Balık Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Balık burcu hakkında yapılan bayat yorumlardan o kadar sıkıldım ki!! Eminim ki, birçoğunuz benim gibi düşünüyorsunuz, hatta acaba ben balık burcu değil miyim diye soruyorsunuzdur. Öncelikle bu konuya bir açıklık getireyim: balık burcu, istisnai bir burçtur, diğer tüm burçların aksine klasik bir balık burcu tanımı yapmak imkansızdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da balık burcudur, Başbakan Davutoğlu da balık burcudur, Beyazıt Öztürk de…Birbirine hiç benzemeyen insanlar, öyle değil mi? Tek ortak yönleri, tüm Türkiye onları yakından tanıyor 🙂

Balık burcu olarak karakteriniz/benliğiniz, doğduğunuz saate göre şekilleniyor. Mesela, Güneş 7. evinizdeyse sizin için ilişkiler çok önemliyken, 8. evinizdeyse sizin için yönetmek önemlidir. Burada mesele, her ne olursa olsun, büyük bir motivasyonla karakterinize sahip çıkarsınız, olay budur. Bu konuyu bir gün tüm detaylarıyla anlatmak istiyorum aslında, ilk fırsatta.

Konumuza dönelim: Aralık ayında hareketli günler sizi bekliyor, enerji seviyesi çok yüksek olacak ve ilk belirgin işaretini 4 Aralık’ta göreceksiniz. Aslında bu aralar enerjiniz yükselmeye başladı bile..

Diğer yandan, 2014 yılı bitmeden önce 2 önemli olay daha olacak:

 1. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 2. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı, Aralık ayına hakim olacak Uranüs enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

Uranüs, başta Şubat ayında ve Mart’ın ilk haftasında doğan balıklar olmak üzere, iş hayatınızda, kazancınızda ve sahip olduğunuz tüm değerli şeylerde olur olmadık gelişmeler yaşanmasına neden oldu. Belki mal varlığınız, önemli gördüğünüz karakter özellikleriniz/değerleriniz, mesela aile ve evliliğe bakışınız gibi, 2011 yılından bu yana hareketlendi, sizin için önemli hale geldi. Yaşadıklarınızın hayatınızı değiştirdiği, bununla kalmayıp sizi de yepyeni biri yaptığı kesin.

Ancak Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak.

4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladığınız) artacak olan enerji, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşturacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Balık burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. daha çok kazanmaya yönelik karşı konulmaz bir istek oluşacak
 2. işiniz yoksa, iş bulmak için en büyük atılımı yapacaksınız
 3. işinizden memnun değilseniz, yenisi için arayış başlayacak
 4. gayrimenkul yatırımları ana mesele haline gelecek, bu nedenle dikkatiniz evinize kayacak
 5. değer yargılarınızda bir bilinç sıçraması olacak, mesela ailenizde huzur, çocuğunuzun karakteri/eğitimi, evlilik öncesi ilişki vb. konular değerlerinizdir
 6. geleceğinizin rahat olmasına kafa yoracaksınız, yepyeni bir hamle yapacaksınız
 7. para isteyeceksiniz, daha çok para çünkü çok harcayacaksınız

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Balık Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

12 Yorum

 1. yasemin

  27/11/2014

  balik burcu sizi biraz yoruyor sanirim…detaylari yazsanizda kurtulsaniz:)neyse inanilmaz yorumlarinizla kisa surede alaninizda 1 no olacaksiniz bundan eminim..bilginize,yureginize ,kalemizi,emeginize saglikla beraber tesekkurler.

  • burcunagorecom

   27/11/2014

   tşk ederim, çok naziksiniz. hep aramızda olun 🙂

 2. fatma

  30/11/2014

  Balık burcuna özel yazınızı umarım en kısa zamanda yazarsınız..Gönlünüze, güzel yüreginize sağlık…

 3. Sahra

  05/12/2014

  Merhaba,
  23.02.2001 de İstanbul Bakırköy de gece 02:00 da doğmuşum. Yükselen burcumu çok merak ediyorum. 🙂
  Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler…

  • burcunagorecom

   05/12/2014

   merhaba 🙂
   yükselen burcunuz yay. ayrıca, ay ve mars ikizler burcunda, merkür kova, venüs de koç burcunda..

   sevgilerimle, Ceyhun.

 4. Pınar

  13/12/2014

  Merhaba ben de Zonguldak’ta 10/03/1980 yılında öğlen 13:00-13:30 arası doğmuşum yükselenimi öğrenmek istiyorum.Yanıtlarsanız sevinirim ve balık burcu hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi vermenizi rica ediyorum.Son burç olması dolayısıyla bütün diğer burçların özelliklerinden de taşıdığını biliyorum gerçekten biz balıklar biraz farklıyız.Sizi takip etmekten çok memnunum,size kolay gelsin

  • burcunagorecom

   13/12/2014

   sizi Burcuna Göre ailesinin içinde görmek harika, tşk ederim 🙂
   yükselen burcunuz yengeç, ay burcunuz yay (süper şanslı bir durumdur), Merkür balık, Venüs boğa ve Mars burcunuz da başak..
   sevgiler, Ceyhun

 5. mukaddes

  15/12/2014

  mrb.sayfanızı az önce gördüm.yazılarınız ve anlatım şekliniz çok güzel.sizden ricam olabilirmi.ay burcumu merak ediyorum.25.02.1978 karabük doğumluyum.şimdiden çok tşk ediyorum.

  • burcunagorecom

   15/12/2014

   merhaba, aramıza hoş geldiniz..Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesi diyorum ben Burcuna Göre için, bu sözün hakkını vermeye çalışıyorum.

   doğum saatinizi de verir misiniz?

 6. seda

  01/04/2015

  Merhaba ceyhun bey 😉
  Ben de 20/02/1983 maraş elbistan sabah saat 08:00-08:30 arası doğmuşum. Benim de yükselen burcumu soylerseneniz çok sevinirim :))) çok sevgiler yazılarınızı hep takip ediyorum 🙂

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2015

   Merhaba Seda hanım,
   verdiğiniz saate göre yükselen burcunuz balık.
   sevgiler 🙂

 7. seda

  02/04/2015

  Teşekkür ederim ceyhun bey 🙂 hep koç biliyordum ama 8:40 gibi de olabilir. Sevgilerimle