Başak Burcu 2015 Yorumu

Yazar 

Başak burcu 2015 yorumu, 2015 yılında başak burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını Burcuna Göre farkıyla veriyor.

Öncesinde yazının ana hatlarına dair bir giriş yapacağım, şunu görmenizi istiyorum: hayatınızı bölümlerden oluşur, ki ben bu bölümlere şimdi size anlatmak istiyorum.

Öncelikle, hayatımız toplam 12 alandan oluşur. Astrolojide bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda çok fazla şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden yazmıyorum ama aslında tamamen bu evlere/alanlara göre yazıyorum.

Diğer taraftan, güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gök kubbede  yer değiştirdikçe, enerjileri ile bu evleri/alanları etkisi altına alarak hayatımızı değiştirirler.

Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım öyleyse: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir.

Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tavsiye vermeyi sevmediğim için, tespitler yapacağım ve gerisini hikayenin kahramanına, yani size bırakacağım 🙂 Hadi başlayalım.

BAŞAK BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Başak burcu tarihi bir dönemecin eşiğinde. Gezegenlerin son yıllardaki konumu sayesinde/yüzünden zorlu yollardan geçiyor olsanız da, bir zirve tırmanışı yapıyorsunuz, farkında mısınız? Zirveye tırmanmanın kolay olacağını kim söylediyse yanlış yapmış zaten. Everest’in zirvesini görmek isteyenler hiç tökezlemeden, nefes nefese kalmadan mı çıkıyorlar ki? Yükseklere gözünü dikenin, öne çıkmak isteyenin göze alması gerekenleri siz de almak zorundasınız çünkü sizin hedefiniz de aynen bu!

Son 6 aydır bir arınma süreci yaşıyorsunuz: gözünüzü korkutan, sizi engelleyen tüm karakter özellikleriniz dökülmeye başladı, tıpkı büyüdüğü için derisine sığamaz olan bir engereğin deri değiştirmesi gibi, büyümenizi/yükselmenizi engelleyen özelliklerinizi atıyor, ışıl ışıl parlayan yeni derinize bürünüyorsunuz.

Temizlenme süreci yaşıyorsunuz: hayatınızdaki lüzumsuz/zararlı insanlar da bir bir kaybolmaya başladı, onlar olmadan yolunuza devam edeceksiniz. Hep isteyen ama hiç destek olmayan insanları geride mi bıraktınız? Ardınıza bakmaya ihtiyacınız yok, önünüze bakmalısınız.

Jüpiter etkisini nasıl yaşıyorsunuz?

 1. tüm çalkantılara rağmen huzurlu musunuz?
 2. içinizdeki gücü mü gördünüz?
 3. korkularınızı mı aştınız?
 4. artık pişman olmak yok mu diyorsunuz?
 5. sağlık sorunlarını geride mi bıraktınız?

Bu etkilerin kaynağı olan Jüpiter, geçtiğimiz günlerde gerilemeye başladı ve 2015 Nisan ayına kadar gerileme sürecinde olacak, güzel etkisini bir süre hissettirmeyecek. Bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim.

Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, bu tarihleri not edin lütfen, bu sayede gelişim imkanlarını daha iyi değerlendirme şansı bulacaksınız. Gelecek planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek.

Jüpiter’in mutluluk saçan etkisi, 11 Ağustos 2015 tarihinden itibaren hayatınızı tamamen değiştirmek için geliyor, Jüpiter başak burcuna geçecek. Kutlamalar başlasın 🙂

Jüpiter’in burcunuza gelmesi ne demek oluyor? Birkaç madde ile özetleyeyim:

 1. zirveye çıkma zamanı, tırmanmaya devam edin
 2. engeller azalacak, fırsatlar artacak
 3. kazanımlarınız belki beklentinizi dahi aşacak
 4. yıllardır peşinden gittiğiniz, emek ettiğiniz ne varsa, o konuda başarı gelecek
 5. mutlu bir ilişki/evlilik mi? iyi bir iş mi? ünlü olmak mı? ev almak mı? çocuk sahibi olmak mı? yurt dışı mı?

2015 yılının ikinci yarısından itibaren tam 1 yıl, 2016 Ağustos’a kadar hayatınızın en şanslı dönemini yaşayacaksınız. Hazırlıklı olmanızı öneririm, önünüzde 8 ay var. Şimdiden söyleyeyim: sadece çalışan, emek eden, hedeflerinin peşinden azimle ve iyimserlikle giden kazanacak. Jüpiter daldaki armudu pişirip ağzınıza düşürmez ama ektiğiniz her tohum kocaman birer ağaç olacaktır.

BAŞAK BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, ak sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir.

Satürn 21 Aralık’ta yay burcuna geçecek. Eğer 45 yaşından büyük değilseniz, bu durumu daha önce yetişkin olarak hiç yaşamadınız, önünüzdeki yepyeni bir engelli koşu parkuru var, aşmanız gerekecek.

Satürn 21 Aralık 2014’te yay burcuna geçiyor ama 15 Haziran 2015’te yeniden akrep burcuna dönecek, yani yıl içinde iki farklı burçta olacak. Bu nedenle 2015 yılına özel bir durum oluşacak ve 2 farklı konudan sınava gireceksiniz. Detaylı olarak anlatayım:

2013 yılından bu yana insanlarla ilişkileriniz iyi gitmiyor, birçoğunuz bilinçli olarak ya da mecburen yalnızlaştınız. Belki eski arkadaşlarınızla aranız bozuldu, belki iş/şehir/ülke değiştirdiğiniz için yeni bir ortama girdiniz ve çevrenizdeki yeni insanlar çok itici geliyor. Birçok sebebi olabilir ama sonuç aynı: kimseyle konuşmak istemediğiniz, kendinizi dışarıya kapattığınız uzun zamanlar geçirdiniz. İş yerinde/evde birbiriyle konuşan veya ses yapan insanlara (mesela komşular) da sinir oldunuz, sizinle ters ters konuşan, haddini aşan insanlara da..

Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, bu süreci katmerli yaşadılar çünkü aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kaldılar. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

2015 yılında durum değişiyor: Haziran ayına kadar altı ay boyunca eviniz veya aileniz kaynaklı sorunlar gündeminize girecek. Belki anne/babanız, evliyseniz kendi aileniz (eşiniz/çocuklarınız) veya eviniz/gayrimenkul yatırımlarınız nedeniyle sınava girmeniz gerekecek.

