Balık burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Temmuz yorumunu okuduğunuzda, balık burcunu nelerin beklediğini biliyor olacaksınız. Bu yazının amacı yolunuzu aydınlatarak hayatınızı kolaylaştırmak ve olumsuzluklardan korunmanızı sağlamak olacak. Temmuz ayında birçok astrolojik olay yaşayacağız, hepimizin gündeminde iç içe geçmiş konular var ancak ortam bir tema olacaktır. Temmuz 2015 astroloji gündemi şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Hadi şimdi bunların ne anlama geldiğini anlayalım.

Balık Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuzu anlatmak için 4 etkiden bahsetmem gerekiyor: Mars, Satürn, Neptün ve Pluto. Fakat öncesinde hatırlatayım: hayatınıza yeni bir uğraş/hobi dahil etmek istiyorsanız veya diyete/spora başlayacaksanız 1 Temmuz en ideal gün olacak, mutlaka değerlendirin, başlangıcı bu gün yapın.

Temmuzda Satürn etkisi

Temmuzda gündeminizin arka planında, Eylül ayının ortasına kadar yaklaşık 3 ay yeniden akrepte olacak Satürn etkisi olacak. Satürn’ün 2013/21014 yıllarında bulunduğu akrebe geri dönüşü, bir şeylerin ters gittiği, hayatın doğal akışının bozulduğu hissini getirebilir. Hepimiz aynı şeyi hissediyoruz. Geçtiğimiz 2 yılı bir düşünün:
 1. geleceğe yönelik iyimserliğiniz azaldı
 2. inançlarınızı ve hayat görüşünüzü sorgulamaya başladınız
 3. hayatınız bir sebeple sıkıcı olmaya başladı, yeni bir anlam katmak için çabaladınız
 4. evlilik, yeni bir iş, yeni bir ülke vs..hayatınızı geliştirmeniz gerekiyordu
Bu konular 2015 yılında hayatınızdan çıkmıştı, yani yapacağınız yapmıştınız ve konu kapanmıştı. Artık kariyerinize odaklanma zamanı gelmişti ancak bir haftadır eski günlere döndünüz. Kapandığını düşündüğünüz konular yeniden gündeminize girdi. En azından yeniden zihninizi meşgul eder oldu. Bu geriye dönüş herkeste rahatsızlık yaratıyor. Hayatınızda olup biteni en iyi siz biliyorsunuz ve ne demek istediğimi çok iyi anladığınızı düşünüyorum. Ne de olsa geçen 2 yıl hepsini deneyimlediniz. Her ne olursa olsun, artık yaşananların burcu balık olan herkeste ortak bir tema olduğunu biliyorsunuz, bu sizlerin ortak yazgısı. Geçmiş deneyimlere dayanarak, hayatınızı dönüştürmek ve geliştirmek için neye ihtiyacınız olduğunu da en iyi siz biliyorsunuz. Bu noktada bir önerim olacak: Azalan iyimserliğiniz moralinizi bozma potansiyeli taşıyor, buna izin vermeyin, Eylül ortasından itibaren yine başarıya, kariyere ve imajınızı güçlendirmeye yöneleceksiniz, bazılarınız evlilik hazırlıklarına kaldığı yerden devam edecek.

Temmuzda Mars etkisi

Mars, küçük bir çocuğun neşeli ve bazen de huysuz enerjisine benzer. İstediğini aldıysa gözleri ışıl ışıl olur, neşeyle güler oynar ama tersi olduğunda kızar, huysuzlanır ve ortalığı ayağa kaldırır. Mars Temmuz ayında yengeç burcunda olacak ki bu sizin için harika bir haber çünkü aşk ve mutluluk arayışınızda Mars desteği sizinle birlikte… Bu nedenle genel anlamda keyifli ve neşeli Mars enerjisinin size yarayacağını söyleyebilirim. Hayatın birden daha güzel olduğunu hissedebilirsiniz 🙂 Eğer tatilde olursanız, her gününü çok seveceksiniz diyebilirim. Diğer yandan, Mars ile Satürn etkileri birleştiği için şu ihtimaller de mümkün görünüyor:
 1. kendinizi neşeli ve canlı hissedeceksiniz, aşkınızı tazelemek için şartlar harika
 2. yalnız balıklar için de yaz aylarının canlılığı güzel bir fırsat getirebilir
 3. cinsel isteğiniz/enerjiniz yüksek olacak
 4. bazen risk almak isteyeceksiniz, bu noktada uyarıyorum: Temmuz 2015 risk almak için iyi bir dönem değil, risk almayın
 5. çocuklarınıza karşı da agresif olma ihtimaliniz var, aklınıza olsun, onların suçu yok, bir suçlu varsa o Mars’ın getirdiği enerjidir
Bu ay, herkes için normalden daha riskli bir ay. Üstelik siz gereksiz riskler almaya meyilli olacaksınız, bunu mutlaka frenleyin. Diğer yandan, hislerinize karşılık bulamadığınızda veya eşiniz/sevgiliniz size istediğiniz kadar değer vermediğinde sinirlenebilirsiniz. Ayrıca 19 Temmuzda Venüs’ün güzel etkilerinin de azalacağını hatırlatmak istiyorum. Venüs enerjisi azaldığında, yeterince sevmediğimizi/sevilmediğimizi hissedebiliriz. Buna kanmayın, bu hislerin sizi üzmesine izin vermeyin. Temmuzun şanslı burcu olarak dolu dizgin yola devam.

