Başak burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, başak burcunun gündemine ışık tutuyor. Fırsatların ve zorlukların kol kola ilerlediği bir yılı geride bıraktık değerli okurlarım. Umuyorum ki zorlukları kolay aştınız, fırsatları iyi değerlendirip somut kazanımlar elde ettiniz. Artık yepyeni bir yıl bizi bekliyor. Bir yandan açılımlar yapmaya, diğer yandan zorluklarla mücadele etmeye hazır mısınız? 💪 Zamanın ruhu şaşmaz bir şekilde güzellikler ile zorlukları birlikte getiriyor. Bunu kabullenmek şart çünkü hayat böyle! Başak burcu 2017 yorumunun amacını şöyle özetleyebiliriz: Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri doğru anlamak! Zaman ilerledikçe aylık yorumlarda her ayın gündemini detaylıca inceleyeceğiz. Yıllık yorumunuzda olaylara geniş bir perspektiften bakmalıyız diye düşünüyorum. ☀️ 2017 yıllık yorumda ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının başak burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım.

Başak Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Aramıza yeni katılan okurlarımız vardır mutlaka, aramıza hoş geldiniz diyelim öncelikle ❤️ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesini keşfettiniz, hayırlı olsun. 😊 Bilmeyenler olabilir diye bir hatırlatma yapalım: 2015 Ağustos ayında Jüpiter başak burcuna gelmiş ve Eylül 2016’ya kadar başakta kalmıştı. 12 yılda bir yaşanan bu atılım dönemini çok iyi değerlendirenler olmuştur mutlaka. “Ben olumlu etkisini göremedim” diyenler de olacaktır. Peki nasıl oluyor da Jüpiter bazılarımızı pas geçiyor? Jüpiter; kendine inanan, cesur ve atak davrananları destekleyen bir gezegendir kıymetli okurlarım. Ürkek davrananlar veya karamsarlığa yenilip ileri hareket etmeyenler, Jüpitere rağmen yerinde sayabilir. Bu nedenle, “ben başaramam, ben yapamam, benim zaten şansım yok ki” tarzında düşünce kalıplarınız varsa ve bunlara sıkı sıkıya tutunuyorsanız, Jüpiter bile yolunuzu açamaz. Kısacası, ne oluyorsa kaynağı biziz! Diğer yandan, Jüpiter başarı/mutluluk garantisi vermez, sadece inanç ve iyimserlik getirir. Sonucun nasıl olacağını yine biz belirleriz. Böyle söyleyince, Jüpiter bizi gaza getiriyor ve ortada bırakıyor gibi oldu. 😊 Devam edelim mi? Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında Jüpiter’in açılım ve atılım teşviğini şu alanlarda yaşıyorsunuz:
 1. gelirinizi artırmak için yeni seçenekler aramalısınız
 2. işinizden memnun değilseniz daha iyisine geçiş yapmalısınız
 3. mevcut işinizde üst pozisyonu talep etmenin zamanı geldi mi, ne dersiniz?
 4. iş kurmak isteyenler doğru zamanda olduklarını bilmeliler