Peki sizi neler bekliyor?

 1. eşinizle bir süredir sorunlarınız mı var? bu sorunlar artık çözümsüz kalamaz, ya büyüyecek, ya da çözülecek
 2. ailenizin geleceğini daha fazla düşünmek zorunda kalacaksınız (finansal/sosyal)
 3. çocuk sahibi olma ihtimaliniz var mı? yeni aile düzeniniz sizi zorlayacak
 4. anne-baba-kardeşin tavrı/durumu nedeniyle baskı altında kalacaksınız
 5. yatırımlar yapmak, geleceğinizi güvence altına almak için harekete geçeceksiniz
 6. eviniz bir şekilde baskı unsuru olacaktır, belki ev değişikliği belki evin yapısal sorunları

Bir hatırlatma: Satürn illa ki kötü/zorlayıcı bir şey olmasına neden olmaz, çoğu zaman her şey aynı olduğu halde bakış açımız değişir, bu nedenle her zamanki şeyleri farklı algılarız ve fark tepkiler veririz. Canınız sıkılırsa iki dakika mola verip düşünün: hayatınız mı kötüye gidiyor, size mi öyle geliyor? Satürn etkisi aynı zamanda bir ilizyondur çünkü.

15 Haziran-18 Eylül arasında, 2 yılı aşkın süredir yaşadığınız iletişim sorunları yine karşınıza çıkacaktır. Belki de yeni bir alanda çalışmak-öğrenmek-yazmak zorunda kalırsınız, ya da ulaşım alanında bir sorun oluşabilir (araba almak/satmak gibi). Neler olabileceğini şimdiden öngörüyor olabilirsiniz, hayatınızı en iyi siz biliyorsunuz.

Haziran ayından itibaren gündeminize girecek zorlukları aşmak için Temmuz ayının son 2 haftasında harekete geçmeniz gerekecek. Zamanı geldiğinde size hatırlatacağım mutlaka, şimdilik Temmuz ayının önemli olduğunu bilin.

BAŞAK BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: URANÜS-PLUTO ETKİSİ

Bu başlığa başak burcuna özel olarak Uranüs etkisini de ekledim çünkü Uranüs sizin dönüşüm dinamiklerinizi tetikleyen 8. evinizde, ki bu evin sahibi Pluto’dur. Ne demek evin sahibi Pluto? Şöyle açıklayayım: astrolojide toplam 12 ev vardır ve her evin bir yönetici gezegeni, ayrıca temsil ettiği bir burç vardır. 8. evin yönetici gezegeni Pluto, burcu da akreptir, her ikisi de dönüşümü temsil eder. Uranüs bu evde olduğu için dönüşümü tetikliyor, ki Pluto da zaten 2008 yılından bu yana kendinizi öne çıkarmanız/göstermeniz için sizi dönüştürmeye devam ediyor.

Değişmek kolay değildir, başka birine dönüşecek kadar değişmek ise ancak çok sarsıcı olaylardan sonra olur. 2008 yılı sizin için dönüşüm sürecinin başlangıcıydı, 2011 ise bu dönüşümün büyük tetikçisi durumunda..

Kime dönüşüyorsunuz peki, hiç oturup düşünme fırsatı buldunuz mu? Ben sizi bir harita çıkarayım isterseniz: içinizdeki gücü, sizi diğer insanlardan farklı kılan yönlerinizi daha akılcı bir şekilde kullanmaya başladınız. Belki çok iyi konuşuyorsunuz, bunu kullanarak öne çıktınız, belki fiziksel olarak değiştiniz, mesela spor yapıyorsunuz ve bunu bir avantaja çeviriyorsunuz, spor salonu açmış olanlarınız vardır belki de..Çok iyi yazı mı yazıyorsunuz, bunu kullanmaya başladınız; belki de müzik dehası olduğunuzu fark ettiniz?

Sonuçta, bir alanda parlamanız gerektiğinin farkındasınız, bir başak olarak bunu maddi getiriye dönüştürmek için de en doğru yolu arıyorsunuz. Bu kadar da değil, bir yandan da Uranüs etkisi nedeniyle önce kendinizi, sonra da insanları daha iyi anlamanın yollarını aramaya başladınız. Biliyorum ki birçoğunuz bu nedenle bu yazıyı okuyorsunuz, çünkü ne olacağını bilmek istiyorsunuz, en doğru adım atmak için güçlü yanlarınızı görmeniz şart. Psikoloji ile ilgilenmeye başlamanızın nedeni de bu zaten.

2015 yılında yaşayacağınız dönüşüm konulardan bazıları:

 1. güç ve kontrol istiyorsunuz, gerekeni yapmalısınız
 2. kendi çıkarlarınızı da düşünüyorsunuz, buna göre davranmalısınız
 3. parayla ilişkiniz değişiyor, harcamalarınızda seçici olmalısınız
 4. işbirliğine ve güç dengelerine odaklanmalısınız
 5. kim yanınızda kim karşınızda bilmelisiniz
 6. çocuklarınızın karakteri ve geleceği öncelikli konuların başında olmalı
 7. iş mi kurdunuz? işinize de çocuğunuzu büyüttüğünüz gibi büyütmelisiniz
 8. ön plana çıkmalı, ışığınızla çevrenizi aydınlatmalısınız

Yukarıda saydığım alanlarda sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Aslında sorunların kaynağı, yaşadığınız dönüşümün ta kendisi çünkü artık eskisine göre daha iddialı birisiniz. Siz daha fazla güç/kontrol talep ettikçe, daha fazla sorunla karşılaşıyor, kendiniz dahil bir çok insanla mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz.  Olsun varsın, bu süreç faydalı, kıymetini bilin.

Uranüs 26 Temmuz 2015 – 25 Aralık 2015 tarihleri arasında gerileyecek, Pluto ise 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek.

Gerileme süreçleri, bu gezegenlerin etkilerini bilinç altımıza çektiği süreçlerdir. Aylar boyunca yaşadığımız sorunları içimize atarız ve gerileme bitmek üzereyken bir değişim/dönüşüm yaşarız. Gerileme bittiğinde ise artık başka birine dönüşürüz.