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün sizin yönetici gezegeniniz ve ayrıca 2011 den bu yana balık burcunda. Neptün’ün varlığı nedeniyle sınırlarınızı zorluyorsunuz, sahip olduklarınız size yetmiyor. Diğer yandan başarılı olmak düşündüğünüz kadar kolay olmuyor çünkü hayalleriniz çok büyük, doğal olarak engellerle karşılaşıyorsunuz. 2 Temmuz’da yaşanacak Dolunay sırasında Neptün etkisi nedeniyle önünüze yeni engeller çıkma ithimali var. Nedir bu engeller derseniz, balık burcunun diğer burçlardan farklı doğası nedeniyle cevap vermek imkansız. Siz karar verin: 2011 öncesini ve sonrasını düşünün, hangi konuda sınırlarınızı aşmak istiyorsunuz? Bir balık burcu olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı ele alalım. Güneş’i 8. evde olduğu için daha fazla güç ve kontrol istiyor ancak sorunlarla karşılaşıyor. Sizde durum nedir? Özgürlük, eğitim, aşk, para, huzur, eğlence, güç, kariyer, saygınlık, dostlar? Bu soruya henüz cevap veremiyorsanız, 6-7 Temmuz gibi Dolunay gündemi sonuçlandığında engellerin hangi alanda olduğuna bakıp anlayabilirsiniz. Neptün Temmuzun ilk 10 günü etkin olacak.

Temmuzda Pluto etkisi

Pluto etkisi kendini Dolunay sırasında göstermeye başlayacak ve Temmuzun büyük çoğunluğunda var olacak. Zaten Dolunay, Pluto’nun bulunduğu oğlak burcunda gerçekleşiyor. Pluto ilginç bir etki getirir: saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı getirir. Bu hissiyatı Nisan ayının ortalarından itibaren yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz. Bir düşünün, geçtiğimiz 3 ayda isteyerek veya istemeden soluksuz odaklandığınız mesele ne oldu?
 1. çok önemli bir hedefinize ulaşmak için tanıdıklarınızdan destek mi alıyorsunuz?
 2. sürekli arkadaşlarınızla görüşmek istiyorsunuz ya da öyle mi gerekiyor?
 3. deyim yerindeyse “farklı mahalleden” insanlar hayatınıza mı girdi?
 4. sosyal/iş arkadaşlarınızla aranızda bir çatışma ortamı mı oluştu, sizi zorluyorlar mı?
 5. bir sorununuzu çözmek için doktor/avukat/mimar gibi profesyonellere mi ihtiyacınız oldu?
 6. bir parçası olmak istediğiniz dernek/kulüp/parti mi arıyorsunuz?
Pluto etkisi, Temmuzun neredeyse tamamında etkin olacak. Tüm bu etkiler bir araya gelince görünüyor ki, balık burcu okurlarım Temmuz ayında dışa dönük ve hareketli olacaklar. Genel çerçeve ise şöyle çizilebilir:
 1. mutlu olmak ve rahatlamak istiyorsunuz, tatil en çok size iyi gelecek
 2. neşeli olacaksınız, enerjiniz de ilk hafta hariç yüksek olacak
 3. aşka ihtiyacınız var, daha fazla aşk ve paylaşıma
 4. işiniz veya şartlar gereği eğlenme imkanınız olmazsa gergin olacaksınız
 5. sosyal/profesyonel anlamda görüşme trafiğiniz yoğun olacak
Yazının başında söylemiştim, karmaşık bir Temmuz bizleri bekliyor. Bütün önemli gezegenler Temmuzda etkin ve birbirleri ile sert etkileşimler de yapıyorlar. Siz gündeminizin ne olabileceğini belki tahmin ediyorsunuz belki de hiç fikriniz yok. Her koşulda, iyi-kötü sürprizler de olabilir, temkinli olmak faydalı. Diğer yandan, bütün burçlar içinde en aydınlık gündem sizinki olacak fakat yine de gereksiz risk almayın. Şimdi Dolunay ve Yeniay sırasında neler olup biteceğini keşfedebiliriz. Önemli günler ve detaylarla devam ediyoruz.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. profesyonel destek alacaksınız
 2. bir dostunuz/tanıdığınız ile ilgili gündem sonuçlanacak
 3. arkadaş ortamındaki bir mesele varsa netleşecek
 4. üyelikle ilgili bir konu varsa, karar alacaksınız
Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacaktır. Neptün bölümünde bahsettiğim gibi aksaklıklar yaşanması da ihtimaller dahilinde. Yani olaylar tam da istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir bu nedenle verilen sözlere hemen inanmayın. Diğer yandan, arkadaşlarınızdan birisinin ardınızdan işler çevirdiği ortaya çıkabilir veya siz böyle bir şey yaptıysanız yine açığa çıkabilir. Bunu da bir ihtimal olarak görün.

16 Temmuz Yeniay

Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Yeniay enerjisini en çok 16-17 Temmuz civarında hissedeceksiniz. Peki gündeminiz ne olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. çocuğunuzun geleceği ile ilgili bir karar
 2. yeni bir ilişki/aşk veya tersine ayrılık
 3. yeni bir girişim başlatmak
 4. yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir uğraş/işe başlamak
Bu arada bir dipnot ilave edeyim. Dolunayda aldığınız sonuçlar, Yeniay gündeminizin de bir parçası olacaktır.

Diğer önemli günler

21 – 22 Temmuz’da hayatınızda bir şeylerin çok sıkıcı olduğunu düşünüp (iş, sevgili vs) terk etmek isteyebilirsiniz. Hiç acele etmeyin derim, vereceğiniz karar çok da sağlıklı olmayabilir. Genel olarak önerim, 19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermemeniz yönününde. Negatif karara örnek eşinizden/sevgilinizden ayrılmak, büyük karara örnek ise önemli bir harcama yapmak veya çok az tanıdığınız biriyle sevgili olmak/evlenme kararı almak… 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir, ayrıca yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları. 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>