 5. harcama isteğiniz artacaktır, ölçüyü kaçırmadan harcamaya devam
 6. daha çok gelir getirecek yatırımlar için harcama yapmak en idealidir
 7. dış ticaret, yurt dışında/yabancı şirkette çalışmak şanslı alanlar olarak görülmeli
Peki neler olabilir? Harcama yapma isteğiniz artacaktır değerli dostlar. Zaten bu nedenle daha çok kazanmak isteyeceksiniz! Harcama yapabilmek için önce kazanmak gerekiyor sonuçta, keşke daha kolay olsaydı bu işler. Eğer şartlar müsaitse, yapacağınız harcamalar rahatınızı veya gelirinizi doğrudan artırmalı. Bunu bir kriter olarak benimsemenizi öneriyorum. Mesela, telefonu/arabanızı bir üst modelle değiştirmek yerine, farklı bir ihtiyacı karşılayan bir şeylere harcayın paranızı. Basitçe bir örnek verecek olursak, telefon yerine bilgisayar alın, araba yerine küçük bir bahçe alın. Daha iyisi ne mi olabilir? Hiçbirini almayın! Neden kendinize bir ek iş kurmuyorsunuz? Tutku ve heyecanla yapacağınız, yaparken mutlu olacağınız bir iş? Yatırımınızı bu işe yapın! Hem mutlu olursunuz hem de ileride gelirinizi artırma imkanı bulabilirsiniz. Diğer yandan, ücretli bir işiniz varsa ve mutlu değilseniz, işinizi değiştirme isteğiniz artmış olmalı. Piyasanın şartlarını doğru anlayın, araştırmanızı iyi yapın ve kendinize güvenin! Sonucun iyi olması için bunlar yeterli diye düşünüyorum. Kalsınız da yeni işe gitseniz de sonuç lehte olacaktır. Yeter ki geleceğe olan inancınız güçlü olsun! Ne dersiniz? Tekraren söylemek istiyorum: Jüpiter iyimser kalabilenlerin, kendine inanların, ne istediğini bilenlerin, emin adımlar atanların yanında durur. Cesur değil misiniz? Kendinize güveniniz yok mu? O zaman Jüpiter sizi pas geçebilir. Çünkü kıymetli okurlarım, gerçek şu ki Jüpiter gazla çalışır!   Sen yaparsın, cansın, aslansın, süpersin tarzında bir enerjidir Jüpiter! Eğer sizi ikna etmeyi başarırsa, sonuçta yeni bir yola girmişsinizdir. Başlamak bitirmenin yarısı demiyorlar mı? Yeni bir yola koyulan herkes başarılı olacak diye bir kural yok fakat yerinde sayanlar mutlu ve başarılı olur diye bir kural da yok! Jüpiter varken yola koyulmak avantajlıdır, orası kesin! Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım❗️ Jüpiter Şubat 2017’de gerilemeye başlayacak. Bu nedenle Şubat’tan itibaren iyimser Jüpiter enerjisi kaybolacaktır. Bu noktada daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa ise kesinlikle yenik düşmemeniz gerekiyor. Haziranda gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam ediyor olacaksınız, hem de çok daha başarılı şekilde! Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Kolay olmasa da yapın bunu.. Bol şans!

