Yükselen BalıkBalık Burcu Şubat 2016 Yorumu: Daha Fazlası Olmalı

Şubat 8, 2016by Zafer Ceyhun22

Balık burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Değerli dostlar, önümüzdeki ayın yazılarında ilk sırada balık burcu olacak, şimdiden hatırlatayım da, yazılar hep en son gelecek sanmayın. 😊 Bu arada yılın en önemli aylarından biri Mart 2016.. Hem doğum gününüzü de kutlayacaksınız, ilk olmanız şarttı zaten. Şubat 2016; canlı, dinamik, atılgan ve agresif Mars enerjisinin hükmettiği bir dönem olacak. Zaten belirtilerini görmeye başladınız bile çünkü Şubatın ilk haftasından itibaren Mars enerjisi etkindi. Farkındasınız değil mi? Ocakla Şubat arasında sanki uçurum var, hissiyat tamamen değişiyor. İşin güzel tarafı, 2016 yılının neredeyse tamamı böyle devam edecek; hareketli bir yıl bekliyor. 2016 yıllık yorumunuzda da bahsetmiştim, Nisan 2016’da başlayacak Mars gerilemesi yılın en önemli olaylarından biri. Üstelik Mars kaynaklı gündem Şubatta başladı ve Eylüle kadar devam edecek. Diyebiliriz ki, Mars ve Satürn, 2016 yılında gündemin omurgasını birlikte oluşturacaklar.

8 Şubat Yeniay balık burcunu nasıl etkiler?

2016 yılını hayatınızın önemli yılları arasında sayacaksınız değerli okurlarım, buna eminim. Her ne kadar yılın ilk günlerinde başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleri nedeniyle keyifler kaçmış olsa da, Şubatla birlikte işler değişiyor olmalı. Yılın ilk günlerinden beri akrep burcunda bulunan Mars, yerinizde durmanızı zorlaştırıyor olmalı. Belki sıkılgan/huzursuz belki de heyecanlısınız, fakat kesin olan şu: Bir şeyler yapmalı! Gündeme/hislere dair bazı alternatifler:
 1. hayatınız dar geliyor, arayış içindesiniz
 2. bir yerlerde farklı bir mutluluk olduğunu hissediyorsunuz
 3. hayatınız sıkıcı/durağan mı? belki de uzaklaşmak gerekiyor
 4. yeni insanlar tanımak veya daha fazla insana ulaşmak/hitap etmek istiyorsunuz
 5. yeni coğrafyalarda bulunmalı, keşifler yapmalısınız; size macera gerekiyor
 6. özünde aslında, siz “daha fazlasını” deneyimlemek istiyorsunuz
Bu saydıklarım bilinçaltındaki temayı oluştururken, bilinç seviyesinde somut yansımalar da olur. Yani soyut bir kavram olarak “arayış”, kendini birkaç farklı şekilde gösterir, gündem oluşturur. Doğum haritalarımıza bağlı olarak, hepimizin arayışı farklı somut gelişmelere yönelik olur.
 1. mutlu bir ilişki, güzel/yakışıklı bir sevgili, hayatınızın aşkıyla evlilik
 2. anne/baba olmak
 3. çuvalla para kazanmak, belki mütevazi bir işe girmek, belki de bir yat satın almak
 4. sonu belli olmayan bir seyahate çıkmak, Güney Amerika’dan Afrika’ya dünyanın harikalarını solumak
 5. kırsalda harika bir çiftlik evinde yaşamak
 6. saygın, görüşleri önemsenen bir akademisyen/uzman olmak
 7. milyonlarca insanın beğenisi kazanmak veya belki de siyaset alanında lider olmak
Bu örnekler artırılabilir, herkes için de birbirinden farklıdır. Aslında var olanla mutlu olmanın zorlaşması bulunur, bu nedenle yeni deneyimler peşinden gitme tutkusu kabarır, sonuçta bitmeyen bir arayışa dönüşebilir. Özellikle yüksek öğrenim, yurt dışı bağlantılı gelişmeler, bilgiyi/görüşleri paylaşmaya yönelik girişimler Şubat gündemi kapsamında yer alacaktır. Mars enerjisini işte bu alanda alıyorsunuz, bilinç altınızı canlandıran temel motivasyon ancak böyle tarif edilebilir. Ocak sonu-Şubat başında bu enerjiyi nasıl yaşadığınızı düşünün lütfen. 2016 yılında bu arayış bir şekilde hayatınızın parçası olacak.
2013-2014 yılları arasındaki dönemi de hatırlatayım. O dönemde Mars değil Satürn akrep burcunda yer alıyordu. Yukarıda bahsettiğim alanda sizleri baskı altına almıştı. Benzerliği fark edebiliyor musunuz?
Sonunda Yeniay gündemine gelebildik. 😊 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor, 8-14 Şubat arasında yeni bir dönem başlatıyor. Her burç için, önceki burçta gerçekleşen Yeniay içe dönük, değerlendirme yapmaya zorlayan bir enerji oluşturur. İleriye doğru atılmak için doğru zaman değildir fakat geçmişin değerlendirmeleri üzerinden geleceğe hazırlık yapmaya uygundur.. Zaten öyle farklı bir ruh hali oluşur ki, zorlasanız da zihniniz/bedeniniz ileri gitmeye müsaade etmez. Zaman zaman bir rüyanın içinde, boşlukta salınıyormuş gibi hissettirdiği bile olur. Olası gündem maddeleri ise şöyle:
 1. enerji kaybı, sakinlik/yalnızlık arayışı ve yorgunluk
 2. fiziksel olarak kendinizi zorlamanız halinde sağlık sorunları
 3. bir hedeften/ilişkiden vazgeçmek, yeni yollar seçmeye hazırlık
 4. beklenmedik olaylar nedeniyle güven kaybı
 5. birilerinin sizle uğraşması, rahatsız etmesi
 6. perde arkasında kalmanızı gerektirecek bir takım gizli işlerin başlaması
Umarım ki 8 Şubat Yeniay, geçmişte yaptığınız seçim/tercihlerinizin sizi getirdiği yeri değerlendirmeniz için güzel bir vesile olur. Yakında burcunuzda Güneş tutulması olacak, zihnen ve beden olarak hazır olmalısınız. Büyük günler geliyor!