2015 yılı içinde, zamanı geldikçe, dönüşüm süreçleri hakkında yazmaya, önemli günleri size hatırlatmaya devam edeceğim.

2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız ve belki de yılın en önemli günler sizin için güneş tutulmalarını takip eden günler olacak.

20 Mart 2015’te karşıt burcunuz olan balık burcunda bir güneş tutulması olacak, hayatınız tamamen değişecektir, istisnası olmaz, emin olun.

İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te sizin burcunuzda..hayatınız yeniden kökten değişecek.

Peki neler olabilir?

 1. evlilik, çocuk sahibi olmak
 2. işe girmek, iş değişikliği, iş kurma
 3. şehir/ülke değişikliği
 4. itibar sıçraması
 5. tanınırlık kazanmak
 6. güçlü kanatları olan hür bir kuş olmak, dünyayı keşfe çıkmak
 7. kazanç patlaması

Ben her zaman en olumlusunu yazma eğilimindeyim ama emin olun ki 2015 yılının tutulmaları güzel olacak. Eğer bugüne kadar doğru işler yaptıysanız, bilin ki yükseleceksiniz. Yok bazı hatalar yaptıysanız, Mart ayında evlenmek değil boşanmak da gündem olabilir mesela.

2015 güneş tutulmalarını zamanı geldiğinde detaylı yazacağım ama konuyu biliyorsunuz artık.

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum:

21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi

18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi

17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi

Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

118 Yorum

 1. Özlem Kaplan

  14/12/2014

  Elinize, emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.

  • burcunagorecom

   14/12/2014

   siz de sağ olun 🙂

   sevgiler, Ceyhun

  • SB

   24/01/2015

   satürn döngüsünde yapılan evlilikler ile merkür gerilmesinde yapılan nişan doğru mudur?olumsuz etkisi var mıdır?

 2. birisi :).

  14/12/2014

  Her şey doğru yükselenimi de okudum o da aynı şekilde çok iyi analiz ediyorsunuz valla pes 🙂
  en çok merak ettiğim şey 7. evimde koç var ve jüpiter retro. retro olması beni kötü anlamda etkiler mi 🙁 bolluk bereket diyoruz ya jüpiter için retro olması durumunda da aynı şey geçerli mi?

  • burcunagorecom

   14/12/2014

   retronun transitlerde hiç etkisi olmaz, gönlünüz rahat olsun.
   sevgiler, Ceyhun

  • birisi :).

   14/12/2014

   teşekkür ederim 🙂

 3. Şirin

  14/12/2014

  Emeğinize sağlık. Ilk defa bu kadar çok kendime uygun tarzda bir burç yorumu ile karşılaştım. Teşekkürler. Ama 13 eylül 1986 doğumlu biri olarak 2015 ikinci güneş tutulmasının gününe rastlaması ve yaş konusunda 28-29 yaşında olanlara yaptığınız uyarı gereğince tedirgin olmadım desem yalan olur. Zaten 2006 2007 lerden beri çok sıkıntı çekmekteyim ve ocak 2014 te olmasından çok korktuğum bir olayın ailecek başımiza gelmesinden ötürü çok çok zor günler getirmekteyim. Daha zor günler istemiyorummm☺

  • burcunagorecom

   14/12/2014

   Şirin hanım 2015 yılı size yarasın diyelim o zaman..umarım ki her şey gönlünüze göre olur.
   sevgilerimle, Ceyhun

 4. SA

  14/12/2014

  Okuduğum en kapsamlı yorum için teşekkürler,belli ki işinizi çok özenli yapıyorsunuz.8yildir cocuk sahibi olmaya calisan bir ciftiz ve ikimiz de Basak burcuyuz. 2015 yilinin hangi ayi bu tur bir tedsvi icin en uygundur.(27/08/1978) Sevgiler

  • burcunagorecom

   15/12/2014

   Bugün de (15 Aralık 2014) sizin için önemli bir dönüm noktası, yeni bir tedavi/doktor denemeniz gerekiyorsa hiç durmayın, Ocak sonuna kadar hızla girişimlerde bulunun.
   Başak için Ocak 2015’ten Ağustos 2016’ya kadar olumlu enerji olacak, bu nedenle ümitli olun; Nisan ayında güzel haberi almış olmanızı diliyorum 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 5. beren

  15/12/2014

  benimde evliliğimde çalkantılar var boşanma kararı veremiyorum ama yürümüyoda napıcam bilemiyorum bu 2015 martta mı belli olacak

  • burcunagorecom

   15/12/2014

   Evet Beren hanım, karar tarihi 2015 Mart ve umarım ki işleri yoluna koyup devam etme kararı alırsınız.
   sevgiler, Ceyhun

 6. ece

  15/12/2014

  Değişmek kolay değildir, başka birine dönüşecek kadar değişmek ise ancak çok sarsıcı olaylardan sonra olur. 2008 yılı sizin için dönüşüm sürecinin başlangıcıydı, 2011 ise bu dönüşümün büyük tetikçisi durumunda..

  umarım yorgunluktan 2011 dediniz. Yoksa kopyala yapıştırdan şüpheleniyorum.

  • burcunagorecom

   15/12/2014

   Neden öyle düşündünüz? Uranüs 2011’de koç burcuna geçti, Pluto ise 2008’de oğlak burcuna..

 7. yildiz

  15/12/2014

  Coook güzel olmus….yüreginize saglik. Insallah yükseleni terazi olan basaklara iyi gelir 2015.
  Yolunuz acik olsun.

  • burcunagorecom

   15/12/2014

   eksik olmayın efendim, umarım ki sizin yolunuz da hep açık olur.
   sevgiler, Ceyhun

 8. sukran

  15/12/2014

  Henüz kova burcunu yazmadiniz ancak yükselen başak olarak yazdiklarimiz hislerimi,yaşadıklarimi çok yansıtıyor.bir yerde okumuştum 40’li yaslarda insanlar daha çok yukselenleri ile uyumlu oluyormuş..Emeğinize sağlık 2015 inşallah herkes için iyi bir yıl olur.