Başak Burcu 2017 Satürn Etkisi

“Belalım yaban çiçeğim, belalım aşkım gerçeğim” diyordu ya Mahsun, kıymetli dostlar; işte Satürn böyle bir şey olmalı.  Şarkının devamında “sensiz geçen akşamlarda, yine başım belalarda” diyordu ki zaten ipler orada kopuyor! Satürn gelinceye kadar birçok hata yaparız değerli okurlarım. Bu nedenle onsuz geçen zamanlarda başımız hep beladadır aslında. Ne zaman ki Satürn gelir, artık hatalara tahammül edemez hale geliriz. Öylesine odaklanırız ki, en ufak sorunlar bile gözümüzde büyür, kocaman olur. Fakat bu sayede sorunları çözmeyi öğreniriz! Satürn gittikten sonra artık başımız belaya girmez. Güzel değil mi? Aralık 2014 – Aralık 2017 arasında Satürn etkisi şu konuları kapsıyor:
 1. nerede yaşamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor
 2. evinizin konumundan tutun da eşyalarına kadar her şeyle ilgileniyorsunuz
 3. komşularınızı ve muhitinizin kalitesini mercek altında alıp inceliyorsunuz
 4. aile büyüklerinizin tavrında sorunlar varsa düzeltmek için adımlar atıyorsunuz
 5. aile büyüklerine veya kardeşlerinize destek olmanız gerekiyor
 6. kimleri hayatınızda isteyip istemediğinizi belirliyorsunuz
 7. içe dönük hale geldiniz, sevdiklerinize tutunup hayatınıza devam ediyorsunuz
 8. zor zamanda destek olmayanlara, yanınızda durmayanlara tavır alıyorsunuz
 9. evlendiniz, artık kendi yuvanızı kurdunuz; hayatınızı yeniden düzenliyorsunuz
 10. çocuk sahibi oldunuz, aileniz artık daha kalabalık ve sorumluluklar arttı
Yazının başında bahsettiğim gibi, bu konularda geçmişte birçok hata yapmış olsanız dahi, şimdiki kadar önemsememiştiniz. Fakat artık öyle değil, öyle olamaz çünkü Satürn var! Bundan sonra yanınızda kim olacak, kime ne kadar değer vereceksiniz, kime ne kadar zaman ayıracaksınız, size destek olmayanlara ve hatta zarar vermeye çalışanlara karşı tavrınız ne olacak? Bu sorular çok önemli sorular halini aldı. Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk, henüz okumadıysanız okumanızı öneriyorum: Başak Burcu Aralık 2016 yorumu Devam edelim. Aralık yorumunuzda konuştuğumuz üzere, Aralık 2016’da yaşadığınız olaylar neticesinde Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler ile mücadele etmeniz gerekecek. Mücadele edecek ve hepsini birer birer aşacaksınız! Peki hazır mısınız? Kimse hazır olamıyor, hiç merak etmeyin. 2017 yılında Satürn kaynaklı gündemin 3 safhası olacak, şöyle detaylandıralım: Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir. İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız… Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Başak Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek ancak etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız, Şubat’ın ikinci yarısından itibaren geçerlidir! Herkes için ortak bazı etkiler gerçekleşir diyebiliriz. Peki neler olabilir? İşiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir. Venüs gerilemelerinde ev değiştirmek, eşten/sevgiliden ayrılmak gibi gözle görünen şeyler olur çoğu zaman. Peki başak burcuna özel etkiler neler olabilir?
 1. satın alma sürecinin parçası olarak kredi alabilirsiniz
 2. finansal kaynaklarınızda önemli değişimler yaşanabilir
 3. bir sebeple para ihtiyacınız artabilir
 4. konut/arsa almak veya satmak mümkündür
 5. bir anlaşmazlık dava sürecine gidebilir
 6. zaten dava varsa süreçte önemli bir aşama kaydedilir
 7. siz/sevdiğiniz birisi, sağlık sorununu aşmak için ameliyat olabilir
Venüs maddi ve sosyal konularda şartların değişmesine yönelik enerji getirir kıymetli okurlarım. Eğer değişimi oluşturan irade/kaynak siz olduysanız, Venüs gerilerken değişim makbuldür. Fakat başkalarının iradesiyle oluşan değişimler için aynısını söylemek kolay değil tabi ki. Ayrıca gerilemesi sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale gelecektir.❗️ İlişkiler özelinde bir hatırlatma yapayım: Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlar! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur. Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️ Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Başak Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

2017 yılında 2 Güneş tutulması ve 2 Ay tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar Şubat ve Ağustos’a denk geliyor, öncesinde detaylıca konuşacağız inşallah. ❤️ İlk tutulma 11 Şubat’ta aslan burcundaki Ay tutulması! Maalesef aslandaki tutulmalar size pek iyi gelmeyen türden oluyor. 26 Şubat Güneş tutulması balık burcunda! (2016 Mart’ta olduğu gibi) Eşiniz/sevgilinizle ilgili konulara etki edecektir. Gelelim ikinci tutulma serisine: 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmaların iş hayatınızla veya sağlıkla ilgili sonuçları olacaktır. Elbette ihtimaller geniş fakat şimdiden uzun uzun konuşmayalım, nasıl olsa zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla inceleyeceğiz.❤️

2017 Özeti

Önümüzdeki yıl 2 farklı koldan ilerleyecek kıymetli okurlarım. Birincisi, Satürn kaynaklı konular nedeniyle yorulacaksınız. Zorluktan kaçmak yok! Üstüne üstüne gidecek ve her koşulda direneceğiz! İkincisi, 2017 sona erdiğinde birçok kazanım elde edeceksiniz:
 1. iş yerindeki koşulları iyileştirmek ve kazancınızı artırmak için doğru zamanlar
 2. yatırımlar yapmak için doğru zamanlar
Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim Başak burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı başak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>