22 Şubat Dolunay balık burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta karşıt burcunuz olan başakta gerçekleşiyor! Dolunayla birlikte sonuca ulaşacak olası konular:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir mesele netleşecek
 2. ilişkinizdeki bir konuda karar vermeniz gerekecek
 3. ailelerin tanışması, nişan/düğün aşamasına geçiş mümkündür
 4. bir süredir gündemde olan kişiyle tanışma gerçekleşir
 5. sosyal/iş çevrenizde süregelen bir gündem varsa, netleşecektir
Dolunayla birlikte eşiniz veya sevgilinizin hayatında (sizi de ilgilendirecek) önemli bir mesele netleşebileceği gibi, ilişkinizle ilgili kararlar alınması da gerekebilir. Sonuçta her Dolunayda karar zamanı gelir veya seçim yapmaya zorlayan bir yol çatına ulaşılmış olur. Sizde ne olacağı belli mi? 20 Şubat gibi belirgin hale gelecek olan Dolunay etkisi, Şubatın son günlerinde gündemden düşecektir. Dolunay sırasında yönetici gezegeniniz Neptün de işin içinde olacak. Neptün yöneticiniz olduğu gibi, 2011’den bu yana sizin burcunuzda bulunuyor. Doğrusu, sizler açısından bulunmaz bir fırsat olarak görüyorum Neptün’ün varlığını… Hayatınızda inanılmaz açılımlar yaratabilecek, muhteşem bir enerji getiriyor Neptün. Her ne kadar genel kanı, Neptün eşittir dert/bela olsa da, ben farklı düşünüyorum. Neptün geldiğinde, etkilediği alanda harika gelişmelere vesile oluyor. Eski okurlarım hatırlayacaktır, bu konuyu bir yunusun hayat hikayesi üzerinden anlatmıştım. Neptün geldiğinde, hayatın sınırları kesinlikle genişliyor, yepyeni kapılar açılıyor. Kolay olmuyor belki fakat sonuç mucizevi oluyor. Buradan okuyabilirsiniz: Neptün etkisi Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Balık burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>

22 comments

 • Nurcan gülbaş

  Şubat 8, 2016 at 5:33 pm

  Emeğinize sağlık ,çok teşekkürler.Ceyhun bey benim yukselenim balık ve beklentiler kısmında öyle net ifade etmişsiniz ki:) Neptün etkisi aynı zamanda yukseleni balık olanlar için de geçerli midir acaba ?akrep burcuyum.

