Nisan 2017 balık burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. 2017 yılının en yoğun ve karmaşık gezegen etkilerinin olduğu zaman dilimi başladı değerli dostlar. Aylardır süregelen görece sakin ve keyifli enerji kaybolacak. Nisanda önemli gerilemeler başlıyor, bazıları sona eriyor. Ayrıca Satürnün yıllık döngüsünün baskı ve belirsizlik oluşturan bölümü de başlamak üzere.. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Balık Burcu Gündemi

Satürn etkisiyle başlayalım mı? Balık burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri şunlar:
 1. iş hayatınız, kariyer hedefleriniz
 2. statünüz, başarılı olma isteğiniz
 3. daha fazla sorumluluk alma ihtiyacınız
 4. sahip olduğunuz ünvanlar
 5. kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını etkileme kapasiteniz
Daha önce gezegenlerin yıllık döngülerine ilişkin bilgiler paylaşmıştım, Burcuna Göre okurları hatırlayacaktır. Aralık 2016 önemli bir tarih demiştik çünkü 2017 yılı gündemini başlatan olaylar Aralıkta ilk keze kendini göstermişti. 17 Mart civarında ise ikincil etkilerini gördük, belki bazı gelişmeler yaşadık. Hatırlıyor musunuz, siz bu tarihlerde neler yaşadınız?  Önümüzdeki aylardaki gündeminiz işte o yaşananların uzantısı olacak. Nisandaki Satürn gerilemesiyle birlikte, artık yeni bir hedefiniz olacak veya üstesinden gelmeniz gereken bir engelle karşılaşacaksınız. 17 Nisandan itibaren hangi yöne gitmeniz gerektiğini tespit etmek zorunda kalacaksınız. Belirsizlik ve baskı artmaya başlayacak. İşler istediğiniz hızda gitmeyebilir, çabalarınız sonuçsuz kalabilir. Birçok değişkeni hesap etmeniz gerekebilir, şartların olgunlaşmasını beklemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Beklemek zorunda olmayı kim ister? Sonuçta önümüzdeki aylarda yaşanacak olan şu: en doğru adımı atmak ve isteğiniz noktaya ulaşmak için bazı engelleri aşmak zorunda kalacaksınız. Mücadele etmeniz gerekecek, zaman zaman elleriniz bağlı kalacak. Düşünecek, hesap edecek, bekleyeceksiniz; gün gelecek şartlara boyun eğeceksiniz! Bu süreç kolay geçmeyecektir elbette fakat Eylül geldiğinde sizin için hangi yolun/tavrın doğru olduğunu çok daha iyi biliyor olacaksınız. Ömürlük kazanım! Bir hatırlatma daha yapayım: Eylül 2017’de mutlaka bir yere varmış olacaksınız fakat Aralıkta planladığınız yerde olmayabilirsiniz. Şartlar sizi farklı bir yöne itmiş olabilir. Tıpkı Mart-Ağustos 2016 da olduğu gibi.
Bu noktada yükselen burcu balık olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vermek istiyorum. Burcuna Göre’nin okurlarının ayrıcalıklı olması gerektiğini her zaman söylüyorum. 😊 Yükselen burcunuzun derecesini biliyor olmanızda fayda var, örneğin balık 7 derece, 19 derece, 26 derece gibi.. Bilmeseniz de şimdi anlarsınız zaten. Eğer 1 – 9 derece arasında ise, iş hayatınız ve kariyerle ilgili konular geçen yıl ilk kez güçlü bir şekilde kendini göstermiş olmalı. 2017 – 2018 boyunca devam edecek. Eğer 10 – 19 derece arasında ise ilk kez bu yaşıyorsunuz, muhtemelen 2016 sonunda kıpırdanma başladı fakat asıl gündem Ocak-Nisan 2017 arasında başlıyor ve 2019 yılını da kapsayacak şekilde devam edecek. Eğer 20 – 29 derece arasında ise Satürn etkisini Nisanda sert bir şekilde hissedeceksiniz ve 3 yıla yakın süre -azalarak olsa da- devam edecek.
Gelelim Pluto etkisine.. Balık burcuna göre Pluto kaynaklı konular şunlar:
 1. arkadaş ortamınız, sosyal ilişkileriniz
 2. kendinizi ait hissettiğiniz sosyal/kültürel çevre
 3. öğrenme isteğiniz, entelektüel ihtiyaçlarınız
 4. yeni bilgiye ve yeni insanlara ne kadar açık olduğunuz
 5. aldığınız profesyonel hizmetler
 6. hizmet aldığınız kişi ve kurumlarla ilişkileriniz
Plutonun yıllık döngüsü 7 Ocak civarında başlamıştı değerli okurlarım, o günlerde oluşan gündemi hatırlıyor musunuz? Şimdi ikinci safha başlıyor. Pluto varken benzersiz bir odaklanma kapasitesi oluşur, hırs yaparız, bazen takıntı seviyesinde bir kişiye/duruma tutunuruz. Diğer yandan Pluto siyah-beyazdır, orta yol tanımaz. Bu nedenle ya tamam deriz ya devam! Eğer “buraya kadardı” dediysek terk etme cesaretimiz yüksek olur. Pluto enerjisi cinsel dürtülerimizle ilişkili olduğu için şunu söylemek de mümkündür: eski bir arkadaşınıza, iş ortamından tanıdığınız birine veya bir doktora/avukata veya hocanıza aşık olmak ihtimaller arasında yer alabilir. Diğer yandan, sosyal ilişkilerinizi bir güç olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Yeni insanlar tanıma, yeni ortamlara girme ihtiyacı oluşabilir. Tabi sosyal ilişkilerin size bir katkısı olmalı, bu önemli bir referans olacaktır. Eğer beklediğinizi bulamazsanız, hırslı yanınızla tanışacaksınız. Son olarak, farklı bir ülkede yaşama girişimleriniz de olabilir. Yeni bir kültür, yeni sosyal dinamikler.. Pluto enerjisinin getireceği hırs, yoğunlaşan cinsel içgüdü, rekabet avantajı oluşturma güdüsü ve takıntıya varabilecek odaklanma durumu Nisanda başlıyor ve Temmuz ortasına kadar dolu dizgin devam edecektir. Unutmadan söyleyelim: yıllardır var olan bir etkiden bahsediyoruz, ilk kez yaşamıyorsunuz. Jüpiter etkisi nasıl olacak? Jüpiter inancın gezegenidir! Şubat ayına girdiğimizde gerilemeye başlamıştı ve hepimizi bir inanç yoksunluğuna, yani karamsarlığa sürükledi. Bu konuda hazırladığım videoda bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiteri konuşmuştuk. İzlemeyenler için paylaşıyorum. Peki balık burcuna göre konu başlıkları neler? İki farklı ihtimaller dizisinden bahsedebiliriz: Birincisi maddi konular, ikincisi ise ilişkiler. Maddi konular üzerindeki olası etkiler şunlar:
 1. çalışmayanlar işe girer
 2. daha fazla gelir elde edeceğiniz bir iş bulursunuz
 3. işinizden ayrılma cesareti bulursunuz
 4. beklenmedik şekilde geliriniz artabilir (miras, evlilik vb)
 5. (varsa) dava süreci lehinize ilerler
İkinci ihtimal ise evlilik ve çocuk sahibi olmakla ilişkilidir. Mesela:
 1. geçen yıl Jüpiter başakta iken evlendiyseniz, şimdi de çocuk sahibi olursunuz
 2. müstakbel çocuklarımın annesini/babasını buldum demenizi sağlayacak biri olur
 3. geçmişte yaşamadıysanız cinsel deneyimler yaşarsınız
 4. cinsel arzunuz artar
 5. sizle evlenmek istediğini açıkça söyleyen bir sevgiliniz olur
 6. evliyseniz eşinizin geliri artar
 7. varlıklı biriyle evlenme hazırlıkları yaparsınız
Jüpiter kaynaklı gündeminizin özünde aslında çocuk sahibi olmak var ve bu nedenle cinsellik ve maddi konular da gündemin parçası.. Tabi Jüpiter Şubatta gerilemeye başladığı için 2 aydır bu konularda duraksama ihtiyacı oluşmuştur. Gerilemenin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubat-Martta yaşadığımız gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Şartlar her zaman iyi gitmeyebilir, insanlar desteğini çekebilir, sen ne kadar hazırlıksın? Zorlu şartlara rağmen tek başına yola devam edecek gücün ve donanımın var mı? Bu mesaj ciddi bir mesajdır değerli okurlarım, hepimizi duraksatır! Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kalırız. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak ve yeniden kendinizi hazır hissetmeye başlayacaksınız. Özellikle 11 Nisandaki Dolunay ile istikametinizi seçmeniz gerekebilir. Jüpiter gerilemesi Haziranda bitecek kıymetli dostlar, Nisan-Haziran arasında alacağınız kararlar sonucunda, Haziran sonrasında büyük açılımlar mümkün olacaktır. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Gerileme bitmiş olsa da, oluşan gündem Hazirana kadar devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Balık Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz değerli dostlar, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanıyor. 11 Nisandaki Dolunay, gergin bir atmosferde gerçekleşiyor. Dolunay gündeminiz 16 Nisan gibi netleşecektir. Olasılıkları Jüpiteri konuşurken vermiştim. Dolunaya özgü bazı eklemeler yapmak istiyorum:
 1. iyi gitmeyen bir ilişki sona erebilir
 2. ilişkinizde evlilik kararı alınabilir
 3. işten ayrılmanız gerekebilir
 4. yeni işinize başlayabilirsiniz
 5. para ihtiyacı oluşabilir, kredi kullanırsınız
 6. bir anlaşmazlık dava sürecine dönüşebilir
 7. ameliyat gereksinimi oluşabilir
Nisan ayında gündem yoğun demiştik, Yeniay ile devam edelim.

26 Nisan Yeniay: Balık Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar. Ana sebep Satürn/Pluto gerilemelerinin başlaması olacak. Ayrıca Venüs gerilemesinin getirdiği olumlu enerji sona ermiş olacak. Üstüne Merkür gerilemesinin getirdiği telaşı ekleyince.. Böyle bir zamanda boğa burcunda Yeniay gerçekleşecek. Balık burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. yeni bir işe girmiş olursunuz, uyum süreci başlar
 2. eğitim/kurs süreci başlar
 3. ehliyet almak, araç satın almak gündem olabilir
 4. iş görüşmeleri yapmanız gerekebilir
 5. iletişim sorunları, kavga/gürültü olabilir
Nisanın son haftasında Yeniay gündeminiz şekillenecek olsa da, 9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Uranüs etkisinden bahsetmedik! Önerim şu: Nisanda sürprizlere hazırlıklı olun! Olumlu gelişmeler zaten olumludur ve üzerinde düşünmeye gerek yoktur fakat olumsuz olanlara hazırlıksız yakalandığımızda garip tepkiler verebiliyoruz. Nisanda hayatımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Balık burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>