 9. meral

  16/12/2014

  1990 doğumlu başak burcuyum ve doğum saatim ile yükselenimde başak burcu..ilişki anlamında çokkötü iki yıl geçirdim ve bu yıl 4 yıllık ilişkim bitti.Geçmişi unutamıyorum..ilşki anlamında 2015 de beni neler bekliyor…

 10. Elif Ertunç

  16/12/2014

  2015 2. yarı ve 2016 ilk yarısının Başak burcunun hayatının en şanslı yılı olmasının tek sebebi sadece Jüpiter’in burcumuza geçmesi mi?

  • burcunagorecom

   16/12/2014

   Elif hanım ayrıca Eylül ayında güneş tutulması olacak, onu da ekleyebilirsiniz.
   sevgilerimle, Ceyhun

 11. Filiz Müldür

  16/12/2014

  Merhabalar
  Bugüne kadar okuduğum 2014 te Başıma gelenlere bir türlü anlam veremediğim bütün olayları yazmışsınız.Anlatsam böyle anlatamazdım.Çevremde o kadar sevilen bir insanken hiç Anlamadığım şekilde etrafımdaki herkesi bir şekilde kaybettim ve yalnızım. Ama bu bana başka manevi kapılar açtı çok memnunum.
  İnşallah 2015 güzel olur.
  Teşekkürler

  • burcunagorecom

   16/12/2014

   kendinizden bir şeyler bulmanıza çok sevindim Filiz hanım.
   maneviyatın kaynağında yaşadığınız sorunlar sonrasında Jüpiter’in 12. evinize gelişi de var.. inşallah 2015 yılında istedikleriniz gerçek olur.
   sevgiler, Ceyhun

 12. Şems

  16/12/2014

  15.09.1989 sabah 6-7 sıraları dünyaya gelmişim. hayatımda hiç bişey düzgün gitmedi istediklerim olmadı elbet vardır bunda da bir hayır ama iç mi gülmez bi insanın yüzü ya? üniversiteye çok geç gönderildim liseden 6 yıl sonra ailemi intihar ederim diye ikna ettim okudum şimdi de işe girmek için uğraşıyorum ama kimse desteklemiyo kendi başıma halletmeye çalışıyorum kafayı yemeden bişeye söyleyin 🙁

  • burcunagorecom

   17/12/2014

   yazıda söyledim işte, daha güzel ne diyeyim 🙂

 13. Ekrem E.

  16/12/2014

  Ceyhun Bey, kaliteli yorumlariniz icin sizi kutlarim, yukseleni yay olan basaklarin 2015 durumu icin ne dersininiz?

  • burcunagorecom

   17/12/2014

   tşk ederim Ekrem bey,
   yükselen yay nedeniyle bir miktar “kendimi anlatamıyorum galiba” veya “bu insanlar beni anlamıyor” gibi hisleriniz olacaktır ama son yılların en iyisi geliyor, 2015e dair iyimser olmak için başak için çok şey var.
   sevgiler, Ceyhun

 14. esin

  17/12/2014

  Yine harika bir yazi olmus yazan ellerinkz dert görmesin 🙂 dediginiz gibi ne bizi bekliyor acaba diye aklimiza geldiginde sayfaya yoneliyoruz direkt 🙂 sansimiz bol olsun müthiş enerji dolduk s

  • burcunagorecom

   19/12/2014

   Yolunuz açık olsun Esin hanım 🙂 sevgiler

 15. sevda gün

  17/12/2014

  27-08 -1977 izmir karşıyaka-11:00 doğumluyum.başak burcuyla ilgili anlattığınız herşeyi en üst seviyede yaşadım.zorlukları nasıl atlattım hala anlayamıyorum.2015 iş açısından özellikle benim için çok önemli.doğum haritamda enteresan noktalar olduğunun farkındayım ama anlamlandıramıyorum.bana lütfen yardım edin.beklediğim ışık siz olabilirsiniz…

  • burcunagorecom

   19/12/2014

   Sevda hanım merhaba,
   kişisel analizlere 2015’te başlayacağım, duyurusunu yaparım mutlaka.
   sevgilerimle,Ceyhun

 16. deva

  19/12/2014

  Merhaba Ceyhun Bey,

  yükseleni terazi olan basaklarda mi 2015 sansli olacak ? yoksa bu yükselen sansimi azaltiyormu?

  Sagolun.

  • burcunagorecom

   21/12/2014

   şansınız çok iyi olacak, terazi etkisi de iyi zaten..

 17. özlem

  20/12/2014

  bir insanın 3 yukseleni olurmu lutfen bana yardımcı olunn lutfen

  • burcunagorecom

   21/12/2014

   olmaz Özlem hanım, 1 tane olur

 18. Ozlem

  21/12/2014

  Ceyhun bey,
  Goruyorum ki mailleri cevapliyorsunuz benim mailimide cevaplarsaniz cok sevinirim. 30.08.1985 dogumluyum yukselenim ikizler

  • burcunagorecom

   21/12/2014

   Özlem hanım merhaba,
   elbette isteğinizi de söyleyin cevaplayayım.
   sevgiler, Ceyhun

 19. Ozlem

  21/12/2014

  Ceyhun bey,
  Ilski bakimindan cok sansizim.bu sene duzgun mutlu bir iliski yasayabilecek miyim? Tesekkurler

  • burcunagorecom

   21/12/2014

   Özlen hanım 2015 yılında, özellikle Ağustos ayını takip eden aylarda, hangi konuda işlerin yolunda gitmesi için çabalıyorsanız, o konuda şansınız yolunda olacaktır. İçiniz rahat olsun, güzel bir yıl olacak 🙂
   Sevgilerimle, Ceyhun

 20. Birsen

  22/12/2014

  Merhaba Ceyhun bey son iki aydır hem maddi hem manevi kayıp yaşadım biran başak burcu olmaktan yoruldum sıkıldım ama yükselenimde başak 🙂 Umarım artık 2015 de dediğiniz gibi dönüm noktası olur bizler için. Tşk ederim şimdiden keyifli bir yazıydı emeginize sağlık.

  • burcunagorecom

   23/12/2014

   her şey gönlünüze göre olsun Birsen hanım,
   sevgilerimle Ceyhun

 21. Birsen

  23/12/2014

  Önemli yada olumlu etkiler olucak mi? Peki yükselen de başak olması olumlu olumsuz mu 🙁 Ceyhun bey biraz ferahlatin lütfen.

  • burcunagorecom

   23/12/2014

   Birsen hanım, yazıda başakla ilgili o kadar olumlu bir tablo çizdim ki, 2015’e bayram havasında girmeniz gerekiyor 🙂 sizin ferahlamaya değil ne istediğinize net olarak karar verip onu ele geçirmeye ihtiyacınız var.. Bence yazıyı bir daha okuyun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 22. Hülya

  25/12/2014

  Şu ana kadar okuduğum en gerçekçi ve mutluluk verici yorumlardı. Çok teşekkürler.

 23. Suzidil Derya

  29/12/2014

  Ceyhun Bey merhaba,
  Yükselen Başak, Balık burcuyum ve gerçekten de 2008 yılından itibaren büyük bir dönüşüm yaşamaya başladım. Sanırım bu yıl bu dönüşüm tamamlanıyor. Kendi gücümü fark ettim ruhsal şifacılık yapmaya başladım..Yorumlarınız çok isabetli. Tebrikler

  • Zafer Ceyhun

   29/12/2014

   Tşk ederim Derya hanım 🙂

 24. ece

  30/12/2014

  Çok mühim bir sorum var Ceyhun bey. Şimdi ardı ardına 2015 yorumları yayımlanıyor her yerde. Mesela birkaçı diyor ki ailenizden birini kaybedeceksiniz, bir yakınınızın sırları ortaya çıkacak.

  Şimdi burç benim burcum yani öznesi benim başkasının yaşayacakları hakkında benim burcum ne kadar etkili olabilir ki ??

  özne nesne meselesine acil cevap :))

  • Zafer Ceyhun

   31/12/2014

   Ece hanım merhaba,
   Böyle kara haberlere ve yorumlara takılmayın, gönlünüz rahat olsun. Ayrıca, özne nesne meselesine gelince, haklısınız, herkesin kendi kaderi var 🙂
   sevgilerimle.

 25. Gül

  31/12/2014

  tek kelimeyle harika analiz olmuş yazdığınız gibi 2008 den beri benimde içimde büyüyensorunlarım oldu ve şimdi patlama ani yaşıyorum eşimle sürekli kavgalar çıkarıyorum elde etmek istediğim bir şeyler var gerekirse ayrılığa kadar gidicem kafama koydum çok kararliyim ya benim dediğim isteklerim yada ayrılık sizce ne yapmalıyım esimde balık burcu arada

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2015

   Gül hanım merhaba, başak burcu için yazdığım Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto yazılarını mutlaka okuyun, okuduysanız yeniden okuyun ve değişen hislerinizin kaynağını çok doğru anlayın. Evliliği bitirmeye gelince, hiçbir zaman şöyle şöyle yapın demesem de, bu konu istisna: ne yapın edin, evliliğinizi bitirmeyin.
   sevgilerimle, Ceyhun

 26. Asude

  01/01/2015

  Size mail yolu ile özelde ulaşmak için ne yapmalıyız:)

 27. yusuf

  01/01/2015

  Çok ünlü kişilerin yapmış olduğu burç yorumlarınıda defelarca okudum.Fakat sizin yorumlarınız ve tarzınız gerçekten farklı ama bir okadarda çok doğru bu zamana kadar bazı sıkıntılar yaşadık ve bu süreç artık inşallah bitsin diyorum09.10.1973 tarhli doğum günü için iş kariyer ve ev durumu hakkında kısa bilgi vermeniz ricasıyla.Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2015

   Yusuf bey merhaba, 10 Eylül mü acaba?

  • yusuf

   02/01/2015

   evet 10 eylül değerli yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler

   • Zafer Ceyhun

    02/01/2015

    Yusuf bey yeniden merhaba,
    ay ve jüpiter burcunuz kova olduğu için (aslan burcundaki jüpiter ile karşıt); geçtiğimiz aylarda, hayatınızda sorunlu olduğunu veya gelişime muhtaç olduğunu düşündüğünüz alanlarda yaşadınız içsel huzursuzluk çok artmıştır. Sorunuzdan anladığım kadarı ile birisi iş hayatınız, diğeri ise ev/aile hayatınız. Her iki konuda da eskiye göre daha hassassınız, bu nedenle zaman zaman normalden fazla tepki gösteriyorsunuz. Bu dönemde yapılması uygun olan, değişime/gelişime ihtiyaç duyduğunuz alanlarda tam olarak ne istediğinize karar vermek olmalı çünkü 2015 Ağustos ayından itibaren istediklerinizi elde etmek için atacağınız her adım, başarı getirmeye aday olacak.
    Bu nedenle, duygusal bütünlüğünüzü/istikrarınızı koruyun, hedeflerinize “hemen” ulaşmak zorunda olmadığınızı kabul edin, 2015’in ikinci yarısından itibaren planlı bir şekilde isteklerinize ulaşın.
    Son olarak duygusal dünyanız hareketli olduğu için kilo alma ihtimaliniz de var, söylediklerimi gerçekten kabullenmeyi başarırsanız, kilo almaya da engel olabilirsiniz.
    Başarılar diliyorum, Ceyhun.

 28. yusuf

  03/01/2015

  Bilgilendirme için teşekkürler.Ağustos ayını beklemekte fayda var gözüküyor,bekleyelim

 29. ayca

  04/01/2015

  28 yasinda olup dunyanin diger ucundan kesin donus karari alip, tum buyuk kararlarimin 2008-2011 tarihlerinde yasanmasi, hayatimdaki uzun sureli iliskiyi bitirmem, ve tam da yazdiginiz sebepten dolayi olmasi,herkesten farkli olarak ciddi anlamda yalnizigi yasamam, vs.. ancak bu kadar dogru olabilirdi. ve buna istinaden 2015te yasanmasi beklenen tum iyi yorumlarinizin pozitifligine istinaden, her zamankinden daha cabali ve inancli bir yil gececegini umuyorum. emeginize saglik..

  • Zafer Ceyhun

   04/01/2015

   Ayça hanım siz de sağ olun, yolunuzun açık ve aydınlık olması dileklerimle..
   Ceyhun

 30. dilek

  04/01/2015

  Merhaba ceyhun bey 25.08.1982 saat 13:45 izmir doğumluyum yükselen burcumun akrep olduğu söylendi dogrumudur acaba

 31. Ceylan

  04/01/2015

  Merhaba Zafer bey,

  21 subat 1982 Dogumluyum
  yukselen basak. Yorumlarinizda balik icin cok iyi bir sene degil ancak basak icin iyi.:) ben hangisini dikkate almaliyim acaba? Yukselene kac yasindan itibaren bakilir?

