Balık burcu, nisan ve mayıs aylarında sosyal ilişkileri ve iletişim tarzı üzerine hareketli bir dönem yaşadı ve geride bıraktı. Özellikle 23 Nisan’la başlayan süreçte, kendiniz ifade etme tarzıyla ilgili konulara odaklanıp yeni kararlar aldı, belki biraz heyecanını yitirdi. Bazı balık burcu arkadaşların, hayatında büyük gelişmeler yaşanmış olduğunu düşünüyorum. Geçmişte daha iyi bir hayat için çabalayan balık burcu, geçtiğimiz ay hayatına yeni bir anlam katmak için büyük kararlar aldılar. Ayrıca, eğitim konularında yeni gelişmeler yaşayıp, daha fazla öğrenme isteği ile yepyeni bir hayatın kapılarını araladılar. Bu konuları balık burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, okuduysanız bilinçaltınızda yaşanan gelişmeleri zaten öğrendiniz. Balık burcu olarak, hayatınızda yeni bir sayfa açma fırsatını beraberinde getiren mayıs ayında umarım doğru kararlar alıp, daha mutlu ve coşkulu bir geleceğin temellerini atmak için yola koyulmuşsunuzdur. Hayatınızı daha ileri taşıyacak alanları keşfedip yönelmek, sizi engelleyen konu ve insanları temizlemek için doğru zamanlardı. Sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti ve bu dönem geride kaldı, uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün balık burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Önümüzdeki bir ay boyunca, balık burcunun dikkati evine ve ailesine yönelecek. Bu dönemde, evinizle ilgili her konuda daha hassas ve dikkatli olacaksınız çünkü güneş, hayatınızın bu alanını aydınlatıyor ve her detayını görme fırsatı yaratıyor. Mayıs-Haziran 2014, daha çok evde vakit geçirmek isteyeceğiniz, ailenize daha fazla zaman ayıracağınız bir dönemi işaret ediyor.
Balık burcuna ipucu:
  1. Evinizle ilgili yarım kalmış tüm işlerinizi tamamlayın, tadilat-tamir mi gerekiyor, hemen harekete geçin.
  2. Ailenizle aranızda meseleler varsa, bağlarınızı yeniden güçlendirmek için bir ayınız olacak.
  3. Kendinize olan güveninizi sorgulayın…eğer yeterince güvenmediğinizi, karakterinizin sizi iş hayatınızda ve arkadaşlarınız arasında yeterince saygın bir insan yapmadığını düşünüyorsanız, çalışma masanızın başına geçin ve bu konu üzerine düşüncelerinizi yazın, kendinize önerilerde bulunun, kararlar alın.
Balık burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca dışarıda çok zaman geçirmeyin, evinizde olun, bu süreci ailenizle birlikte yaşayın. Ancak evde her zamankinden daha gerdin bir enerjiniz olacak, anne-babanızla birlikte yaşıyorsanız onların sözlerinin karşısında kırılgan olabilirsiniz. Kesinlikle evde güç mücadelelerine girmeyin, sizi yeterince desteklemediklerini düşünmeyin. Güven ve destek ihtiyacımızı ailemiz karşılasın isteriz, bu dönemde hassas olan sizsiniz, aileniz her zamankinden farklı değil…Aile içi çatışmalara dikkat!!!
]]>