Balık burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları  anlattım. Değerli dostlar balık burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Kapsamlı bir yazı sizi bekliyor. Eğer yükselen burcunuz balık ise, bu yazıda size özgü detaylar da var. Yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍 Balık burcuna ve yükselen balığa özgü ihtimaller vereceğim.

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer, yeni bir dönem başlar. Balık burcu okurlarım için konular şunlar: Terazi burcundaki gelişmeler balık burcunun 8. evinde gerçekleşir (Pluto’nun evi) ve şu konularda ihtimaller doğurur.
 1. işle ilgili gündeminiz netleşir: işe girmek/işten ayrılmak gibi
 2. parayla ilgili gelişmeler olur, harcama yapmanız gerekir mesela
 3. kredi gündeminiz varsa çekersiniz, borç/alacak konusu tamamlanır
 4. eşinizle/sevgilinizle aranızda gerginlik varsa, terazi Dolunayı ilişkinizin kopuşuna neden olabilir
8. evdeki gelişmeler her ne kadar iş ve parayla ilgili sonuçlar doğursa da, ilişkilere yönelik önemli etkileri de vardır. Mesela cinsellik de bu evin konuları arasında yer alır. Bu nedenle, Dolunayın cinsellikle ilgili sonuçları da olabilir. Eğer gündemde bu yönde bir konu varsa, Dolunayda bir gelişme beklenmeli.. Yükselen balık için ihtimaller ise şöyle: (tüm dereceler) Dolunayın konusu ilişkiler olacak değerli okurlarım. Mesela,
 1. Martta flört olmuştur, şimdi ilişkinin adı konulur
 2. ilişkinizde heyecan verici gelişmeler olur
 3. ilişkinizin seyri değişir: evliliğe doğru gidebilir mesela
 4. eşiniz/sevgilinizle ilgili düşünceleriniz değişebilir
 5. onun hayatındaki konu netleşir: mesela işle ilgili konu vardır, haber alır gibi..
Bu yıl çocuk sahibi olmak için ideal yıllardan birisi, eminim bazı okurlarımın bu yönde planları vardır. Dolunay bu konuya yönelik sonuçlar doğurabilir.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Balık burcu olan okurlarım için konu başlıkları şunlar: Mars/Satürn kavuşumu balık burcunun 11. evinde gerçekleşiyor (Uranüs’ün evi). Peki bu kavuşum neler getirip götürür?
 1. bir arkadaşlarınız sizi zora sokabilir, aranız açılabilir
 2. sosyal çevreniz değişebilir
 3. bir konuda profesyonel hizmet/destek alırsınız (spor, bakıcı, eğitim, sağlık gibi)
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım için konu başlıklarını verelim: Eğer yükselen burcunuz 0-6 derece arasında balık ise, yukarıdaki ihtimaller sizin için de geçerli değerli okurlarım. Bunun şöyle bir anlamı da var: 2017 yılında yoğun olarak hissettiğiniz işle ilgili baskılar bu yılın sonuna kadar adım adım sona erecek. Bu iyi bir haber. Eğer yükselen burcunuz 7-29 derece balık ise,
 1. iş hayatınız nedeniyle üzerinizdeki baskı birikir
 2. işe girmek, iş değiştirmek bir gündem olur
 3. bu süreç aynı zamanda anne/baba olmakla ilgili sonuçlar doğurabilir
 4. aynı zamanda aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Jüpiter yılda bir burç değiştirir kıymetli dostlar. Tüm burçlardan geçmesi 12 yılı bulur ve kendisi şans/fırsat getiren bir gezegendir. Bu yıl akrep burcunda olacak, geçen yıl Kasımdan beri de akrepte zaten.. Jüpiterin şans ve fırsatlar getiren enerjisi, 9 Martta Jüpiter gerilemeye başladığında değişti. Marttan bu yana yeni fırsatlar çıkmış olsa da bazı değişiklikler yaparak, emek ederek sonuca varacağız. Armut piş ağzıma düş olamıyor böylesi zamanlarda.. Martta gerileme başladığında, bazılarımız için aşılması gereken engeller de çıktı. Sonuçta bir süredir güzel olsun diye veya kötü olmasın diye çaba sarf etmek durumda kalıyoruz. Temmuzda gerileme sona erecek, o zamana kadar şansın kapıları yarı açık yarı kapalı.. Fakat aylar içinde yeni gelişmeler olacak tabi ki. Mesela 11 Nisandaki Güneş-Jüpiter etkileşimi, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evreye taşıyacaktır. Peki Jüpiter etkisini hangi konularda yaşıyorsunuz? Balık burcu okurlarım için: Akrepteki Jüpiter,balık burcu okurlarımın 9. evini etkiliyor (Jüpiterin evidir). 10. evin konuları çalışma hayatımızla ilgilidir, başarılarımız ve kazancımız da yine 10. evin konusudur. Aynı zamanda disiplin gerektiren, sorumluluk alınarak çözülebilecek olaylar da (anne baba olmanın sorumluluğu gibi) 10. evin konularındandır. Nasıl sonuçları olur?
 1. yurt dışı konular desteklenir
 2. başka ülkede olmak, eğitim/taşınmak için gitmek mümkündür
 3. entelektüel alanlarda atılımlar yapılabilir (yazmak, yayıncılık gibi)
 4. akademik kariyer ve eğitimde ilerlemek için (master gibi) şanslı zamanlardır
 5. spor yapmak (özellikle outdoor sporlar) için doğru bir yıldır
Yükselen balık olan okurlarım için: (tüm dereceler) Jüpiterin 2018 geçişinin şöyle sonuçları olacaktır:
 1. çocuk sahibi olmak isteyenleri destekler
 2. parasal anlamda bolluk oluşur
 3. ev almak/değiştirmek için doğru zamandır
 4. eşinizin/ailenizin gelirinde ve size desteğinde artış olur
 5. cinsellik isteğiniz artar, keyifli zamanlar yaşarsınız
 6. cesaretiniz artar, daha iddialı olmaya karar verirsiniz
Bu etkinin en güzel Jüpiter etkilerinden biri olduğunu düşünürüm hep..Bu dönemi yaşayanların sık sık mutlu deneyimler yaşadıklarına şahit oluyorum. Sizin için de öyle olmasını diliyorum 🍀❤

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Balık burcu okurlarım için: Koç burcundaki Yeniay 2. evinizde gerçekleşiyor (Venüs’ün evi). Yeniay etkilerini şu konularda yaşarsınız:
 1. harcama yaparsınız, belki bir telefon veya araç/mülk alırsınız
 2. gelirinizi etkileyen adımlar atarsınız, bu yönde gelişmeler olur
 3. iş hayatınızda yeni bir dönem başlar
Yükselen burcu balık olan okurlarım için:  Eğer yükselen burcunuz 0-10 derece arasında ise, gündeminiz iş ve parayla ilgili olur. Gelirinizde ve harcamalarınızda veya bu yöndeki istek/şartlarda önemli bir değişimi gözlersiniz. Bol bol harcama yapma isteği oluşması gibi.. Ayrıca, ev almak vb yatırımlar söz konusu ise zaten Nisanda olacaktır mutlaka.. Eğer yükselen burcunuz 11-29 derece arasında ise, gündeminiz şunlar olacaktır:
 1. fiziksel görüntünüzle ilgili bir adım atmak istersiniz
 2. bedeniniz/sağlığınız gündem oluşturur bir şekilde, kilo vermek vb ihtimaller olabilir mesela
 3. bazı insanlardan uzaklaşma isteği oluşabilir, şartlar buna zorlayabilir
 4. eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz heyecan verici ise süper zaman, sıkıcı ilişkiler için zor zamanlar
 5. aşık olmanın mümkün olduğu bir enerji patlaması oluşabilir
Yeniay, 2018 yılının Uranüs döngüsünü de başlatıyor değerli dostlar. Uranüs’ün etkilediği konularda hemen her zaman yeni farkındalıklar oluşur. Bunun sonucunda coşku ve heves dalgası benliğimizin kıyılarını dövmeye başlar. Farklı şeyler deneyeme aç hissederiz, yerimizde duramayız. Yukarıdan verdiğim konulardan hangisi sizin hayatınızla örtüşüyor? Yeniay bu anlamda yine gündem oluşturacak.

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Balık burcu olan okurlarım için: 2018 yılındaki Jüpiter etkilerini anlatırken, aslında akrepteki Dolunayın konularına de değinmiştik. Yurt dışı bağlantılı gelişmeler, eğitim, akademik kariyer, spora başlamak konularında gündeminizde yer alan bir mesele, Dolunayı takip eden günlerde netşleşecektir. Yükselen balık olan okurlarım için:  Eğer yükselen burcunuz 0-27 derece arasında ise, konular şunlardan birisi olacaktır:
 1. parayla ilgili bir gündem olur, harcama yapmanız gerekir
 2. bütçenizi yeniden oluşturmanız gerekebilir, ayağı yorgana göre uzatmak gibi
 3. üzerinizde bir süre parasal baskı oluşur, beklenmedik yerden borç çıkar mesela
 4. arkadaşla/aileyle borç-alacak ilişkisi oluşabilir, zaten böyle bir durum varsa yeniden konuşulması gerekir
 5. işe girmek için görüşmeler yaptıysanız sonuç belli olur
 6. işinizle gelir artışı söz konusuysa belli olur
 7. eşinizin/sevgilinizin veya ailenizin gelirinde/mali durumunda bir gündem oluşur
Eğer yükselen burcunuz 28-29 derece ise, gündeminiz eşiniz/sevgiliniz ve ilişkiler olacaktır.
 1. tanışma-görüşme olabilir, tanıştırılabilirsiniz de..
 2. eskiden bildiğiniz/tanıdığınız biriyle ilişki aşamasına gelinebilir
 3. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki bir konu netleşir
 4. ilişkinizin dinamikleri değişebilir
Nisan sonundaki Dolunay günlerinde, Mars-Pluto kavuşumu da yaşanıyor olacak değerli okurlarım. Herkes için ortak uyarılar yaptım sizin için de yapayım. Şu konulara dikkat:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak da.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki Nisanın özellikle 2. yarısından itibaren yaşadıklarınızda riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Balık burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤

]]>