  Simdiden tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   04/01/2015

   Ceylan hanım merhaba,
   her zaman öncelik balık burcu olacak sizin için ama elbette başaktan gelen güzellikleri de yaşayacaksınız. enerjik, sağlıklı ve neşeli olacaksınız Ağustos 2015 sonrasında..
   sevgiler 🙂

 32. Selda

  04/01/2015

  Basak burcuyum yükselenim :p yengec galiba 31 agustos gece dogmusum. Is hsyatinda ani is degisigi yasadim son 2 ay icinde cikArtildim tekrar alindan pisikolojim cok hasss cok takintiliyim. Yükselenimi ögrenmek istiorum aslinda cokta dediginden sasmayan bi insanim inacci . 2015 ask istiorum ama ask beni bulmuyo ya

 33. Selda

  04/01/2015

  Ayca hanim 2008- 2011 dönemi ask haYatiniz ve hayatiniz bu kadarmi benzer bana ya süper ama ben hayatimdaki degisikli ortam degisikligini ise baslarak yaptim galiba

 34. Selda

  04/01/2015

  31.08.1991 dogumluyum:p

 35. Filiz müldr

  11/01/2015

  Merhaba Ceyhun Bey
  Bugüne kadar okuduğum en doğru beni en iyi anlatan yorumlar size ait. Bir yıldır çevremle o kadar iletişim sorunu yaşıyorum ki seviyorum dediğim herkesi kaybettim ama eşimle bağlarım çok kuvvetlendi. Ben 13.09.1973 gece 1.30 da doğmuşum o gün berat kandiliymiş. Yükselenim ve ay burcum nedir acaba. Ben hangi siteye baksam farklı çıkıyor ? Yeni yazılarınızı bekliyorum
  Çok teşekkürler

 36. Hnn

  11/01/2015

  27.11.1986 doğumluyum burcum yay yükselenim başak. Yükselen burcumdaki yazılanlar bana daha çok uyuyor şimdi ben hangisini esas almalıyım Satürn mü Jüpiterimi :)) şimdiden telekkürel

  • Zafer Ceyhun

   11/01/2015

   her ikisini de 🙂

 37. Hnn

  11/01/2015

  Cvp için teşekkürler Ceyhun bey.kişisel doğum haritasına göre yorumlama işine de gidecekmisiniz kendi hakkımda çok merak ettiklerim var.

 38. fatma

  18/01/2015

  Merhaba Ceyhun bey ben basak eşim oglak burcu 2012 de evlendik ama evlendiğiniz günden buyana inanılmaz maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyoruz umarım 2015 yılı bize şanslı gelir yazılarınızı beğenerek takip ediyorum ellerinize saglik

  • Zafer Ceyhun

   18/01/2015

   Fatma hanım merhaba,
   başak burcu olmak için gayet güzel bir yıl 🙂 huzur, mutluluk ve bolluk yılın ikinci yarısında kapınızı çalacaktır.
   sevgilerimle, Ceyhun

 39. Yeşeren

  23/01/2015

  Hayatımda ilk defa astrolojik bir yazıyı severek ve sonuna kadar sıkılmadan okudum..Ceyhun bey sizi tebrik ediyorum yazınıza ve akıcı anlatımınıza hayran kaldım..Bir başak burcu olarak.Başarılarınızın devamını diliyorum..(takipteyim ((((;

 40. Erdem Topkaya

  25/01/2015

  Cok begenerek takip ediliyor dusunceli kisilikli oldugu yazilarindan anlasiliyor ya da isinde iyi anlasilir aciklayici teskur ederiz

  • Zafer Ceyhun

   25/01/2015

   Çok tşk ederim Erdem bey,
   böyle güzel yorumlar aldığım için yüksek motivasyonla yazmaya devam ediyorum, yani BurcunaGöre’de sizlerin de katkısı var..
   sevgiler, Ceyhun

 41. yesim

  25/01/2015

  sanirim bu siteye bagimli oldum 😀 Nasil her sey bu kadar dogru olabilir. İnanin son 3 yildir falan acip okumazdim burc yorumumu. her sey cok igrencti cunku benim acimdan. dost kaziklari, insanlarin gercek yuzleri.. bu basaklar ne cekti be 😀 heyecanla nisan ayi sonrasini bekliyorum. bu yil hep nisandan sonra her sey guzel olacak derdim. kiii sizde oyle yazmissiniz! :’) hissettim sanirim. Butunlemelere calisirken bulmustum sizi, butunlemelerde tam merkur gerilemesine denk geldi.İlk defa bu kadar saldim dersleri ve bazilari kaldi. 🙂 İliski konusunda da eski sevgilime mesaj atasim var ama atmicaaamm! 11 subat sonrasini bekliyorumm. Artik gitmeli merkur! 🙂 birde iyiki varsiniz. tekrar burc yorumu okumak cok zevkli. 🙂

  • Zafer Ceyhun

   25/01/2015

   Yeşim hanım yorumunuzu keyifle okudum, her zaman yazıyorum ve sizi de beklerim.
   sevgiler, Ceyhun

 42. Pingback: Başak Burcu Şubat 2015 | Burcuna Göre

 43. mor

  31/01/2015

  Merhabalar.
  Başak burcuyum ve saat aralığına/özelliklerine göre tespit etmeye çalıştığımda, yükselenim yaya denk geliyor.
  Özellikle, kariyer açısından gökler bu kombine ne söylemekte?

