Balık burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Değerli dostlar, önümüzdeki ayın yazılarında ilk sırada balık burcu olacak, şimdiden hatırlatayım da, yazılar hep en son gelecek sanmayın. 😊 Bu arada yılın en önemli aylarından biri Mart 2016.. Hem doğum gününüzü de kutlayacaksınız, ilk olmanız şarttı zaten. Şubat 2016; canlı, dinamik, atılgan ve agresif Mars enerjisinin hükmettiği bir dönem olacak. Zaten belirtilerini görmeye başladınız bile çünkü Şubatın ilk haftasından itibaren Mars enerjisi etkindi. Farkındasınız değil mi? Ocakla Şubat arasında sanki uçurum var, hissiyat tamamen değişiyor. İşin güzel tarafı, 2016 yılının neredeyse tamamı böyle devam edecek; hareketli bir yıl bekliyor. 2016 yıllık yorumunuzda da bahsetmiştim, Nisan 2016’da başlayacak Mars gerilemesi yılın en önemli olaylarından biri. Üstelik Mars kaynaklı gündem Şubatta başladı ve Eylüle kadar devam edecek. Diyebiliriz ki, Mars ve Satürn, 2016 yılında gündemin omurgasını birlikte oluşturacaklar.

8 Şubat Yeniay balık burcunu nasıl etkiler?

2016 yılını hayatınızın önemli yılları arasında sayacaksınız değerli okurlarım, buna eminim. Her ne kadar yılın ilk günlerinde başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleri nedeniyle keyifler kaçmış olsa da, Şubatla birlikte işler değişiyor olmalı. Yılın ilk günlerinden beri akrep burcunda bulunan Mars, yerinizde durmanızı zorlaştırıyor olmalı. Belki sıkılgan/huzursuz belki de heyecanlısınız, fakat kesin olan şu: Bir şeyler yapmalı! Gündeme/hislere dair bazı alternatifler:
 1. hayatınız dar geliyor, arayış içindesiniz
 2. bir yerlerde farklı bir mutluluk olduğunu hissediyorsunuz
 3. hayatınız sıkıcı/durağan mı? belki de uzaklaşmak gerekiyor
 4. yeni insanlar tanımak veya daha fazla insana ulaşmak/hitap etmek istiyorsunuz
 5. yeni coğrafyalarda bulunmalı, keşifler yapmalısınız; size macera gerekiyor
 6. özünde aslında, siz “daha fazlasını” deneyimlemek istiyorsunuz
Bu saydıklarım bilinçaltındaki temayı oluştururken, bilinç seviyesinde somut yansımalar da olur. Yani soyut bir kavram olarak “arayış”, kendini birkaç farklı şekilde gösterir, gündem oluşturur. Doğum haritalarımıza bağlı olarak, hepimizin arayışı farklı somut gelişmelere yönelik olur.
 1. mutlu bir ilişki, güzel/yakışıklı bir sevgili, hayatınızın aşkıyla evlilik
 2. anne/baba olmak
 3. çuvalla para kazanmak, belki mütevazi bir işe girmek, belki de bir yat satın almak
 4. sonu belli olmayan bir seyahate çıkmak, Güney Amerika’dan Afrika’ya dünyanın harikalarını solumak
 5. kırsalda harika bir çiftlik evinde yaşamak
 6. saygın, görüşleri önemsenen bir akademisyen/uzman olmak
 7. milyonlarca insanın beğenisi kazanmak veya belki de siyaset alanında lider olmak
Bu örnekler artırılabilir, herkes için de birbirinden farklıdır. Aslında var olanla mutlu olmanın zorlaşması bulunur, bu nedenle yeni deneyimler peşinden gitme tutkusu kabarır, sonuçta bitmeyen bir arayışa dönüşebilir. Özellikle yüksek öğrenim, yurt dışı bağlantılı gelişmeler, bilgiyi/görüşleri paylaşmaya yönelik girişimler Şubat gündemi kapsamında yer alacaktır. Mars enerjisini işte bu alanda alıyorsunuz, bilinç altınızı canlandıran temel motivasyon ancak böyle tarif edilebilir. Ocak sonu-Şubat başında bu enerjiyi nasıl yaşadığınızı düşünün lütfen. 2016 yılında bu arayış bir şekilde hayatınızın parçası olacak.
2013-2014 yılları arasındaki dönemi de hatırlatayım. O dönemde Mars değil Satürn akrep burcunda yer alıyordu. Yukarıda bahsettiğim alanda sizleri baskı altına almıştı. Benzerliği fark edebiliyor musunuz?
Sonunda Yeniay gündemine gelebildik. 😊 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor, 8-14 Şubat arasında yeni bir dönem başlatıyor. Her burç için, önceki burçta gerçekleşen Yeniay içe dönük, değerlendirme yapmaya zorlayan bir enerji oluşturur. İleriye doğru atılmak için doğru zaman değildir fakat geçmişin değerlendirmeleri üzerinden geleceğe hazırlık yapmaya uygundur.. Zaten öyle farklı bir ruh hali oluşur ki, zorlasanız da zihniniz/bedeniniz ileri gitmeye müsaade etmez. Zaman zaman bir rüyanın içinde, boşlukta salınıyormuş gibi hissettirdiği bile olur. Olası gündem maddeleri ise şöyle:
 1. enerji kaybı, sakinlik/yalnızlık arayışı ve yorgunluk
 2. fiziksel olarak kendinizi zorlamanız halinde sağlık sorunları
 3. bir hedeften/ilişkiden vazgeçmek, yeni yollar seçmeye hazırlık
 4. beklenmedik olaylar nedeniyle güven kaybı
 5. birilerinin sizle uğraşması, rahatsız etmesi
 6. perde arkasında kalmanızı gerektirecek bir takım gizli işlerin başlaması
Umarım ki 8 Şubat Yeniay, geçmişte yaptığınız seçim/tercihlerinizin sizi getirdiği yeri değerlendirmeniz için güzel bir vesile olur. Yakında burcunuzda Güneş tutulması olacak, zihnen ve beden olarak hazır olmalısınız. Büyük günler geliyor!