  Reply

 • Merve Özer

  Şubat 8, 2016 at 5:49 pm

  Ya Ceyhun bey cok teşekürler ama Dolunay 22 subatta benım dogum günümde bana ayrı bır etkısı olur mu ? Tesekurler 🙂

  Reply

 • Emine

  Şubat 8, 2016 at 5:52 pm

  Merhabalar. Ben basak burcuyum erkek arkadasim balik cok guzel bir yazi olmus ama baliklarda bu kararsizlik varken yine bi adim atmaz gibi geldi ceyhun bey :))

  Reply

  • raven

   Şubat 9, 2016 at 10:12 pm

   Emine hanım merhaba bir balık burcu olarak bir tavsiyede bulunmak isterim izninizle. Balık burcu asla kararsız bir burç değildir. Kafasında ve hislerinde çözümleyemediği bir durum muhakkak vardır balıklar adildir bu şekilde düşünürseniz ve karşı tarafın kafasında neyi çözümleyemediğini anlamaya çalışıp çözüm olarak netlik sağlarsanız ve karşı tarafı beklemeden kendi isteğinizle bunu anlatırsanız herşey çok daha olumlu olacaktır. Balıklar kararsız değildir! Balığın merhameti ve ilgisi sonsuzdur…

  • Emine

   Şubat 14, 2016 at 9:47 pm

   Yorumunuzu simdi gordum merhamet ve ilgi konusunda size sonsuz katiliyorum. Yalniz baliklar herseyi kendi ic dunyasinda cozmeye calisiyor sanirim bu biraz isleri zorlastiriyor 🙂

 • raven

  Şubat 8, 2016 at 7:02 pm

  Ceyhun bey emeğinize sağlık. Siz bu işin piriniz nokta vuruşu bu kadar mı olur. Şubatın 4 ünden itibaren bilinç altı temizleme seanslarına başladım halbuki bu işin olmasında gezegenlerinde işi varmış ve bilinçaltımda bi tutsak tutan bir çok kalıp buldum ve aydınlık ve farkındalık yaşıyorum son 2 gündür demekki doğru yoldayım çalışmalara devam. İyi ki varsınız sizinle olmaya devam…..

  Reply

 • Gul

  Şubat 8, 2016 at 7:11 pm

  Bana özel bir yorum olarak yazılmış sanki bu kadar olur; çok ilginç Zafer bey…8 Şubat gündemi tam üstündeyim. Aynen…Hepsi var.Ve şaşkın bir yunusum ben yeni alanda ne nasıldır şaşkınlığındayım. Doğru tutum nedir soruyorum hep ben ne yapmalıyım bu nasıl olur vs. Yepyeni bir iş alanı bu; mevcut işin akademik yetiştirici seviyesi. 2013-14 döneminde bu döngüye yeni başlamıştım. O zaman proje yazdım çok tutuldu şimdi tez durumundayım. Süpersiniz, sizi tebrik ediyorum. Sevgiler

  Reply

 • Mers

  Şubat 8, 2016 at 7:23 pm

  Çooook teşekkürler 🙂 Peki bu dolunayın etkisi olumlu mu?

  Reply

 • semra

  Şubat 8, 2016 at 7:24 pm

  Balık burcu 2016 öngörüleriniz kendi adıma yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı Ceyhun Bey; son birkaç sene ki durağan dönemden çıkmaya başladım. 8 şubat itibariyla yeni iş yeri vergi açılışımı yaptım. Yeni ay ileriye atılım yapmak için doğru değil demişsiniz ama uzun zamandır niyetlendiğim bir işti. Umarım bir sorun yaratmaz 🙂 Her ay yazılarınız merakla bekliyorum, sevgiler…

  Reply

 • Umay

  Şubat 8, 2016 at 10:02 pm

  Bir hedeften vazgeçmek, daha doğrusu vazgeçmek zorunda kalmak. Şubat benim için böyle başladı. Umarım yeni ve daha hayırlı kapılar açılır benim için…
  Emeğinize sağlık, yazdıklarınız çok değerli.

  Reply

 • aassllii

  Şubat 8, 2016 at 11:03 pm

  Merhaba zafer bey muhteşem bir yazı, harika bir yorum daha teşekkürler.güneş akrep yükselen balık biri olarak şubat ayının ilk gününden beri bir sinirlilik bir agrasiflik var üzerimde nedensiz sinirleniyorum olur olmaz birşeye barut fıçısı gibiyim adeta dokunsalar patlamaya hazır bir haldeyim sakin kalmaya çalışıyorum ama gel gelelim çok zor oluyor 🙁 birazda sivri dillilik olunca en son söylenecek şeyi en başta söylemekten de korkuyorum açıkçası mars etkisini fazlasıyla hissediyorum galiba (mar.sqr.moon)

  Reply

 • Aysel

  Şubat 9, 2016 at 5:34 pm

  Bu aşk durumu eski sevgiliye dönme gibi olabilir mi ?

  Reply

 • xatira

  Şubat 10, 2016 at 12:42 am

  Zafer bey öncelikle merhaba ☺ yazılarınız çok iyi her zaman heyecanla bekliyorum.ellerinize sağlık çok iyi iş yapıyorsunuz.ben jüpiter etkisiyle alakalı sorum var.bu şans gezegeni pek de iyi şans dağıtmıyor.hep yanlış kişiler bunun düzelme ihtimali var dimi eylüle kadar? Gelenler hep yara bandı arıyo sevgilisinden ayrılan beni buluyor artık nasıl şansım varsa

  Reply

 • deryag

  Şubat 11, 2016 at 3:00 pm

  kaç gün oldu hala oğla yayınlanmadı

  Reply

  • deryag

   Şubat 11, 2016 at 4:54 pm

   Zafer bey kusura bakmayın, ben ikinci yazı gelecek diye düşündüm şubat için 🙁

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 12, 2016 at 2:38 am

   Rica ederim Derya hanım ne kusuru, yazıyı beklediğinizi düşünerek üzüldüm, neyse ki okumussunuz 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

 • Mine

  Şubat 12, 2016 at 11:40 am

  Neptün le ilgili yazınızı da okudum, örnek harika olmuş. Yorumlarınız profesyonel ve pozitif. Enerjinize ve emeğinize sağlık….

  Reply

 • halise

  Şubat 13, 2016 at 7:12 pm

  10 gündür hastaydım.yeni okudum.neptüm yazısınıda okuyunca 2009 /2015 arasını hatırladım.
  2 aydır eşim işsiz.ben ev hanımıyım.inanın bu ay ilginç bir şekilde çuvalla param olmasını arzuladım 🙂 tüm şans oyunlarını oynamaya başladım.borç var para gerek iş gerek diye diye strestten hastalandım3 serum yedim hayatımda ilkkez 🙂
  neyseki buna şükür diyerek bekliyorum…
  büyük ikramiyeyi 🙂 eşimin işini 🙂

  Reply

 • dyg

  Şubat 20, 2016 at 10:54 am

  Merhabalar yazilarinizi ilgiyle takip ediyor seceneklerinizin hayatimdaki yansimalarini girdökce sasiriyorum ve bir daha ki yaziyi heyecanla beklemeye basliyorum 🙂 günes tutulmasini heyecanla bekliyorum fakat tam dogum günum de olmasi beni urkutuyor da iyi midir kötü müdür bilemiyorum. Ya müthis bir etkilenmeyle hayatim da level alicam ya da cok kotu bir etkileme olacak gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz bu duruma? :))

  Reply

 • KAYIP

  Şubat 22, 2016 at 11:18 am

  Ceyhun bey Merhaba yazınızı tekrar okudum ve bir balık olarak gözlerimden yaşlar geldi. 2010 dan beri hayatımda hiç ummadığım saçma sapan beni boğan olaylar yaşadım. Bu aralar ise bu duygular tavan yapmış durumda. Kesinlikle yazdıklarınızı yaşıyorum beni denek olarak kullansaydınız tezlerinizin ne kadar gerçek olduğunu ıspatlardınız bence. Artık değil bu şehre bu ülkeye tahammulüm yok. Eskiye ait ne varsa hayatımda geride bırakıp sadece bir bavul eşya ile yeniden doğmuş gibi başka bir ülkede nefes almak istiyorum. Tek düşündüğüm şey bulunduğum yeri terk etmek. Bir şeyler değişmeli artık gerçekten hayatımın altı üstüne gelsin ki altı nasılmış öğreneyim..
  Hiç bilmediğim alışık olmadığım büyük hayat ve değişim içinde kalan ömrümü tamamlamak istiyorum. Acayip bunaldım sıkıldım daraldım. Güneşin dış yüzeyindeki patlamalar gibi geçiyor günlerim. Ama yeter artık huzur mutluluk aşk sonsuz gülümseme gelsin… bir yerlerde hala beni arıyor ama bir türlü buluşamıyoruz hissi taşıyorum sürekli … İnşallahh bir an önce gerçekleşir de bende size bu müjdeyi veririm…Teşekkürler sevgiler

  Reply

 • Bahar

  Şubat 22, 2016 at 2:51 pm

  Ceyhun bey mrb ben bişey merak ediyorum. Jüpiter Başak’ta ve balık Burcu’nun 7. Evini etkiliyor yani iliskiler. Yalnız benim doğum haritamda 6/7 ev Başak değil yay diye görünüyor bu durumda Jüpiter beni etkilemeyecek mi?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin