. Eylül 2015 başak yorumu ikinci yazısında, Ay tutulmasının etkilerini anlamaya çalışalım kıymetli dostlar. Öncelikle; başak burcunun, Ay tutulmasının etkilerini hangi alanda yaşayacağını anlayalım:

 1. parayla ilişkili süregelen bir konu
 2. harcama/satın alma planlarınız
 3. işe girme/iş değiştirme çabalarınız
 4. kredi kullanma veya benzeri finansal kaynak yaratma ihtiyacınız
 5. bir süredir yaşadığınız çıkar çatışması/mücadele
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili gündem
 7. cinsel hayatınız
 8. kontrolü elde tutmak istediğiniz konu
 9. endişe/korku yaratan meseleniz
Bu saydığım konular çerçevesinde süregelen bir gündeminiz var mı? Ay tutulması, yeni bir gündem oluşturmaz fakat süregelen bir konuyla ilgili gelişme yaşanır. Bu nedenle gündeminizi zaten biliyor olma ihtimaliniz yüksek. Ay tutulması sonrasında, geçmişten gelen bir konuda şunlar olur:
 1. seçenekler arasından birini seçersiniz, mesele kapanır
 2. bir şekilde konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilemez, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır.

Ay tutulmasının başak burcuna etkileri

28 Eylül Ay tutulması sırasında, Satürn ve Merkür de etkin olacak. Satürn etkisi olumsuz/zorlayıcı olmayacak, yani yay burcundaki Satürn, Güneş ve Ay ile kötü bir açı yapmıyor. Tersine iyi bir açı yapıyor. Ancak sonuçta Satürn’den bahsediyoruz, yaşarken pek keyifli olmayabiliyor 🙂 Satürn etkisini önümüzdeki 2 yıl şu konularda hissedeceksiniz:
 1. aile ve ev hayatınız
 2. güvende hissetme ihtiyacı
 3. geleceğinizi inşa etme isteğiniz
Ay tutulması sırasında Satürn varlığı da yine bu konularda kendini  gösterecektir. Yazının başında saydığım Ay tutulması gündeminizin, Satürn gündeminizle ilişkili sonuçları olacağını beklemek yanlış olmaz. Örneğin, ev almak için banka kredisi çekmek, aile kurmak için ilk adımları atmak, eşinizin iş hayatında sonuçlanacak bir gündemin aile hayatınızı da etkileyecek olması gibi. Mantığı anladınız, gündeminizin ne olabileceğini tahmin edebildiniz mi? Son olarak, gerileme sürecindeki Merkür’ün olası etkilerine değinip yazıyı tamamlayalım. Merkür gerilemesinin en önemli özelliği, gerileme sırasında oluşan durumun veya alınan kararların kalıcı olmasını engellemesidir. Bu nedenle, Ay tutulması etkisiyle gündeminizin sonuçlanacağını ancak sonucun kesin/kalıcı olmayacağını söyleyebiliriz. Bir süre sonra değiştirme veya düzeltme olabilir. Örneğin, nişan/düğün tarihi belirlediyseniz değiştirmeniz gerekebilir veya aile düzeninizde oluşan yeni düzen, ileride yeniden değişebilir gibi.. Ben yazıyı burada tamamlıyorum ancak yaşanan süreçle ilgili daha detaylı bilgiler almak isterseniz, bir önerim var. Burcuna Göre’nin eski okurları hatırlayacaktır, geçtiğimiz yıl Uranüs etkisi üzerine çok konuşmuştuk. Uranüs koç burcunda (2011 – 2018) ve Ay tutulması da koç burcunda olacak. Bu nedenle olan biten Uranüs’ün etki alanında gerçekleşecek. Eğer Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl yazdığım Uranüs yazı: Uranüs başak burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>