Değerli okurlarım hoş geldiniz.

16 Temmuzda hep birlikte deneyimleyeceğimiz Ay tutulmasının sizi nasıl etkileyeceğini bu yazıda konuşacağız.

Öncelike Ay tutulmasının bir Dolunay olduğunu bir kez daha hatırlatarak başlayalım. Dolunaylar ve Ay tutulmalarının tipik bir etkisi vardır: hayatınızdaki bir dönemin sona ermesini sağlarlar. Bu yönüyle Ay tutulması sırasında yaşanan olaylar, bir şeylerin sonuçlanmasına neden olur.

Tutulma ertesinde bazen beklediğimiz bir haber gelir ve süreç kendiliğinden netleşir, bizim bir şey yapmamız gerekmez. Bazen görev bize düşer ve bir tercih yapmamız gerekir çünkü bir yol ayrıma gelmişizdir.

Mesela bir ilişkinin, işin ya da arkadaşlığın devam etmesi veya sona ermesi arasında seçim yapmak durumunda kalırız. Birini seçerek diğer seçenekleri de elemiş oluruz.

Ay tutulması 16 Temmuzda oğlak burcunda yaşanıyor olacak. Tutulmanın tekil enerjisi 14 Temmuzda oluşacak olsa da, 7 Temmuzdan itibaren kadersel etkiler kendini gösteriyor olacak. Bunun nedeni Ay tutulması değil Satürn olacak.

Satürn 7 Temmuzdan itibaren 2019 yılı döngüsünün ilk yarısını tamamlayarak döngünün ikinci yarısına geçiş yapıyor olacak. Bu süreçte baskının iyiden iyiye arttığını göreceksiniz, buna duygusal olarak hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Özetle 7 – 21 Temmuz arasında Satürnün ve Ay tutulmasının birleşik enerjisini yaşıyor olacağız. Şans sizden yana olursa, 7 Temmuz civarında oluşan baskıyı Ay tutulması sayesinde 14 Temmuzu takip eden günlerde aşarsınız.

Eğer ki şans sizden yana değilse; 7 Temmuzda oluşan Satürn baskısı, 14-21 Temmuz arasında Ay tutulmasının etkisiyle somut bir kayıp yaşamanıza neden olur.

Bu nedenle 7 – 11 Temmuz arasında yaşayacağınız olaylara dikkat kesilmenizi tavsiye ediyorum. Yaşayacaklarınız henüz bitmiş olmayacak, süreç 21 Temmuza kadar uzayacak. Bu noktada size düşen süreci doğru yönetmektir. Kadersel olayların önüne set çekip onları durdurmak mümkün değil. Fakat yönünü değiştirebilir ya da etkilerini kontrol edebilirsiniz.

Ay tutulmasının olası etkilerini anlatayım, hayatınıza uygun olan senaryo gerçekleşecektir. Zihninize not edin lütfen, tutulmanın kadersel sonuçlarını doğru yorumlamanızı sağlar.

< Sosyal ilişkilerinizin baskı ürettiği bir dönem yaşıyor olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranıza mesafe ya da soğukluk girmiş olabilir. Ay tutulmasının bu çerçevede bir sonucu olacaktır. Örneğin bir arkadaşınızla ilişkinizin seyri değişebilir. Tutulma ile brilikte yaşanacak gelişmeler, aranızdaki bağın kopmasına neden olabilir.

< Çalışma ortamınızdaki birisi / birileri baskıya neden oluyorsa, tutulmayla birlikte yaşanacak gelişmeler neticesinde bu konuyu konuşmanız, halletmeniz gerekecek. Tutulmanın öncesindeki günlerde zaten gündemin bu istikamette gittiğini görüyor olursunuz, nihayetinde yüzleşmek zorunda kalırsınız. Bir ihtimalse sorun yaşadığınız kişinin görevinde bir değişim olması ve sizden uzaklaşmasıdır.

< Çocuklarınız var mı? Tutulmanın sonuçlarından birisi de çocuklarınızla ilgili takip ettiğiniz bir sürecin sonuçlanması olacaktır.

< Çocuk sahibi olma planları yapıyorsanız ya da bu kapsamda (örn. tıbbi) bir konu ile meşgulseniz, tutulmanın getireceği enerjiyle bu konuda gelişmeler olacaktır. Tutulma öncesindeki şartlar, tutulmanın ardından değişecektir. Doğum bekleniyorsa tutulmanın hemen öncesinde veya birkaç gün sonrasında gerçekleşebilir.

< Sağlıkla, sporla, beslenmeyle vs ilgili profesyonel destek / hizmet alabilirsiniz. Eğer ki bu süreç daha önce başladıysa, şimdi sonucunu alacaksınız ya da devam edip etmeme tercihi yapacaksınız.

Temmuzla ilgili yorumlardan anlayacağınız üzere baskı oluşturabilecek bir ay olacak. Fakat felaket senaryoları yazanlara bakmayın siz, her yıl benzer şeyleri yaşıyoruz. Bazılarımız sert bazılarımız ise yumuşak geçiş yapacağız. Bunu da kendi haritamız değil hayatımızda olan diğer insanların haritaları belirler. Sonuçta hayatı ve olayları tek başımıza yaşamıyoruz değil mi? Bize olan başkalarını, başkalarına olan bizi etkiliyor. Bunu lütfen hatırlayın.

Sevgiler, Zafer Ceyhun