22 Şubat Dolunay balık burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta karşıt burcunuz olan başakta gerçekleşiyor! Dolunayla birlikte sonuca ulaşacak olası konular:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir mesele netleşecek
 2. ilişkinizdeki bir konuda karar vermeniz gerekecek
 3. ailelerin tanışması, nişan/düğün aşamasına geçiş mümkündür
 4. bir süredir gündemde olan kişiyle tanışma gerçekleşir
 5. sosyal/iş çevrenizde süregelen bir gündem varsa, netleşecektir
Dolunayla birlikte eşiniz veya sevgilinizin hayatında (sizi de ilgilendirecek) önemli bir mesele netleşebileceği gibi, ilişkinizle ilgili kararlar alınması da gerekebilir. Sonuçta her Dolunayda karar zamanı gelir veya seçim yapmaya zorlayan bir yol çatına ulaşılmış olur. Sizde ne olacağı belli mi? 20 Şubat gibi belirgin hale gelecek olan Dolunay etkisi, Şubatın son günlerinde gündemden düşecektir. Dolunay sırasında yönetici gezegeniniz Neptün de işin içinde olacak. Neptün yöneticiniz olduğu gibi, 2011’den bu yana sizin burcunuzda bulunuyor. Doğrusu, sizler açısından bulunmaz bir fırsat olarak görüyorum Neptün’ün varlığını… Hayatınızda inanılmaz açılımlar yaratabilecek, muhteşem bir enerji getiriyor Neptün. Her ne kadar genel kanı, Neptün eşittir dert/bela olsa da, ben farklı düşünüyorum. Neptün geldiğinde, etkilediği alanda harika gelişmelere vesile oluyor. Eski okurlarım hatırlayacaktır, bu konuyu bir yunusun hayat hikayesi üzerinden anlatmıştım. Neptün geldiğinde, hayatın sınırları kesinlikle genişliyor, yepyeni kapılar açılıyor. Kolay olmuyor belki fakat sonuç mucizevi oluyor. Buradan okuyabilirsiniz: Neptün etkisi Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Balık burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>