  • Zafer Ceyhun

   01/02/2015

   Merhaba mor,
   yay burcu yazınızı da okuyup kendi hayatınıza göre değerlendirin mutlaka, ne olabileceğini kesin olarak ancak siz bilebilirsiniz.
   Bu nedenle yazılarımda çok sayıda alternatif veriyorum. Biliyorsunuz aynı burç olsak dahi hepimizin hayatı ve gündemi farklı olur ancak olaylar ortak bir konuda çerçevesinde gelişir.
   buyrun yay burcu yazım: https://burcunagore.com/yay-burcu-subat-2015/
   sevgiler, Ceyhun

 44. aydan

  01/03/2015

  Merhaba 24.8.1983 ve saat 10.00 da doğdum yükselen burcumu meral ediyorum ve benimde hayatımda koklu değişimler meydana geliyor yazılarınızı okudum ve resmen hayatımı anlatmissiniz gerçekten bu yıl bu kadar iyimi olacak yükselen burcuna gorede öğrenmek istiyorum şimdiden tesekkur ederim iyi çalışmalar ve başarılar..:)

 45. ece

  14/03/2015

  28 29yasindakiler icin titre kendine gel yazisi geliyordu hani Ceyhun bey ,:))

 46. zehra

  16/03/2015

  ne kadar dogru tespitler ve cok yuvarlak tahminlerdense daha isabetli yorumlariniz var,umarim benimde bu yil gunesim dogar, cok tesekkurler iyiki bulmusum sitenizi

  • Zafer Ceyhun

   16/03/2015

   Tşk ederim Zehra hanım, hoş geldiniz 🙂

 47. gunchik

  28/03/2015

  Merhaba..07.09.1980 dogumluyum.uzun suredir,hic iyi gitmedi..aile,cocuk,is..hepsi..yazilariniz 1 umut oldu.ancak yine korkulatim var..yani eyluledek olan surec cok uzun geliyor ,olanlarin davam edeceyini dusunmek bile,iyi diil.ve ya 2016dan yine ayni durum olcak?

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2015

   Merhaba Gunchik,
   2015 yılını şöyle değerlendirin lütfen: Ocak, Şubat ve Mart ayları, 2015 yılının en kötü aylarıydı. 15 Nisan – 11 Ağustos arasında rahatlama olacak ancak başaklar için Ağustos sonrası çok daha iyi olacaktır. Yani 15 Nisan’a ne kaldı ki? 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 48. Arzu

  29/03/2015

  Ceyhun bey selamlar,
  Yorumlarınızı merakla takip ediyorum. İlk defa bu kadar iyi ve derin yazabilen bir uzmanla karşılaştım. Çok teşekkür emekleriniz için. Ben 13 eylül doğumlu bir başak kadınıyım ve yükselenim yay. Oyuncuyum. Yıllardır emek vererek, çalışarak bişiyler yapmaya çalışıyorum. Ama neye elimi atsam kurutuyorum 🙂 yazılarınızla içim umut doldu umarım artık emeklerimin karşılığını alabilirim. Başak burçlarının artık hak ettikleri ne varsa gerçek olsun. Sevgilerimle

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2015

   Arzu hanım öncelikle çok tşk ederim, bir başak olarak en doğru yerdesiniz 🙂
   2015 ve 2016 yılları, hayatınızın dönüm noktası olacak, özellikle Ağustos 2015 ve sonrasında sürpriz gelişmelere hazır olun 🙂
   eminin çabalarınızın karşılığını alacaksınız diye düşünüyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 49. fulya

  01/04/2015

  Merhaba Ceyhun bey,
  Burcum basak, yukselenim boga, son 2-3 yildir cok zor zamanlar gecirdim, halada devam ediyor, dogum tarih saat ve yerine gore detayli yildiz haritasi cikartmak istiyorum, siz bunu yapabiliyormusunuz, evetse gmail adresinize ozel mail aticam.
  Saglicakla kalin, kolay gelsin.

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2015

   Merhaba Fulya hanım 🙂
   ilginiz için çok tşk ediyorum, kişisel analizler yapmıyorum henüz ama başlamayı planlıyorum.
   başladığımda duyurusunu yaparım mutlaka, haberiniz olur.
   sevgiler, Ceyhun

 50. derya erbaş

  11/04/2015

  Iyiki varsınız Ceyhun bey kaç defa söyledim bende bilmiyorum:) içimden geliyor allah iyiki karşımıza çıkarmış sizi sıkıldıkça umut veren yazılarınızı okuyorum:) birde bişey merak ediyorum haritada şans noktası neyi ifade eder acaba arastirdim fakat çok tatmin edici bi yazıyla karşılaşmadım şimdiden teşekkürler mutlu kalın tabii bi de hep bizimle olun:)

 51. Banu

  11/04/2015

  Herbir cumlenizi pur dikkat okudum..o kadar net ve guzel anlatiyorsunuz ki.emeginize saglik…devamini sabirsizlikla bekliyorum..

 52. sevgi

  11/04/2015

  Vallahi cikamiyorum yazilari okumaktan,tekrar tekrar da okuyorum astroloji merakim gittikce yukseliyor zaten fenciyim bir de 🙂 Ceyhun Bey nisan yorumuna da yazmistim cok cok tesekkurler cevabiniz icin oncelikle,burayi da okurken bir dogum haritasi cikarayim dedim,saturnum yayda cikti benim aralikta yaya gecmis tekrar ya acaba diyorum 2 yildir yasadiklarimi tekrar yasar miyim?cok iyi hissediyorum aslinda ama bu saturn cok urkutucu

  • Zafer Ceyhun

   11/04/2015

   Sevgi hanım merhaba,
   “Satürn dönüşü” yazımı okuyun mutlaka, haberler orada 🙂

 53. sevgi

  14/04/2015

  ceyhun bey

  cevabiniz icin cok tesekkürler..
  bu kadar olur artik pesssss !!!!
  nasil tutarli yorumlariniz..basak yüks ikizler olarak ciddi anlamda cogu cikti..satürn etkisini okudum..hepsi dogru..
  cok tesekkür ederiz .. ellerinize saglik..
  bu arada bir basak yüks ve ay burcu ikizler olarak beni daha cok basakmi yoksa ikizlermi etkiler?
  ayrica satürn etkisinfe saydiginiz tüm sıklar cıkarmı?yoksa bunlardan bir kacı mı olur?

  sevgiler

 54. bernacoskunpinar

  17/04/2015

  merhaba ceyhun bey;
  başak burcu kendimi bildim bileli sıkıntılıyım.evlenmek istiyorum fakat uygun aday denk gelmiyor gelenlerde fos çıkıyor. 25 ağustos 1989 23:00 doğumluyum. yorumlarınızı bekliyorum

  • Zafer Ceyhun

   17/04/2015

   merhaba Berna hanım,
   Başak zor beğenir, doğasında var 🙂 Ağustos 2015 sonrası 1 yılda size uygun birinin karşınıza çıkma ihtimali yüksek olacak.
   bu yazıda anlattım: https://burcunagore.com/basak-burcu-2015-yili/
   sevgiler, Ceyhun

 55. derya

  17/04/2015

  Ceyhun bey yazımı görmediniz sanırım şans noktası haritada ne demektir?

