Yükselen BalıkBalık Burcu Temmuz 2016 Yorumu: Kariyer ve Eğitim

Temmuz 1, 2016by Zafer Ceyhun13

Balık burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminizden bahsedeceğiz. 2016 yılından büyük beklentilerimiz yoktu belki ama bu kadar baskı da fazla değil mi? Son yıllarda benzerini görmediğimiz bir geçiş dönemindeyiz, zaten yılın başında 2016 yılını bu şekilde tarif etmiştik. Kıymetli dostlar, değişim sürecini başlatan gelişmeler Mart ayındaki Güneş tutulması ve hemen ardından yaşanan Mars/Satürn gerilemeleri idi. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, 13 Ağustosta normal seyrine geçecek. Özetle, Ağustos sonundan itibaren üzerimizdeki baskı azalıyor, o zamana kadar bizlere düşen, yeni düzene uyum sağlamak, düzenimizi yeniden istikrarlı hale getirmek olacak. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Balık Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuz ayının önemli gelişmelerinden birisi, normal seyrine dönen Mars olacak. Mart sonunda başlayan Satürn gerilemesi, Nisanda ortasında başlayan Mars gerilemesi aynı alanda olduğu için, ciddi miktarda enerji birikmiş oldu. Mars ileri hareket etmeye başladığı için, Satürn geriliyor olsa da, artık hızlanma zamanı geldi. Tabi geçtiğimiz haftalarda önemli gelişmeler de yaşandı. Bir gündem oluşmuştur mutlaka. Özellikle kariyer/eğitim alanında.. Temmuzun ilk gününden 17 Temmuzdaki Mars/Güneş temasına kadar yeni duruma uyum sağlamak için yeterli enerjiniz olacak. Eğer olumsuz bir gündeminiz varsa, gergin hissetmeniz de mümkündür. Mars enerjisi agresif ve saldırgan olabiliyor. Bu nedenle, baskıyı aşmak adına sert hamleler yapma eğilimi de olabilir. Buna dikkat! Kısaca, 1 – 20 Temmuz arasında hızlı esen bir rüzgar olacak, sonuçta şartlarınıza göre coşkulu veya sıkılgan bir ruh hali olacaktır. “Artık bir şeylerin değişmesi lazım” dememize neden olacak günler başladı.. Temel konular şunlar:
 1. yurt dışıyla ilişkili gelişmeler
 2. eğitim hayatınız, üniversite veya yüksek lisans konuları
 3. etki alanınızı genişletme çabaları
 4. kariyerinizle ilgili gelişmeler
Bu noktada, aslında bu süreci dinlenme ve tatil için kullanmak en ideali. Buna imkanınız varsa harika bir dinlenme ve nefes alma fırsatı olacak sizin için. Her burç aynı şansa sahip değil. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs de kariyeriniz, iş hayatınız ve gelirinizle ilgili alanda bulunuyor. 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, Mars enerjisi ile birleşerek özellikle para/iş konularında huzursuz hissetmenize veya bir hedefe odaklanıp heyecan duymanıza neden olacaktır. Önerim temkinli olmanız yönünde, hele ki “olumsuz motivasyon ile” geri dönülemez kararlar hiç vermeyin derim. Uranüs kaynaklı enerji, sadece daha rahat olmaya, özgür hissetmeye, kısıtların kalkmasına odaklıdır. Bu motivasyon da bazen karlı olmayan sonuçlara neden olabilir. Aklınızda olsun, kararlarınızı verirken hangi motivasyonla verdiğinizi düşünün mutlaka. “Yetti be” diyerek bir şey yapıyorsanız, yapmayın demiyorum ama hemen yapmayın, bekleyin, Ekimde yine aynı düşünüyorsanız yaparsınız.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Güneş ve Venüs aşk ve mutluluk alanınızda bulunuyor değerli dostlar, bu önemli bir şans aslında. Her ne kadar topyekün huzurlu bir enerji yoksa da, sizde durumlar görece iyi. Yeniay işte bu şartlarda gerçekleşiyor. Etkisinin görüleceği konu başlıklarına geçmeden önce Yeniay etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma hatırlatma olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Balık için gündem şöyle:
 1. mutlu olma arayışları, aşk beklentisi
 2. sevme ve sevilme, beğenilme isteği
 3. bu motivasyonla bir ilişkinin başlaması, aşık olma
 4. biriken enerjiden ve baskıdan kurtulmak için spora, dansa vb yönelim
 5. çocuk sahibi olma isteği, çocuklarınızla ilgili girişimmler
4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesidir. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. bulunduğunuz ortamın (şehir/ülke dahil) değişmesini gerektirecek durumun gerçekleşmesi
 2. arkadaş çevresinde yaşanan bir gelişmenin netleşmesi
 3. profesyonel hayatınızdaki başlıca gündemin sonuçlanması
 4. profesyonel hizmet/destek alma ihtiyacını karşılamak (doktor, avukat, bakıcı vb)
Temmuz ayının en önemli günleri 14-20 Temmuz arası diyebiliriz kıymetli okurlarım. Az da olsa mevcut gündeme ara verme imkanı verecektir. Ağustosta kaldığınız yerden devam! Balık burcu Temmuz 2016  yorumunu, balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>

13 comments

 • Eminee

  Temmuz 1, 2016 at 12:36 am

  Ben bosanma asamasindayim su anda zafer bey . Davamiz acilmis durumda ve su anda calisiyrm bi miktar borcum ama is yeri gergin bir ortam ne onerirsiniz. Bosanma olayindada is hayatimdada bir degisiklik olur sinyalini almalimiyim yazdiklarinizdan . 14 mart dogumluyum tesekkur ederim simdiden

  Reply

  • Filiz

   Temmuz 1, 2016 at 1:11 am

   Hangi yıl. Saat kaçta?

  • Eminee

   Temmuz 2, 2016 at 1:39 am

   1995 sabah saat 11 gibi dogum tarihim

  • Filiz

   Temmuz 1, 2016 at 1:11 am

   Hangi yıl. Saat kaçta?

 • berfin

  Temmuz 1, 2016 at 1:09 am

  Eğitim hayatında tam olarak ne olacak ? Değişimler söz konusu olabilirmi ?

  Reply

 • İrem

  Temmuz 1, 2016 at 2:40 am

  Sene icinde balik burcunda yanilmiyorsam jupiter etkisi olacagini, sizinde bu etki burcunuzdayken esinizle tanistiginizi hatirliyorum. Balik burcu icin bu tarihi gectik mi?

  Reply

 • Huzur

  Temmuz 1, 2016 at 4:50 am

  “Yetti be” diyerek bir şey yapıyorsanız, yapmayın demiyorum ama hemen yapmayın, bekleyin, Ekimde yine aynı düşünüyorsanız yaparsınız.
  Nisan ayından bu yana bu sözü (“yetti be”) söylememek için sabrediyorum. Çünkü, #burcunagöre# den bekleme mesajları alıyorum.
  Tmm Temmuzda da bekleyeceğim.
  Inşallah Bu aydan umutluyum.. Inşallah Temmuz ayında herşey yoluna girer.

  Reply

 • Didem

  Temmuz 1, 2016 at 10:50 am

  Ben 20/03/1988 saat.20.35 te eminönü/istanbul doğumluyum.Hamileyim.maddi sıkıntılarm var.anne olmanın heyecanı ve korkusu var yakında doğum yapıcam yardımcı olursanız sevinieim

  Reply

 • Eda

  Temmuz 1, 2016 at 11:02 am

  Yeni girişimler için ekim ayini mi beklemeliyim

  Reply

 • Ayşe

  Temmuz 3, 2016 at 7:42 pm

  Çok aceleye geldi herhalde temmuz ayı yetersiz ve kısa gibi sanki

  Reply

 • Ebru

  Temmuz 4, 2016 at 9:26 pm

  Başak burcu yorumu bekliyoruz

  Reply

 • Ayşe

  Temmuz 13, 2016 at 9:07 pm

  Bir numarasınız başkada birşey diyemiyorum yazdıklarınızı satıır satır yaşıyorum .

  Reply

 • Yasemin

  Temmuz 18, 2016 at 9:47 am

  Merhaba Zafer Bey
  Inanilmaz bir yorum sanki beni tarif etmissiniiz:)31 mayis 2016 isyerimi kapattim.bisanma davam ediyor.birkac gun oncesine kadarda asiri gerginlikten patlamak uzereydim.insanlari kirmamak icin eve kapandim.Dusunebiliyormusunuz balik burcuyum ve insanlari kirmamak icin eve kapandim.bana ask,para ve is yorumu yaparmisiniz?sevgilerle
  03.03.1976 ogleden sonra 13.30 da dogmusum.carsamba gunu

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin