Balık Burcu Nisan 2016 Yorumu: Kariyer ve Başarı

Yazar 

Balık burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

Nisan ayına gelinceye kadar değerli dostlar, birbirinden epey farklı aylar yaşadık. Geçtiğimiz ay ise sanıyorum ki birçok okurum için yeni bir dönemin kapılarını aralamış oldu, en azından bazı önemli adımlar atıldı/kararlar alındı.

Nisan 2016 yorumunuz, kesintisiz bir çizgi üzerinde devam eden hayatlarımıza, birbiriyle ilişkisiz görünen astrolojik olayların nasıl etki edeceğini, hayatımıza nasıl dahil olacağını anlamak/anlatmak istiyor.

Balık burcu Nisan yorumu başlasın. 😊

7 Nisan Yeniay Balık Burcunu Nasıl Etkiler

Geçen ay burcunuzda yaşanan Yeniay, ki aynı zamanda bir Güneş tutulmasıydı, yeni yılınızı güçlü bir enerji ile başlatmış oldu. 7 Nisan’daki Yeniay da son derece zengin bir enerjiye sahip. Güneş tutulmasını aratmayacak gibi görünüyor.

Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto enerjilerini eş zamanlı olarak hissedeceğiz. Bu gezegenlerin etkisiyle yaşadığımız olaylar/konular, 7 Nisan sonrasında hareketlenecektir.

Satürn etkisiyle başlayalım mı?

Satürn 1 yılı aşkın süredir yay burcunda bulunuyor ve etkilerini zaten yaşıyordunuz. Buna rağmen, Satürn etkilerinin hayatımıza dahil olması Aralık 2015’te gerçekleşti.

Ancak, geçtiğimiz günlerde başlayan gerileme nedeniyle, Nisan-Haziran arasında Satürn etkisiyle oluşan gündeminizi lehinize dönüştürmek için adımlar atmanız gerekecek.

Nisan 2016 ile birlikte, Satürn’ün getirdiği “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu yoğun hissedilmeye başlıyor.

Satürn kaynaklı gündeme dair konu başlıkları şunlar:

 1. kariyerinizde daha iyi bir konum elde etme
 2. çalışmayanlar için işe girme gayretleri
 3. bir nedenle kariyere ara verme, farklı sorumlulukları sonuçlandırma
 4. itibarınızı ve saygınlığınızı güçlendirme
 5. bekarlar için evlilik hazırlıkları

Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği, 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Not: Bu konuya, Mars gerilemesi başlığında yeniden değineceğim çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

7 Nisan Yeniayı sırasında Pluto da etkin olacak. Özellikle 5-8 Mart arasında doğanlar bu etkiyi daha yoğun hissedecek.

Pluto’nun getirdiği değerleri şöyle sıralayabiliriz: Hırs, kararlılık, tedbir, mücadele, azim, odaklanma ve stratejik davranma zorunluluğu..

2008 yılından beri iş ortamınızdaki bağlantılar, arkadaşlık ilişkileriniz, gerektiğinde doğru insanlardan bilgi/destek alma isteğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz profesyonel hizmetler alanında bulunuyor.

Pluto kaynaklı gündeminizin olası sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. iş ve sosyal çevrenizde dönüşüm
 2. yeni tanıdıklar edinme, doğru/itibarlı insanları tanıyor olmanın avantajını kullanma
 3. profesyonel destek alma, başkalarının sahip olduğu bilgi/ayrıcalıktan faydalanma
 4. yaşam alanınızda değişim: şehir/ülke değişimi gibi

İşin içinde hırs ve mücadele gibi kavramlar olduğu için, eğer ki iş/arkadaş ilişkilerinizde olumsuz bir gündem varsa, size bir önerim olacak: 5-11 Nisan arasında çatışmaya/öfkeye yenilmeyin. Kontrollü olmak, aniden yükselen öfkeyi yönetmek lehinize olacaktır.

Bu noktada, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında, yukarıda saydığım konularda bir durum oluştu mu?

Bilmenizi isterim ki, önce Yeniay ve sonrasında 18 Nisan’da başlayacak Pluto gerilemesiyle birlikte, Ocakta başlayan gündem çerçevesinde girişimleriniz olacaktır. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirmeye çalışmak iyi bir fikir..

Pluto kaynaklı yoğun enerjinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz.

Son olarak Uranüs’e değinmek gerekiyor. 2011 yılından beri koçta bulunan Uranüs, Yeniay enerjisine doğrudan dahil olacak. 9 Nisan’da Uranüs/Güneş etkileşimiyle birlikte, şu konularda bir gündem oluşması mümkün:

 1. gelirinizi etkileyecek bir gelişme/karar
 2. iş değişimi, işten ayrılma, işe girme (hangisi gündeminize uyuyor?)
 3. önemli harcamalar
 4. gayrimenkul alımı-satımı, yatırımlar

İşin içinde Uranüs olduğu için, bu konulardaki gelişmelerin çok hızlı/ani bir şekilde gerçekleşmesi mümkün. Öyle ki, sanki her şey göz açıp kapayıncaya kadar olmuş gibi hissedebilirsiniz.

Uranüs’ün iyi yanı, başta beğenmeseniz bile, yaşananların uzun vadede lehinize olmasına katkı sağlamasıdır. Her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedersiniz.

Bir de kötü yanı var: Eliniz kolunuz bağlanmış hissettirebilir, hatta göz önündeki gerçekleri görmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar yaparsınız.

Her koşulda, Uranüs etkisi alan “iş, gelir/harcama ve yatırım” konularında ciddi bir farkındalık edinirsiniz.

Peki bu aralar sizin gündeminizin merkezinde neler var?

Mars Gerilemesi Balık Burcunu Nasıl Etkiler?

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Mars, 17 Nisana kadar normal seyrinde fakat oldukça yavaş ilerleyecek. Gerileme öncesindeki en önemli aşamayı birkaç gün önce yaşadık: Mars/Güneş etkileşimi 26 Martta gerçekleşti.

Bu olay, Mars kaynaklı bir heyecan dalgası oluşturduğu için mutlaka bir canlılık getirir. Sonucunda, belki hayatımızda bir değişiklik yapmaya karar veririz, belki yeni girişimlere yöneliriz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçeriz.

Şunu demek istiyorum: Nisan ayına farklı bir hissiyat, gündem ve hedefle girmiş olabilirsiniz, ki bu son derecek sağlıklı bir durum. Belki gözle görünen bir şey olmadı fakat düşünce/karar seviyesinde bir değişimden gerçekleşti. Bir heyecan oluştu!!

Peki hangi konularda?

Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:

 1. kariyeriniz
 2. başarılı olma isteğiniz
 3. itibar ve saygınlık arzunuz, imajınız
 4. evli olmak, anne/baba olmak gibi unvanlarınız

Eğer ki son 1 yıldır kariyer yolunuzdaki engeller veya huzursuzluklar nedeniyle iş hayatınızı sorguluyorsanız, bu aralar durumu değiştirme isteğiniz oluşmaya başlamıştır. Hatta bir yol haritası bile belirlemiş olabilirsiniz..

Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor!

17 Nisan’da Mars gerilediğinde, yol haritanızı/planlarınızı ve o zamana kadar attığınız adımları gözden geçirmek isteyeceksiniz.

Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal aldığı için, “nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar.

İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız.

Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Ayrıca sadece Mars gündemine odaklanırız ve diğer konular önemsiz/tali kalır.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

22 Nisan Dolunay Balık Burcunu Nasıl Etkiler

Dolunay akrep burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Her Dolunay gibi, bir dönemin/sürecin sona ermesine vesile olacaktır. Muhtemelen 27-29 Nisan arasında…

Dolunayda netleşecek konu başlıkları ise şunlar:

 1. üniversite, yüksek lisans gibi öğrenimle ilgili konu
 2. dil/ehliyet kursu veya benzeri eğitim
 3. yurt dışı bağlantılı konu varsa netleşmesi
 4. hayatınıza canlılık getiren veya getirecek olay/kişi

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

2016 yıllık yorumunuzda, yılın ilk yarısının en önemli bölümü olduğunu söylemiştim. Umarım ki bu süreçte hayatınıza değer/renk katacak adımlar atma imkanı yaratabilirsiniz.

