20 Mart 2015 güneş tutulması başak burcunu nasıl etkileyecek? Başak burcu için hareketli günler geliyor çünkü güneş tutulması karşıt burcunuz olan balıkta gerçekleşiyor. Her güneş tutulması yeni bilgilerle getirir, mutlaka bir değişim yaratır. Zaten güneş tutulmasını en heyecanlı astroloji olayı yapan da budur 🙂 20 Mart güneş tutulması, hayatınızda kalıcı değişiklikler yapmak üzere geliyor, hayatınızda mutlaka önemli bir iz bırakacaktır. Karşıt burcunuzda gerçekleşiyor olması, bu tutulmayı önemli kılan en önemli etkenlerden biri. Ancak hatırlatayım: tutulma sırasında gökyüzünde işler yolunda olacak, yani genel olarak endişelenecek bir şey yok, hatta güzel haberler bekleyebilirsiniz. Hadi hayırlısı 🙂 Peki bu tutulmalar bizleri ne şekilde etkiler?

 1. gündemde olan bir konuda önemli bir gelişme yaşanır
 2. hep yapmak istediğiniz ama ertelediğiniz şeyi artık yaparsınız
 3. hiç gündemde olmayan bir mesele sürpriz bir şekilde gündemin merkezine yerleşir
Başak burcuna göre güneş tutulmasını anlatmaya başlayalım artık. Alternatif 1: Eşiniz/Sevgiliniz Bu konuda yaşanabilecek birkaç gelişme var:
 1. sevgiliniz yoksa, hazır olun, her an olabilir
 2. eşinizin/sevgilinizin yaşadığı bir şey, sizin gündeminizin de ana konusunu olur
 3. eşinizle/sevgilinizle ilişkinizin dinamiklerini/seyrini değiştirecek bir gelişme yaşanır, evlilik kararı gibi.
Sizler için balıktaki gelişmeler öncelikle sizinle değil eşinizle/sevgilinizle alakalıdır, yani elbette sizi etkiler ama biri nedeniyle etkilenirsiniz. İlişki başlar veya sorunlar yaşanır veya sorunlar çözülür. Sonuçta, iş değişikliği gibi öncelikli olarak sizin gündeminizle alakalı bir gelişme yaşatmaz. Diğer yandan, şu da olabilir: sizin yaşadığınız bir mesele, eşinizle/sevgilinizle ilişkilerinize yansır. Bu konuyu sıradaki başlıkta anlatacağım. Alternatif 2: Hayatınızın Yönü Son zamanlarda iş veya sosyal hayatınızda çok önemli gelişmeler yaşanıyor mu? Eğer ayak seslerini duymaya başladıysanız hazır olun, tutulmayla birlikte bir şeyler olacaktır.
 1. iş değişikliği, işe girme
 2. şehir hatta ülke değişikliği gibi önemli bir mesele
 3. eğitim hayatınızın şekillenmesi
 4. büyük bir atılım yapmak
 5. sağlıkla ilgili bir mesele
Bu süreçte her ne yaşarsanız, hem hayatınızın yönü değişecek hem de kalıcı olarak değişecek. İşe girmek, hayatın geri kalanını etkileyen bir şey değil midir? Alternatif 3: Karakteriniz/Tavrınız Başak burcu için çarpıcı bir dönem olduğunu söylemeliyim. Tutulmayla birlikte, insanlara karşı tutumunuzda belirgin bir değişim yaşanabilir, yani karakterinizde önemli bir değişim olabilir. Mesela, artık daha sosyal veya daha sessiz ve mesafeli olabilirsiniz. Diğer yandan, 2. alternatifte bahsettiğim şeylerden biri olur ve bulunduğunuz ortam değişir, bu nedenle daha çok insanla iletişim kurmanız gerekebilir. Sonuçta, sizin karakterinizi ve tavrınızı değişime zorlayacak bir gelişme yaşanması muhtemel. Belki birileri sizi sinirlendirecek, egonuz zedelenecek ve “böyle gitmez” diyeceksiniz. Son olarak, hatırlatmakta fayda var, tutulmanın etkisiyle daha sinirli, agresif ve hesapsız davranma ihtimaliniz de var. Egonuz hassas olacaktır. Aklınızda olsun 🙂 Hepinizi en güzel olasılıkların bulmasını dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>