 56. esin

  19/04/2015

  Ceyhun bey, yukselenim basak ve gunesim, merkur, KAD terazide, neptun ve jupiter akrepte ve hepsi 2.evde.Ancak jupiterin basak’ta zararli oldugu nu da okudum.15 derece 12.ev ve 1.ev i basak olan birisi olarak kendimi buzararli etkiden nasil koruyabilirim?Simdiden cok ediyor ve size kolaylıklar diliyorum.Sevgiyle kalın.

 57. ebru

  29/05/2015

  24 AĞUSTOS sabah 09 doğum tarihim bu Mayıs ızdırabı nezaman geçecek işten istifa kararı aldım tayin bekliyoruz halen sonuç yok hiçbirşey yolunda değil iki arada bir deredeyim

 58. ayten d.

  30/05/2015

  Simdi geri donup baktim da:
  Ekim kasim 2014te bursa basvurdum.
  20 martta mulakata girdim burs icin.
  28 mayista bursu kazandim.
  Ailem mayis ayinda ayrildilar.
  Isten ayrilacagim haziranda.
  Eylulde yurtdisinda okuyacagim (burs sayesinde)

  Eee? ♡

  • Zafer Ceyhun

   30/05/2015

   tam da olması gerektiği gibi gidiyor, kader ilginç bir şey hakikaten

 59. Meryl

  22/06/2015

  Merhabalar,
  Öncelikle bu güzel yorumlar için çok teşekkürler 🙂 Bir sorum olacaktı. Acaba gerçekleşen bu güneş tutulması, jüpiter geçişleri gibi olaylarda yazdığınız gerçekleşmesi muhtemel konuların sadece birinin mi yoksa hepsinin de mi olabilmesi söz konusu? Şimdiden teşekkürler 🙂

  • Zafer Ceyhun

   22/06/2015

   çoğu zaman biri olur ama birden fazlasının olma potansiyeli de var tabi 🙂

 60. ecemsu

  09/07/2015

  Hatırlatma var dediniz
  hatırlatmanızı size hatırlatıyorum :)))

 61. Sedef

  24/07/2015

  Ceyhun bey merhaba.
  Yazınızı tekrar tekrar okuyorum. 2008 yılında babamı kaybedip sehir değişikliği yaptım ailemle.2011 de istemediğim bir üniversitede istemediğim bir bölüme kayıt oldum. Arkadaşlarımla ilgili ve hayatıma aldiğim insanlarla hep sınandım,yanlis tercih yaptim, yanildim.simdide istediğim bir okulda şansımı tekrar denemek istedim puanım tuttuğu halde yerleşemedim. İçime sinen hiç bir iş başvurumdan cevap alamıyorum geri dönüş yapanlarda da tereddüt ettiğim için işsizim. Bir insan ancak bu kadar şanssız olabilir yani. Sabah hayal kurmamla akşam başıma yıkılması bir oluyor. Herşey ne zaman düzelicek merak ediyorum artık umudumuda inancımıda kaybetmeye başladım.

  • Zafer Ceyhun

   24/07/2015

   Sedef hanım merhaba,
   babanızın mekanı cennet olur inşallah, aile büyüklerinden birini kaybetmek çok zor olsa gerek..
   öncelikle şunu söylemeliyim, malesef “her şey” hiçbir zaman düzelmiyor, bazı şeyler iyi oluyor bazıları ise kötü…
   kendinize bir başlangıç noktası/hedef seçip, artık bir yerden başlayın, tam istediğiniz gibi olmasa da bir işe girin mesela.
   sevgiler, Ceyhun

 62. pelin

  24/07/2015

  merhaba ceyhun bey size bir sorum olacak başak burcuyum yükselenim aslan bu sene benim için çok şanssız geçti acaba 2015 eylül ayında rahatlayabilecek miyim

  • Zafer Ceyhun

   24/07/2015

   Pelin hanım merhaba,
   bu yıl çok şanssız geçmemiş olmalı aslında, özel değilse neler olduğunu paylaşır mısınız? astrolojik olarak incelemek istiyorum siz de uygun görüyorsanız.
   sevgiler, Ceyhun

 63. pelin

  24/07/2015

  babam ceza aldı ve derslerim bu seneye kadar süperdi fakat bozuldu ailemle neredeyse kavga etmediğim bir akşam yoktu cevaplayacağınız için şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   25/07/2015

   Pelin hanım bu yaşadıklarınız başak gündemiyle uyuşmuyor, ay burcunuzu ve yükseleni biliyor musunuz?
   Sanırım ay burcunuz Uranüs veya Pluto ile etkileşimde…

 64. pelin

  26/07/2015

  ay burcum yengeç yükselenim aslan

 65. Nurcan

  26/07/2015

  28-29yaşındaki başak burcunu o çok etkileyen olayların gelişimiyle ilgili yazı yazacağım demişsiniz dört gözle o yazıyı bekliyorum 🙁 2013 nisanda tepetaklak olan hayatım hala düzelmedi 🙁 sınandım her konuda resmen

 66. asker polis vatan aşığı

  28/07/2015

  İyi günler 30 mart ta isnisnasiz herkes köklü değişim yasiycak demişsiniz ben başak burcuyum yukselenim akrep ben bu değişimi neden yaşamadım ?

 67. Canan

  05/08/2015

  Harika harika yazmışsiniz tam beni anlattı resmen bu kadar isabet olamaz. Yalnız 2008 de değişime basladiniz demissiniz daha sonra da 2011 tarihi vermiştiniz galiba 2015 diyecektiniz ?

 68. Merve

  05/08/2015

  Eylül doğumlu başaklar agustostan sonra büyük bi değişim geçirecek mi ???? çünkü oyle ümit ediyorum bir de en uygun estetik tarihlerini belirtirseniz sevinirim Ceyhun bey. İyi günler

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *