Balık Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubatın önemli gün ve olaylarını balık burcuna göre anlattım. Şubat ayları genelde balık burcuna iyi gelmez. Her burcun; geri çekilme, değerlendirme yapma, yaraları sarma dönemi vardır, balık burcununki Şubat. Şöyle bir düşünün, geçmişte yaşadığınız bazı keyifsiz olaylar Şubata denk gelmiş olabilir mi? Güneş, Şubat aylarında balık burcu için kayıpları, pişmanlıkları, düşmanları ve aynı zamanda yardımlaşma ve merhameti temsil eden 12. evde olduğu için denk gelmiştir mutlaka. Önerim şu: 20 Şubata kadar kendinizi fiziksel olarak yormayın, bol bol dinlenin.. Atılımlar yapmak, büyük işler başarmak için önümüzdeki ayı beklemenizde fayda var, bu ayın ruhunda çayınızı/kahvenizi yudumlarken müzik dinlemek var. Bol bol müzik dinleyin, rahatlamaya çalışın, karamsar duygulara kapılmamaya çalışın, geçmişin sorunlarını kafaya takmadan gelecekte güzel günlerin geleceğine inanarak gülümseyin. 20 Ocak’ta bir Yeni Ay yaşamıştık, ki o günlerde ortaya çıkan enerji yukarıda anlattığım 12. evi etkisi altına aldı. Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Bilinç altınızda yükselen “geçmişi değerlendirme ihtiyacınız” nedeniyle yaşayacağınız fiziksel yorgunluk, isteksizlik, pişmanlıklar, kayıplar ve belki sağlık sorunları.. Balık burcu yılının (her yıl 19 Şubatta başlar) son ayında, bir yıl boyunca yaptıklarınızın değerlendirmesine hazır olun, belki keyifsiz ama gerekli bir süreç.
Diğer yandan, bu yılın size başka bir sürprizi var: 12. evinizde ikinci Yeni Ay yaşanacak, yani aynı gündemi ikinci defa yaşama ihtimaliniz var. Evrenin kuralları çok ilginç gerçekten de: Ocak ve Şubatta geçmişi değerlendirmeniz ve (varsa) hatalardan ders almanız için size 2 kez şans veriyor ve hemen ardından, Mart ayında, sizin burcunuzda bir Güneş tutulması yaşanıyor.. Mart ayı herkes için çok hareketli olacak ama sonuçta Mart sizin ayınız, yeni yılınızın başlangıcı ve yeni yıla bir Güneş tutulması ile başlıyorsunuz. Hayatınız değişmek üzere, farkında mısınız? Mart ayını şimdilik bir kenara koyarak Şubata dönelim: 1 – 10 Şubat arasında baskın enerji Jüpiter’den gelecek. Temmuz ayından Aralık ayına kadar size destek veren, hayatınızda her şeyin kusursuz/sorunsuz olmasını sağlayan Jüpiter, Aralık-Ocak arasında kış uykusuna yattığı için işlerin ters gitmesine neden olmuştu. Şimdi uykusundan uyanmaya hazırlanıyor! Jüpiter’in balık burcuna etkisini detaylı okumak isteyen okurlarım, 2015 yılının diğer etkilerini de içeren bu yazıya bir göz atabilir: Balık Burcu 2015 yılı Hadi şimdi Şubat ayını analiz edelim.

1 – 10 Şubat 2015

Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Bu soruyu sordum çünkü iki güçlü enerji bir araya geliyor, hayatın eski gibi kalması zor. Görünen köy kılavuz istemez demiş ya atalar, görünen şu: Bir dönem sona eriyor ve bir yenisi başlıyor. 1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri ve bunun iki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Öncelikle dolunayı anlatmak istiyorum: Dolunay, Güneş-Ay karşıtlığıdır, yani birisi bir burçta iken diğeri karşıt burçtadır. Bu karşıtlık, hepimizi iki seçenek arasında bırakır ve bir tercih yapmaya zorlar; böylece bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, o alanda yaşadığınız gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Güneş – Jüpiter karşıtlığına gelince, adından da göreceğiniz üzere o da Dolunay gibi bir karşıtlık, yani bir dönemin bitmesine neden olacak etkisi var. Zaten bu nedenle hayatınız değişecek diyorum.. Yazılarımı düzenli takip eden okurlarım iyi biliyorlar, 8 Aralıkta gerilemeye başlayan Jüpiter; hayatınızın 2 aydır zorlaşmasına neden oldu. Belki iş/sosyal hayatınızda belki de sağlığınızla ilgili bir konuda zorluklar yaşadınız. Sonuçta Temmuz-Aralık arasında yaşadığınız bir lüks sona erdi: sorunsuz, endişesiz ve rahat bir hayat.. 6 Şubat işte bu sürecin önemli bir dönüm noktası olacak çünkü yaşadığınız sorunlardan kurtulmak için önünüze yeni fırsatlar çıkacak. Bazı örneklerle 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminizi aydınlatmaya çalışalım:
  1. iş hayatınızda bir dönem sona erebilir ve sonrasında yeni bir dönem başlayacaktır
  2. iş arkadaşlarınızla aranızda bir mesele varsa çözülebilir
  3. geçtiğimiz 2 ay içinde yakın arkadaşınızla sorun yaşadıysanız, aranız düzelebilir
  4. kilo sorununuz varsa, spora/diyete başlamak isteyebilirsiniz; ara verdiyseniz devam edebilirsiniz
  5. bir yakınınıza yardım etmeniz gerekebilir, kendi işlerinizi bırakıp onunla ilgilenebilirsiniz
  6. zamanınızı ve enerjinizi daha iyi/verimli kullanmak için hayat tarzınızı değiştirebilirsiniz
  7. sağlık sorunu yaşıyorsanız, tedaviye başlayabilirsiniz
Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Bazılarınızın gündeminde sağlık, bazılarınızda ise iş hayatı olacaktır. Sonuçta, sorunlardan arınmak ve endişeleri bertaraf etmek için 6 – 10 Şubat arasında hayatınız hareketlenecektir.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Şubatın son haftasında gündemi Yeni Ay belirleyecek. Yazının başında bahsettiğim Yeni Ay, kova burcundaki ikinci Yeni Ay olacak. 19 Şubat günü başlayıp 24 Şubat’a kadar hayatınıza hareket kazandıracak. 19 Şubat Yeni Ay’ı hakkında bilmeniz gereken en önemli detay, yaşandığı saatlerde Güneş ve Ay kova burcunda olacak ama sadece dakikalar sonra her ikisi de sizin burcunuza geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi; kayıpları, sağlık sorunlarını, pişmanlık ve fedakarlıkları, ayrıca yardımlaşma ve merhameti temsil eden 12. ev kapsamında olacak. İkincisi; hayatınızın merkezindeki büyük olayları, sağlığınızı, hedef ve isteklerinizi temsil eden 1. ev kapsamında olacak, bu nedenle Şubatın son haftası da sizler için çok önemli. Yeni yılınızın başladığının ilk işaretlerini alacaksınız diye düşünüyorum. Neler olabilir? Ben iki örnek vereyim: Belki de yaşadığınız bir hayal kırıklığı nedeniyle (12. ev) hedeflerinizi değiştirmeniz gerekecek, büyük bir hırs ve azimle harekete geçeceksiniz (1. ev). Alternatif olarak, yaşadığınız bir sağlık sorunu için tedavi göreceksiniz (12. ev) ve kendinizi tamamen yenilenmiş hissedeceksiniz (1. ev). Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak, bu sizin için iyi haber çünkü Neptün sizin gezegeniniz. Neptün yönetici gezegeniniz olduğu kadar, hayalini kurduğumuz şeylerin de gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, Yeni Ay gündemi kapsamındaki hayallerinize çok yakın olacağınızı düşünüyorum.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars koç burcunda olacak. 1 aydır sizin burcunuzda olduğu için sizi durdurulmaz insanlar yapan, cesaret ve atılganlık veren Mars, şimdi gelirinizi ve iş hayatınızı temsil eden 2. evinizde olacak. Para para para 🙂 Çalışmak, daha çok çalışmak ve kazanmak için ihtiyacınız olan enerji sizinle olacaktır. Balık Burcu Şubat 2015 te aslında Mart ayına hazırlanıyor çünkü asıl büyük gündeminiz Mart ayında olacak. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>