Balık burcu Nisan 2016 yorumuna, yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

33 Yorum

 1. Tanya

  05/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey
  Yükselenim akrep,ay burcum oğlak.2007 yılından beri iş hayatında sürekli yardıran,azimli ve başarılı bir hatunken,2015 te iş yerinde yaşadığım bir haksızlık ve 1 gün içinde (1 nisan da müdürle yaşadığım bir gerginlik 28 nisan da başka şehir e tayin olmam) yaşadığım şehrin değişmesi ve bunun nasıl sudan bir sebepten dolayı olduğunu anlayamam bu olayların akabindede kariyeriyle ilgili hiçbir beklentisi olmayan bir hatuna dönüştüm.Tabi hala bununda bir sebebi vardır illaki diye polyannacılık yapmıyor değilim.Aşk konusuna hiç girmiyorum çünkü 2011 den beri o da berbat… Gezegenler artık bizim lehimize haraket etsinler.çok ihtiyacım car

 2. şenay

  06/04/2016

  Teşekkürler ceyhun bey.15-mart doğumluyum.11 nisanda tüp mide ameliyatı olucam.doğru bir zamanmı acaba ??

  • Zafer Ceyhun

   06/04/2016

   Şenay hanım merhaba, zaten günü belli olmuş, değiştirme imkanı olduğunu da sanmıyorum..
   hiç zihninizi bulandırmayın, şimdiden geçmişler olsun..
   ameliyat sonrası güzel haberlerini paylaşın bizimle olur mu? 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 3. ceren

  07/04/2016

  siz süpersiniz. harikasınız :))77 liyim burcum balık, yükselenim aslan. ve neden benim hayatımda aşk, evlilik, çocuk gibi şeyler olmuyor olamıyor işin kötüsü artık istekte yok :))

 4. derya erbaş

  15/04/2016

  ceyhun bey merhabalar yıllardır yukselen koc bıldıgım yanlısmıs megerse yukselen balıkmısım ben artık basak ve balık okuycam tesekkurler çok guzel bır yazı olmus bılgınıze saglık…

 5. Sırma

  27/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Yine Nisan başında yorumlarınızı heyecanla okumuştum. Ayın sonunda bana bunu yazdıran ise, adeta benim hayatımı yazıyor oluşunuz:) Yaşadıklarımdan sonra dönüp burayı okuduğumda gerçekten şok oldum. Sonra bir Yengeç olan erkek arkadaşımın yorumlarına baktım, orda da bu ay yaşadığımız sorunları anlatmışsınız. Ben belki size çok özel bir soru soracağım ama yorumlarınız bu kadar doğruyken, bunu yapmaktan kendimi alamadım 🙂
  Ben yükseleni Yay olan bir Balık burcuyum. Erkek arkadaşım da yükseleni Terazi olan bir Yengeç. Bu yaz için evlilik hazırlıkları yaptığımız bir noktada, ilk defa bu ay çok tesadüfi bir şekilde bazı yalanlar ortaya çıktı ve şu an ilişkimizde bir güvensizlik problemi yaşıyoruz. Hatasını kabul etmiş durumda ve bundan sonrası için elinden geleni yapmaya hazır. Ancak ben nedense bir türlü affetme noktasına gelemiyorum, içimden bu güvensizlik hissini tuhaf bir şekilde söküp alamıyorum. Karamsarlıktan kurtaramıyorum kendimi yani. Bu yapmak isteyip yapamama hali bana biraz yabancı bir his aslında. Benim size sorum ise, sizce şu an bir Balık olarak gezegenlerin hareketlerinden kaynaklı mı bu şekilde sıkışmış durumdayım? Öyleyse bu durum düzelecek mi? Benim bu histen kurtulmam için enerjimi nasıl kullanmam gerekir? Bana bunu hangi gezegen yaptırıyor sizce 🙂 Yoksa, alakası yok, ilişkinizi ayrıca gözden geçirin mi dersiniz?
  Teşekkürler!

 6. Pingback: Balık Burcu Mayıs 2016 Yorumu: İlişkiler Yeniden Güzelleşiyor